• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Fatih Özbaş

Hazır satılan ledli gündüz farları

Recommended Posts

Atilla Volkan    0
Atilla Volkan

Cok tesekkurler Oktay bey,

IN PRO kiti aldigim satici malesef surekli bu tip urunleri satan biri degil.Urunu kendi araci icin satin almis,

aracina uymayinca da sifir olarak satiyordu, ben de tesadufen bulmustum.

Ama IN PRO video linkini verdigim kisi kendi sitesi uzerinden online satis yapiyor.Ancak fiyati biraz yuksek.

Ben bidding ile shipping dahil 125 EU ya satin aldim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

anladım.evet epey yüksekmiş.ama kalitesi için degmiş gibi.anlatımınız bunu gösteriyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş

Markalı ledli gündüz farları ucuz değil zaten, fiyat normal. Şık durmuş güle güle kullanın. Montaj aşaması vb. fotoğrafları da bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

modacarda gündüz farı amaçlı diye üretilmiş canon ledli olarak satışta var fiyatı çokkk cazip kargo ile 20tl falan.aradıgım iç yansıtıcıyı bundan kullanabilirim diye düşünmeye başladım.

http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-can...tgen-lamba.aspx

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Atilla Volkan    0
Atilla Volkan
Markalı ledli gündüz farları ucuz değil zaten, fiyat normal. Şık durmuş güle güle kullanın. Montaj aşaması vb. fotoğrafları da bekliyoruz.

Tesekkurler Selcuk Bey;

Ben de sonuctan cok memnunum.Fiyat olarak da IN PRO DRL shipping haric 170 EU lar da satiliyor.DHL shipping 20 EU civarinda tutuyor.Benim

alisverisim biraz sans oldu arttirma ile aldigim icin toplamda fiyat makul sayilir.

Araca montaj asamasini fotograflamadim ama DRL nin arac uzerindeki yerini hazirlamak en zor ve dikkat gerektiren bolumu.

Onun disinda kit tum kablo seti soketleri ile geliyor.

Benim aracimin tamponunun en alt bolumunde siyah plastik bir bolum oldugundan montaj icin cok uygundu.Bu Bolumu sokup,olcumleri yapip en uygun yerlerde tam DRL housingin olculerinde yerler actim, Uniteleri sikica yerlestirdim ve arkadan pro montage yapistiricisi ile sabitledim.

Goren herkes orjinal oldugunu dusunuyor; isik yogunlugu da yukarida da belittigim gibi tam karsi acidan direk bakamiyorsunuz.

Detayli resimleri cekip buradan paylasacagim.

tarihinde Atilla Volkan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

hellanın gündüz far tanıtım linki ve pdf dosyası linki.bence güzel örnek teşkil ediyor.ilk resimdeki wv nin gündüz farıda bu linkte tanıtılmış.

http://www.hella.com/ePaper/Tagfahrlicht/EN/#page3

http://www.hella.com/ePaper/Tagfahrlicht/EN/document.pdf

burdada bir gündüz farının satış linki var fiyatı biraz tuzlu.179avro.

http://www.x-tuning24.de/tagfahrlicht/hell...ht-hella-kg.htm

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Dün Karamürsel'deki oto aksesuarcı akrabamın yanındaydım. Oda gündüz farı getirtmiş. söylediğinde ulen kesin çakmadır dedim ama ürünü görünce geri vites yaptım :) Ver bakayım sen şunu bir iki test yapayım, Geceuçuşcular onay verecekmi dedim.12-15 volt arasında akım değişimi yok.Ledler 230 mA ile sürülüyor.12 volt direk bağlanıp,park yada kısa hüzme artık tercihe göre ampülün artı ucuna tetik bağlanıyor.Kullanılan ledler gerçek 1 watt. Işık rengi 5000k Ürünü satış fiyatı 120 TL. Birşeyde değil.İşte resimler;

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Servet, eline sağlık.. Tam istediğim gibi bir ürün ama takacak yer bulamıyorum..

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Bende aynı dertten muzdaribim. Honda'da yer bulamadım. Muhtemelen Kangoo'ya takarım.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    148
Lokman Ceritlioğlu

hadin takında resimleri görelim :)

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Bu akşam taktımda fotoğraf makinam yanımda değil.Yarın sabah inşallah.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Nereye takılabilir.... ?

Her yeri kesebilirim.. Yeterki doğru yeri bulayım...

dsc00062ki.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
Bu akşam taktımda fotoğraf makinam yanımda değil.Yarın sabah inşallah.

üstadım bu gündüz farında power led kullanılmış.resimde öyle gördüm.gayet iyi.modacar 100tl civarında aynı ürün.iyi tercih bence.gündüz farında kutu problemi gerçek sorun.resimleri bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın
Nereye takılabilir.... ?

Abi seni için harika fikrim geldi :) Kısa farını gündüz farı olarak kullanacaksın.Yapman gereken iki adet röle kullanmak olacak.Sistem basitce ; Kontak açılınca iki kısa farın ampüllerini birbirlerine seri bağlayacak ve yanacak.Bu şekilde kısa falar yaklaşık 20 watt civarında güç harcayıp aydınlatma sağlayacak.Parkları açınca röle bağlantısı ampülleri olması gereken pozisyona sokacak, bu sistem 10 numara olacak...

Şema hazırlayıp uygulayalım bi ara..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.784
Selçuk Keleş
Nereye takılabilir.... ?

Uzun farın alt kısmı veya ızgaranın uçları olabilir. Alternatifler aklıma geliyor ama uygulaması zor.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın
modacar 100tl civarında aynı ürün

Modacar'ın ürününü inceledim.Benim kullandığımdan değil.Modacar 0.5 watt led kullanmış.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek
Abi seni için harika fikrim geldi :) Kısa farını gündüz farı olarak kullanacaksın.Yapman gereken iki adet röle kullanmak olacak.Sistem basitce ; Kontak açılınca iki kısa farın ampüllerini birbirlerine seri bağlayacak ve yanacak.Bu şekilde kısa falar yaklaşık 20 watt civarında güç harcayıp aydınlatma sağlayacak.Parkları açınca röle bağlantısı ampülleri olması gereken pozisyona sokacak, bu sistem 10 numara olacak...

Şema hazırlayıp uygulayalım bi ara..

Servet, güzel fikir be, Ancak; yapmışken uzunu yapalım derim...

Ben farklı bir enteresanlık düşünmüş, uzun far reflektörüne reflektörden yansıyacak şekilde ışık veren güçlü ledler takmayı düşünmüştüm.. Bu fikre ne dersin.. ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Aynı sistem uzun içnde olabilir.Gündüz farını ledli yapacak isek geçen gün aldığım 6 wattlık tek led kullanabiliriz.Farın içini açıp reflektörün alt kısmından yansıması düşünülebilir.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Bunu soğutamayaz orda.. Dışardan da çirkin bir görüntü oluşsun istemem...

Düşün bakalım biraz daha...

Farklı açılardan reflektörü delip 3-5 led taksam, ne kadar başarılı olurum ki. ?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Şyide led zaten görünmeyecekki.Reflektörün alt kısmı düzdür,altından yansıma yapılabilinir, ledin alt kısmınada alüminyum plaka takılır reflektör komple parlar.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek
Şyide led zaten görünmeyecekki.Reflektörün alt kısmı düzdür,altından yansıma yapılabilinir, ledin alt kısmınada alüminyum plaka takılır reflektör komple parlar.

Hımm..

Ben bi kırık far bulayım bugün...

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Kırık far bulursan bana göndersene, koklaşayım biraz onunla..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Nevşehir'de bulamadım...

Yaşar Usta'ya söyledim, Kayseri'den ayarlayacak...

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

katılıyorum. :good1:

6watt ledin 10volt mu yoksa 3.2 mi?

birde benim burdaki ledcide yani konyalı elektronikte uzun çubuk halinde yaklaşık 6 veya 7cm civarında 10volt ile çalışan led var.ve lümeni power lümeninden baya yüksekti şu an hatırlayamadım.tanesi 15tl idi.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Far yapısını inceledim, reflektör zeminini kullanabilirim..

Ancak demo yapmam şart...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap