• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Saro Şaşmaz

Civic Gündüz Farı

Recommended Posts

Saro Şaşmaz    0
Saro Şaşmaz

Selam değerli Üstadlar,Uzun Zamandır Aklımda olan Gündüz Farlarımı Sonunda Taktım :) Sis Farlarını Şptal edip Yerine Gündüz Farlarını Taktım Normalde Gündüz Farı Aracın Çalışması Şle Yanıyordu Fakat istanbulun polisleri ile çok sıkıntı olucağını düşündüğüm için (E Coupe Bile Ceza Yazarken Polisler Orjial Gündüz Farlarına ) Şçeriden Düğme Şle Açıyorum 2 KEre ÇAkıyor Ledler Çalıştırıyorum Şstediğim Zamanda Şçerden Basık Kapatıyorum sis Lambalarının Butnonunu Çevirince Şse Ledler Bir Kısık Konuma Geçiyor :)Elektronik Katlanır Ayna Sustalı anahtar Gündüz Farı Derken Şuan Sıra Bi-Xenon Yapmaya Geldi :):)

1457.jpg

1458.jpg

Bonus Olsun :D

1459.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Elinize sağlık.Yakışmış. :) Sisleri sökmeden takılacak yer yokmuydu?

Stop ve gündüz farı çalışmasının detay resimleri yokmu?Yakın plan resimleri falan. :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

hayırlı olsun güle güle kullanın. gündüz farını nereden temin ettiniz? boyutları ve su izolasyonu nasıl?

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Hoş olmuş. Sis farları da olsa idi daha da güzel olurdu.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
Sis Farlarını Şptal edip Yerine Gündüz Farlarını Taktım

Çok estetik olmuş, işe yaradığı belli ancak, sisleri iptal etmek işi bence yanlış..

Bunlar sis farı yerini tutmayacaktır..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Köksal Yılmaz    32
Köksal Yılmaz

Güzel olmuş, güle güle kullan :)

Keşke sisler de kalsaymış ama...

İletiyi paylaş

Vural Dumlu    3
Vural Dumlu

Yurdum polisi orjinal karartılmış siyah camlara filmli diye ceza yazıyor.(biryerde görmüştüm) ;) Bunada yazması normal :) . Sisler kalsa çok iyi olurdu. :(

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Servet üstadım bolca ceza yiyecek o vakit. :(;)

İletiyi paylaş

Vural Dumlu    3
Vural Dumlu
Servet üstadım bolca ceza yiyecek o vakit. :(:p

;):):p

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Bakalım ilk talihli kim olacak forumda :(

Benim kullandığım gündüz farlarının aynısı galiba

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
Servet üstadım bolca ceza yiyecek o vakit. :(:)

Kangodakiler dursaydı, ondan ceza yiyebilirdi.. hondadan ceza yiyeceğini sanmıyorum ;)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker
Kangodakiler dursaydı, ondan ceza yiyebilirdi.. hondadan ceza yiyeceğini sanmıyorum :(

Ucuz yırttı desene. ;)

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
Kangodakiler dursaydı, ondan ceza yiyebilirdi.. hondadan ceza yiyeceğini sanmıyorum :(

Ama kangoda ledden ötürü ceza yemezdim ama görüntü kirliliğinden dolayı en kalın cezayı yerdim ;)

İletiyi paylaş

Uğur Kamil    12
Uğur Kamil
Yurdum polisi orjinal karartılmış siyah camlara filmli diye ceza yazıyor.(biryerde görmüştüm) :D Bunada yazması normal :D . Sisler kalsa çok iyi olurdu. :)

Aynene öyle, FORD Sitesinde açıklama yaptı ve 2 tane belge yayınladı orjinal karartılmış camı olan aracınıza ceza yazmaya çalışan polis olursa bu belgeleri okutun diye...

Güzel olmuş ama arkadaşların dedigi gibi sisfarını iptal etmeseydiniz daha güzel olurdu...

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal    5
Anıl Berke Kavraal

elinize sağlık güzel olmuş bir sorum bir önerim olacak ...

Aynı civic den bizdede var.. civic fotograf çekerken lastikleri dışa doğru çevirmezseniz yanakları içe çökmüş insan gibi çıkıyor fotolarda makineyi biraz daha araba seviyesinde hafif yandan çekerseniz çok yakışıklı çıkacaktır aklnızda olsun ... :)

ikinci sorum da katlanabilir aynalar sonradan mı yapıldı?

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    171
Mustafa Bağseven
elinize sağlık güzel olmuş bir sorum bir önerim olacak ...

Aynı civic den bizdede var.. civic fotograf çekerken lastikleri dışa doğru çevirmezseniz yanakları içe çökmüş insan gibi çıkıyor fotolarda makineyi biraz daha araba seviyesinde hafif yandan çekerseniz çok yakışıklı çıkacaktır aklnızda olsun ... :)

ikinci sorum da katlanabilir aynalar sonradan mı yapıldı?

Ben resme botox yaptım.Şöyle olmalıydı aslında değil mi?

dddug.jpg

Uploaded with ImageShack.us

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal    5
Anıl Berke Kavraal

dddug.jpg

Mustafa alemsin eeuhe yok o şekildede değil ama eline sağlık :)

İletiyi paylaş

Uğur Seyhan    1
Uğur Seyhan

güzel olmuş eline sağlık hazır satılan carub markadanmı bunlar?

İletiyi paylaş

Fatih Sağlam    0
Fatih Sağlam

Ledler yukarda kalmıs biraz.

Orjinal sis kapaklarını kullandın sanırım

Ortadaki boşluğa yapsan daha iyi olcakdı

Ledler daha dar olabilirdi.

Hella nın şu modeli kullanılabilirdi;

6702_uni-179_2.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

2000 model civic için takılı olmayan sislerin yerine uygun şekilde kalıp alıp bu kalıba uygun lehim yapılabilen levha kullandım uygun ölçülerde kesip kıvırarak ve her bir taraf için 19 tane ve toplamda 570 lümen ışık gücüne sahip seri paralel bağlantı ile kullandıgım 8mm 50miliamper 30 lümen gün ışıgı ledler için delikleride delerek ledleri sıkı sıkıya yerleştirdikten sonra karışım 404 ile önce iyice her yerini doldurdum sonra kırmızı silikon ile iyice buladım ve üst kapagıda yerleştirdikten sonra her yerini lehim ile kapattım.Ledlerin üzerine bant kapatarak parlak siyaha boyadım ve 3 er kat boya aralarında en az 40 derecelik fırında 1 er saat beklettim sonra vernikleyerek şu an raftaki yerine istirahata bıraktım.Araç kar muhalefeti nedeniyle gelemiyor taktıgımda detaylı resimleri ekleyeceğim.İşte detaylar.

Resim linkleri yenilendi

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Oktay abi eline sağlık,sizin bu azminizi gördükçe benimde içim kıpır kıpır oluyor,aklıma zihni sinir projeleri geliyor...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Oktay abi eline sağlık,sizin bu azminizi gördükçe benimde içim kıpır kıpır oluyor,aklıma zihni sinir projeleri geliyor...

Teşekkür ederim.Projelerini faaliyete geçir artık.Yakmadan bozmadan olmuyor. :biggrin::good1:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Teşekkür ederim.Projelerini faaliyete geçir artık.Yakmadan bozmadan olmuyor. :biggrin::good1:

Abi yapmak istediğim şeyler var sizi sürekli takip ediyorum daha önceki uygulamalarınızıda inceliyorum :coffee: farklı dizaynlar var kafamda hatta malzemeleri bile hazır ama geçerli iki bahanem var ilki havalar malum :brr: biraz ısınmasını bekliyorum ikincisi arabayı değiştirme ihtimalim var yani şuan standby modundayım :biggrin:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Bugün yarım kalan işimizi tamamladık.Harkulade oldu diyebilirim.Gündüz farımız tam ışık şiddetini veriyor Kontak açılınca aktif oluyor istege baglı olarak kapatılabiliyor.Park açılınca kısma yapmadım veya kapamadım araçta sis olmadıgı için kalsın istedim bunun yerine on off anahtar koydum.Elde yapma oldugu için hafif kusurları var ama bu kusurlar parça öne dogru düz baksın diye Uzun sabitleme vidasına harici somun ve pul ile yükseklik ayarı yaparak oldu yoksa tam yerine tabiri caiz ise cuk diye oturuyor.

Araç altı mavi aydınlatmasını taktım epey uğraştırdı montajı yaklaşık 4 saatimi aldı,benim hoşuma giden bir işlem oldu.Renk tonu gayet güzel ve ne yogun ışık var nede zayıf kararında tutturmuşum.Led hortumu araç altı kenarlarındaki plastik koruyucu parçaya belirli aralıklarla plastik kelepce kullanarak tutturdum.Kapılar açılınca yanıyor.Ayrıyeten çift konumlu on off anahtar ile direk sabit şekildede yakılabiliyor.

Gündüz farımız.Resimler akşam 19.00 dan sona çekildi.Cep telefonum en iyi marifati ışıga ayrı bir parlaklık katması.Çıplak göz parlama olmadan gayet net görülebiliyor.Fakat yinede ışık fazla oldu.Araç sahibi arkadaşıma söyledim şikayet alırsan biraz daha kısabilirim dedim.

Yaklaşık 30 metre civarı.

Gece görünüş.

Araç altı mavi led aydınlatmamız.Gündüz ve gece görünümleri.

Resim linkleri yenilendi.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

İletiyi paylaş

Adil Can Akcan    12
Adil Can Akcan

dddug.jpg

Yeni kasası buna benziyor. İyi tahmin olmuş..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap