İçeriğe Yönlendir
Harun Karayel

Opel Astra G'ye (1998-2004) xenon

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Renkli far severim. Önerim mercek kapağını da krom bırakman.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Erkan Göregen

Oktay bey el emeğinize işçiliğinize diyecek laf yok süper fakat şahsi fikrim o renk pek yakışmamış gibi duruyor

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Lacivert boyasaydın be Usta..

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Teşekkür ederim.Sprey boyada o anlar için aldıgım yerde en iyi tonda buldugum parlak lacivert buydu,piyasada belki vardır ama önüme bu tonda lacivert çıktı üzerindeki kod rengi lacivert.Araç rengi ile aynı olmasın istedim,zaten çok koyu renk,siyahta artık klasik oldu.Mercek kapagını daha önce başka bir far için zımparalamıştım.Alışmalıyız renkli farlara. :fiuw:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Teşekkür ederim.Sprey boyada o anlar için aldıgım yerde en iyi tonda buldugum parlak lacivert buydu,piyasada belki vardır ama önüme bu tonda lacivert çıktı üzerindeki kod rengi lacivert.Araç rengi ile aynı olmasın istedim,zaten çok koyu renk,siyahta artık klasik oldu.Mercek kapagını daha önce başka bir far için zımparalamıştım.Alışmalıyız renkli farlara. :fiuw:

Abi aklında olsun oto sanayilerinde araç boyası satan yerlerde istediğin renk kodunda sprey boya dolturtabilirsin.Ben kendi aracımın renginde yaptırdım 15 TL ye,normal spreylerde zaten 10 TL ;)

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Aracın ana renginde olmasını istemedim zaten çok sevmediğim kopkoyu bir lacivert tonu var.Açık bir tonda lacivert ile göze çarpsın istedim.Fakat galiba biraz fazla açık ton oldu ama kullanıcı ve oto sanayideki ustalar oldukca sevdiler. :) Yoksa araç zaten boyanıyordu bunlarıda boyatırdım.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bugün muayene için kenarlarını kırparak taktıgım halojen H7 ampuller sökülüp yerine 2004 bmw lerden sökülmüş D2s balast ve ampuller takıldı.Sinyal kısmındaki park ledleri aktif edildi ve park ampulü yerinede turuncu smd5050 ledden yaptıgım ledleri taktım.Geceuçuşu formulü ilede kendimce far ayarı yaptım.Tarih öncesi 2megalık cep telimin videosu ilede video çektim. :lol:

Binanın garaj yeri ama zemin alengirli bi tarafa 10 derece falan egimli.

Uzunlarda halojenlerde aktif durumda.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Işık dağılımı çok güzel.

İçteki parkları iptal etmek lazım, sinyal tarafıyla beraber yanında güzel durmuyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Yazmayı unuttum bence önemli bir açıklama.Aracın far voltaj kısmı korumalı,farlar açılınca 9 volttan başlayarak 12.40 voltaja kadar kademeli yükselen bir voltaja sahipmiş.İlk başta ben balastlar bozuk sanmıştım pırpır yaparak düzgün yanmaya başlıyordu.Ampulün biri osram biride philipsti ikiside aynı şekilde yanıyordu ve biraz ugraşıdan sonra yukarıda yazdıgım sorunu tespit ettim ve aküden direk balastlara hat çektim 2 adet 17 amperlik elimde bulunan rolelerin tetik ucunu orjinal far hattına bagladım ve aküden gelen ucuda roleden geçirip balastlara verdim sorun çözüldü.Şimdi saglıklı şekilde kullanılıyor.Opelin bu modellerinede xenon takanlar phlips ampul öneriyormuş görüşüm sırf bu sorun nedeniyle buna yöneliyor olmaları yönünde.

Farlardan oldukca memnun söylediği uzun far kısmını hemen hemen ikaz haricinde kullanmadıgı yönünde.

İletiyi paylaş

Abdurrahman Ulupınar

Selam elimde fazladan far var arkadaşlar bende mercek montajı yapmak istiyorum gitti gidiyor.com mercek buldum ve peugeot 307 nin çerçevelerinden almak istiyorum . Arabamızda xenon far var acaba o ampuller olurmu yapabilirmiyim ne dersiniz ? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Abdurrahman bey hoşgeldiniz :flowers:

Konunun çakma xenon muhabbetine dönmemesi adına sadece mevcut balastlarınızı faydalanarak farınıza bi-xenon mercek modifiyesi yapabilirsiniz.Forumda astra farına yapılan uygulamalar mevcut ilginizi çekecektir merak ettiğiniz şeyleri sormak isterseniz bizler buralardayız :good1:

http://www.geceucusu.com/topic/3702-opel-astra-gye-1998-2004-xenon/page__view__findpost__p__44179__hl__astra__fromsearch__1

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Abdurrahman Ulupınar

bi-xenon değilde şöyle kendi yapsam bi mercekli far daha güzel ve hesaplı olur

İletiyi paylaş

Muhammed Andı

Kolay gelsin...

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

İlgili konuyla birleştirildi. Bu konuda epey örnek var size yol gösterecektir. Sorunuz olursa burdan devam edebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Mercek takacakasan bi-xenon da mercek zaten bu mercegi tak ki emeklerin daha kullanışlı olsun.Alacagın merceklerle neredeyse aynı fiyata bulursun. :good1:

İletiyi paylaş

Abdurrahman Ulupınar

astra g (98-2009) aracima depo opc far almayi düşünüyorum

0 hella farim var hella cami depo merceklİ fara takabİlİrmİyİm

mercek markasi bosch dİyenler var doğrumu

sİslere 6000 k kisalara opc fara d2s 6000k photon ampül alcam adinlatma yeterlİ olurmu

balast farkedermİ

bİlen abİlerİm den yardimlarini beklİyorum

tarihinde Selçuk Keleş tarafından düzenlendi
Büyük harf kullanmayınız

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

OPC bertone far bulmak zordur temiz ise kaçırmayın ...

OEM far camının depo ya uyacağını sanmıyorum ...

Opc far hella marka içinden bosch mercek çıkmaz herhalde :fiuw:

D2S kullanıyor olabilir :unknw: forum olarak naçizhane tavsiyemiz sağlıklı bir aydınlatma için ürünlerin oem olması yönünde , bu yüzden forumda H serisi xenon kit tavsiyesinde bulunmuyoruz...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Astra'nın orjinal farı hella, depo markası zaten yan sanayi. Bosch ile alakası olacağını hiç sanmam.

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Abdurrahman kardeşimin anlatmak istediğini aktarayım orj opc far alırsa zaten onlar da eski hella d2s mercek var ama o farların birde depo ları var hella olmazsa onu alırım diyor hem daha kolay bulunuyor hem daha ucuz diye . Bosch mercek olayına gelirsek depo farda bosch mercek olduğu hakkında takan birinden duyum aldım onunda bilgisi tahminden ibaret Abdurrahman kardeşimin merak ettiği bu bosch olayının doğruluk payı. Cam değiştirme olayına gelirsek depo far camları fabrikasyon olarak orhun kitabelerine sahip görsel açıdan çok kötü onu da normal halojen hella camıyla değiştirmeyi düşünüyor ben olur dedim cam için ama kesin bilgiler sizin.

İletiyi paylaş

Erman Pehlivan

Abi resimler bir tek bana mı görünmüyor, yoksa photobucket resimleri silmişmi ne yapmış anlamadım? :(

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Fotolar yüklenmiyor. Trafik kullanımı bitmiş Oktay'ın , o nedenle.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Samet Kayış

Oktay abi özellikle sorum sana astra g farına hella nın bi xenon merceğini monte edebilir miyiz ? edebilirsek hangi modeli

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Yeni tip Hella mercegini monte edbilirsin.Eski :Hella arka kısımı çok dışarda kalacak ve zaten farın arkasına el zor giriyor sıkış pıkış olabilir ama yinede imkan elvermez ise eski Hella mercekte takılır.Bu araçta farlar tampon inmeden kesinlikle sökülmüyor.

Yeni Hella veya Valeo haricinde varsa kaliteli başka bi-xenon mercek boyutu küçük olması koşuluyla montajının yapılması mümkün.

İletiyi paylaş

Samet Kayış

bahsettiğim mercek bu abi http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-xenon-mercek-hella-bi-xenon-d2s-d1s-113764349/detay/ bunu sığdırabilir miyiz bi sorum daha var mesela odağı ayarladık o veda deliklerini nasıl işaretleyip deliyoruz merceğe zarar vermeden ?

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Eski tip Hella mercek bu epey uzun geliyor.Takılır takılmayada far yerine zor oturur.Arka kapak kısmıda seni epey uğraştırır.Valeo bi-xenon kullan derin.Hem hesaplı hemde seni fazla zorlamaz.Maddiyatın var ise yeni Hella kullanabilirsin.Boyut olarak bu iki versiyon kullanılabilir.

Bu konuyu incelemelisin.

http://www.geceucusu.com/topic/1875-mercek-fara-monte-edilirken-nasil-ayarlanir/page__pid__57978__st__20#entry57978

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...