• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Hidayet Emre

206 ledli stop trafo arızası

Recommended Posts

Hidayet Emre    0
Hidayet Emre

goe059.jpg

Uploaded with ImageShack.us

goe060.jpg

goe061.jpg

resŞmde görülen mŞx marka stoplarimin trafosu arizalandi parklar kafasina göre yaniyor veya yanmiyordu trafosunu tamŞr ettŞrmek ŞstedŞm ama yapamadilar sŞnyal ve gerŞ lambasi ampul olduğu ŞçŞn çalişiyor ama ledlerŞ çalişmadiği ŞçŞn çikardim. aracimda resŞmlerde görülen şase, stop ve park kablolari boşta ledlerde 4'erlŞ olarak serŞ bağlanmişlar bunlarin arasina ne koyarak tekrar çalişir hale getŞrebŞlŞrŞm. yardimci olursaniz sevŞnŞrŞm teşekkürler

İletiyi paylaş

Teoman Öztürk    0
Teoman Öztürk

fotoğraflar küçük olsa daha rahat görebiliriz

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Şaseyi direk ledlerin şaseye bağla,park ucu ile park ledleri arasına 100 ohm,fren ucu ile fren ledleri arasına 33 ohm bağlayarak kullanabilirsin.dirençler 1/2 watt olsun fazlası ile yeter.direnç değerleri yaklaşıktır.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker
Şaseyi direk ledlerin şaseye bağla,park ucu ile park ledleri arasına 100 ohm,fren ucu ile fren ledleri arasına 33 ohm bağlayarak kullanabilirsin.dirençler 1/2 watt olsun fazlası ile yeter.direnç değerleri yaklaşıktır.

+1 katılıyorum

ledler standard flux led resim boyutunun bu boyutta olması rahatca anlaşılır kılmış her şey ortada.yanlız drençleri yarım watt degilde bence en az 1watt kullan bence daha iyi olur normal ledlerden biraz fazla akım çekiyor eger ledler çin malı ise drenci ki ben öyle düşünüyorum 120 ohm kullanın.

kırmızı bi mantar led aldım her zamanki aldıgım yerde kalmamış mecbur kaldım 20 tane aldım.test ettik aldıgım yer çok iyi arkadaşım lede 560ohm drenç kullandık 30 saniye sonra led yandı hayret ettik bi daha denedi oda yandı normal kuru batarya ile çalıştırıyoruz 4 led yaktı arkadfaş ula çinliler ne etmiş böyle dedik.drenci 820ohm kullandım mecburen.

bugun de bi mercedesin arka stoplarına baktık kesik başlı 3mm lik led kullanılmış ama görüntüsü degişikti hiç raslamadım bu tür lede power ve smd degildi iyi baktım.yeni ledler gelicek demektir bu süperrr olur bu.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hidayet Emre    0
Hidayet Emre
+1 katılıyorum

ledler standard flux led resim boyutunun bu boyutta olması rahatca anlaşılır kılmış her şey ortada.yanlız drençleri yarım watt degilde bence en az 1watt kullan bence daha iyi olur normal ledlerden biraz fazla akım çekiyor eger ledler çin malı ise drenci ki ben öyle düşünüyorum 120 ohm kullanın.

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

tarihinde Hidayet Emre tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hidayet Emre    0
Hidayet Emre

arkadaşlar 33 ohm'da da 470 ohm'da da aynı şiddette ışık verdiler diğer parkla aynı şiddette yani frene bastığımda orjinalinin ışığı artarken benim yaptığımın ışığı aynı kalıyor.Dirençler işe yaramadı

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker
arkadaşlar 33 ohm'da da 470 ohm'da da aynı şiddette ışık verdiler diğer parkla aynı şiddette yani frene bastığımda orjinalinin ışığı artarken benim yaptığımın ışığı aynı kalıyor.Dirençler işe yaramadı

4 lü led serisinde 470 ohm fazla olur bence yanlış bişiler var.sen en iyisi garanti olsun diye 120ohm 5watt taş drenç seri bagla bence.yer müsaittir sanırsam ışık seviyesi gündüz belli olur gece yanılırsın bunuda es geçme

baglantını kontrol et derim yanlışlık var gibi

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hidayet Emre    0
Hidayet Emre

teşekkürler deneyeceğim

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap