İçeriğe atla

Arka Stop ve Fren için çift duylu LED Ampül

39 cevap var

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj
  • Far : Xenon
  • Otomobil : Ford
  • Model : Focus III
Merhabalar arkadaslar;

2010 model Honda Civic aracıma POWER LED 'li çift duy ampül düşünüyorum. Siz bu işin üstadları olarak ne düşünürsünüz?
Bildiğiniz gibi 2010 sonrası makyajlı kasaların arka stopları LEDLŞ gibi duruyor. Düşündümki, çift duy POWERLED bir ampül kullansak, ışık verimi açısından nasıl olur? Özellikle gündüz... Gündüz verimli ışık verirse gece zaten 10 numara ışık verir.

Siz bu işi bilenler olarak ne dersiniz. Aklımdaki tarzda çift duylu powerled ampüller varmı? Var ise nereden bulabiliriz? Tek ampülün maliyeti ne kadar olur.

Saygılar.

Coşku Arşiray

• Üye
  • 114 Mesaj
  • Otomobil : BMW
  • Model : 520i
powerled li varmı bilmiyorum ancak herbirinin içinde 3 çip bulunan 5050 tipi smd led kullanan ampullerin verimi iyi. ancak bulması güç.

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj
Bu dediginiz ampüller tepkime olarak normal ledli fren lambaları gibi hızlımı. Şlker Usta 'yada sormak lazım aslında :) Bulursa o bulur bu tip ampülleri.

Mustafa Bağseven

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 859 Mesaj
  • Far : Halojen
  • Otomobil : Volkswagen
  • Model : old beetle 1974
Ledlerin hepsi ampülden daha hızlı tepki gösterirler.
BMW 3 serisi ön sinyallerde led kullanıyor.100 metre geriden aracın karanlıkta bmw oldugunu sinyallerden anlıyorum.Yanarken ve sönerken çok sert bi şekılde yanıp sert bi şekılde sönüyor.
Ebaya bi bak derim

Bu mesaj Mustafa Ba?seven tarafından düzenlendi: 06.02.2011 - 00:01

F1 takip çakar sistemi
Dijital led stop-sinyal kombinasyonu
Klasik follow me home sistemi
PWM kontrollü azalarak söndüren follow me home sistemi
PWM kontrollü amerikan park-sinyal modülü
PWM kontrollü azalarak söndüren tavan lambası sistemi
Uzaktan kumanda ile katlanır ayna kontrolü
Adaptif geri vites aynası
Adaptif dönüş farı
Adaptif fren lambası

0555 808 42 42

Coşku Arşiray

• Üye
  • 114 Mesaj
  • Otomobil : BMW
  • Model : 520i
ben geçen gün bir çift mahmut beye sattım. ona sorun tepki hızını. ledler yapıları gereği filamentli ampullerden her koşulda daha hızlıdır.

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj
Pek benim aracıma uygun olanı varmıdır acaba? Birde şimdi benim arka stoplar ve fren lambalarım tek ampül üzerinden çalışıyor. Dediginiz ledli ampüllerden uygulasak gündüz ışık verimi nasıl olur?

Anıl Berke Kavraal

• Üye
  • 141 Mesaj
  • Model : Focus '02 2.0 Sedan
bu aksam bakarken gördüm şu adreste var gibi

http://www.superbrightleds.com/cgi-bin/sto...brake-turn.html

kargo hariç min 25 dolarlık alışveriş kabul ediyorlar sanırım...

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,047 Mesaj
  • Otomobil : Kia
  • Model : PRO CEED CP A/T 2012

Mesajı GörCoşku Arşiray, 6.2.2011, 0:01 tarihinde yazmış:

ben geçen gün bir çift mahmut beye sattım. ona sorun tepki hızını. ledler yapıları gereği filamentli ampullerden her koşulda daha hızlıdır.
Merhaba arkadaşlar Coşku beyden aldığım çift duy kırmızı led ampullerin fotolarını ekledim .Tepkime hızı oldukça iyi benim gibi stoplarında led çalışması yapmaya üşenenler için en ideal çözüm Coşku beye huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyor ve amerikan sinyal çalışmam için çift duy amber sarısı ledleri bulmasını sabırsızlıkla bekliyorum...Resimlerin devamı

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: IMAG0206.jpg
  • Eklenen Resim: IMAG0212.jpg
  • Eklenen Resim: IMAG0214.jpg
  • Eklenen Resim: IMAG0216.jpg
  • Eklenen Resim: IMAG0217.jpg

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL...

mahmutakbulut@ymail.com

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,047 Mesaj

Mesajı GörTahir Arıt, 5.2.2011, 23:32 tarihinde yazmış:

Merhabalar arkadaslar;

2010 model Honda Civic aracıma POWER LED 'li çift duy ampül düşünüyorum. Siz bu işin üstadları olarak ne düşünürsünüz?
Bildiğiniz gibi 2010 sonrası makyajlı kasaların arka stopları LEDLŞ gibi duruyor. Düşündümki, çift duy POWERLED bir ampül kullansak, ışık verimi açısından nasıl olur? Özellikle gündüz... Gündüz verimli ışık verirse gece zaten 10 numara ışık verir.

Siz bu işi bilenler olarak ne dersiniz. Aklımdaki tarzda çift duylu powerled ampüller varmı? Var ise nereden bulabiliriz? Tek ampülün maliyeti ne kadar olur.

Saygılar.

Tahir bey power led le stop çalışması yapan arkadaşlarımız varmı bilmiyorum ama ben arka sis lambasında 1 watt power led uygulaması yaptım 8 derecelik lens kullandım toplam 4 adet power led ve animasyon flash devresi var özellikle gece sisli havada çok muntazam ışık veriyor lens derecesini doğru seçmekte fayda var 40 - 90 ve 120 derece lensler ışığı çok fazla dağıtıyor.Video çekemedim ama fotosunu ekledim

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: IMAG0218.jpg
  • Eklenen Resim: IMAG0222.jpg
  • Eklenen Resim: IMAG0223__2_.jpg

mahmutakbulut@ymail.com

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj
Peki bu ampüller gündüz görünürmü parkları yakınca yada frene basınca net olarak görünürmü?

Mahmut Akbulut

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,047 Mesaj
Orjinal flamentli ampullerden çok çok iyi performansa sahip resimler öğlen saatinde çekildi hem ışık şiddeti hemde tepkimesi beni tatmin etti ayrıca yaklaşık bir haftadan beridir istanbul trafiğinde kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.

mahmutakbulut@ymail.com

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj
Ustalar siz ne dersiniz? Kimse bişi yazmamış?

Anıl Berke Kavraal

• Üye
  • 141 Mesaj
bence guneş altında giderken frene basıldığında ne oluyor onu görmek lazım ...

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj

Mesajı GörAnıl Berke Kavraal, 7.2.2011, 1:45 tarihinde yazmış:

bence guneş altında giderken frene basıldığında ne oluyor onu görmek lazım ...

Benimde tam olarak demek istedigim bu... Aydınlık havada görünecek mi sorusu kafama takılıyor.

Oktay Toker

• Üye
  • 3,060 Mesaj
  • Otomobil : Mazda
  • Model : 91 mazda323F hb.
ben bu duyulu tip led ampuller için olumlu düşünmüyorum.ampul tarzında yapılanlar power led olmadığı sürece yetersiz bence.bu tarz ledler sıralı dizildiği zaman işe yarıyorlar.bmw merco wv bunlar meden ampul tipinde yapmıyorlarda illaki sıralı şekilde yapıyorlar.işlevselliği bu şekilde daha verimli oluyor.wv nin stopları çok güzel ama yetersiz kalıyor.çünki çok içerde kalıyor yüzeyden uzak.bmw ve moerco kaç metre geriden çok rahat görülebiliyor.wv için bunu söyleyemiyorum.bu tarz duyulu led ampuller bana göre power led olmadığı sürece ve sıralı dizlmediği sürece işini çok iyi yapamaz.görüş açısı için çok yetersiz kalırlar.
96 Ford Mondeo hb ghia oto.(2009-2011)
91 Mazda 323F oto.(2013-)
tamircioktayy@hotmail.com 05330363764

Tahir Arıt

• Üye
  • 42 Mesaj
Oktay Abi dedigin gibi bende buna takıldım. Şllaki yetersiz kalır. Ama teknoloji her geçen gün yeni ürünler çıkarıyor. Belki PowerLED gibi yanan LED ampül çıkmıştır düşüncesiyle bu konuyu açtım :good1:

Selçuk Keleş

• Yönetici
  • 5,194 Mesaj
  • Otomobil : Peugeot
  • Model : 406

Mesajı GörBektaş Talay, 7.2.2011, 1:05 tarihinde yazmış:

3. resme bakılırsa ışık yeterlidir. ancak net bir sonuç söyleyemeyiz çünki her aracın stop reflektörü farklıdır.
en iyi sonuç için duvarda halojen ve led karşılaştırılması yapılmalıdır.

+1

Olay sadece smd led-power led farkı değil. Işık kaynağının yüksek olacağı aydınlatmanın iyi olacağı anlamına gelmez. Bunun en iyi sonucunu merceksiz fara konan xenon kitlerde görüyoruz. Çünkü odaklama dediğimiz sonucu belirleyen en önemli faktör var işin içinde. Bu ledli ampuller P21W ampulün telinin odağını tutturamayacaktır, ancak her yöne ışık vermesi sayesinde reflektörün önemli bir kısmını yine de kullanabilecektir.
Kısacası, fazla bir beklenti içinde olmadan denemek iyi olur. Aslında bir tarafı orjinal ampullü, bir tarafı led ampullü 5 metre geriden duvarı fotoğraflayarak bir karşılaştırma yapabilirsin. Böylece somut bir karşılaştırma da yapmış oluruz.
Gece Uçuşu - Karanlık Işığın Yokluğudur ...
Gezen İnsan - Doğa, Kültür, Tarih ...
Ford Club Türkiye - Daha İyiye Doğru ...

Anıl Berke Kavraal

• Üye
  • 141 Mesaj

Mesajı GörSelçuk Keleş, 7.2.2011, 15:17 tarihinde yazmış:

+1

Olay sadece smd led-power led farkı değil. Işık kaynağının yüksek olacağı aydınlatmanın iyi olacağı anlamına gelmez. Bunun en iyi sonucunu merceksiz fara konan xenon kitlerde görüyoruz. Çünkü odaklama dediğimiz sonucu belirleyen en önemli faktör var işin içinde. Bu ledli ampuller P21W ampulün telinin odağını tutturamayacaktır, ancak her yöne ışık vermesi sayesinde reflektörün önemli bir kısmını yine de kullanabilecektir.
Kısacası, fazla bir beklenti içinde olmadan denemek iyi olur. Aslında bir tarafı orjinal ampullü, bir tarafı led ampullü 5 metre geriden duvarı fotoğraflayarak bir karşılaştırma yapabilirsin. Böylece somut bir karşılaştırma da yapmış oluruz.

bunu yapmıştım ben zaten o yuzden söylüyorum...

gerçekliği yansıtması adına siz bakın sonuçlarına ... sol led sağ tungsten lamba ...

hadi bunlar dandik led desek smd de bu durum sizce ne kadar değişir ? bence çok çok az ... led güzel iyi hoş ama fren gibi hayatınızın bağlı olduğu bi lambada uygun değil bu tarz çakma çözümlerle ...

ikinci sorun da stopların arkasına bu renk led kullanınca kırmızı camın çürük domates rengine dönmesi ...

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Bu mesaj An?l Berke Kavraal tarafından düzenlendi: 07.02.2011 - 22:15

Oktay Toker

• Üye
  • 3,060 Mesaj
  • Otomobil : Mazda
  • Model : 91 mazda323F hb.
Stop ampullerinin yerine takılan ledler bence günışığı olmalıdır.Beyaz led olmaz.Günışığı ledler ampul ışığı tonuna en yakın olan renk.
96 Ford Mondeo hb ghia oto.(2009-2011)
91 Mazda 323F oto.(2013-)
tamircioktayy@hotmail.com 05330363764

Anıl Berke Kavraal

• Üye
  • 141 Mesaj

Mesajı GörOktay Toker, 7.2.2011, 22:34 tarihinde yazmış:

Stop ampullerinin yerine takılan ledler bence günışığı olmalıdır.Beyaz led olmaz.Günışığı ledler ampul ışığı tonuna en yakın olan renk.

bence bu şekilde olan veya smd li olan modeller stop yerine takılmamalı ... hele hele fren ve sinyal yerine kesinlikle takılmamalı...

bu işin en güzel çözümü araştırıp ölçüp biçip tartıp doğru ışık şiddetinde dogru reflektor tasarımıyla olan ledler olmalıdır ...

çakma xenon lar öyle yada böle yanlış da olsa yolunuzu aydınlatıyor ama bu şekildeki çakma ledler gunduz fren yapıp sinyal verdiğinizde gözükmezler ...

2 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 2 ziyaretçi, 0 gizli üye