İçeriğe atla

Transporter gündüz farı, sis farı ve park lambası

78 cevap var

Hüseyin Hoca

• Üye
  • 889 Mesaj
  • Far : Xenon
  • Otomobil : Peugeot
  • Model : Boxer Turizm
Çok yakışıklı olmuş. Park lambası gündüz farının yanında derken, ikisi aynı tas içindemi? Gündüz farını aktif edecekmisin?

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj
  • Otomobil : Volkswagen
  • Model : YeniTransporter 2.0

Mesajı GörHüseyin Hoca, 5.8.2010, 17:33 tarihinde yazmış:

Çok yakışıklı olmuş. Park lambası gündüz farının yanında derken, ikisi aynı tas içindemi? Gündüz farını aktif edecekmisin?

Doğuş otoya gidersem aktifleştirtcem.Gündüz ampülünün yanında ufak bi park deliği

Mesajı GörMehmet Özyürek, 9.8.2010, 14:28 tarihinde yazmış:

Çok güzel olmuş.. güle güle kullanın....

park lambası beyazmı olsun yoksa standart sarı mı?
Beyaz iyi olursa hangi ampülü kullananayım Smd mi Power mi;
Gönderilen Resim
Gönderilen Resim
Gönderilen Resim
VW Transporter 2.0 TDI
Valeo D2S Bi-xenon far,Kaito+Osram 5500K
Yeni Transporter Bixenon Mercekli Far

Mehmet Özyürek

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 3,403 Mesaj
  • Otomobil : Ford
  • Model : 2006 Mondeo Ghia
Ben olsam tam sarı park ampulü takardım.. (Standart sarı değil)

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj

Mesajı GörMehmet Özyürek, 10.8.2010, 14:38 tarihinde yazmış:

Ben olsam tam sarı park ampulü takardım.. (Standart sarı değil)

nasıl bulcam gerci bana da hoş geldi..önerin varmı,mesela ben bunu buldum ama standart gibi sarı mı bilemedim

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: Philips_SARI_Dipsiz_Park_Sinyal_Ampulu_2_li__29185593_0.jpg

Bu mesaj Serkan Gk tarafından düzenlendi: 10.08.2010 - 15:40

VW Transporter 2.0 TDI

Oktay Toker

• Üye
  • 3,191 Mesaj
  • Otomobil : Mazda
  • Model : 91 mazda323F hb.
bunlar turuncu galiba.

standard sarı led çokmu açık sarı olurki?denemek lazım.
96 Ford Mondeo hb ghia oto.(2009-2011)
91 Mazda 323F oto.(2013-)
tamircioktayy@hotmail.com 05330363764

Hüseyin Hoca

• Üye
  • 889 Mesaj
Bunlar sinyal lambaları için. Parkta turuncu kalır. Gün ışığı rengi var ne beyaz ne sarı öyle bişey bulunamazmı?

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj

Mesajı GörHüseyin Hoca, 10.8.2010, 20:24 tarihinde yazmış:

Bunlar sinyal lambaları için. Parkta turuncu kalır. Gün ışığı rengi var ne beyaz ne sarı öyle bişey bulunamazmı?

ben bulamadim
VW Transporter 2.0 TDI

Oktay Toker

• Üye
  • 3,191 Mesaj

Mesajı GörSerkan Gök, 10.8.2010, 21:42 tarihinde yazmış:

ben bulamadim

gün ışıgı en ideali internette çok var.

30derecelik koyu sarı ledler var mantar ledinde sarısı var flux ledinde sarısı var turuncularıda mevcut.tane alıcaksan burayı incele.

http://www.marketdijital.com/LED-CESITLERI...ece,CA2-14.html

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj
Birde park ampülü gündüz ampülünün yerinde.yakın zamanda gündüz farını açtırcam ama park ampülünü farın içinde ölesine kalacak acaba kablolara bi zaraı olur mu eritirmi?bu seferde ön parklar olmayacak belki ışığı farın içine aydınlatabilir az da olsa bi sakıncası olur mu?

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: 16082010425.jpg
  • Eklenen Resim: 16082010427.jpg
  • Eklenen Resim: 16082010437.jpg
  • Eklenen Resim: 16082010439.jpg

VW Transporter 2.0 TDI

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj

Mesajı GörServet Aydın, 5.10.2010, 20:33 tarihinde yazmış:

Birimiz bu far yüzünden dayak yiyecek ama kim o talihli bilemiyorum :yes: Birimiz tren durdurur birimiz otobüs durdurur. Neyseki uçakların farlarını henüz merak eden yok :shok:

Hoop kaptan kaç watt bu ampüller diye uçak arkasından bağıran çıkarmı ?? Çıkar..

ağbi bende gördüm açık olanını ama siyah renkli yeni transporter oda caravelle idi ona yakışıo benimkine yakışmaz yaa.zaten ilker abi asıl olsa kullanmıyo açık değil diye gündüzlerin yerine parkları koymuş,gündüz farı soket ile boşta duruyor resimde gördüğünüz gibi...Bana şimdi park ampülü yani dipsiz duylu güçlü,parlak yanan bi park ampülü lazım yok mu böle bi ampül yaa.

Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: 01092010520.jpg
  • Eklenen Resim: 03092010534.jpg

VW Transporter 2.0 TDI

Oktay Toker

• Üye
  • 3,191 Mesaj

Birimiz bu far yüzünden dayak yiyecek ama kim o talihli bilemiyorum :yes: Birimiz tren durdurur birimiz otobüs durdurur. Neyseki uçakların farlarını henüz merak eden yok :shok:

Hoop kaptan kaç watt bu ampüller diye uçak arkasından bağıran çıkarmı ?? Çıkar..

en şanslı benim galiba yakınımda otel var lüks otel park yeri galeria gibi oluyor bazen gidip inceliyorum.

serkan.dipsiz duyulu smd 5050 yerleştirilmiş bir ampul bak.forumdada resimler mevcuttu.rahatca bulursun.yada ledi kendin al yerleştir dipsiz duyuya.

Bu mesaj Oktay Toker tarafından düzenlendi: 05.10.2010 - 20:47

Hüseyin Hoca

• Üye
  • 889 Mesaj

Aslında uçakların altında yanan çakar lambayı merak etmiyor değilim ben. Acaba bildiğimiz çakarlardanmı diye. :) :)

Mesajı GörSerkan Gök, 5.10.2010, 21:39 tarihinde yazmış:

ağbi bende gördüm açık olanını ama siyah renkli yeni transporter oda caravelle idi ona yakışıo benimkine yakışmaz yaa.zaten ilker abi asıl olsa kullanmıyo açık değil diye gündüzlerin yerine parkları koymuş,gündüz farı soket ile boşta duruyor resimde gördüğünüz gibi...Bana şimdi park ampülü yani dipsiz duylu güçlü,parlak yanan bi park ampülü lazım yok mu böle bi ampül yaa.

Kendi üzerinde bulunan gündüz farının ampülünü neden kullanmıyorsun. Ben tam anlayamadım..!!

Edit: Bu arada aynaları boyattınmı yoksa kaplama falanmı?

Bu mesaj Hseyin Hoca tarafından düzenlendi: 05.10.2010 - 20:50

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj

Mesajı GörHüseyin Hoca, 5.10.2010, 21:48 tarihinde yazmış:

Aslında uçakların altında yanan çakar lambayı merak etmiyor değilim ben. Acaba bildiğimiz çakarlardanmı diye. :yes: :shok:
Kendi üzerinde bulunan gündüz farının ampülünü neden kullanmıyorsun. Ben tam anlayamadım..!!

Edit: Bu arada aynaları boyattınmı yoksa kaplama falanmı?

gündüz farları burda bi yanan t6 da gördüm okadarda cezbetmedi.En azında farın içi müsait yeride var audilerdeki gibi olsaymıştıı..
Oktay abi ben beyaz led felan istemiyorum yani demek istediğim park ampülü ama biraz daha güçlü veya daha parlak bi ampüll..Mesela bu ampül gündüz farının ampülü,bunun dipsiz duylusu mesela hani bukadar da güçlü olmaz ama hani standart parktan daha parlak yanan ampül var mı ki?
edit cevabı: Kaplamadır,krom.

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: 02092010527.jpg

VW Transporter 2.0 TDI

Oktay Toker

• Üye
  • 3,191 Mesaj

Mesajı GörSerkan Gök, 5.10.2010, 22:48 tarihinde yazmış:

gündüz farları burda bi yanan t6 da gördüm okadarda cezbetmedi.En azında farın içi müsait yeride var audilerdeki gibi olsaymıştıı..
Oktay abi ben beyaz led felan istemiyorum yani demek istediğim park ampülü ama biraz daha güçlü veya daha parlak bi ampüll..Mesela bu ampül gündüz farının ampülü,bunun dipsiz duylusu mesela hani bukadar da güçlü olmaz ama hani standart parktan daha parlak yanan ampül var mı ki?
edit cevabı: Kaplamadır,krom.

resimde verdigin ampul gündüz farınınmı?peki dipsiz ampul nerde kullanılıyor bunu anlamadım.

behsettigin ampul gibi parlak olanı araştırmak lazım yok diyemiyorum.dipsiz ampul en fazla 5watt diye biliyorum ama emin degilim.bu gösterdigin yüksek watta bu ayarda bulman zor.dipsiz duyuyu iptal edip h3 yerleştirebilirsen daha iyi olur bence.citronde o tarz kullanmmışlar.bu ampulün yerinin o ısılara dayanabilirmi bilmiyorum.

bence led senin işini görür.gün ışıgı rengi ampul renginde biliyorsunuz.dedigim smd led çevresel olarak 5 tane kullanılabilir buda resimde verdigin ampulün ışık seviyesine tam olmasada yakın olur.

Bu mesaj Oktay Toker tarafından düzenlendi: 05.10.2010 - 22:01

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj

Mesajı GörOktay Toker, 5.10.2010, 22:56 tarihinde yazmış:

resimde verdigin ampul gündüz farınınmı?peki dipsiz ampul nerde kullanılıyor bunu anlamadım.

behsettigin gibi ampul gibi parlak olanı araştırmak lazım yok diyemiyorum.dipsiz ampul en fazla 5watt diye biliyorum ama emin degilim.bu gösterdigin yüksek watta bu ayarda bulman zor.dipsiz duyuyu iptal edip h3 yerleştirebilirsen daha iyi olur bence.citronde o tarz kullanmmışlar.bu ampulün yerinin o ısılara dayanabilirmi bilmiyorum.

bence led senin işini görür.gün ışıgı rengi ampul renginde biliyorsunuz.dedigim smd led çevresel olarak 5 tane kullanılabilir buda resimde verdigin ampulün ışık seviyesine tam olmasada yakın olur.

anladım ,gün ışığı dediğin kaç k dır.
VW Transporter 2.0 TDI

Oktay Toker

• Üye
  • 3,191 Mesaj

Mesajı GörSerkan Gök, 5.10.2010, 22:59 tarihinde yazmış:

anladım ,gün ışığı dediğin kaç k dır.

forumda eklemiştim bu k olayını tam hatırlamıyorum ama bildigim öglen saatinin ışık seviyesi galiba 5000k idi.ama bu led 3000k civarı yanılmıyorsam üreticiye göre degişiyor katologuna bakmak lazım.

Serkan Gök

• Üye
  • 168 Mesaj

Mesajı GörSelçuk Keleş, 6.10.2010, 15:56 tarihinde yazmış:

Araçta bir çok değişiklik yapılmış olabilir ancak araştırdığım her yerde kasa kodu halen T5 olarak geçiyor. http://en.wikipedia..../VW_Transporter
Makyaj geçirmiş olsa bile kasa kodu değişmediğinden aracı yine aynı konu üzerinden tartışıyoruz. Aksi durumda en ufak bir donanım özelliğinde bile yeni konularla devam edilir ki o zaman da forum çöplüğe döner.

Gündüz farını aktifleştirmeden önce o duya elektrik tesisatı geliyor mu, sigortası var mı ona bakmak lazım. Bir de müşterisine ilgili bir servis bulman gerekecek bu iş beyinden kodlamaya bakar. :p Kullanma kılavuzunda yazan ama yapılamayan şey tam olarak nedir ?

Selçuk Abi benim resimlerdende belli olduğu gibi sokete kablo ile tesisat var..Benim düşüncem sadece araçın bilgisayara bağlanıp aktif etirilebileceği konusunda.Ama ki nerde öle bi servis :heat: gittim ben ama cumartesi gitmiştim yok kadro hafta sonu olduğu için yarım kadro da elektirkçimiz bugün yokmuşta , hatta plaka ampüllerimden birinin duyu içine kaçmıştı adama yanmıyo dedim servis danışmanı ldı eline tornavida amplü takıp yanmasını uğraşırken ben demesem duy içine kaçtı diye ooo işimiz vardı..bırak dedim ben yaparım yaa :angry: self serviss :(

Eklenen önizleme(ler)

• Eklenen Resim: 03092010532.jpg

VW Transporter 2.0 TDI

Oktay Toker

• Üye
  • 3,191 Mesaj
oguz bey yapılacak iş ilk önce bu gündüz farını çalışır hale getirilmesi.anlamadıgım her şey üzerinde görünüyor ama aktif degil?bu bir soru işareti bence.

yer çok müsait resimde gösterilen ampul ışık seviyesinde seçenekler var power led ,smd5050 ile yapılmış led en az8 tane olabilmeli,sislerde kullanılan her hangi bir ampul sanırım bi kaç çeşit kullanılıyor.iyi bir elektrikci tarafından rahatlıkla takılabilir.power led için kaliteli bir sürücü ve 3 watt veya 5 watt led yeterli olucaktır renk sizin tercihiniz olur ve yanılmıyorsam ampul rengi istiyorsunuz.bu renk olsun derseniz power lede gerek yok.sis ampullerinde k seçenekleri mevcut zaten taktırın h1 soketi istedigin k numarasında ampulu baglayın ama mutlaka ampule şapka taktırın mutlaka.kısa far etkisi yapacaktır.

seçenekleriniz aklıma geldigi kadarıyla bunlar olur.arkadaşlar tavsiyede bulunacaklardır.

serkan bey oguz bey önümüzdeki haftalarda müsait bir günde pazar haricinde olmalı bu gün,buluşup canlı olarak bakalım aracın üzerinde merak ettim dogrusu.

Bu mesaj Oktay Toker tarafından düzenlendi: 06.10.2010 - 23:02

Servet Aydın

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 2,786 Mesaj
  • Otomobil : Chrysler
  • Model : Jeep Liberty
Zannederim sizin sıkıntınız Tiguan'larda olan ile aynı.Şlk parti gelenlerde sisler viraj aydınlatma özelliği kapalı geliyordu.Şstanbul'da bir servis (Erel Oto)Bu özelliği aktif hale getirebiliyor.Servis müdürü ile görüşüp bilgi vereceğim nedir ne değildir gibi.
Işık çıkacak yerden mercek esirgenmez :)

Servet Aydın

• Gece Uçuşu Cevheri
  • 2,786 Mesaj
  • Otomobil : Chrysler
  • Model : Jeep Liberty
Ha yazmayı unuttum.Serkan senin iş olmuyor.Burada gördüğüm gündüz farı aktif olan Caravella idi.Transporter için tesisat hazırmış ama Handset cihazında aktiv in aktiv parametresi yokmuş.Buradan benim anladığım iş yazılımla bitiyor ancak, ön cam,far sensörü gibi extra zımbırtılarda var Caravella'da.En ideali senin tesisat üzerinde görünmeyecek yerde tadilat yapmandır.Sigorta paneli civarında bir röle ile bu iş kolaylıkla olur.
Işık çıkacak yerden mercek esirgenmez :)

1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye