• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Can Yağcı

Grande Punto Ön Sis Farı Montajı

Recommended Posts

Can Yağcı    0
Can Yağcı

Merhaba Arkadaşlar.

Fiat Grande Punto Active Sahibiyim. Aracımda Ön sis farı ve ön sis farının açıp kapatan düğme mevcut değil. Ankara yıldız sanayi sitesinden farları temin ettim ancak montaj konusunda sıkıntılarım olacak gibi.

Ben herşey orijinal şeklinde olsun taraftarıyım. bir kaç yer bana ek bir düğme koyacağız dediler benimde hoşuma gitmedi. bende aracın ön konsolun solunda sis farını açıp kapatılan düğme paneli alıp montajlamak istiyorum, ek olarakda gösterge panelindeki ön sis farı uyarısınında yanmasını istiyorum. bir kaç kişi arka sis farı düğmesi ile bağla dediler ancak istemedim.

bu yeni düğme panelini alınca ne gibi yollar izlemeliyim? gösterge panelindeki uyarının yanması için nerelere bağlantı yapmalıyım?

Ankarada bu işi ucuza yapacak bir ustada olabilir. detaylı anlatacak bir arkadaş olursa kendimde yapabilirim. öğrenciyim çok param yok çünlü :)

tarihinde Can Ya?c? tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.851
Selçuk Keleş

Konsolun orjinalliğinin bozulmaması için ben olsam arka sisin düğmesine bağlatırdım. Arka sis varsa ampulünü 5W ile değiştirir park ile aynı görünmesini sağlardım. Böylece ön sislerin yanarken arka sis insanları rahatsız etmez.

Kadrandaki lamba kısmına gelince o lambanın nerden yakıldığını ucundan bulman gerekecek benzer şeyleri yapmış biri kolayca bulabilir. Ben olsam bununla da uğraşmazdım arka sisin ikazı yanıcak nasılsa :)

İletiyi paylaş

Can Yağcı    0
Can Yağcı
Konsolun orjinalliğinin bozulmaması için ben olsam arka sisin düğmesine bağlatırdım. Arka sis varsa ampulünü 5W ile değiştirir park ile aynı görünmesini sağlardım. Böylece ön sislerin yanarken arka sis insanları rahatsız etmez.

Kadrandaki lamba kısmına gelince o lambanın nerden yakıldığını ucundan bulman gerekecek benzer şeyleri yapmış biri kolayca bulabilir. Ben olsam bununla da uğraşmazdım arka sisin ikazı yanıcak nasılsa :)

teşekkür ederim.

ön konsoldaki lamba olayını geçecem artık :)

düğme takımını değiştirip ön - arka sis ayrı ayrı yapacağım :)

araya rolede koymak gerekecek.

röle için elektiriği nereden alacağımıda öğrendikten sonra işlemlere başlayacağım

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Sonradan sis farı taktırınca soldaki düğme grubunu ya komple değiştireceksiniz (tuzluya çıkar) ya da arka sislerin düğmesine bağlatacaksınız başka yol yok. Başka yol var harici bir düğme taktıracaksınız, orjinal olmayan, alakasız bir düğme ki hiç tavsiye etmiyorum.

Arka sis lambaları farlarla devreye girdiği için ön sislerde mecburen o şekilde oluyor tabi.

------------

Kocaeli 'deki Yetkili Fiat Bayii lerinin hepsini aradım ve durumu anlattım. Hepside, eğerki fabrika çıkışı üzerinde sis farı yoksa ki sizin aldığınız modelde yok, müşteri isterse biz burda orjinal sis farını montaj yapıyoruz ve arka sis düğmesine yapıyoruz montajı dediler. Bütün servisler bu şekilde yapıyor çünkü ön sis düğmesi eklenebilmesi için düğme kumanda kısmının yani arka sis, far yükseklik ayarı v.b oradaki düğme takımının komple değişmesi gerekiyor ve çok uzun ve maddiyatlı oluyor dediler. Gayet güzel izah ettiler. Aradığım bütün Yetkili Servisteki görevliler aynı şeyi söyledi.

Not: Linea'cılardan alıntı..

----------------------

Montaj görüntülerini ve bilgilerini burada paylaşırsanız çok memnun olurum. Kısa zaman içinde bizde Linea'ya sis farı takacağız. Yardımınız dokunmuş olur.

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Can Yağcı    0
Can Yağcı

yarın ankara yıldız sanayi sitesini tekrar dolaşacağım. bahsettiğiniz düğme panelini bulmaya çalışacağım. eğer ucuza çıkarsa ya da ucuz bir kaynak bulursam sizlerede buradan gönderebilirim. böylece hem bir kaç tane alırsak indirim olmuş olur hemde güzel olmuş olur :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker
yarın ankara yıldız sanayi sitesini tekrar dolaşacağım. bahsettiğiniz düğme panelini bulmaya çalışacağım. eğer ucuza çıkarsa ya da ucuz bir kaynak bulursam sizlerede buradan gönderebilirim. böylece hem bir kaç tane alırsak indirim olmuş olur hemde güzel olmuş olur :D

arka sisleri açan dügmeyi incelemeni tavsiye ederim belki dügmenin uçları ön sisler içinde baglantısı olabilir,bir tahmin bu sadece.yoksa dügmenin takılı oldugu yere orjinal ön arka sis dügmesi olan bir dügmeyi servisten yada yedek parçacıdan bulup aynı yere monteleyin role ile ugraşmayın derim.epeyce araştırma yapmanız gerekecek yani.umarım bulursunuz.hurdacılarada bulacagınıza eminim.ön gögüstede belki sis farı için olan bölüm vardırda izole edilmiş olabilir bunada söküp göz atabilirsiniz lamba yeride boş olabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap