İçeriğe Yönlendir
Harun Karayel

Opel Astra G'ye (1998-2004) xenon

Recommended Posts

Samet Kayış

Oktay abi hep valeo diye düşündüm ama valeo nun bi xenon hızı kısaymış ve harika bir far deseni yokmuş yani benim düşüncem tamamen artistik açıdan far deseni görmek istediğimden yeni hella benim için çok uzak şuan herhalde valeo olacak hayırlısı bakalım

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bu farda yer yok.Şansın az.Evet selenoid milisaniye bazında daha yavaş ama aydınlatma benim görüşüme göre yeni helladan daha iyi.Çizği olarak zaten yorumum yok.Farın arka kısmını yaparım diyorsan linkini verdiğin mercekler olur ama onada d2s set kullanacaksın.D1s setleri ampul tutucusu harici olduğundan fiyatı artıyor.

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Sağol Oktay abi o zaman valeodan devam kit d2s olacak kiti daha almadım ama yakında alırım uygun çıkma far arıyorum bulunca start vereceğim bakalım

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Valeo merceğe her iki kitide rahatca takabilirsin.D2s şart değil.

Çıkma far ile yan sanayi far fiyatları arasında uçurum yok en fazla 50tl oynayabilir bence yan sanayi al derim nasılsa camı açacaksın.Alacağın 2.el farın camı bence kesinlikle müdehale edilmiş olacaktır diye düşünüyorum.Bu farların en büyük sıkıntısından biri camlarındaki vernik çok çabuk deforme olması.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Biliyorum Oktay abi d2s takma amacım kolay bulunabiliyor olması ve renk skalası. Verniğe gelirsek elimde polisaj makinem var istediğim zaman parlatırım o sıkıntı değil zaten yakında nano koruma ürünü de alacağım sararma gibi bir sorunum olmayacak.

tarihinde Samet Kayış tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Başladık ilerliyoruz :) herşey bitince buradan paylaşacağım

post-5665-13917045429671_thumb.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Kolay gelsin, gelişmeleri bekleriz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Hadi bakalım kolay gelsin :good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Kayış

bu iş biter yarın zaman bulabilirsem montajını yapayıp detayları en yakın zaman da paylaşacağım :) desteklerini esirgemeyen Kemal Yağmurcukardeş ve Oktay Toker abilerime sonsuz teşekkür ederim ikisi de 1 telefonla yardımcı oldular bu tadımlık bit foto olsun :)

scfu.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Eline sağlık.Resim net görünmüyor daha temiz resimler olursa yorum yaparım. :biggrin:

İletiyi paylaş

Samet Kayış

son hali konuyu açıcam da resimleri düzenleyemedim düzenlediğim gibi geliyor :)

gf1c.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Araç beyaz olunca yakışmaması içten değil. :good1:

Duvar resimlerinide bir ara eklersin sanırım.Daha fazla detay yok mu?Konu açmana gerek yok ki burdan devam et.Açrsanda ustam buraya nakleder zaten ve uyarır

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Buraya eklicem zaten abi konu derken ondan bahsediyordum :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Kayış

sonunda bi xenon projemi bitirdim. uzuuun zamandır istediğim ancak türlü nedenlerde ertelediğim cesaret edemediğim projelerdendi en son gözümü karartıp ben bu işi yaparım dedim ve yaptım önce farı aldım sonra xenon tesisatını. mercek seçimim belli gibiydi çünkü far inanılmaz dardı ve uymayacaktı valeo konusunda karar kılmıştım bir gün Kemal abiyle konuşurken fikir değiştirip yeni nesil hella da karar kıldık 1 hafta sonra merceklerimi aldım ve tatil sebebiyle 2 hafta boyunca çalıştım (acemi olduğum için bu kadar uzadı süre yoksa 5 güne bitiririm şimdi :D ) girizgahtan sonra kullanılan parçalar alet edevatlar neler onlara geçeyim

1)olmazsa olmaz 1 takım çıkma far (orj farınız mercekli ise sök tak olacağı için ekstradan fara gerek yok)

2)yeni nesil hella bi xenon mercek

3)4300 k photon d2s ampul

4)balast ve normal balasttan d2s e çeviren apart

5)tornavida makas bıçak falçata

6)farı arabadan sökmek için alet edevat

7)benim bu işi yapmama yardım eden yegane alet gravür makinesi

8)ısıya dayanıklı silikon

9)farı kapatırken kullanacağımız silikon (iyi araştırıp alın ben akvaryum silikonu aldım memnun değilim)

10)içini boyayacaksanız zevkinize göre ısıya dayanıklı boya

ve ufak tefek saçma sapan malzeme. neyin nerede ne işe yarayacağını bu projede görmüş oldum saçma sapan aletler inanılmaz iş çıkarttı

fotoğraflar

1889039_10202271323117291_575813210_o.jpg

10003814_10202271345997863_718286625_o.jpg

1957789_10202271349077940_965719430_o.jpg

1966287_10202271328877435_903112748_o.jpg

1015042_10202271330397473_1955576544_o.jpg

1801177_10202271335397598_1654689836_o.jpg

1614486_10202271375838609_1909002771_o.jpg

1658505_10202271381478750_43135585_o.jpg

1622377_10202271382638779_108643474_o.jpg

1939637_10202271354678080_1470680702_o.jpg

1921180_10202271350197968_1698726167_o.jpg

ve sonuç :)

1966185_10202271400639229_1236479391_o.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Eline sağlık.Bi-xenon kullanmanın tadı nasıl?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Eline sağlık :bravo:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Eline sağlık.Bi-xenon kullanmanın tadı nasıl?

canavar :D sellektör yaptığım adam yol veriyor şehir efsanesi sanardım ama gerçekmiş ama abi istemediğim bir durumu yaşıyorum oda şu 1 gece sellektör yaptım sıkıntı yok yaptım sıkıntı yok ama 1 kaç kereden sonra perde takılmaya başladı 5 sn falan geç kapanıyor sorun nedendir sence yakın zamanda açıp yeniden kurcalayacağım farları en azından emin adımlarla gideyim. birde elimde akvaryum silikonu vardı onu kullandım ama, 2. kapatmada hangi silikonu kullansam sıkıntı yaşamam zira hafif buhar yaptı akvaryum silikonu pek memnun kalmadım silikondan :(

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Bi-xenon kefyi anlatılmaz yaşanır :biggrin: Perde takılma olayı röle kaynaklı olabilir anlaşılan röle geç bırakıyor , açılmalı ve platinleri temizlenmeli.Kullandığın silikon su bazlı bu yüzden buhar yapıyor , bir daha ki sefere würth cam silikonu ile kapa ve en az 24 saat kurumasını bekle :good1:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Kayış
Bi-xenon kefyi anlatılmaz yaşanır :biggrin: Perde takılma olayı röle kaynaklı olabilir anlaşılan röle geç bırakıyor , açılmalı ve platinleri temizlenmeli.Kullandığın silikon su bazlı bu yüzden buhar yapıyor , bir daha ki sefere würth cam silikonu ile kapa ve en az 24 saat kurumasını bekle :good1:

Mahmut abi merceğin içinde mi röle var yoksa uzunun rölesimi çünkü bunu yapan tek mercek diğerinde bu sorun yok

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Perdenin biri diye belirtmemiştin önceki mesajında bu yüzden röleden şüphelendim bir tanesinde sıkıntı varsa bobindedir , tabi montaj sırasında perdeyi sıkıştıracak bir şey yapmadıysan perde yerinden oynamış olabilir veya çevresinde onu sıkıştıracak bir fazlalık olabilir.Ampulü sök ve tornavidanın ucu ile dikkatli bir şekilde perdeyi öne doğru hafifçe ittir ama çok dikkatli ol kesilme çizgisi bozulmasın selektör yaparak durumu tekrarla bakalım sonuç ne olacak...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Denerim abi birden oldu farlara taktiğimda bir sorun yoktu 1 hafta falan kullandım yine sorun yok ama şimdi yapıyor 5 sn takılı kalıp sonra yine kendi iniyor tek canımı sıkan o şuan :(

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Güzel olmuş tebrikler. Ama ampulün rengi hiç de 4300 gibi değil, umarım fotodan kaynaklıdır. Bir de beyaz duvar fotosu alalım.

İletiyi paylaş

Samet Kayış
Güzel olmuş tebrikler. Ama ampulün rengi hiç de 4300 gibi değil, umarım fotodan kaynaklıdır. Bir de beyaz duvar fotosu alalım.

Selçuk abi başka bir forumdaki üyede ampul rengine takıldı çekimden kaynaklı ve ampul tam ısınmamıştı. Çünkü şimdi bildiğınız açık sarı :) . Duvar fotosunu sonra ekleyeceğim solun hüzme aşagıda şuan havaların düzelmesini bekliyorum o zaman söküp yeniden ayarlayacağım.

İletiyi paylaş

Turgay Kebenç

Merhaba abilerim , arkadaşlarim Junyan Marka Far Alacaktim Günduz Ledlerinin yanişini görünce içime sinmedi vazgeçtim , mercek ,xenon aldim o Fara takmak için ama Vazgeçimce elimde Kaldi. Bende diyorum ki orjinal Valeo H11 Mercek Taksam nasil durur abes mi olur ve takilabilir mi ? Takilirsa nasil takilir ?Bilginizi Paylaşirsaniz Sevinirim , Saygilarimla..

P3vqY5.jpg

vzYEQ4.jpg

Resimlerin Boyutlari Umarim Büyük Değildir , Telefondan attiğim için büyükse afbuyurun..

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tarihinde Turgay Kebenç tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Onur Dikel

Valeo H11 takacağınıza Valeo D1S Bi-Xenon mercek takarak çok daha verimli bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...