• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Emre Akhalil

Fiat Linea (2007-2015) gündüz led far

Recommended Posts

İsmail Ayaz    7
İsmail Ayaz

farların iyimiş duruşundan belli ilker usta yapmış bunları :)

olabilir. :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Üst sıraya dizseydin daha güzel durabilirdi ama böyle de güzel. Su geçirmiyor değil mi ?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

aynı uygulamadan ben de yapmıştım. gayet başarılı. güle güle kullan.

İletiyi paylaş

İsmail Ayaz    7
İsmail Ayaz

Üst sıraya dizseydin daha güzel durabilirdi ama böyle de güzel. Su geçirmiyor değil mi ?

teşekkürler Selçuk bey. Su geçirmeyeceğini söyledi Ahmet abi.

aynı uygulamadan ben de yapmıştım. gayet başarılı. güle güle kullan.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Elinize cebinize sağlık güzel çalışma olmuş.İyi günlerde kullanın.

İletiyi paylaş

Ali Türkmen    0
Ali Türkmen

çok güzel olmuş

İletiyi paylaş

İsmail Ayaz    7
İsmail Ayaz

Elinize cebinize sağlık güzel çalışma olmuş.İyi günlerde kullanın.

Teşekkürler Oktay Bey,

çok güzel olmuş

Teşekkürler Ali Bey,

İletiyi paylaş

Ahmet Ayvaz    0
Ahmet Ayvaz

Daha önce site üyelerinden Tahir beyin projesi ve hoşuma gitti. Aracına sanal olarak yaptığı foto.

Ve bu işlem için öncelikle Ahmet Abi den led ve drl devre alarak işe başladım.

Gunduz-Fari-Projesine-Cok-Amac-Surucu-Devre-DRL__48859025_0.jpg

Fotoraf0116.jpg

Sis kapaklarına ufak delikler açtım. 5 adet sığmadı 4 adet led olacak.

Ledleri silikon ve japon yapıştırıcısı yardımı ile sabiledim.

Kaldı araca monte etmesi. Montaj sonrası görüntüleri paylaşacağım.

Montaj sonrası gece çekimleri

Fotoraf0144.jpg

Fotoraf0146.jpg

Fotoraf0147.jpg

ben de aynı ürünler ile benzer uygulama yapacağım. ancak sürücünün içeriğinde min 10 adet, max 16 adet led bağlanmalı diye bir ibare var. sis farı yanına da 4 adetten fazla sığmıyor. yani 8 adet power ledi bağlayabilmek için devreye nasıl bir ilave yapmak lazım? ya da 8 adet bağlarsak nasıl bir problem çıkar? yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi forumlar...

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Bu tarz ürünleri verilen min.max. değerlerde kullanmakta fayda var ama 8 adet led için bir problem olacağını sanmıyorum...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ahmet Ayvaz    0
Ahmet Ayvaz

endişem şu... bu sürücü sabit akım sürücüsü, yani çıkış akım sabit, dolayısıyla ledler seri bağlanıyor, gerilim ise led sayısına göre otomatik olarak ayarlanıyor. min 10 led dediklerine göre çıkış voltajı her kanal için 5 led olduğunda min voltaja iniyor. bunun altındaki led sayılarında voltajı daha fazla düşüremiyor. bu da 4'er led kullanırsak led başına daha fazla voltaj düşecek ve ledler daha parlak yanacak ve ömrü daha kısa olacak demek mi?

İletiyi paylaş

Ahmet Ayvaz    0
Ahmet Ayvaz

soruma henüz cevap gelmemiş ama bir soru daha sorayım.

sonradan takılan gündüz farı yüzünden muayenede sorun çıkartırlar mı? ağır kusura girer mi?

İletiyi paylaş

Erkan Kahya    283
Erkan Kahya

Muayede sıkıntı olmaz. Genelde orijinal aksamına bakıldığı için abartı olmadıkça geçiyor. Bu güne kadar kalanı duymadım.

Diğer sorun içinse sürücünün teknik detayları bilinmediği için cevaplanmamış olabilir. Daha fazla voltaj gelmesi ledlerin ömrünü azaltacaktır. Satıcıdan devre ile ilgili çıkış detaylarını alırsan daha iyi olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ahmet Ayvaz    0
Ahmet Ayvaz

çıkış detaylarını istemedim ama, nasıl bir zararı olabileceğini veya ne yapmam gerektiğini sordum. bakalım nasıl bir geri dönüş olacak?

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    394
Fatih Özbaş

bu sürücü devresinden ben de kullandım, ledlerden de kullandım tabiki de. muayenede sıkıntı olmuyor fakat eğer 10led bağlanması gereken devreye daha az led bağlarsanız akım yükseliyor ve diğer ledlerin ömrü kısalıyor. tabiki bir de Ahmet bey in ledlerin altında soğutucu olmadığı için daha riskli. ama ben soğutucusuz şekilde 2 yıl kullandım sorun olmadı.

bir de şöyle bir akım sorunu ortaya çıkıyor tek tarafın ledleri patlar veya kabloda kopukluk olursa öteki tarafınkilere çok yüksek akım geliyor bu da onları da patlatabilir. onu aşmak için de iki tarafa da 350mah cam sigorta taktım bir taraf patlarsa diğer tarafın da artan amperden sigortayı attırıp sönmesi için. bende hiç patlama falan olmamıştı.

detaylı bilgi için şuraya da bakabilirsiniz:

http://www.geceucusu.com/topic/4623-golf-mk-iv-gunduz-fari-power-led-uygulamasi/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ahmet Ayvaz    0
Ahmet Ayvaz

acaba ismail ayaz bu sorunu nasıl halletti?

İletiyi paylaş

İsmail Ayaz    7
İsmail Ayaz

Bende 4 adet sığdırdım. 1 adet led kaldi. Onu da arkaya verdim voltaj problem olmasın diye. 4 gorunur led 1 gorunmez Led.

Arac 2 kez muayeneye girdi sorun yok. Sorun olsa da 1 kablo iptali ile çözülür.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

linea gündüz farı çalışmam haftaya biter inş A3 gündüz ledi ve çubukları

Gb6WmN.jpg

nYz96g.jpg0bvW69.jpgX2V8RR.jpg

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Ahmet Ayvaz    0
Ahmet Ayvaz

iyi iş çıkarmışsınız.

elinize emeğinize sağlık

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

teş ederim zaman bulup bir bitirebilseydim :lol:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Güzel görünüyor bitse de görsek :)

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

bu sefer reflektörüde komple plasti dip yapıp mat siyaha çevirdim

02bkPZ.jpgjYzj2j.jpgb4QY20.jpg

tabi maskeyide mat siyaha çevirdim,sol far bitti gibi cree ledlerin voltajını ayarlama kaldı.

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Uzun far ne olacak ?

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut

Uzun far ne olacak ?

abi uzunlar iptal gen 5 kullanıyorum :) uzunların yerine mercekli park yaptım 2010 e kasa gibi ,yalnız bu A6 ve A3 cree ledlerinin data shett ine ulaşamadım,ledlerin üzerinde barkot var ama telefon barkotları okumuyor ledleri çözemedim bir türlü :soshelp:

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut
Dklkp6.jpg3R9R02.jpg
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Karabulut    201
Selçuk Karabulut
gL578O.jpgOdqGMn.jpgB9Mq2L.jpgG1Yd3b.jpgvoEOZA.jpgb45nkj.jpg
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap