• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Emre Akhalil

Fiat Linea (2007-2015) gündüz led far

Recommended Posts

Cem Durna    14
Cem Durna

guzel bi calisma olmus elinize saglik.

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

:)Arkadaşlar herkese merhaba.Hayırlı Cumalar. bu forumu özlemişim gerçekten aracımı sattıktan sonra belirli bir süre araçsız kaldım ve bilgisayar başında pek bulunamadığımdan biraz buralardan uzakta kaldım. Eski aracım hyundai era 1.5 team modeliydi hatırlayan arkadaşlar belki çıkar.kendi el emeğim ve sizlerden edindiğim bilgiler ışığında gündüz ledi yapmaya çalışıyordum aracıma ve yapmıştım da aracı satınca bütün emeklerde beraberinde gitti.

yeni aracım 2009 model fiat linea emotion 1.3 m-jet. bu aracımı severek kullanıyorum ufaktan birşeyler yapmaya çalışıyorum.artık hazır ürünleri kullanarak gündüz ledi takmaya çalışıyorum aracıma bir iki model denedim ve ışık miktarı düşük kaldı içime sinmedi en son bu ledi kullanıyorum linkini bulursam resim yerine çektiğim videoyu paylaşmaya çalışacağım.

http://www.youtube.com/watch?v=7GL2wujRNp4

biliyorum yetersiz bir şık ama ölçü olarak bu ürün oraya cuk oturdu ve hiç zahmetsiz bağladım. şu an kullanıyorum.

aliexpress sitesinden tampona aynı park sensörü gibi delibip monte edilen kartal göz led diye tabir ettiğimiz ledlerden sipariş ettim 8 adet. gelince aşağıdaki paintte çizdiğim örnek resimdeki gibi uygulamayı düşünüyorum farklı yer ve önerilere açığım ama montajı en kolay oraya yapabileceğim gibi duruyor.tamponu sökmek istemiyorum. Resim aşağıda ledler gelince bu şekilde uygulamak istiyorum. sizce model ve yer olarak uygun mudur başka neler yapılabilir şimdiden teşekkürler .aldığım ürünün linki aşağıda

http://www.aliexpres...2019196288.html

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Dışarıyla tam sınır olsay daha iyi sanki.. Elinize sağlık..

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

teşekkür ederim yalnız dışarı sınır dediğiniz sinyallerin köşelere bakan kısımlar ise oraların açısı dışarıya dönük olduğu için viraj aydınlatma gibi olur önden hiç bir şekilde ışık görünmez açı nedeniyle.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

teşekkür ederim yalnız dışarı sınır dediğiniz sinyallerin köşelere bakan kısımlar ise oraların açısı dışarıya dönük olduğu için viraj aydınlatma gibi olur önden hiç bir şekilde ışık görünmez açı nedeniyle.

Aynen katılıyorum :good1: Çizimdeki yer güzel :yes:

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

teşekkürler Mahmut abi peki linkteki alacağım ürünü inceleme fırsatın oldu mu yeterli ışık verir mi sence bu ledler ?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

teşekkürler Mahmut abi peki linkteki alacağım ürünü inceleme fırsatın oldu mu yeterli ışık verir mi sence bu ledler ?

Bu tarz ürünler biraz şans işi kimi uzun zaman çalışıyor kimi kısa zamanda su koyveriyor , fiyatı uygun senin yerinde olsam 3-4 tane yedek olarak alırdım...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

abi satıcı cin postası yerine yanwen diye bir şirketle yollamış 30 kasımda ülkeye gelmiş görünüyor ledler ama halen elime ulaşmadı hele bir ulaşsın yine sipariş ederim orası kolay. olmadı sağ ve sola 3 er adet koyarım ledleri 2 tane yedekte kalır .çok fazla ışık kaybı olmaz bu şekilde herhalde

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

arkadaşlar dx.com sitesinden aşağıda linkini vereceğim ürünü işime yarar düşüncesiyle almıştım az önce geldi. bildiğiniz üzere kartal göz ledlerden gündüz ledi yapmayı düşünüyorum tampona ve bu ledler özellikleri gereği direk 12v elektriğe bağlanabiliyor ama ben uzun ömürlü olsun diye bu linkteki ürünü bir driver gibi kullanabilir miyim ? bu parçanın işlevi bu görevi görür mü mesela 11 volta ayarlayıp sabit akım gelmesini sağlamayı düşünüyorum ne dersiniz ?

http://www.dx.com/p/20083-adjustable-power-supply-voltage-regulating-reducing-module-blue-black-255394

çok küçük bir parça resimde büyük duruyor ama 4 cm X 2 cm ebatlarında

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

arkadaşlar dx.com sitesinden aşağıda linkini vereceğim ürünü işime yarar düşüncesiyle almıştım az önce geldi. bildiğiniz üzere kartal göz ledlerden gündüz ledi yapmayı düşünüyorum tampona ve bu ledler özellikleri gereği direk 12v elektriğe bağlanabiliyor ama ben uzun ömürlü olsun diye bu linkteki ürünü bir driver gibi kullanabilir miyim ? bu parçanın işlevi bu görevi görür mü mesela 11 volta ayarlayıp sabit akım gelmesini sağlamayı düşünüyorum ne dersiniz ?

http://www.dx.com/p/...ue-black-255394

çok küçük bir parça resimde büyük duruyor ama 4 cm X 2 cm ebatlarında

arkadaşlar sorumun görülmediğini düşünerek tekrarlamak istedim. linkini verdiğim ürün driver olarak işime yarar mı acaba ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Mantıken olur. Şöyleki ;

Lm serileri entegreler giriş gerilimi dalgalanmasından etkilenmez. Araçtaki avantajı ise, 12-14.4 volt arası değişen gerilimin lede ulaşmasını engellemesi.11 volt'a göre ayarlanıp kullanılması ledin kesinlikle ömrünün uzun olmasını sağlayacaktır.

Asılda aşağıdaki ürünü alsaydınız bitık ileride olurdu sistem. Gerilim regülasyonu yerine akım regülasyonu Led için daha kararlı çalışma demektir. Ama olsun sizin fikirde dediğim gibi işinizi görecek.

http://www.ebay.com/itm/LM2596S-Power-Supply-DC-Converter-Module-Constant-Current-5V-35V-to-1-25V-30V-/251263920027

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

teşekkür ederim Servet Abi. ben normalde alacağım ledleri direkt 12 volta bağlayacaktım, bu ürünü şans eseri çok ucuza geldiği için aldım.evde kullanacaktım aklıma araçta kullanabilir miyim ? sorusu geldi. dediğin gibi 11 volta ayarlayıp ledlere vereceğim şu ledler bir gelseydi bu sefer neden böyle gecikti anlayamadım. satıcı yanwen diye bir kargoyla yollamış hal bu ki kayıtlı çin postası ile sorunsuz gelirdi ürünlerim .

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

bu devreyi power led çalışmalarında kullanabiliriz değil mi ? hani 3 X 1 w olan driverlar var ya mesela ona ihtiyaç duymadan diyelim 10 tane power ledi seri bağlayıp önüne de 10-11 v olacak şekilde ve uygun soğutmayı sağlayacak şekilde yapsak uygulama da bir sıkıntı ya da yanlışlık olmaz değil mi? eğer öyleyse bu üründen yaklaşık 10 tane alıp elimde bulundurmayı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

power ledler aşağı yukarı 3 volt ile çalışır. Bu durumda en fazla 4 adet ledi seri yapabilirsin. sonrasında yine 4'lü seri yapıp, 2 seri led grubunu paralel olarak sürücüye bağlayabilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

anladım servet abi o zaman bu devre çok iyi iş görüyor boyutuna göre. ben biraz daha sipariş geçeyim o halde bu devreden :)

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

arkadaşlar az önce 1 saatlik yemek paydosumu aç kalma pahasına aracıma ayırdım ve önceden yapıpta içime sinmeyen gündüz ledlerini aliexpressten aldığım ledlerle değiştirdim. paydosum bittiği için eskileri sökemedim sislerin yanında yatay şekilde yananlar önceki ledler.aralarındaki ışık farkı bariz belli oluyor

buyrun resimler smiley.gif yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi eksik etmeyin lütfen

not: plakasız ilk resim başka bir linea resmi olup paintten kaba bir tasarım yaptım buna göre de kendi aracıma uyguladım.

post-6638-0-38981600-1421756843_thumb.jp

post-6638-0-67578300-1421756862_thumb.jp

post-6638-0-16010100-1421756872_thumb.jp

post-6638-0-88266800-1421756883_thumb.jp

post-6638-0-82509700-1421756894_thumb.jp

post-6638-0-70821600-1421757069_thumb.jp

post-6638-0-60064800-1421757080_thumb.jp

post-6638-0-51999300-1421757093_thumb.jp

post-6638-0-75316100-1421757104_thumb.jp

post-6638-0-88255000-1421757116_thumb.jp

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Fatih Demirtaş    59
Fatih Demirtaş

Eline sağlık..

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

teşekkürler sağolun

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Eline emeğine sağlık çok güzel olmuş :bravo:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Can Ayaslan    35
Can Ayaslan

Güle güle kullanın güzel olmuş :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

Beğenmenize çok sevindim:)

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

Arkadaşlar farlar yanınca ışık gücü yarıya düşüyor. Bu şekilde muayenede sıkıntı olmaz değil mi. Zaten yeni araçlarda zorunlu bir özellik oldu ama yinede aklıma takılmıyor değil.

tarihinde Cihan Taşpınar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Sıkıntı olmaz :good1: sislerde xenon bile geçiyormuş artık :lol:

İletiyi paylaş

Cihan Taşpınar    18
Cihan Taşpınar

Tamam abi teşekkürler.linea formunda bir arkadaş nasıl kıydın tampona diyor. Sizce bu çalışmam aracımı satmak istediğimde değer mi katar yoksa bir dezavantaj mı olur benim için?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.653
Mahmut Akbulut

Tamam abi teşekkürler.linea formunda bir arkadaş nasıl kıydın tampona diyor. Sizce bu çalışmam aracımı satmak istediğimde değer mi katar yoksa bir dezavantaj mı olur benim için?

Ben aracıma bir uygulama yaptığımda değer katıp katmadığına bakmam , hoşuma gidip gitmediğine bakarım . Tampon da olsa kıyarım far da olsa kıyarım :good1:

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap