İçeriğe Yönlendir
Harun Karayel

Opel Astra G'ye (1998-2004) xenon

Recommended Posts

Çağatay Bahtiyar
Gönderildi: (düzenlendi)

Herkese selamlar , 

Selçuk bey'in referanslarıyla Ali Osman bey den Nissan larda olan Koito Kısa hüzme led mercek aldım. 

4300K - Xenon - BiXenon 3 lüsü ile yola çıkıp 5000K Led ve Kısa hüzmeye ikna olmak çok zaman almadı . Ali Osman bey çok tecrübeli ve ikna edici detaylarla tavsiyede bulununca almış bulundum.

Orjinaldeki mercek sistemim büyük olmasına rağmen Koito Led in şekilsizliği yüzünden montajım epey uzun sürdü. Far kasası içine metal parçalarla çok sağlam bir şekilde yerleştirdim. ama arka kasasını epey bir kesmek biçmek zorunda kaldım. Mercek çapı çok hafif büyük olmasına rağmen sorun çıkarmadı. O kadar uğraşınca Pasif soğutmasına 5 cm fan ekledim. Evde test yaptığımda 6 saat sürekli yandığında hatırı sayılır bir ısıya çıkıyor ama stabil çalışmasına rağmen uzun ömürlülük açısından fan yararlı olur diye düşündüm. Orjinal sürücüleri gayet stabil. Bu akşam montajı yaptım ama ayarını yapamadım. Ayarsız hali bile çok güzel oldu. Yakında fotoğraflarını yükleyeceğim. Ali Osman bey far içini komple gönderdiğinden yanında yarım tas şeklinde yine led destekli ama merceksiz uzun hüzmeler vardı. Onların üzerindeki led çipi kısalar ile aynı. Bir nevi yedek çiplerimde oldu. Başta Selçuk Bey olmak üzere yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

tarihinde Çağatay Bahtiyar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...