• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Halojen ampulleri kullanım sürelerimiz

Recommended Posts

Hasan Mildan    7
Hasan Mildan

Merhaba,

Ampul Markası : Osram

Model : All Season

Tıpı: H7

Alış Tarihi: 11.12.2010

Takılma : 11.12.2010

Bitiş : Hala kullanılmaktadır.

İletiyi paylaş

Fatih Karaca    0
Fatih Karaca
Tahminen 40 saat eder.. Patlamış olamaz... :)

Patladı ama 40 saatten daha uzun kullanılmış olmalı. Malum, Şstanbul trafiğinde ortalama hızımız çok düşük olabiilyor ama yine de 100 saati bile bulmadığı kesin.

Ben de şaşırdım, şu ana kadar ömründen memnundum.

İletiyi paylaş

M.Atila Akkoyunlu    0
M.Atila Akkoyunlu

Herkese merhaba,

Ampul Markası Osram NB, Tipi H4

Alış ve takış tarihi 3 Mart 2009

Yapılan km 10 000 , Gündüz şehir içi farlar kapalı , şehir dışı farlar açık ampul halen kullanılmaktadır.

İletiyi paylaş

Can Yağcı    0
Can Yağcı

Osram NB ler

5 ay kullanım sonundaki halleri: sol taraf kısa patladı, sağ tarafta patlamak üzeretmiş.

http://www.geceucusu.com/index.php?act=att...ost&id=6202

http://www.geceucusu.com/index.php?act=att...ost&id=6201

gece - gündüz fark etmeden farlarım açık olur.

kışın 3 ay boyunca osram all season kullandım

şimdi tekrar bir çift NB alıp taktım ;)

tarihinde Can Ya?c? tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Karaca    0
Fatih Karaca

12 Mart 2011 tarihinde kısa farlara taktığım H7 Osram NB ampullerden sol taraftaki bugün patladı.

Bu süreçte 11.000 km yol yaptım ve kısa farlar gündüz/gece daima açıktı. Sağdakinin de eli kulağındadır.

İletiyi paylaş

Ali Öztaş    0
Ali Öztaş

2004 Polo 9N - H7 Osram Night Breaker - kısa huzme - 1 yıl dayandı (gece kullanımı)

- H1 Osram Night Breaker- uzun huzme - 3 yıldır sağlam ve hala devam ediyor

- H7 Osram Light@Day - kısa huzme - 2 yıldır sağlam hala devam ediyor (3x ömürlü olduğundan alındı gece+gündüz kullanılıyor)

İletiyi paylaş

Adnan Çakır    3
Adnan Çakır

2006 Nisan ayında aldığımda üzerinde gelen ampüllerim. :yes: 24/02/2012'de sol kısa ampul patladığı için :beee: takım olarak Photon H7 12V 55WPH5507pr LL modeli ile değiştirildi :good1: .% 30 daha fazla ışık yazıyor kutu üstünde ama ben daha fark edemedim :unknw:

(Çifti 30TL.)

fotoraf1376.jpg

Ampullerin altında ki etiket

Osram 64210L dot e1 23G 12v55W H7U Germany W5X1

Osram 64210L dot e1 23G 12V55W H7U Germany W6e2 şu iki değer farklı :umnik2:

fotoraf1377.jpg

fotoraf1380.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Işıkta artış istiyorsanız Osram Nightbreaker alın...

İletiyi paylaş

Erkan Polat    6
Erkan Polat

Merhabalar,

Bundan 3-3.5 sene önce bu forumdan faydalanarak Bauhaustan 1 çift Getz arabama H4 Osram Nb ampul alıp takmıştım. Zaten o zamanda foruma üye olmuştum. Bunca zamandır ampullerim hiç bir sorun çıkarmadı. Arabamı satarken bu ampullere kıyamadım çıkarıp bir kenara koydum. 1 ay kenarda durduktan sonra kardeşimde Getz alınca onun arabasına taktık ve şu anda oda kullanmakta. Bakalım Osram Nb ampuller bizde ne kadar süre daha gidecek. :tirs:

Buyrun bu açmış olduğum konumdada Osram Nb ampulleri Aldığım zamanki yazım. 18-01-2009 Ampuller hala kullanılmakta.

http://www.geceucusu.com/topic/1994-getz-icin-far-yaps-uygun-ampul/page__hl__getz__fromsearch__1

tarihinde Erkan Polat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Merhabalar,

Bundan 3-3.5 sene önce bu forumdan faydalanarak Bauhaustan 1 çift Getz arabama H4 Osram Nb ampul alıp takmıştım. Zaten o zamanda foruma üye olmuştum. Bunca zamandır ampullerim hiç bir sorun çıkarmadı. Arabamı satarken bu ampullere kıyamadım çıkarıp bir kenara koydum. 1 ay kenarda durduktan sonra kardeşimde Getz alınca onun arabasına taktık ve şu anda oda kullanmakta. Bakalım Osram Nb ampuller bizde ne kadar süre daha gidecek. :tirs:

Buyrun bu açmış olduğum konumdada Osram Nb ampulleri Aldığım zamanki yazım. 18-01-2009 Ampuller hala kullanılmakta.

http://www.geceucusu...__fromsearch__1

3 yılda tahmini kaç km. yapmışsındır ?

İletiyi paylaş

Erkan Polat    6
Erkan Polat

Bu süre zarfında tam tamına 12 bin km yol yaptım. Şu anda biladerin arabasında takılı olan bu ampuller yola devam ediyor.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Osram Night Breaker Plus, 2011 12. ay'da yeni yeni aldığım Kangoo'ya monte ettim. (2000km civarı ). Dün ( 39.000km ) sol kısa patladı. Araçta gündüz farı olduğundan gündüz kısa far açık gezmedim ancak bu kadar kısa sürede patlaması hiç iyi olmadı.

Eski Kangoo'da daha üzün süre ( 1yıl, 70-80.000 km) kullanıyorduk.

Eski Kangoo alternatörü 13.7 volt, yeni Kangoo alternatörü 14,5 volt gerilim üretiyor. Bu durumda ;

A : yüksek gerilim + sert süspansiyon ömrü çok kısaltıyor

B : Uzun ömür isteniyorsa ampülün eksi hattına kik tane seri diod bağlanacak ( 1,4-5 volt ) Gerilim düşürülüp ömür uzatılacak..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Osram Night Breaker Plus, 2011 12. ay'da yeni yeni aldığım Kangoo'ya monte ettim. (2000km civarı ). Dün ( 39.000km ) sol kısa patladı. Araçta gündüz farı olduğundan gündüz kısa far açık gezmedim ancak bu kadar kısa sürede patlaması hiç iyi olmadı.

Eski Kangoo'da daha üzün süre ( 1yıl, 70-80.000 km) kullanıyorduk.

Eski Kangoo alternatörü 13.7 volt, yeni Kangoo alternatörü 14,5 volt gerilim üretiyor. Bu durumda ;

A : yüksek gerilim + sert süspansiyon ömrü çok kısaltıyor

B : Uzun ömür isteniyorsa ampülün eksi hattına kik tane seri diod bağlanacak ( 1,4-5 volt ) Gerilim düşürülüp ömür uzatılacak..

Evet özellikle de titreşimin ömüre çok etkisi var. Bir diğer seçenek te başka bir ampul kullanmak :)

İletiyi paylaş

Adnan Çakır    3
Adnan Çakır

takım olarak Photon H7 12V 55WPH5507pr LL modeli ile değiştirildi :good1: .

Dün garaj kapısını kapattım bir de ne göreyim :angry:  benim yine Sol far Photon H7 :beee: sizlere ömür.

Var mı yeni bir tavsiyesi olan :unknw:

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Dün garaj kapısını kapattım bir de ne göreyim :angry: benim yine Sol far Photon H7 :beee: sizlere ömür.

Var mı yeni bir tavsiyesi olan :unknw:

Kim dedi sana photon al diye abi :D

İletiyi paylaş

Adnan Çakır    3
Adnan Çakır
:unknw: Valla kim dedi hatırlamıyorumda bir iki yerde adı geçmişti.Orjinallerin kalan sağlam olanını taktım şimdilik :good1: .

İletiyi paylaş

Erkan Polat    6
Erkan Polat

Yeni aldığım Osram Nb Plus ampullerle 7 bin km yol yaptım sorun yok, Bir önceki senelerdir kullandığım Osram Nb ampullerde kardeşimin arabasında sorunsuz hala görev yapmaktalar.

İletiyi paylaş

Murat Engin    48
Murat Engin

2005 de aldığım arabamın philips H7(kısa), H3(uzun) ve HB4(sis) ampullerini kullanıyorum hâla...araç 88000 km de...

İletiyi paylaş

Murat Engin    48
Murat Engin

Arkadaşlar, markalı, kaliteli olarak H7,H3,HB4 sarı far ampulleri göremiyorum piyasada, sizlerin bir bilgisi var mı?

Benim bulduklarım no-name ve 100 w...farlarımı eritmek istemiyorum.

tarihinde Murat Engin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Arkadaşlar, markalı, kaliteli olarak H7,H3,HB4 sarı far ampulleri göremiyorum piyasada, sizlerin bir bilgisi var mı?

http://www.geceucusu.com/topic/2764-bosch-plus-90-osram-night-breaker-osram-cool-blue/

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi    9
Mustafa Tüfekçi

sarıdan kasıt JDM sarısı mı?

110147189_jdm-super-golden-yellow-3000k-h11-halogen-xenon-fog-.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Murat Engin    48
Murat Engin

&Mustafa Tüfekçi

sarıdan kasıt JDM sarısı mı?

>Evet JDM ama kalite arıyorum ve de 100 w olmayacak...

Aslında belirtmek istediğim JDM denilen, tam sarı olanlar...

tarihinde Murat Engin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Samet Daş    107
Samet Daş
Mustafa Tüfekçi    9
Mustafa Tüfekçi

piyasadaki jdm sarıları hep çin işi ve 100w. all season var ama o da o kadar sarı değil ben sislerde h1 olarak allseason kullanmıştım standart ampulden biraz daha yoğun ama bi jdm kadar değil. hatta o yüzden sislere folyo çekmiştim.

img5176e.jpg

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Barış Balta    4
Barış Balta

Nighbreaker H4 - 2005 Grand Vitara - %95 İstanbul şehir içi ve otoyolda kullanılıyor bu da az titreşim demek.

17.02.2013 far ayarı yaptım ve kendim taktım. Bakalım ne kadar dayanacak.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap