• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Lokman Ceritlioğlu

Ford C-Max 2 (2011-) submarine ve 3.stop flash

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

Servet jenaratör var alacağımız binada. kesilme sorunu yok. ama karton piyer arasına flörasan için yer yapılmış, kople 12 volt led le güzel bir görünüm verilebilir.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Servet jenaratör var alacağımız binada. kesilme sorunu yok. ama karton piyer arasına flörasan için yer yapılmış, kople 12 volt led le güzel bir görünüm verilebilir.

Sen bi yerleş hayırlı olsuna gelince keşif yaparız. Bu arada Ev kapın için alarmda yapacağız.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

teşekkür ederim abim, inşallah :)

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    171
Mustafa Bağseven
Lokman abi.. Alacağın evde tadilat yada boya yapacaksan, harika fikirlere sahibim.. Bilgin olsun.. :)

Mesela;

Eve komple 12 volt tesisat döşemek.. Tüm ampullere 220 nin yanısıra 12 volt tesisat göndermek gibi..

Ayrıca, yeni evleri görüyorum, artık spotlar yok.. Yerlerini ledler almış.. :)

Ben kamelya aydınlatmasında 12 volt adaptör kullandım. Led olarak ise şerit ve tek chipli gün ışıgı ve beyaz renk ledler kullandım.Işıgı açınca önce beyaz renkli led grupları yanıyor.1 dk yanık kaldıktan sonra azalarak sönmeye başlarken bu sefer gün ışıgı renkli şerit led grubu artarak yanmaya başlıyor.O da aynı şekilde 1dk yanık kaldıktan sonra azalarak sönüp öbürü artarak yanmaya başlıyor.1 er dakika ara ile yandıkları için hem ömürleri artıyor hem de renk degiştigi için görsel olarak güzel bir görünüm saglıyor.Bunu da RGB ledlerin sürücü kartlarından esinlenerek yaptım. Fakat aydınlatma tam olarak istedigim gibi degil.Led sayısını artırmak gerekiyor.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Jeneratör bozulabir :)

Şaka bir yana, ıvır zıvır bir sürü yerde 220 V ve minimum 20 Watt ampuller yakıyoruz..

Mesela, banyoya gidebilmek için çoğu evde 2 ampulden sonra banyoya ulaşılıyor..

Bu gibi yerlerde 12 volt hatından ledli ampuller ile sürekli hoş bir aydınlatma da yapılabilir..

Koridorlarda ayak hizası spot yerlerine ledler görüyorum.. Süper bir görünüm ve çok işlevsel oluyor..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Sitede ev içi uygulamaları paylaşabileceğimiz bir bölüm dahamı olsa. Arabalar bitti artık evlere dalalım. Belki iç işleri bakanlarıda azıcık olsun vıdı vıdı etmezler. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Sitede ev içi uygulamaları paylaşabileceğimiz bir bölüm dahamı olsa. Arabalar bitti artık evlere dalalım. Belki iç işleri bakanlarıda azıcık olsun vıdı vıdı etmezler. :)

Yanlış hatırlamıyor isem ilk ev modifiyesini Ahmet Kasapoğlu yapmış olmalı. Hella H7 merceği salon vitrinine koymuş, yemek masasında soğanları kesiyordu ışığı ile :)

Dahada ileri gidelim : Yine forumdaşlardan biri dişçinin aydınlatma projektörüne mavi boyalı H7 ampül takmıştı .Dişleri daha net görüyormuş dişçi bayan :) Hatta ileriye taşıyıp 6000k xenon takalım gibi önerilerde gelmişti :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Uğur Seyhan    1
Uğur Seyhan

servet abi bu sistemin basit bir şemasını alabilrmiyiz sana zahmet uygulama güzel çok hoşuma gitti elinize sağlık

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
servet abi bu sistemin basit bir şemasını alabilrmiyiz sana zahmet uygulama güzel çok hoşuma gitti elinize sağlık

Uğur kişisel olarak algılama şema vermiyorum. Ayrıca şeması olsada bi işine yaramaz. Kullandığım Gal 16 serisi cins bi işlemcisi var.

Daha basit olarak direk frene basınca flaş veren tip olarak kullanacaksan elektronikçilerde hazır ledli flaşör devreleri satılıyor. Onlarda tek olmayan çift katmanlı timer. Ancak iş görüyor.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

fikirlere bak yav, kafam karıştı inanın. hepside birbirinden güzel.

İletiyi paylaş

Uğur Seyhan    1
Uğur Seyhan

işlemci falan varsa bana uzak zaten abi geçikmeyi sağlayacak parçayı ne diyip isteyeceğiz.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
işlemci falan varsa bana uzak zaten abi geçikmeyi sağlayacak parçayı ne diyip isteyeceğiz.

Timer diyeceksin.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

yeni c-max e aynı uygulama

ün Servet'e uğradık, 2 dakikada Submarin montajı yaptı sağolsun, normalde 2 adet orjinal Submarin var ancak kül tablası koyduğumuz yeri aydınlatmıyordu, şimdi mis oldu. ellerine sağlık Servet.

03524bff2ae1794375b137950a6f5ae2.jpg

6d78683dd28ff0e1a47bba55c5a6f0bf.jpg

92eb68f8fbef3b1a35ae9ee68fe53021.jpg

117c5ecea216d0f344a386c98ff26926.jpg

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

3 güzel insan ve güzel zevkli uğraşları. :good1::bravo:

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

3 güzel insan ve güzel zevkli uğraşları. :good1::bravo:

Kim güzel Oktay abi :shok: Çabi mi :lol: Sabi ve Lokman abi tamam da :wub: Çabi :hiaa::lol: :lol:

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Çağlar ustamda güzel insan,kormamak lazım.Servet ustama şirinli yapmış. :p

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Vay be :). 2011 yılı 2015 yılı. Zaman beni epey yıpratmış. Emmi bircok fikrini hayata geçirmiş, kimler neler yazmış çizmiş. Acayip oldum be :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

Sen genceldin be

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Sen genceldin be

Yok beya Lokman abi içi geçmiş Sabi nin :lol: Ehtiyarladın deyince kızmıyor eskisi gibi :p

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Güzel olmuş Lokman abi. Cüğaralık önemli. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

aynen hocam

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Vay be :). 2011 yılı 2015 yılı. Zaman beni epey yıpratmış. Emmi bircok fikrini hayata geçirmiş, kimler neler yazmış çizmiş. Acayip oldum be :)

Sen aniden çöktün yaa... :p

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Ömrümü çürüttün

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

kraliyet mahvetti onu, sakın arabasına binersen cam açma tuşuna basma :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
kraliyet mahvetti onu, sakın arabasına binersen cam açma tuşuna basma :D

Hımm

Hangisine basmayım abi. B)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap