• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Fatih Özbaş

Sinyal - stop - arka sis ve geri vites için ledli P21W P21/5W BA15S BAY15D ampul tavsiyesi

Bu konuda 253 ileti var

Stop ampullerinin yerine takılan ledler bence günışığı olmalıdır.Beyaz led olmaz.Günışığı ledler ampul ışığı tonuna en yakın olan renk.

bence bu şekilde olan veya smd li olan modeller stop yerine takılmamalı ... hele hele fren ve sinyal yerine kesinlikle takılmamalı...

bu işin en güzel çözümü araştırıp ölçüp biçip tartıp doğru ışık şiddetinde dogru reflektor tasarımıyla olan ledler olmalıdır ...

çakma xenon lar öyle yada böle yanlış da olsa yolunuzu aydınlatıyor ama bu şekildeki çakma ledler gunduz fren yapıp sinyal verdiğinizde gözükmezler ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bana da bu led ampullerin sinyal, stop fren, gerivites ve sis lambaları için parlak yananlarından lazım. stoplarım şeffaf stop. elinde olan varsa veya ebay haricinde satılan bir yer biliyorsanız alırım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

dükkan kapanacak senin yüzünden olm bırak bu işleri :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı üründen banada lazım :) aynı araç için bulundumu acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aynı üründen banada lazım :) aynı araç için bulundumu acaba

bulunmadı, bulan varsa yazsın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tek duylusunu yapmıştım, çift duylusu da yapılabilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bana da bu led ampullerin sinyal, stop fren, gerivites ve sis lambaları için parlak yananlarından lazım. stoplarım şeffaf stop. elinde olan varsa veya ebay haricinde satılan bir yer biliyorsanız alırım...

http://www.dealextreme.com/c/car-led-light-bulbs-712

üstadım bide bu siteye bak aradığın şeyi burda bulabilirsin kargo ücreti yok ama teslimat 10-15 gün arası daha önce 4 kez bu siteden alışveriş yaptım hiçbir sorun yaşamadım,

arkadaşlar sizede tavsiye ederim tam bizim siteye göre malzemeler var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
http://www.dealextreme.com/c/car-led-light-bulbs-712

üstadım bide bu siteye bak aradığın şeyi burda bulabilirsin kargo ücreti yok ama teslimat 10-15 gün arası daha önce 4 kez bu siteden alışveriş yaptım hiçbir sorun yaşamadım,

arkadaşlar sizede tavsiye ederim tam bizim siteye göre malzemeler var :)

Bu sitede kaliteli ürünü bulmak çok zor ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bu sitede kaliteli ürünü bulmak çok zor :)

daha önce sorun yaşadıysanız bişey diyemem,dediğiniz gibi ürünler mükemmel kalitede değil ama piyasada bu ürünlerin bir çoğu yok buda pek fazla alternatif bırakmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
piyasada bu ürünlerin bir çoğu yok buda pek fazla alternatif bırakmıyor

Buna diyecek hiç bir sözüm yok..

Böyle düşününce burası bir cennet..

Ben de bir kaç alışveriş yaptım burdan..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Buna diyecek hiç bir sözüm yok..

Böyle düşününce burası bir cennet..

Ben de bir kaç alışveriş yaptım burdan..

ben şimdiye kadar bi sorun yaşamadım aldıklarımın hepsi orta karar iş gören cinsten malzemelerdi,ayrıca fiyatlarıda çok uygun ve kargo ücreti yok örneğin alibaba veya ebay de astarı yüzünden pahalıya geliyor kargo ücretleri çok uçuk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba. peugeot 308 aracım ıcın gece farlarda beyaz bır goruntu yakalamak istiyorum.sislerım h8 için led onerirmisiniz yoksa normal philips dıomand vision beyaz mı alayım.h8 led alırsam aydınlatması cok mu kotu olur. ayrıca aracımın gunduz far ve parkları için p21/5w ampul kullanıyoruz çift duylu bir ampul. bunu karsılıgı sımdı bay15d oldugunu ogrendım. bunun beyaz olması ıcın led smd işimi gorur mu .parklarda led arıza ışıgı yakarmı onerılerınızı beklıyorum.markada belırtırsenız sevınırım. ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba. peugeot 308 aracım ıcın gece farlarda beyaz bır goruntu yakalamak istiyorum.sislerım h8 için led onerirmisiniz yoksa normal philips dıomand vision beyaz mı alayım.h8 led alırsam aydınlatması cok mu kotu olur. ayrıca aracımın gunduz far ve parkları için p21/5w ampul kullanıyoruz çift duylu bir ampul. bunu karsılıgı sımdı bay15d oldugunu ogrendım. bunun beyaz olması ıcın led smd işimi gorur mu .parklarda led arıza ışıgı yakarmı onerılerınızı beklıyorum.markada belırtırsenız sevınırım. ..

Merhaba, LED'ler aynı gücü çekemeyeceğinden arıza ışığınız yanacaktır. Fazla gücü harcayacak seri direnç eklemeniz lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hazır ampule seri direnç ışığı düşürür, paralel direnç bağlanmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Power led haricindeki bütün far ampulü soketine uygun led yapısından performans alamazsınız.Bu hazır ledler Park veya sinyal için uygulanabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Power led haricindeki bütün far ampulü soketine uygun led yapısından performans alamazsınız.Bu hazır ledler Park veya sinyal için uygulanabilir.

power led nedır anlatırsanız sevınırım bunu kullanan markalar hangısıdır . tesekkurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hazır ampule seri direnç ışığı düşürür, paralel direnç bağlanmalı.

Devrenin direncine uygun bir direnç bağlanmazsa devrenin eşdeğer direnci yükselir, çekeceği akım düşecektir ve bu da ampulün vereceği ışığı düşürecektir. ampulün direcini de hesaba katarak bir direnç bağlamak lazım. eğer uygun bir direnç bağlanmazsa her halükarda ampulün ışığı azalır. Tahminim p21/5W ampulün direnci 6 veya 6.8 Ohm'dur.

Ama bahsettiğiniz konu zaten LED'lere seri direnç eklenmesi, ampule değil.

Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://www.dealextre...ulbs-pair-80351

Arıza lambası vs. yanmaz.

bu urun arıza ısıgı yakarmı acaba. bu daha parlak ısık verır gıbı geldı bana

20582.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buna vereceğiniz parayı Ahmet arkadaşımızın verdiği örnekteki ledden alın.Bunlarla uğraşmayın.Ömrü kısa olur ve arıza ışıgına çare olmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence olur aslında.

Ama buna benzer, kırmızı ledli olanından alıp, fren lambalarımda kullanmıştım. Bir tanesi kısa sürede elveda dedi.

Oktay Abi de şimdi böyle bir yorum yapınca şüphelenmedim değil.

Ayrıca, bunun gibi bir ampul çok parlar bilginiz olsun.

Fiestamda bunun küçüğü (üzerindeki ledler bundan) var, Epey aydınlatıyor ortalığı.

Parklarda beyaz bir görüntü almaksa amaç, bir iki tane ledi olan küçük bir ampul bile iş görür.

Bir de yuvasına sığıp sığmama durumuna da bakın bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cevaplar ıcın tesekkurler arkadaşlar..

ahmet bey h8 sisler de beyaz ve kuvvetlı ısık için ne tavsiye edersınız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu led'li ampuller aydınlatma gücünü düşürür, optik olarak orjinal ampulün yerini tutması mümkün değil. Bu far için de stop için de geçerli. Havalı görünecem diye güvenliğinizi riske atmayın. Kimse stopun içine taktığınız ledli ampulleri görmüyor.

H8 tipinde mavi camlı ampuller varsa onlardan kullanın gerçi bu tip ampuller de asıl işe yarayacağı siste etkisini iyice kaybediyor.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

park/stop ampulü olarak led kullanan ve memnun olan var mı arkadaşlar?

Yıldız şeklinde olup, önünde arkasında led olanlar, reflektörü daha iyi kullanır ve aydınlatıyor gibi geliyor ama yanılıyor da olabilirim.

Örneğin şu iki led ampulden hangisi daha iyi sonuç verebilir?

http://www.dealextreme.com/p/s25-5-4w-270lm-27x5050-smd-led-car-brake-turning-reverse-red-light-bulbs-pair-dc-12v-65875

http://www.dealextreme.com/p/1157-4w-20x5050-red-smd-led-car-brake-turning-tail-light-blubs-12v-2-piece-pack-65804

Farklı önerisi olan varsa, alabilirim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Led'li ampullerin hiç bir tanesi orjinal ampulün odağını tutturamıyor. Eğer ki çok güçlü ışık veriyorsa o sayede biraz belirgin olabiliyor. Linktekiler nispeten daha iyi görünüyorlar, işe yarayabilir denemek lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap