• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Fatih Özbaş

Hazır satılan ledli gündüz farları

Recommended Posts

Oktay Toker    2.416
Oktay Toker

bu linktekinin fiyatı iyi.oto aksesuarcılarda bunun aynısı demeyimde 6 lısına 85tl yazıyor.

işlevselligi için bir şey diyemem.kullanılan led canon yazıyor dogruysa iyi.kendinin yapma şansın yoksa fiyat iyi sayılır.ama yinede araştır daha ucuıza yurt dışından alabilirsin.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

Çin li arkadaşların bu ürünler ile ilgili siteme gönderdiği maillardan bıktım :)

Elimde her birinin son derece teknik bilgileri ve resimleri var.

Fakat öyle fiyatlar veriyor ve cümleler kuruyorlarki. Kesinlikle içlerindeki ledlerin Osram, Canon u geçtim, kaliteli olduğu bile düşünmüyorum.

Bu ledler öyle mantar yada smd ledlere benzemez. Her biri 1 wattllık high power emitter ledler. Isı dağılımları falan çok önemli. Uzun ömürlü olacaklarını hiç zannetmiyorum. En güzeli kendimizin yaptığı.

En son laguna sahibi bir müşterim geçen hafta led alıp yapmıştı. Resimlerini yarın bu konuya gönderiyim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.416
Oktay Toker
Çin li arkadaşların bu ürünler ile ilgili siteme gönderdiği maillardan bıktım :)

Elimde her birinin son derece teknik bilgileri ve resimleri var.

Fakat öyle fiyatlar veriyor ve cümleler kuruyorlarki. Kesinlikle içlerindeki ledlerin Osram, Canon u geçtim, kaliteli olduğu bile düşünmüyorum.

Bu ledler öyle mantar yada smd ledlere benzemez. Her biri 1 wattllık high power emitter ledler. Isı dağılımları falan çok önemli. Uzun ömürlü olacaklarını hiç zannetmiyorum. En güzeli kendimizin yaptığı.

En son laguna sahibi bir müşterim geçen hafta led alıp yapmıştı. Resimlerini yarın bu konuya gönderiyim.

+1

başka yoruma gerek bile yok.kimseyi üzmemek hevesini kırmamak için yazmıyorum bu şekilde ama ahmet üstad sagolsun döktürdüüü. :)

şu olabilir sırf yansıtıcı kullanılarak kullanılan ledler degiştirilerek ve uygun uzun ömürlü voltaj destegide saglanarak 1watt power led ile yapılabilir.bu tarz yapılmış yansıtıcılar anca power led ile randıman verir.

orjinal gündüz farlarında kullanılan smd veya smt ledlerin haricinde yansıtıcaların önünde kullanılan pileksi kalitesi ışık gücüne ciddi şekilde destek veriyor.

ahmet üstad resimleri bekliyoruz.

bektaş üstad senin verdigin linktekide aynı türden.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    393
Fatih Özbaş
+1

başka yoruma gerek bile yok.kimseyi üzmemek hevesini kırmamak için yazmıyorum bu şekilde ama ahmet üstad sagolsun döktürdüüü. :)

şu olabilir sırf yansıtıcı kullanılarak kullanılan ledler degiştirilerek ve uygun uzun ömürlü voltaj destegide saglanarak 1watt power led ile yapılabilir.bu tarz yapılmış yansıtıcılar anca power led ile randıman verir.

orjinal gündüz farlarında kullanılan smd veya smt ledlerin haricinde yansıtıcaların önünde kullanılan pileksi kalitesi ışık gücüne ciddi şekilde destek veriyor.

ahmet üstad resimleri bekliyoruz.

bektaş üstad senin verdigin linktekide aynı türden.

Sayın Ahmet Bey ve Oktay Bey. öncelikle belirtmek isterim ki sonar angel farlarımın içine entegre edilmiş high power led ve sürücü devreleriyle bütünleştirdiğim altlarına da soğutucu üstlerine lens taktığım çok güzel gündüz farım var fakat far kasasının içinde. ben de bunlardan paralel alarak sislere de yeni mercedeslerdeki gibi istiyorum. önceki gündüz farımın tüm malzemelerini Ahmet Beyden almıştım şimdiki malzemeler için ise fiyat aldım hatta power ledleri yan yana dizmek için alüminyum plakamı bile hazırladım ölçtüm biçtim fakat işlerimin yoğunluğundan dolayı bir türlü lehimleme işine girişemediğim için malzemeleri de alamadım çalışmalara da başlayamadım. dedim ki en azından kontaktan alınma +/- voltajlarım varken sis ızgarasına paralel çekip bunları takıveriyim bir süreliğine de olsa idare eder diye düşündüm ama dediğiniz gibi en güzel kendi yapımımız olan ledler. şimdilik bunu da almıyorum, şerit led de kullanmayacağım Ahmet Beyden gerekli malzemeleri en kısa zamanda temin edip kendi yapımım olan 2. gündüz farlarımı üreteceğim :) saygılar :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.416
Oktay Toker

fatih bey.önceki yaptıgınız ne durumda takılımı hala.sorun varmı?

bende gündüz farına 3.led stopta kullandıgım parçanın biraz daha büyük olanını bulursam diye aranıyorum. yada bu 3.stopta kullandıgım parçaya smd 5050 yerleştirip önünede pleksi koyup bitirmeyi düşünüyorum.

yada emegi az olan benim gündüz farı başlıgımda resim ekledigim dikdörtgen uzun sis farı kasası var onun içine bir tane 5watt beyaz power led alıp takacagım.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş    393
Fatih Özbaş
fatih bey.önceki yaptıgınız ne durumda takılımı hala.sorun varmı?

bende gündüz farına 3.led stopta kullandıgım parçanın biraz daha büyük olanını bulursam diye aranıyorum. yada bu 3.stopta kullandıgım parçaya smd 5050 yerleştirip önünede pleksi koyup bitirmeyi düşünüyorum.

yada emegi az olan benim gündüz farı başlıgımda resim ekledigim dikdörtgen uzun sis farı kasası var onun içine bir tane 5watt beyaz power led alıp takacagım.

bir kaç kez lehimi kopmuştu ama en son özenle lehimledim ve yerine taktım 6-7 aydır çalışıyor maşallah hiç sorun yok... (acemilik işte ne yaparsınız:)) sizin led çalışmalarınızı sürekli takip ediyor ve merakla yenilerini bekliyorum...

+ iki projeniz de çok iyi fikir ben olsam ilk olanını tercih ederdim.

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

Parlaklığını anlamanın en güzel şekli xenon ile karşılaştırma. Mercekteki ışık ile neredeyse aynı güce sahip her bir led. gündüz en güneşli havada bile rahatça görünüyor. bunlar sağlı sollu 3 değil 6şar adet olsa o zaman aydınlatma tam olarak olması gerektiği gibi olur bence.

clipboard01z.jpg

1050621copy.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.416
Oktay Toker

fatih bey teşekkür ederim.dün smd 5050 elime geçti testlere başlıyacagım.

ahmet üstad ledlerin dizilimi yeri cuk oturmuş.harika görünüyor dediginiz gibi 6 şarlı olsaydı daha iyi olurdu.

bunlarda kullanılan 60derece mercekli 1watt power led gibi geldi bana yanılıyormuyum?

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök

hakikaten çok yakışmış,bunların ömürleri nasıl ki acaba,zırt pırt patlama olur mu.Bende isterdim ama tamponu deldirmek istemiyorum.Bu eski kasalara tampon plastik parcasına yapılmış

39605932952319756832.jpg

99005358087860765806.gif

tarihinde Serkan G tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu
fatih bey teşekkür ederim.dün smd 5050 elime geçti testlere başlıyacagım.

ahmet üstad ledlerin dizilimi yeri cuk oturmuş.harika görünüyor dediginiz gibi 6 şarlı olsaydı daha iyi olurdu.

bunlarda kullanılan 60derece mercekli 1watt power led gibi geldi bana yanılıyormuyum?

40 derece lens ve helio 1 watt power led.

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
40 derece lens ve helio 1 watt power led.

Orjinal gibi olmuş gerçekten. Fiziksel olarakta yer çok musayitmiş.

İletiyi paylaş

Tahir Arıt    0
Tahir Arıt

Benim istediğimde Ahmet Bey 'in yaptığı gibi, böyle birşey yapmak. PhotoShop ta yaptım bu resmi. Kafama takılan şu, ledler güzel yanıyor fakat farları yakınca birde ışık gücü kısılsa süper olur :( Bu konuyu Şlker Usta 'ya danışmam gerek

post-3774-1289033078_thumb.jpg

tarihinde Tahir Ar?t tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.416
Oktay Toker
Benim istediğimde Ahmet Bey 'in yaptığı gibi, böyle birşey yapmak. PhotoShop ta yaptım bu resmi. Kafama takılan şu, ledler güzel yanıyor fakat farları yakınca birde ışık gücü kısılsa süper olur :) Bu konuyu Şlker Usta 'ya danışmam gerek

bir role ile farlar yanınca kapanması daha iyi olur bence.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    154
Mustafa Bağseven

Röle yada picle farlar açıldıgı zaman kısmak mümkün.

İletiyi paylaş

Tahir Arıt    0
Tahir Arıt

öyleyse harika olur gerçekten, resimde yaptıgım gibi sis farı kapaklarına monte edilebilirmi acaba LED ler... İlker Ustaya sormak lazım.

tarihinde Tahir Ar?t tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

gündüz farlarının çoğu zaten bu şekilde.

yeni E ve C kasalarda far açık kapalı iken farklı güçte yanar.

İletiyi paylaş

Tahir Arıt    0
Tahir Arıt

Ben o kapaklardan 2 tane alayım sıfır, orjinalleri bende kalsın. Daha sonra Şlker Usta ya göndereyim ama ondan önce Şlker Ustayla konuşmak gerek ve ben hala konuşamadım. Denk gelemedik bir türlü :) Sizce güzel olurmu düşündügüm şekil?

Resimdeki gibi sis farlarının yanına abartı olmayacak şık bir şekilde, farları açıncada kısılacak ledler... Ayrıca manuel de on/off dügmesi konulabilir.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu
hımm bunu yeni öğrendim ne yalan söyliyim :(

bende power led düşündüm fakat hazır olarak şu gönderdiğim ilk videodaki daha çok hoşuma gitti onu düşünüyorum fakat ahmet bunu bizim yapmamız mümkünmüdür sence maaliyet ne tutar ? sence mercek kaç derece olmalı fikrin nedir paylaşırmısın?

bu üründede 1 watt high power ledlerden var. derece 40 yada 60 tır. bunun şekline bakılırsa 40 daha uygun gibi. hepsi düz öne bakarsa 60 daha uygun. sürücü devreleri ile beraber herşey dahil. 100tl altında bişiler olur tahminim fiyatı. sağ sol 6şar led

benim araçta şunları takıcak bir yer olsa en babasını yapıcam ama koyabilecek tek yer bulamadım.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.123
Servet Aydın

Ahmet sen arabayı değiştir bence. Nede olsa tırt BMW :(

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu
bunların içerisinde 5mm ledlerden var. aydınlatmarı gündüz görünmüyor diyebilirim.
ahmet açık hava filtresi yap hem sesin olur hem perofrmance hemde led koyucak yer bulursun :D
valla ses olur doğru ama performans olacağını hiç zannetmiyorum :) şu an tertemiz hava boru gibi içeri geliyor ne güzel. Açık yaparsam motorun sıcağından başka hiçbişi almaz zaten el gircek yer yok :)Farların içerisine birşeyler yapmayı düşünüyorum. Vakit bulursam bi söküp bakıcam ne olur ne olmaz diye tarihinde Ahmet Kasapo?lu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Atilla Volkan    0
Atilla Volkan

Selamlar,

Ben de aracima IN PRO marka DRL montaji yaptim.Urunu Almanya Ebay den satin aldim.In Pro DRL gercekten inanilmaz basarili

Gunduz tum hava kosullarinda cik gunesli gunlerde dahi goz aliyor ve led renkleri tam OEM xenon rengi

Park lambalarim icin de sevgili butcher (Ahmet Bey) den led park ampulu ve plakalik ampulu satin aldim.

IN PRO ve HELLA nin DRL kitleri haric diger marka uretimleri ve ozellikle cin mali olanlar oldukca kalitesiz hic bir sekilde tavsiye etmem.Led renkleri mavimsi ve sonuk kaliyorlar.

Tam bir orjinale uygun Drl modifiyesi isteniyorsa mutlaka IN PRO veya HELLA yi tercih ediniz.

Bu linkteki Benim taktigim kitin videosu.

Birkac fotograf ekliyorum,

Parklarla ve xenonlarla beraber fotografi da daha sonra ekleyecegim.

tarihinde Atilla Volkan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.416
Oktay Toker

atilla bey.çok güzel olmuş.iyi günlerde kullanın.bu gündüz farının ebay linki varmı?paylaşabilirmisiniz.?

bu arada aracınız çok iyi.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap