• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hüseyin Hoca

Transporter gündüz farı, sis farı ve park lambası

Recommended Posts

Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Çok yakışıklı olmuş. Park lambası gündüz farının yanında derken, ikisi aynı tas içindemi? Gündüz farını aktif edecekmisin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Çok yakışıklı olmuş. Park lambası gündüz farının yanında derken, ikisi aynı tas içindemi? Gündüz farını aktif edecekmisin?

Doğuş otoya gidersem aktifleştirtcem.Gündüz ampülünün yanında ufak bi park deliği

Çok güzel olmuş.. güle güle kullanın....

park lambası beyazmı olsun yoksa standart sarı mı?

Beyaz iyi olursa hangi ampülü kullananayım Smd mi Power mi;

28149163981429990189.jpg

77244495732200012840.jpg

83799549045795773463.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özyürek    584
Mehmet Özyürek

Ben olsam tam sarı park ampulü takardım.. (Standart sarı değil)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Ben olsam tam sarı park ampulü takardım.. (Standart sarı değil)

nasıl bulcam gerci bana da hoş geldi..önerin varmı,mesela ben bunu buldum ama standart gibi sarı mı bilemedim

post-3235-1281447601_thumb.jpg

tarihinde Serkan G tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker

bunlar turuncu galiba.

standard sarı led çokmu açık sarı olurki?denemek lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca

Bunlar sinyal lambaları için. Parkta turuncu kalır. Gün ışığı rengi var ne beyaz ne sarı öyle bişey bulunamazmı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Bunlar sinyal lambaları için. Parkta turuncu kalır. Gün ışığı rengi var ne beyaz ne sarı öyle bişey bulunamazmı?

ben bulamadim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök

Birde park ampülü gündüz ampülünün yerinde.yakın zamanda gündüz farını açtırcam ama park ampülünü farın içinde ölesine kalacak acaba kablolara bi zaraı olur mu eritirmi?bu seferde ön parklar olmayacak belki ışığı farın içine aydınlatabilir az da olsa bi sakıncası olur mu?

post-3235-1282206786_thumb.jpg

post-3235-1282206799_thumb.jpg

post-3235-1282206812_thumb.jpg

post-3235-1282206828_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Birimiz bu far yüzünden dayak yiyecek ama kim o talihli bilemiyorum :yes: Birimiz tren durdurur birimiz otobüs durdurur. Neyseki uçakların farlarını henüz merak eden yok :shok:

Hoop kaptan kaç watt bu ampüller diye uçak arkasından bağıran çıkarmı ?? Çıkar..

ağbi bende gördüm açık olanını ama siyah renkli yeni transporter oda caravelle idi ona yakışıo benimkine yakışmaz yaa.zaten ilker abi asıl olsa kullanmıyo açık değil diye gündüzlerin yerine parkları koymuş,gündüz farı soket ile boşta duruyor resimde gördüğünüz gibi...Bana şimdi park ampülü yani dipsiz duylu güçlü,parlak yanan bi park ampülü lazım yok mu böle bi ampül yaa.

72355993729030354399.jpg

62654927951206643753.jpg

post-3235-1286303576_thumb.jpg

post-3235-1286303620_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
Birimiz bu far yüzünden dayak yiyecek ama kim o talihli bilemiyorum :yes: Birimiz tren durdurur birimiz otobüs durdurur. Neyseki uçakların farlarını henüz merak eden yok :shok:

Hoop kaptan kaç watt bu ampüller diye uçak arkasından bağıran çıkarmı ?? Çıkar..

en şanslı benim galiba yakınımda otel var lüks otel park yeri galeria gibi oluyor bazen gidip inceliyorum.

serkan.dipsiz duyulu smd 5050 yerleştirilmiş bir ampul bak.forumdada resimler mevcuttu.rahatca bulursun.yada ledi kendin al yerleştir dipsiz duyuya.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hüseyin Hoca    38
Hüseyin Hoca
gönderildi (düzenlendi)

Aslında uçakların altında yanan çakar lambayı merak etmiyor değilim ben. Acaba bildiğimiz çakarlardanmı diye. :) :)

ağbi bende gördüm açık olanını ama siyah renkli yeni transporter oda caravelle idi ona yakışıo benimkine yakışmaz yaa.zaten ilker abi asıl olsa kullanmıyo açık değil diye gündüzlerin yerine parkları koymuş,gündüz farı soket ile boşta duruyor resimde gördüğünüz gibi...Bana şimdi park ampülü yani dipsiz duylu güçlü,parlak yanan bi park ampülü lazım yok mu böle bi ampül yaa.

Kendi üzerinde bulunan gündüz farının ampülünü neden kullanmıyorsun. Ben tam anlayamadım..!!

Edit: Bu arada aynaları boyattınmı yoksa kaplama falanmı?

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Aslında uçakların altında yanan çakar lambayı merak etmiyor değilim ben. Acaba bildiğimiz çakarlardanmı diye. :yes::shok:

Kendi üzerinde bulunan gündüz farının ampülünü neden kullanmıyorsun. Ben tam anlayamadım..!!

Edit: Bu arada aynaları boyattınmı yoksa kaplama falanmı?

gündüz farları burda bi yanan t6 da gördüm okadarda cezbetmedi.En azında farın içi müsait yeride var audilerdeki gibi olsaymıştıı..

Oktay abi ben beyaz led felan istemiyorum yani demek istediğim park ampülü ama biraz daha güçlü veya daha parlak bi ampüll..Mesela bu ampül gündüz farının ampülü,bunun dipsiz duylusu mesela hani bukadar da güçlü olmaz ama hani standart parktan daha parlak yanan ampül var mı ki?

edit cevabı: Kaplamadır,krom.

post-3235-1286308102_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
gündüz farları burda bi yanan t6 da gördüm okadarda cezbetmedi.En azında farın içi müsait yeride var audilerdeki gibi olsaymıştıı..

Oktay abi ben beyaz led felan istemiyorum yani demek istediğim park ampülü ama biraz daha güçlü veya daha parlak bi ampüll..Mesela bu ampül gündüz farının ampülü,bunun dipsiz duylusu mesela hani bukadar da güçlü olmaz ama hani standart parktan daha parlak yanan ampül var mı ki?

edit cevabı: Kaplamadır,krom.

resimde verdigin ampul gündüz farınınmı?peki dipsiz ampul nerde kullanılıyor bunu anlamadım.

behsettigin ampul gibi parlak olanı araştırmak lazım yok diyemiyorum.dipsiz ampul en fazla 5watt diye biliyorum ama emin degilim.bu gösterdigin yüksek watta bu ayarda bulman zor.dipsiz duyuyu iptal edip h3 yerleştirebilirsen daha iyi olur bence.citronde o tarz kullanmmışlar.bu ampulün yerinin o ısılara dayanabilirmi bilmiyorum.

bence led senin işini görür.gün ışıgı rengi ampul renginde biliyorsunuz.dedigim smd led çevresel olarak 5 tane kullanılabilir buda resimde verdigin ampulün ışık seviyesine tam olmasada yakın olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
resimde verdigin ampul gündüz farınınmı?peki dipsiz ampul nerde kullanılıyor bunu anlamadım.

behsettigin gibi ampul gibi parlak olanı araştırmak lazım yok diyemiyorum.dipsiz ampul en fazla 5watt diye biliyorum ama emin degilim.bu gösterdigin yüksek watta bu ayarda bulman zor.dipsiz duyuyu iptal edip h3 yerleştirebilirsen daha iyi olur bence.citronde o tarz kullanmmışlar.bu ampulün yerinin o ısılara dayanabilirmi bilmiyorum.

bence led senin işini görür.gün ışıgı rengi ampul renginde biliyorsunuz.dedigim smd led çevresel olarak 5 tane kullanılabilir buda resimde verdigin ampulün ışık seviyesine tam olmasada yakın olur.

anladım ,gün ışığı dediğin kaç k dır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker
anladım ,gün ışığı dediğin kaç k dır.

forumda eklemiştim bu k olayını tam hatırlamıyorum ama bildigim öglen saatinin ışık seviyesi galiba 5000k idi.ama bu led 3000k civarı yanılmıyorsam üreticiye göre degişiyor katologuna bakmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Araçta bir çok değişiklik yapılmış olabilir ancak araştırdığım her yerde kasa kodu halen T5 olarak geçiyor. http://en.wikipedia.org/wiki/VW_Transporter

Makyaj geçirmiş olsa bile kasa kodu değişmediğinden aracı yine aynı konu üzerinden tartışıyoruz. Aksi durumda en ufak bir donanım özelliğinde bile yeni konularla devam edilir ki o zaman da forum çöplüğe döner.

Gündüz farını aktifleştirmeden önce o duya elektrik tesisatı geliyor mu, sigortası var mı ona bakmak lazım. Bir de müşterisine ilgili bir servis bulman gerekecek bu iş beyinden kodlamaya bakar. :p Kullanma kılavuzunda yazan ama yapılamayan şey tam olarak nedir ?

Selçuk Abi benim resimlerdende belli olduğu gibi sokete kablo ile tesisat var..Benim düşüncem sadece araçın bilgisayara bağlanıp aktif etirilebileceği konusunda.Ama ki nerde öle bi servis :heat: gittim ben ama cumartesi gitmiştim yok kadro hafta sonu olduğu için yarım kadro da elektirkçimiz bugün yokmuşta , hatta plaka ampüllerimden birinin duyu içine kaçmıştı adama yanmıyo dedim servis danışmanı ldı eline tornavida amplü takıp yanmasını uğraşırken ben demesem duy içine kaçtı diye ooo işimiz vardı..bırak dedim ben yaparım yaa :angry: self serviss :(

post-3235-1286388259_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oktay Toker    2.163
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)

oguz bey yapılacak iş ilk önce bu gündüz farını çalışır hale getirilmesi.anlamadıgım her şey üzerinde görünüyor ama aktif degil?bu bir soru işareti bence.

yer çok müsait resimde gösterilen ampul ışık seviyesinde seçenekler var power led ,smd5050 ile yapılmış led en az8 tane olabilmeli,sislerde kullanılan her hangi bir ampul sanırım bi kaç çeşit kullanılıyor.iyi bir elektrikci tarafından rahatlıkla takılabilir.power led için kaliteli bir sürücü ve 3 watt veya 5 watt led yeterli olucaktır renk sizin tercihiniz olur ve yanılmıyorsam ampul rengi istiyorsunuz.bu renk olsun derseniz power lede gerek yok.sis ampullerinde k seçenekleri mevcut zaten taktırın h1 soketi istedigin k numarasında ampulu baglayın ama mutlaka ampule şapka taktırın mutlaka.kısa far etkisi yapacaktır.

seçenekleriniz aklıma geldigi kadarıyla bunlar olur.arkadaşlar tavsiyede bulunacaklardır.

serkan bey oguz bey önümüzdeki haftalarda müsait bir günde pazar haricinde olmalı bu gün,buluşup canlı olarak bakalım aracın üzerinde merak ettim dogrusu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Zannederim sizin sıkıntınız Tiguan'larda olan ile aynı.Şlk parti gelenlerde sisler viraj aydınlatma özelliği kapalı geliyordu.Şstanbul'da bir servis (Erel Oto)Bu özelliği aktif hale getirebiliyor.Servis müdürü ile görüşüp bilgi vereceğim nedir ne değildir gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet Aydın    1.098
Servet Aydın

Ha yazmayı unuttum.Serkan senin iş olmuyor.Burada gördüğüm gündüz farı aktif olan Caravella idi.Transporter için tesisat hazırmış ama Handset cihazında aktiv in aktiv parametresi yokmuş.Buradan benim anladığım iş yazılımla bitiyor ancak, ön cam,far sensörü gibi extra zımbırtılarda var Caravella'da.En ideali senin tesisat üzerinde görünmeyecek yerde tadilat yapmandır.Sigorta paneli civarında bir röle ile bu iş kolaylıkla olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Ha yazmayı unuttum.Serkan senin iş olmuyor.Burada gördüğüm gündüz farı aktif olan Caravella idi.Transporter için tesisat hazırmış ama Handset cihazında aktiv in aktiv parametresi yokmuş.Buradan benim anladığım iş yazılımla bitiyor ancak, ön cam,far sensörü gibi extra zımbırtılarda var Caravella'da.En ideali senin tesisat üzerinde görünmeyecek yerde tadilat yapmandır.Sigorta paneli civarında bir röle ile bu iş kolaylıkla olur.

Artık ne dicemi bilemiyorum,zaten vazgectim gündüz farlarından oraya parkları koyduk ya daha hoş görünüyor..Benim istediğim bana öyle bi park ampülü lazım ki normal parklardan biraz daha fazla ışın versin yani gündüz ampülü kadar ışın vermesede normal parklardan daha fazla olsun isterim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.646
Selçuk Keleş
Artık ne dicemi bilemiyorum,zaten vazgectim gündüz farlarından oraya parkları koyduk ya daha hoş görünüyor..Benim istediğim bana öyle bi park ampülü lazım ki normal parklardan biraz daha fazla ışın versin yani gündüz ampülü kadar ışın vermesede normal parklardan daha fazla olsun isterim

Şlla led olsun demiyosan W16W kullanabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Şlla led olsun demiyosan W16W kullanabilirsin.

ağbi nasıl bi ampül bu ya bulamadım.Şimdi sen bide ampülün oturacağı duyu da değiştirceksin dersin.. :flowers:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Selçuk Keleş    1.646
Selçuk Keleş

Yok özellikle aynı soket olmasına dikkat ettim.

post-5-1287752016_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Serkan Gök    0
Serkan Gök
Yok özellikle aynı soket olmasına dikkat ettim.

ağbi nerden bulabilirim ben bunu bizim burdaki saanyide olması pek mümkün görmüyorum..En azından bu ampül hangi arçlarda nerede kullanılıyor?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap