Berkay Duman

Sahte alarm ledi

Recommended Posts

Berkay Duman

Arkadaşlar aracım sadece park halindeyken, uygun bir yere yerleştireceğim bir ledin yanıp sönmesini istiyorum. Bunun için elektriği nereden, ne şekilde alabilirim. Bir de sürekli değil duraksamalı yanması için ne yapmalıyım? (Araç pug 206) Şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı
Arkadaşlar aracım sadece park halindeyken, uygun bir yere yerleştireceğim bir ledin yanıp sönmesini istiyorum. Bunun için elektriği nereden, ne şekilde alabilirim. Bir de sürekli değil duraksamalı yanması için ne yapmalıyım? (Araç pug 206) Şimdiden teşekkür ederim.

Piyasada flip-flop ledler ve çeşitleri var. Direk voltaj veriyorsunuz devamlı yanıp sönüyor. Araç kapalı iken nerden voltaj alınabilir bilemiyorum ters bir durum. Yada bir anahtar ile manuel kontrol edeceksiniz.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Role ile yapılır bu...

Ters role takılır.. Tetiği kontağı açınca elektrik alan bir yerden (çakmak), elektriği kontak kapalıyken de elektrik olan bir yerden (teyp) alır..

Roleye elektrik gelince devreyi keser, kontak kapanıp, elektrik kesilince devreyi tamamlar, flip-flop led yada devreye elektrik gitmiş olur...

İletiyi paylaş

Berkay Duman
Role ile yapılır bu...

Ters role takılır.. Tetiği kontağı açınca elektrik alan bir yerden (çakmak), elektriği kontak kapalıyken de elektrik olan bir yerden (teyp) alır..

Roleye elektrik gelince devreyi keser, kontak kapanıp, elektrik kesilince devreyi tamamlar, flip-flop led yada devreye elektrik gitmiş olur...

Anlıyorum. O zaman bir tane ters röle, bir tane de flip-flop led alayım ben. Bir de sigorta kutusundan teyp ve çakmağa giden kabloları bulmalıyım. Ledi zaten sigorta kutusuna yakın olduğu için sol tarafa bir yere konumlandıracağım.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Ben aklıma ilk gelen yerleri söylemiştim... Başka yerlerden de uygun elektrikler bulunabilir..

İletiyi paylaş

Oktay Toker

mrb

tek kontak 12 volt role ve bu role için tetikleme devresi resimde şeması var.

flip flop olarakta resimde ayrıntı var yada piyasada filip flop gibi yanan flaşör ledler mevcut onu uygulayabilirsin.

umarım işini görür.

post-4009-1272321919_thumb.jpg

post-4009-1272321938_thumb.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Sahtesine uğraşmaya değmez.. Çalışanı da çok para değil zaten...

İletiyi paylaş

Anıl Berke Kavraal

tam üşengeç adam işi ama :s

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

röleye gerek yok yahu.

NE555 veya flip flop devresiyle yapılabilir.Yada picle:)

İletiyi paylaş

Oktay Toker
röleye gerek yok yahu.

NE555 veya flip flop devresiyle yapılabilir.Yada picle:)

ustad role kontak kapalı iken devrenin çalışmasını saglıyacak kontak açılınca devre sönecek. onun için

555 ilede iyi bi tasarımla role görevi yaptırılabilir.pic zaten ustalık istiyor.onunla bir çok şey yapılır.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Berkay Duman

Fikirler için teşekkürler arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Fikirler için teşekkürler arkadaşlar.

resimdeki cihazımı bagladın sonucu paylaşabilirmisin?

İletiyi paylaş

Berkay Duman
resimdeki cihazımı bagladın sonucu paylaşabilirmisin?

Hayır yapmadım daha. Yaptığımda paylaşırım.

İletiyi paylaş

Ozan Kocabıyık

6-7 liraya satılıyo saat piliyle çalışanlar var mavi ledli

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

Arkadaşlar merhaba benim aracın orjinal alarm lambası söndü (araçta orjinal alarm var VW nin kilit mandalının yanındaki kırmızı lamba yanmıyor artık) ben de tesadüfen bu mesajı gördüm ve kargo bedavaymış 1.82TL aldım sigorta kutusuından ya da merkezi kilitten elektrik alıp takıcam. hepinize teşekkür ederim :) herkese ii bayramlar :D

bu arada yeni konu açmadan sorayım cam kaldırma modülü taktırdıktan 1 ay sonra falan o lamba hiç yanmamaya başladı acaba ledi mi patladı yoksa modül mü etkiliyor veya merkezi kilitimde bir sorun olabilir mi? şu an kilitlemede bir sorun yok

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Pil belli bir süre sonra bitecektir.

2 adet kalem pil seri halde sanırım 3 volt oluyor.

Pille ugraşmamak için 7805+direnç kullanarak voltajı 3'e düşürebilirsiniz.

tarihinde Mustafa Ba?seven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
Pil belli bir süre sonra bitecektir.

2 adet kalem pil seri halde sanırım 3 volt oluyor.

Pille ugraşmamak için 7805+direnç kullanarak voltajı 3'e düşürebilirsiniz.

Bu 78'lerin 03'ü yokmu... Bana lazım olacak...

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Bu 78'lerin 03'ü yokmu... Bana lazım olacak...

var emmi kaç tane istiyorsan yollayım sana

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
var emmi kaç tane istiyorsan yollayım sana

Bi denk geldiğimizde 5 tane falan isterim... Sen stokta bulundur :D

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
Bi denk geldiğimizde 5 tane falan isterim... Sen stokta bulundur :D

arkadaşlar tekrar merhabalar benim sahte alarm ledi geldi direk 12V ile çalışıyor ve akü kutup başlarından direk 12V verdim bugün yanıp sönüyor (deneme amaçlı) şimdi bunun elektriğini + ve - olarak nereden alabiliriz? sigorta kutusundan mı alalım? nasıl yapalım? teşekkürler. sanırım bu arada ledin altında bir direnç var ve voltajı o düşürüyor.

NOT: çakmağın sigortasından paralel çekeyim dedim ama başarılı olamadım acaba nerede hata yaptım yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. (çakmak kontak açıkken de kapalıyken de çalışıyor)

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
arkadaşlar tekrar merhabalar benim sahte alarm ledi geldi direk 12V ile çalışıyor ve akü kutup başlarından direk 12V verdim bugün yanıp sönüyor (deneme amaçlı) şimdi bunun elektriğini + ve - olarak nereden alabiliriz? sigorta kutusundan mı alalım? nasıl yapalım? teşekkürler. sanırım bu arada ledin altında bir direnç var ve voltajı o düşürüyor.

NOT: çakmağın sigortasından paralel çekeyim dedim ama başarılı olamadım acaba nerede hata yaptım yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. (çakmak kontak açıkken de kapalıyken de çalışıyor)

Kimseden yardım gelmemiş :good1: arkadaşlar bugün sabahtan kapı döşemesini söktüm aracın orjinal alarm ledinin soketi çıkmış onu taktım ve bantladım. hazır açmışken bizim 1.8TL lik mavi ledi de bağlayım dedim... kapılar kilitlendiği zaman aracın orjinal ledi yanıp sönmeye başlıyor. bunun elektriğini de onun elektriğinden paralel aldım ve merkezi kilit kabloları ile beraber kapı körüğünden sigorta kutusunun içine kadar getirdim. oradan da park sensörünün ekran kablosunu takip ederek taa ki ön cama kadar getirdim şu an ikisi aynı anda yanıyor biri kırmızı biri mavi çok güzel oldu maşallah.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

işte resim :good1:

post-3331-1284822489_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker

kızmayın :good1: bazen kendi başınıza kalınca işleri yapıyosunuz.sizdede yaramış bu hallettiginize sevindim.

İletiyi paylaş