• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Halojen ampulleri kullanım sürelerimiz

Recommended Posts

Yasin Özden    0
Yasin Özden
Yasin bey hoşgeldiniz.Eğerki eski ampülünüzün performansı düştü ise dış camında kararma olması lazım. Kararma dış etkenden olur. (Toz,nem,cilt teması ) Çıkan ampülü kontrol edin. Kararma yoksa gözünüze zayıf görünmeye başlamış olabilir eski ampülünüz, yok dışı karadı ise sorunu giderin. Yeni ampülünüzdede aynı sıkıntı oluşmasın.

Şlginiz için teşekkür ederim , ampülleri kontrol ettim ama kararma falan yok ampüllerde telleride kötü durumda diyemem.Dediğiniz gibi bana zayıf görünmeye başlamış olabilir. Daha havada kararmadı NB deneyemedim aradaki farkı görmek için....

İletiyi paylaş

Fatih Karaca    0
Fatih Karaca

Sanıyorum dört aydır kısalarda H7, uzunlarda H1 Osram NB ampul kullanıyorum.

Bu sürede aracımla yaklaşık 20.000 km yaptım. H1 ampuller hiç sönmedi, uzunlarda olduğu ve sık kullanılmadığı için sanıyorum.

Bu sürede, aynı anda olmadı ama dört tane H7 ampul aldım. En son üç gün önce bir tanesini değiştirdim. Ampul ömrü, hesaplarıma göre ortalama 120 veya 150 saat civarında.

İletiyi paylaş

Zafer Topçu    0
Zafer Topçu

Agustos 2004 de aracımda takılı gelen philips %30 luk ampülüm Ocak 2011 de patladı.

75.000 km yapmıştım.

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal    5
Anıl Berke Kavraal

bugun osram night breaker aldım sisler için(H1) sisten çok follow me home olarak kullanılcakları için bakalım ne kadar idare edicek bende...

çarşamba gunu takılacak yani kullanıma başlama tarihini 23.02.2011 olarak yazıyorum.

İletiyi paylaş

Nuri Genç    1
Nuri Genç

Narva 55/60 8.7.2010 da aldım hala kullanıyorum. .Daha önce Osram Nightbreaker kullanıyodum gece yağmurda uzunları mı yakmak zorunda kalıyordum.

İletiyi paylaş

Vedat Özgürel    0
Vedat Özgürel

yaklaşık 1.5 senedir uzunlarda mtec superwhite kullanıyorum (h7) daha devam eder heralde fazla kullanılmadıklarından sıkıntı doğurmuyor ;)

İletiyi paylaş

Cem Alparslan    0
Cem Alparslan

Kısalar: Osram Night Breaker h7 06.01.2011 tarihinde taktım, daha yeni ve şuanlık performansından oldukça memnunum.

Park: Mtec dipsiz süper white serisi, görünüm güzel oldu.

Sis: Mtec h11 cosmos blue 4750k halojen var, 15.02.2011de taktım yeni sayılır, aydınlatması çok kötü zaten aydınlatma için değil görünüş için taktım.

Plaka aydınlatması: Mtec süperwhite sofit c5w, plakaları gayet güzel aydınlatıyor şık bir görünüm var.

Uzun: Standard osram h1 var, fazla kullanılmadığından değişikliğe gitmedim.

tarihinde Cem Alparslan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

2007 Passat'ın bozulan orjinal GE'lerini değiştirdik. 48.000 km.

Osram Silverstar H7 takıldı.Sadece kısalar değiştirildi.

İletiyi paylaş

Ilgaz P.    1
Ilgaz P.

25.02.2009 da aracıma taktığım H4 NB ler 26.02.2011 tarihinde kısaların 2 side aynı anda kesmiştir.

ikisininde aynı anda kesmesi bana biraz garip geldi acaba elektrik tesisatında bişeyler olduda öyle mi kesti diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Ilgaz P.    1
Ilgaz P.
25.02.2009 da aracıma taktığım H4 NB ler 26.02.2011 tarihinde kısaların 2 side aynı anda kesmiştir.

ikisininde aynı anda kesmesi bana biraz garip geldi acaba elektrik tesisatında bişeyler olduda öyle mi kesti diye düşünüyorum.

sebebini bu gün çözdüm. aracımda aşırı voltaj yüklenmesinden dolayı ampullerim patlamış.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

NB ve 2 sene :p

Mehmet rekorun egale edildi :good1:

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
NB ve 2 sene :shok:

Mehmet rekorun egale edildi :p

Araç yatmıştır :)

İletiyi paylaş

Adem Türkmenoğlu    3
Adem Türkmenoğlu

E bunu ben nasıl inandıracağım şimdi Mehmet abi, :D

2004 model aracıma şu ana kadar sadece bir kere sağ ampul (Osram)değiştirdim.Aracım 141000 de

tarihinde Adem T tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.104
Servet Aydın

Demek oluyorki hiç bir çukurdan geçmemiş bu araç :D

İletiyi paylaş

Muhammed Andı    235
Muhammed Andı

yahut hep gunduz de kullanilmis olabilir. :D

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
E bunu ben nasıl inandıracağım şimdi Mehmet abi, :D

2004 model aracıma şu ana kadar sadece bir kere sağ ampul (Osram)değiştirdim.Aracım 141000 de

Sen bir çift eski nightbreaker dan al.. Tak seneye görüşelim. :D

İletiyi paylaş

Fatih Karaca    0
Fatih Karaca

10 Şubat 2011 tarihinde takılan Osram NB H7 9 Mart 2011'de,

14 Şubat 2011 tarihinde takılan Osram NB H7 10 Mart 2011'de değişti.

Bu süre boyunca hem gündüz hem gece kısa farlar açık gezdim. Yaklaşık 4.000 km yol yaptım.

İletiyi paylaş

Mustafa Tüfekçi    9
Mustafa Tüfekçi

değişti derken patladı mı ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.670
Selçuk Keleş

Philips Power2night H4, Mazda 323 araçta 8 ay (8.000 km) dayandı. Sadece sol taraf bozulduğu için diğerinin bozulmasını bekliyoruz. Sorun sol tarafta da olabilir.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek
10 Şubat 2011 tarihinde takılan Osram NB H7 9 Mart 2011'de,

14 Şubat 2011 tarihinde takılan Osram NB H7 10 Mart 2011'de değişti.

Bu süre boyunca hem gündüz hem gece kısa farlar açık gezdim. Yaklaşık 4.000 km yol yaptım.

değişti derken patladı mı ?

Tahminen 40 saat eder.. Patlamış olamaz... ;)

İletiyi paylaş

Ahmet Erçiro    1
Ahmet Erçiro

15000 km evvel NB lara geçmiştim. 4000km evvel sol H7 değişti ama sağ hala sağlam. Zorlu offroad kullanımına rağmen hala çalışıyor. Sarsıntı ampul ömründe bir faktör değil bence.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Ampul açıkken sarsıntı bence bir etkendir.

Ampul kapalı iken bir zararı olmayabilir..

İletiyi paylaş

Selim Yılmaz    0
Selim Yılmaz

2009 yazında aldım aracımı 1 sene phılıps orjınal ampulleri takılı kaldı sonra xenon gectik.

İletiyi paylaş

Aydan Aykac    0
Aydan Aykac
Halojen ampulleri kullanım sürelerimizi bu konu altında toplayalım.

Fotoğrafları, iyiydi-kötüydü benzeri yorumları, öneri veya sorularınızı buraya değil ilgili diğer konularda yapın.

Bu konu altında sadece ampul markası, kullanımın başlama tarihi ve bitiş tarihi olsun. Ampulün ömrü yani.

Sadece satın alma / başlama tarihini biliyorsanız ve hala ampulü kullanıyorsanız bunu da şimdi yazabilirsiniz, yazmak için ampulün bozulmasını beklemeyin.

Ampul Araç Kullanım süresi Performans Ömür

Osram standart Corsa 2006 2006-2011 4 5 yıl sonunda patladı

Philips standart C-max 2004 2004-2007 3 3 yıl süresince patlamadı.

Trifa %50 Captiva 2007 2008-2010 5 2 yıl sonunda patladı.

Philips super Captiva 2007 2007-2008 3 1 yıl süresince patlamadı.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Bizde de bir connect var. Araç 2006 model ve 90000 km. civarında. Üstünde orjinal ampülleri duruyor.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap