• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Halojen ampulleri kullanım sürelerimiz

Recommended Posts

Yaman Furkan    8
Yaman Furkan

Nighbreaker plus H7 - 02.05.2013 - 56700 km

tarihinde Yaman Furkan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Esat Can    2
Esat Can

MEGALIGHT ULTRA +120

Bu Gün taktim 120% isik yapiyormus su anda piyasada izinli olarak satilan en cok isik yapan ampulmus.

Almanya da 20.90 € ödedim

$T2eC16dHJG!FFmu9KpDvBR1V(h2oUQ~~60_12.JPG

tarihinde Esat Can tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker

Sonuç?

İletiyi paylaş

Esat Can    2
Esat Can

Sonuc acik :biggrin: Gündüz taktim pek birsey fark etmedim gece test edicem resim koyarim .

www.youtube.com/embed/BIJGX6cayTE

tarihinde Esat Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Erkan Polat    6
Erkan Polat

Arkadaşlar bahsettiğim Osram Nb ampuller uzun yıllardan sonra Temmuz ortalarında bir tanesi patladı. Aşağı yukarı 4.5- 5 yıl yakın gitti. Bizde 1 çift yeni alıp tek kalan ampulu yedeğe aldık.

Kendi arabamada sıfır olarak aldığım Osram Nb Plus ampullerle 14 bin km yol yaptım ve Mart 2012'den beri aracımdalar. E daha ne olsun :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Alper Sakin    0
Alper Sakin

Merhaba 9 mayıs 2013 tarihinde aldığım philips xtreme vision ampullerimden biri dün yandı, yanmasına sebep olarakta son zamanlarda yollarımızda açılan çukurların doğru düzgün üstünün kapatılmadan bırakılması diye düşünüyorum son bir hafta içinde bir kaç defa bu tür bozuk zeminlere şiddetli bir biçimde girmiş oldum, arabamdaki farları uzun yollarda ve çevre yollarında, yağmurlu havalarda, araçların kontrolsüzce daldığı yollarda, gece gündüz kullandım, toplamda 10 ay kullanmış oldum

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.390
Mahmut Akbulut

Philips in böyle bir handikapı var ömrü biraz kısa , kullanıcı yorumlarına bakınca Osram daha uzun ömürlü gibi duruyor...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Titreşim ampul ömründe çok önemli bir etken, far tasarımı da sarsıntıların daha az iletilmesini sağlayabiliyor.

İletiyi paylaş

Alper Sakin    0
Alper Sakin

En son 4 Mart 2014 Tarihinde sol Kısa farım philips xtreme vision H7 lambam yanmıştı sağ tarafta kısa sürede yanar diye düünmüştüm fakat uzun süre idare etti ve en sonunda bugün sağ lambamda yandı, buna sebep yine çukur ve tümsek olduğunu düşünüyorum bugün baya fazla bir şekilde çukur ve tümseğe girdim hatta bir tanesini farketmeden geçtim

İletiyi paylaş

Emrah Diktaş    1
Emrah Diktaş

benim de katkım olsun.29/11/2014 h4 tipi nb unlimited takıldı.

gerçekten öncesinde kör gibi gidiyormuşum.

İletiyi paylaş

Semih Tunca    119
Semih Tunca

fotoğraf görebilirmiyiz h4 özellikle merak ediyorumda

İletiyi paylaş

Ahmet İhsan Akşen    11
Ahmet İhsan Akşen

mercek modifiyesi için aldığım xenon kit bugun geldi, akşam eve gelirken aydınlatmam herzamankinden kötü geldi gözüme, farlardaki kardandır diyordum ama otoparkta duvara yanaşınca anladım sağ kısa far kesilmiş, 1 ay kadar daha gitse iyiydi daha farlar takılacak halde değildi :)

bu arada 07.12.2013 tarihinde almışım h7 ve h1 set olarak, 1 sene gitti, otomatik far açık ve dizel focus (far çabuk kesiyor derler ondan belirttim)

İletiyi paylaş

Ahmet İhsan Akşen    11
Ahmet İhsan Akşen

07.12.2013 de alınan ampülün biri hala duruyor ama standart ampülden farkı kalmadı ışık olarak, performansı düşüyor sanırım 1 seneden sonra patlamasa bile.

İletiyi paylaş

Hüseyin Baş    9
Hüseyin Baş

Bi xenona gecmeden önce, osram night breaker plus kullandım, 3 ağustos 2013 te taktım, 12 eylül 2015 e kadar sorunsuz kullandım, yaklaşık 80000 km yaptım, araç 2012 polo. Ben geyet memnun kaldım, şimdi onları babamın toyotasına geçirdim :), onların ne kadar kullandığını da yazarım :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Ahmet İhsan Akşen    11
Ahmet İhsan Akşen

12 ekim 2015 de GE megalight taktim, ömrü göreceğiz.

İletiyi paylaş

Oytun Beşikcioğlu    7
Oytun Beşikcioğlu

Bu gece itibariyle Philips H7 X-treme Vision Plus +%130 taktım ömrünü göreceğiz.

Daha önce Osram NightBreaker Plus'ları 10 ay kullandım aracım değiştiği için söktüm hala sağlamdı arkadaşım Fluence'ta kullanmaya devam etti en az bir buçuk senedir sağlamlar. Ben sadece hava kararınca yakıyordum. Arkadaşım otomatik modda kullanıyor farlarını.

3-4 ay kadar NightBreaker Unlimited kullandım yine araç değiştiği için sağlamken söktüm. Kutusunda evde duruyor. İsteyene kargo + c üzi bir fiyata verebilirim :p

İletiyi paylaş

İsmail Çetin    3
İsmail Çetin

Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Az önce 08.01.2016 da Ge megalight 120 h7 ampulleri takmış durumdayım.. Bakalım ömrü ne kadar olacak.. Xenon kit vardı Albea mda ama aracı değiştirdim artık kimseyi rahatsız etmek istemiyorum. Orjinalini bozmadan deneyeyim dedim.

DSC_5388.JPG

DSC_5386.JPG

DSC_5379.JPG

DSC_5376.JPG

DSC_5375.JPG

• Beğen 3

İletiyi paylaş

Cüneyt Kartal    1
Cüneyt Kartal

Uzun hüzmeler için aldığım Bosch Plus 90 H1 tipi ampulleri Kasım 2010'dan beri 5 senden fazla sorunsuz kullanıyorum, yaklaşık 130 bin km olmuştur şu ana dek. Yılda 3-4 defa uzun yola çıkarım ve genelde geceleri kullanırım. Onun dışında şehir içi, İstanbul-Kocaeli ve İstanbul-Edirne otobanda trafik yoğunluğu ve yeterli aydınlatmadan dolayı pek kullanmadım, sürekli selektör atan biri de değilim. Kısacası çok memnunum :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emre Şimşek    0
Emre Şimşek

25.02.2016

Osram nb unlimited

Focus 2 dizel 2011

Gündüzleri yakmıyorum. Bakalım ne kadar gidecek.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.242
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

İzmir'de bir iş için günübirlik ziyaritim oldu.Burada 88 model bir Jaguar araç tanıma fırsatım oldu.Özellikleri, cidden yeni modellere taş çıkaran cinsten bir araçtı.

Merakım ise bir çok eski model Amerikan araçlardada gördüğüm far ampul tasarımı yada far tasarımı.Farlar desenli tip dediklerimiz ve ampulleri şimdiki gibi çıkarılabilir değil.Yada püf noktası olan bir yapı.

Bu 88 Jaguar araçta özellikle baktığım ise farın orijinal ve üzerindeki tarihler idi çıktığı yıla aitti.

Flaman far tasına sabit.Uzun hüzmeside kısa hüzmeside aynı.Yada ben sabit olarak gördüğüm bu flaman yapısı harici şekilde mi benmi yanlış görüyorum.

Öyle bir ampul tasarımının bu yıla kadar hala çalışıyor olması beni şaşırttı.Aydınlatma kapasitesini görmedim lakin bilinen h serisinden farklı olduğunu sanmıyorum.Ayrıca far içi hala çok iyi durumda idi.

Şunuda belirteyim ciddi elektronik ve roleli bir kontrol ünitesi mevcut.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş
On 4 Mart 2016 at 14:55, Oktay Toker yazdı:

İzmir'de bir iş için günübirlik ziyaritim oldu.Burada 88 model bir Jaguar araç tanıma fırsatım oldu.Özellikleri, cidden yeni modellere taş çıkaran cinsten bir araçtı.

Merakım ise bir çok eski model Amerikan araçlardada gördüğüm far ampul tasarımı yada far tasarımı.Farlar desenli tip dediklerimiz ve ampulleri şimdiki gibi çıkarılabilir değil.Yada püf noktası olan bir yapı.

Bu 88 Jaguar araçta özellikle baktığım ise farın orijinal ve üzerindeki tarihler idi çıktığı yıla aitti.

Flaman far tasına sabit.Uzun hüzmeside kısa hüzmeside aynı.Yada ben sabit olarak gördüğüm bu flaman yapısı harici şekilde mi benmi yanlış görüyorum.

Öyle bir ampul tasarımının bu yıla kadar hala çalışıyor olması beni şaşırttı.Aydınlatma kapasitesini görmedim lakin bilinen h serisinden farklı olduğunu sanmıyorum.Ayrıca far içi hala çok iyi durumda idi.

Şunuda belirteyim ciddi elektronik ve roleli bir kontrol ünitesi mevcut.

Sanırım "atom far" ya da "sealed beam" denen farı anlatıyorsun. Kolay bozulmaz, bozulursa komple değiştirmen gerekir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emrah Diktaş    1
Emrah Diktaş
On 28.11.2014 at 22:39, Emrah Diktaş yazdı:

benim de katkım olsun.29/11/2014 h4 tipi nb unlimited takıldı.

gerçekten öncesinde kör gibi gidiyormuşum.

Hala devam.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Emre Şimşek    0
Emre Şimşek
On 01.03.2016 at 23:40, Emre Şimşek yazdı:

25.02.2016

Osram nb unlimited

Focus 2 dizel 2011

Gündüzleri yakmıyorum. Bakalım ne kadar gidecek.

1,5 yıl olmuş. Ufak bir kazadan ötürü sağ ön far değişti ama ampül halen aynı ampül. Muhtemelen elemanlar camına ellerini değdi ama halen sağlam..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap