• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Hakan Arıbaş

Yeni Passat

Recommended Posts

Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Zevk meselesi ama LED'ler benim hoşuma gitmedi..

post-3226-1285829973_thumb.png

post-3226-1285829979_thumb.png

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Aynı işlem yeni Q7 de mevcut. Bence fena değil. Dahada güzel olabilirdi.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.597
Oktay Toker

konsept tasarımlardaki gibi olsa iyi olucak ama audiden başka göremedim.bugun gördüm audi de yanarken duruş gerçekten güzel.geçenlerdede burda otel var parkında duruyodu inceledim.smd led var atek önemli husus yansıtıcılar çok önemli.led aynanın altına yerleştirilmiş delik delinerek aynanın içine ışık veriyor ve görünen ışık aynanın yansıttıgı ışık.mercedes e200 dede baktım aynı mantık kullanılmış.bmw q7 de baktım ondada aynı mantık.kullanabiliriz yaptıgımız işlemlerde.bu yüzden yapıcagım gündüz farı işlemöini 0 dan degiştireyimmi acaba yolun ortasından döneyim.power led çok lüx olucak sanki.

piyasayada gündüz farı diye sürmüşler 80tl den satılıyor.8lisi var bide 120tl yede ona fiyat veriyorlar.aynanın ortasında 1 tane flux led kullanılmış toplamda 5 tane koymuşlar.ayna dandik cam plekside düz şeffaf asla degmez o fiyata.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Tamponda ledli gündüz farları tasarım olarak daha şık duruyor. Maliyetten dolayı fara entegre etmeyi tercih eder üreticiler.

Gerçi led olması bile iyi o da üst sınıf araç olmasından kaynaklanıyor, alt sınıflarda halojene devam :biggrin:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.597
Oktay Toker

citroen c5 inceledim 3 tane halojen vardı.en sol başta ve ortada h7 tip orta kısma yakın olanda h1 vardı. arka stoptada h3 benzeri halojen takılıydı.

İletiyi paylaş

Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Arka stop'lar şık olmuş

post-3226-1287660039_thumb.png

post-3226-1287660048_thumb.png

İletiyi paylaş

Erkam Uslukılıç    0
Erkam Uslukılıç

Passat sınıf atlama çabasında.

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Tamponda ledli gündüz farları tasarım olarak daha şık duruyor. Maliyetten dolayı fara entegre etmeyi tercih eder üreticiler.

Gerçi led olması bile iyi o da üst sınıf araç olmasından kaynaklanıyor, alt sınıflarda halojene devam :flowers:

Passat'ta halojen devam ediyor. Hatta Xenon olupta sis farları olmayan donanımlıları dahi var. Geçen yine forumda konusu geçmişti.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.868
Selçuk Keleş

Ben gündüz farını kastetmiştim, normal farlarda halojenin krallığı daha epey sürer. Şu D5S hele bi çıksın da ...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap