• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Lokman Ceritlioğlu

Ford C-Max 2 (2011-) submarine ve 3.stop flash

Recommended Posts

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Şlk uygulama iyide ikinci uygulanın matığını anlamadım görsel bişeyler mi yapılsın dediniz? Ankarada uzun süreli trafik ışıkları var(120sn 90sn 60 sn vs) böyle bir aracı gece trafikde önünümde düşünemiyorum çok rahatsızlık vericekdir arkadaki araca ayak fren pedalında olursa.

Birde yokuş inerken yine aynısı hatta daha kötüsü olabilir ayak frende yokuş inerken arkadaki yine rahatsız olur dikkati dağılır. Tabii bu rahatsız olan arkadaşlar size sevgilerini iletebilirler.

Eğer amaç güvenlikse bence uygulama mercedes,bmw, vs araçlarındaki gibi olmalı veya ona yakın olmalı. Bu sistem ona benzer bi amaca yönelik ise çok çakma bir uygulama olmuş. Servet abinin böyle standart dışı uygulamalara sıcak bakmadığını sanıyodum. Kendisinin yapması ayrıca şaşartdı doğrusu.

Bu uygulamaya özenip yapanlar çok olmaz umarım

Musa tez vakitte önüne bir C max düşür ve üçüncü fren lambasını gözle. Ondan sonra konuşalım.

Benim işim misafirimin istediğini yapmaktır. Yol gösteririm, beğenir beğenmez, tercih meselesidir. Eğer ticari olarak işin içinde olsam Mercedes'in BMW' nin akla hayale getirmediklerinide yapabilirim. Nihayetinde yazarım buraya millet bunu yapacağım diye bak iki günde 1000 tane fikir çıkar.

Sen gel yanıma deki Acil uyarını orjinalini istiyorum onuda yaparım.

Arz-Talep..

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

Servet video cep telefonundan çekildiği için biraz fazla görünmüş galiba :) ben dediğim gibi Ankaraya çok sık gidiyorum orda birebir gösteririm nasıl olsa arkadaşlarla toplanıyoruz, Musada gelir oraya :D

İletiyi paylaş

Ozan Kar    12
Ozan Kar
Hüseyin aynen haklısın, benim değiştirme amacım arabada olan özellikleri eski göstergede görememekti. örnek anlık yakıtı şimdi görüyorum, gösterge geniş olduğu için saat, dış sıcaklık, km, günlük km sayacını ve menüden seçtiğiniz bir özelliği ekranda aynı anda görebiliyorsunuz. çok güzel oldu.

abi konu dışı olucak ama bu göstergeler kaç para? babam gerek yok boşver der ama merak ettim :D

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Servet video cep telefonundan çekildiği için biraz fazla görünmüş galiba :) ben dediğim gibi Ankaraya çok sık gidiyorum orda birebir gösteririm nasıl olsa arkadaşlarla toplanıyoruz, Musada gelir oraya :D

Zaten olası Bir Ankara Toplantısında buradan kesinlikle katılacak ve katılmazsa Forum ortasında evire çevire gözlerine uzunlar yakılacaklardan birisi Musa, diğeride Coşku Arşiray..

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
abi konu dışı olucak ama bu göstergeler kaç para? babam gerek yok boşver der ama merak ettim :)

Ozan normal fiyatı 350 tl den başlıyormuş, istanbulda 600 tl istediler, Ankarada arkadaşlar 200 tl ye buldular ordada taktırdım, 150 tl proğramlama ve takma parası verdim. toplam 350 tl ye mal oldu.

Zaten olası Bir Ankara Toplantısında buradan kesinlikle katılacak ve katılmazsa Forum ortasında evire çevire gözlerine uzunlar yakılacaklardan birisi Musa, diğeride Coşku Arşiray..

:D

İletiyi paylaş

Musa Can Koca    53
Musa Can Koca
gönderildi (düzenlendi)
Musa tez vakitte önüne bir C max düşür ve üçüncü fren lambasını gözle. Ondan sonra konuşalım.

Benim işim misafirimin istediğini yapmaktır. Yol gösteririm, beğenir beğenmez, tercih meselesidir. Eğer ticari olarak işin içinde olsam Mercedes'in BMW' nin akla hayale getirmediklerinide yapabilirim. Nihayetinde yazarım buraya millet bunu yapacağım diye bak iki günde 1000 tane fikir çıkar.

Sen gel yanıma deki Acil uyarını orjinalini istiyorum onuda yaparım.

Arz-Talep..

Abi cevabın süper çok sevdim.

Ama sen değilmiydin bir arkadaşa ismini hatırlamıyorum şu an sen sen ol müşterin bile istese sinyal reflektörünü siyaha boyama diyen daha önce bende demişdim bir arkadaşa.

Sonra gel arz talep de :D

'

Lokman abi ben anlamadım amacı kimse kusuruma kalmasın bana çok çakma geldi dolmuşcu işi geldi, zira Ankara'da bir ara bazı dolmuşlarda vardı orjinal stoplarını yanında bide yanıp sönen kırmızı extra aydıtlamları vard,ı gerçi onlarda frenle eş zamanlı yanıp sönüyordu meğer onlarında amacı belki buydu. Biz yine o zamanda anlayamadık.

Belki araçlarda 3. stop yerine dikkat çekme amaçlı 4. stop denen bir eleman olmalı üreticilerilerin düşünemediği. Belki abarttıp 1 vitese takdığımızda birde ileri yönde ok işaretli led olabilir(Beyaz renkli olsun)

Viraj dönerken, yokuş inerken, trafik ışıklarında beklerken, vs böyle bir sinyal yapan 3. stop bana göre rahatsız edeci olabilir ayrıca komik bence ,hatta ben adamın stopu bozuk sanarım.

Kendi kafamıza göre güvenliği artırma girişimleri uygularsak(keza öyle ise) sonuç diğer kullanıcılar için kötü olabilir.(Yeni seri 5 serisi yine yeni mercedes stopu olsa onların çok kuvvetli bir görselliği var. Önümde böyle ışıklarda yanıp sönse falan inip uyarırım,sizinki o kadar kuvvetli değil allahdan)

Submarine ışığınızı güle güle kulanın ama 3. stopunuzla karşılaşmak istemem doğrusu özellikle geceleri.

Saygılar.......

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    0
Muhammed Andı
gönderildi (düzenlendi)
Lokman ağanın nazarımdaki yeri farklıdır ve yaptığım işlemlerde ona özeldir
Benim işim misafirimin istediğini yapmaktır. Yol gösteririm, beğenir beğenmez, tercih meselesidir.
Abi cevabın süper çok sevdim.

Ama sen değilmiydin bir arkadaşa ismini hatırlamıyorum şu an sen sen ol müşterin bile istese sinyal reflektörünü siyaha boyama diyen daha önce bende demişdim bir arkadaşa.

Sonra gel arz talep de :(

'

Lokman kardeş....

Konuyu basindan beri takip etmekteyim ve mesaj yazmayi da acikcasi dusunmuyordum. ancak,

Musa kardesime birkac arzim olacak dilim dondugunce, klavyem yettigince.

Guzel kardesim, soylediklerinde sence hakli olabilirsin, begenmemis olabilirsin, basit gelmis olabilir, dolmuscu-kamyoncu ozentisini hatirlatmis olabilir. bunlar senin gorusun ve gorusunde yerden goge kadar hakli olabilirsin cunku zevkler ve renkler degisir. ha, dersen ki "kurallar ve tehlikeye gore de mi degisir?" iste orada dur benim abim. once yukarda Servet Abi'nin kalin puntoladigim cumlelerini oku, sonra Servet Abi'nin profiline bak, sonra da isi isteyen Lokman Abi'nin profiline. yol gostermek, begenmek, begenmemek ve sonucta isteyenin istegi senin icin yoldan cikik olsa dahi dedigini yapmak. aslinda biz buna yol gosterme dahi diyemeyiz; rica etmek, yalvarmak diyebiliriz mesela. neden mi? cunku isi isteyen degerli misafirimiz bizden tam 10 yas buyuktur de ondan. sozum ona, velevki biz dogruyu biliyor olsak dahi deger verdigimiz buyuklerimiz karsisinda boynumuz kildan incedirde ondan. iste bu yuzden, keske daha bir dusunerek yazsaydin mesajlarini. keske, bu mesajlari ve yapilanlari abi kardes iliskisine gore sekillendirip degerlendirseydin. ve keske, "Lokman kardeş"in aslinda baban olabilecek yasta bir abin, bir amcan oldugunu farkedebilseydin de, boyle bir uslupla hitap etmeseydin.... ozrum varsa affet.

tarihinde Muhammed And? tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Adnan Çakır    3
Adnan Çakır

Muhammed ağzına sağlık,güzel laf etmişsin.Lokman kardeş kelimesinde sanki biraz alay hissettim bende Musa'nın profiline baktım Lokman abinin çocuğu yaşında olduğunu görünce üzüldüm açıkcası.

Herkes herkesin yaptığını beğenip onaylamak durumunda değil,yorumunu yaparsın ama usturuplu bir tarzın olur.

İletiyi paylaş

Musa Can Koca    53
Musa Can Koca

Beni uyaran arkadaşlara teşekkürler yazımın o kısmını düzeltdim. Bu yaş konusuna hiç dikkat etmemişdim yoksa bende büyük birisine kardeş diye elbetde hitap etmem.

Dalgınlığa gelmiş ve unutulmuş belkide yazıma başlamadan Lokman abimizin yaşına bakmalıydım, tekrardan özür diliyorum bu hususda. Kimse Başka anlamlar yüklemeye çalışmasın...

Saygılar...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

Güzel çalışma emeğinize sağlık. Flash daha hızlı olsa(Titreşim şeklinde) bence daha dikkat çekici ve güvenli olur.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Lokman abi, çok güzel oldu...

Güle güle kullan...

Yapanın ellerine sağlık... :(

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar hepinize teşekkürler. bunu ben istedim sağolsun Servetimde beni kırmadı yaptı. beğenende olucak beğenmiyende. benim çok hoşuma gitti. hatta forclubtr de birçok arkadaşım yaptırmak için uğraşıyorlar. bu çakma diyorsun o senin düşüncen, bana göre değil, saatlerce uğraşılmış emek harcanmıi bir uygulma. çakma şöyle olabilirdi, frene basarbasmaz yanıp sönseydi bunu anlardım, özellikle saniyeli yapmamız bunun çakma olmadığının kanıtıdır. ayrıca bir çok sürücüye görede olması gereken bir özellik, ama farklı daha alt yapılı. Servet fren hidrolik sistemiyle uğraşıp başka türlü yani önceki sayfalarda yazılanlar gibi birşey yapacaktı ben istemedim çünkü çok zaman alacak, arabayı bırakmam gerekecek ve en kötüsü çalışılacak yerin arkada olması, birçok parçanın sökülmesi demekti.

diğer konu arkadaki sürücüyü rahatsız edecek hiç bir durum yok, eğer bundan rahatsız oluyorsa bu demektir sağ sol sinyaller yandığında, dörtlü flasör yandığında, yada bazı sürücüler özellikle çok sık ayaklarını frene basar çeker ondanda rahatsız olurlar, bence bu tipteki sürücülerin trafiğe çıkmamasındada fayda var.

bugün kırmızı ışıkta yanıma bir araç yanaştı oda ford c-max bana nerde yaptırdığımı sordu, çok hoşna gittiğini direk yanmayıp sonradan yanıp sönmesi dikkatini çekmiş, özel olup olmadığını filan sordu. bende forumların linkini verdim.

insanların bunu nasıl algıladığı önemli. dünden beri geziyorum bir Allahın kuluda rahatsız oluyorum demedi.

neyse zevkler ve renkler tartışılmazmı.

Servetime bir kere daha teşşekür ediyorum. beğenen beğenmeyen tüm arkadaşlarada yorumlarından dolayı ayrıca teşşekür ediyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Bu işi bu kadar büyütmeye gerek yok...

Piyasadaki şahinlerin doğanların hepsinin 21 watlık sis lambalası flaşörlü fren lambası..

Lokman abininki en azından 10 saniye sonra yanıyor ve led..

Güzel olmuş Lokman abi..

Rahatsız olursan da geri dönmesi çok basit..

Güle güle kullan..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Beğenilmesi ve işlevselliğinde güvenlik ihlali olmadığı aşikar. Serzenişler tabikide olacaktır.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca
gönderildi (düzenlendi)

Oldu bence çok orjinal ve kaliteli bir çalışma oldu. Daha önce de dediğim gibi emeklerinize sağlık.

tarihinde H tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
Beğenilmesi ve işlevselliğinde güvenlik ihlali olmadığı aşikar. Serzenişler tabikide olacaktır.

+1

Oldu bence çok orjinal ve kaliteli bir çalışma oldu. Daha önce de dediğim gibi emeklerinize sağlık.

sağol Hüseyin :good1:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş
İyi dileklerini belirten herkeze teşekkür ederim. Lokman ağanın nazarımdaki yeri farklıdır ve yaptığım işlemlerde ona özeldir :good1: Kullanılan malzemeler :timer + flaşör sürücü ( Fren lambası )Submarin :İğne kafa flux led+ seri 1kohm direnç (besleme gerilimi sunroof düğmesinin içinden alındı )Sunroof düğmesi :Edison 3528 PLCC kırmızı led

Eliniz ayağınız bi rahat dursun be :p

Orjinal uygulamalar olmuş, güle güle kullan Lokman abi.

Hmm, ben olsam, 5 sn. sabit, 2 adet çok hızlı çakma sonra yine sabit şeklinde bir yanış tercih ederdim.

Beklerim...Nisan'ın ilk haftası nasip ise oradayım. Gelmeden evvel sana haber vereceğim zaten.
Sana duyurular bölümünde bir konu açalım, gezdikçe orayı güncellersin, sanatçıların konser turları gibi :)
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Eliniz ayağınız bi rahat dursun be :p

Hmm, ben olsam, 5 sn. sabit, 2 adet çok hızlı çakma sonra yine sabit şeklinde bir yanış tercih ederdim.

Sana duyurular bölümünde bir konu açalım, gezdikçe orayı güncellersin, sanatçıların konser turları gibi :)

Senin aracında mıncıklanacak yerleri çok :shok:

Aslında orjinal sistemin aynısını yaparımda aylak vakit gerek ..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
Eliniz ayağınız bi rahat dursun be :)

Çok teşekkürler Selçuk :D bu arada hastane işlerin bitmedimi, ayın 20 sinde toplanıyoruz :D

Senin aracında mıncıklanacak yerleri çok :D

Aslında orjinal sistemin aynısını yaparımda aylak vakit gerek ..

Servet yardıma benide çağır gelirim ;)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.848
Selçuk Keleş
Çok teşekkürler Selçuk ;) bu arada hastane işlerin bitmedimi, ayın 20 sinde toplanıyoruz ;)

Servet yardıma benide çağır gelirim ;)

Henüz bitmedi de, bu aralar işlerim yoğun bu mesajını bugün gördüm :)

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Lokman abi yeni proje yok mu ?

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
Henüz bitmedi de, bu aralar işlerim yoğun bu mesajını bugün gördüm :)

tekrar geçmiş olsun Selçuk, toplantı 27 sine alındı bilgin olsun, müsait olursan bekleriz. :)

Lokman abi yeni proje yok mu ?

emmi bu ara arabayı unutacaz, ev derdine düştük, 1 ay araba bana bakacak artık :)

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
emmi bu ara arabayı unutacaz, ev derdine düştük, 1 ay araba bana bakacak artık :)

Lokman abi.. Alacağın evde tadilat yada boya yapacaksan, harika fikirlere sahibim.. Bilgin olsun.. :)

Mesela;

Eve komple 12 volt tesisat döşemek.. Tüm ampullere 220 nin yanısıra 12 volt tesisat göndermek gibi..

Ayrıca, yeni evleri görüyorum, artık spotlar yok.. Yerlerini ledler almış.. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

emmi güzel fikirler :) Cumayı bekliyecez artık. ondan sonra detayları senden alırım.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Eve komple 12 volt tesisat döşemek.. Tüm ampullere 220 nin yanısıra 12 volt tesisat göndermek gibi..

Ayrıca, yeni evleri görüyorum, artık spotlar yok.. Yerlerini ledler almış.. :)

12 volt trafosu 500 watt kullanılyor, tam dc ye çevrilip paralel akü ile elektrik kesintilerinde karanlıkta kalınmıyor (99 depreminde yıkılan dükkanım öyle idi )

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap