• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Vedat Sal

Alarm devresi

Recommended Posts

Vedat Sal    0
Vedat Sal

:DŞyi günler siteye yabancı değilim amcak yeni üye oldum.

Elimde bir oto alarm devresi var markasını bilmiyorum ama kaliteli birseye benziyor ve alman mali gibi duruyor neyse

devre kartının üzerinden bir adet direnc ve bir adet tristör patlamış

direnç 10 ohm luk bende 22 ,33 ve 150 ohm luk direnler var bunlardan hangisini taksam daha sağlıklı olur

ve tristör ise üzerinden WS 78LOS 347SG A yazıyor bunu netten baktım bulamadım BC308 olabilirmi veya bu degere uygun sizce en yakın ne olabılır nasıl birsey alip kullanabilirim

tum arkadasların yardımını diliyorum

saygılarımla..

İletiyi paylaş


Link to post
Muhammed Andı    0
Muhammed Andı

direncin o devrede ne amacla kullanildigini bilmedigin surece, yuksek yahut dusuk, kafana gore direnc degeri secemezsin. bilmeden, aynini takmadigin zaman devrenin geri kalanini da taktigin direnc sayesinde sen patlatabilirsin. :D

ikinci sorunuza cevabim olmamakla birlikte, "tristör patlamis" demissiniz ama transistor ornegi vermissiniz. transistor ve tristor ayri seylerdir.

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

78L0S yazıyor ise muhtemelen bc kasasında regüle entegresi yanık.Yana direnç bu regüle entegresine bağlı olmalı.Devrenin yana yerinin alttan ve üstten kaliteli ve yüksek çözünürlükle resmini gönderin.Ne olduğunu anlarız.

İletiyi paylaş


Link to post
Vedat Sal    0
Vedat Sal

cvplarınız icin tesekkur ederım resimlerı cekik atabılırım evet

trıstör dedigim Wosel marka 7805 +5volt regülatör mus olabilirmı acaba baska bır forma daha yazdım orda söylemisler

İletiyi paylaş


Link to post
Vedat Sal    0
Vedat Sal

baska cevap yokmu

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Hani resimler ??

İletiyi paylaş


Link to post
Muhammed Andı    0
Muhammed Andı
resim yoksa cevaptamı yon abi :D

anlasilan sen, gozu kapali tamir yapan ustalardansin ........ :D e bari gercek ismini bagisla da, nokta nokta koydugum yerlere ismini yazarak cevap vermis olayim sana. gormedigin devreye nasil yorum yapacaksin yahu... ;)

İletiyi paylaş


Link to post
Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
resim yoksa cevaptamı yon abi :D

Yok ulen.Cevapta yok yorumda. Çabuk ismini yazn yoksa burada cümle aleme açıklarım. Ayrıcana senin tırt tavanı stickerli aracında mercek te yok .Çık git buradan :D

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap