İçeriğe Yönlendir
Harun Karayel

Opel Astra G'ye (1998-2004) xenon

Recommended Posts

Mehmet Semih Zorlu

valla ustacım elimdeki h7 xenonları kullanmak durumundayım çok masrafım var çünkü.... sadece mercek değişimi ile sonuç alırım değilmi merceklerin uyacağını düşünüyorum netten bakmıştım depoya veya junyan markalara başka ercek değişimleri yapılıo bnmkide depo marka ama içini açmak bakmka gerek galiba....

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Belki biraz uğraştıracak sizi ama kesip biçerek mutlaka bi-xenon mercek uygulanır,xenon kit konusunda 8000K görsellikten öte birşey veremez size Mehmet abi ninde dediği gibi en fazla 5000K.O kadar fark edermi derseniz eğer bunun testini yapmak çok kolay,sağanak yağmurda 8000K le biraz uzun yol yapın ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayaksınız...

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

sadece 6000K veya 5000k yada 4500K ampul değiştirsem olurmu acaba bendeki kite uyarmı şimdi netten mercek arayışına girdim tavsiye edebileceğiniz biryer varmı acaba

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

sadece 6000K veya 5000k yada 4500K ampul değiştirsem olurmu acaba bendeki kite uyarmı şimdi netten mercek arayışına girdim tavsiye edebileceğiniz biryer varmı acaba

H7 5000K yeterli olur mevcut kitinize de uyar.Ticari yönlendirme yapamıyoruz,Sahibinden.com veya G.G.com dan bakabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

arkadaşlar istanbuldan görüştüğüm bir arkadaş kafamı karıştırdı astra g için depo marka veya junyan gibi hiçbir farın içine bixenon mercek girmeyeceği iddasında bi xenon mercek ölçüsü veya yapılmış bir çalışma varmı astra g için

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Ben bu konuyu biraz araştırdım yeni nesil hella bi-xenon mercekleri astra depo farına sığdıran kişiler var,ama zor olduğunu söylüyorlar...

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

ozaman sadece d2s mi alacaz yoksa h7 valeo merceklerim var onlarımı taksam şansa bak ya üzümdüm şimdi iice

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

ozaman sadece d2s mi alacaz yoksa h7 valeo merceklerim var onlarımı taksam şansa bak ya üzümdüm şimdi iice

Yeni nesil hella bi-xenon mercek almalısınız ama ilk defa uygulama yapacaksanız bu işe eli yatkın kişilerden yardım almanızda fayda var,yanlış anlamayın zor bir far modelinde çalışma yapacağınız için zarar verme olasılığı çok yüksek :unknw:

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Tamamen sizin tatmin olmanıza bağlı. Mevcut farlarınızdan sonra size Valeo H7 de çağ atlatır. Ama yeni nesil Hella'nın yanından bile geçemez. Şahsen orjinal farlarımda Koito H7 mercekli projektör olmasına rağmen, onları yeni Hella ile değiştirdim. :)

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

valla elim bu işlere çok yatkın kendi triger ayarımı bile yapıyorum desem doğrudur zaten işim bilgisayar ve bir reklam firmasında çlışıyorum hoby olarak da bu tür işlerle uğraşıyorum şimdi bi xenon mu yoksa yukarıda resmi olan d2s merceklermi ona karar veremedim

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz

Valeo D2S xenon merceği boyutlarından dolayı çok rahat monte edebilirsiniz. Bi-xenonlar farınıza sığmayabilir.

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

netten bakayım bakayım bi ölçülere bnm arabadaki mercekler gördüğüm kadarıyla öyle büyük değil ve zaten sabah ön tamponu falan söktüm sislerin içi çok kirliydi onları temizledim ön farlarında balastlarını ıslanmayacak sağlam bir yere aldım.... biraz önce yine far ayarı yapmaya kalktım haliylen eski ayarlar kaymış ön farları sökünce.... ama nedense yatay düzlem (iç dış ayar yapılmıyor gibi ayar videsı var arkasındaki dişlilerde hareket ediyor ama nedense yolcu tarafı çok içte kaldı

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

valla ustacım elimdeki h7 xenonları kullanmak durumundayım çok masrafım var çünkü.... sadece mercek değişimi ile sonuç alırım değilmi merceklerin uyacağını düşünüyorum netten bakmıştım depoya veya junyan markalara başka ercek değişimleri yapılıo bnmkide depo marka ama içini açmak bakmka gerek galiba....

Boşuna uğraşmış olursun, harcadıkların da boşa gider.

Bir de, mesajlarında imla kurallarına noktalamaya biraz dikkat etmeni rica edeceğim.

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

ya kullandığım notebookun klavesi arızalı yazıyrum yazıom bazıları geç basıyor saçma sapan şeyler çıkıyor kusura bakmayın....

şimdi bnm yapmam gereken tek şey d2s mercek almak galiba arkasına h7 bağlayabiliyordum apartı ile şimdi netten araştılarım bakalım.... hangi marka merceği veya projektörü önerirsiniz.....

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

Arkadaşlar farların resimleri biraz geç oldu ama.... Depo Marka farlarım böyle buna uyabilecek ds2 mercek sizce hangisi olabilir ?

bıyutlarından dolayı bi-xenon uydurmaz zor olacak sadece d2s le idare edelim

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Arkadaşlar farların resimleri biraz geç oldu ama.... Depo Marka farlarım böyle buna uyabilecek ds2 mercek sizce hangisi olabilir ?

bıyutlarından dolayı bi-xenon uydurmaz zor olacak sadece d2s le idare edelim

Bi-xenon olmayan hella/valeo d2s mercekleri uydurmanız mümkün. Farı açıp ölçü almadan bi-xenon mercek takılabiliyor mu netleştirmek imkansız. Bu konuda geri bilirim yok, buna benzer angel fara mercek takan olmadı.

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

ya ds2 mercek alıp takmak ileride orjinal farara bixenon denemesi yapabilirm günler birazdah uzasın mesaden sonra olabilir bu farlara ufak h7 de taksam işimi görmezmi acaba ama en ii çözüm galiba d2s mercek

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

ya ds2 mercek alıp takmak ileride orjinal farara bixenon denemesi yapabilirm günler birazdah uzasın mesaden sonra olabilir bu farlara ufak h7 de taksam işimi görmezmi acaba ama en ii çözüm galiba d2s mercek

Bence bu iki mercekte işinizi görecektir :)

Valeo H7 Megane-Passat merceği

post-4834-0-90264900-1331039830.jpg

Valeo H11 Megane-Passat merceği

post-4834-0-48218000-1331039837.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Forum üyesi Hüseyin arkadaşımızın 2009 yılında sonar marka fara yaptığı valeo mercek uygulaması...

1000267.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Valeo D2s megane mercekleri de bu boyutlarda...

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu

ilk resimdeki siyah velolardan bende var bunlar bile baya büyük ki ben orginal rafa sığdırmıştım eğer bu depoya sığarsa bixenonda da sığar ama 2. gümüş renkli olan birazdaha yfak ve fazla bir işlem yapmadan girecek gibi sadece vida yerleri galiba onuda halletmek için özel çalışmalarım var dakota denen malzemeden hem işlemesi kolay hemde sağlam bir malzeme

Arkadaşlar nette bulduğum bir site var sadece bilgi amaçlı linklerini paylaşacam mercekleirn ölçüleri hemen hemen aynı kafam karıştı bi xenona geçme şansım hala var gibi

bi-xenon link

http://www.xenonmercek.com/xvaleo_b1s_1.html

h7link

http://www.xenonmercek.com/xvaleo_h7_1.html

d2s mercek linki

http://www.xenonmercek.com/xvaleo_d2s_1.html

hemen hemen ölçüler aynı ise bixenon yapmak daha mantıklı değilmi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

ilk resimdeki siyah velolardan bende var bunlar bile baya büyük ki ben orginal rafa sığdırmıştım eğer bu depoya sığarsa bixenonda da sığar ama 2. gümüş renkli olan birazdaha yfak ve fazla bir işlem yapmadan girecek gibi sadece vida yerleri galiba onuda halletmek için özel çalışmalarım var dakota denen malzemeden hem işlemesi kolay hemde sağlam bir malzeme

Arkadaşlar nette bulduğum bir site var sadece bilgi amaçlı linklerini paylaşacam mercekleirn ölçüleri hemen hemen aynı kafam karıştı bi xenona geçme şansım hala var gibi

bi-xenon link

http://www.xenonmerc...aleo_b1s_1.html

h7link

http://www.xenonmerc...valeo_h7_1.html

d2s mercek linki

http://www.xenonmerc...aleo_d2s_1.html

hemen hemen ölçüler aynı ise bixenon yapmak daha mantıklı değilmi

Farı açmadan sonuca varmak mümkün değil. Bunu daha önce yapmış birisi olmadığına göre "şu mu olur bu mu olur" diye yüz sayfa da konuşsak sadece tahminde bulunabilir ama asla bir sonuca varamayız.

Şimdiye kadar yaşananlardan gördüğüm, ucuza malolması ya da elde bulunan xenon kiti değerlendirmek amacıyla halojen merceklerin tercih edilmesi uzun vadede her zaman hayal kırıklığı olmuştur, mevcut yapılanlar çöpe gitmiştir ve yine D2S merceğe geçilmek istenmiştir. Amaçlanan şey xenona geçiş yapmak ise bunu tek seferde ve en düzgün şekilde yapmak gerekir.

Bu nedenle bu konuyu daha fazla uzatmanın da bir anlamı yok, orjinal farı geri takın, depo farı sökün, açın, ölçülerini alın, fotoğrafları çekin, ondan sonra durum değerlendirmesi yapalım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Oktay Toker

2002 model ve Astra g diye geçiyor sanırım.Farlar yine yan sanayi far ve biraz tamirat geçirmiş.Yinede epey temizdi.Mercek işlemi mercek kapagı yapamktan daha kolay oldu.Far tası yassı ve boyut olarak kısıtlı oldugu için epey uğraştım ama sonuçta kılı kılına kurtaran ve gayet yakıştığını düşündüğüm bir mercekli far çıktı ortaya.Araç rengi koyu lacivert far içinide lacivert yaptım.Mercekler boyut nedeniyle valeo kullanıldı.İşte detaylar. good1.gif

Merceklerimiz bunlar.Valeo Bi-xenon.

Far kesişme çizgilerinin alınmasından sonra mercek için delik açma işlemi yapıldı zımparanlandı ve uzun far hüzme tarafı maskelendi.

Boyama işleminden sonra mercek ayarı yapıldı ve silikonlama işleminden sonraki görünüşü.

Mercek kapagı için çok farklı çalışmalar yaptım ama güzel olmadı.Çok vaktimi aldı ve sonra orjinal mercedes mercek kapagını ve ek parçasını kesip biçip uydurmaya karar verdim.Kılı kılına ayar yapma olanagı olacak hale getirebildim ve sorunsuz halde monte ettim.

İlk denem ve işte sonuç.Sanırım bu hali bile gayet güzel görünüyor.

Resim linkleri yenilendi.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Boyama işlemi için zımpara sonrasında iç oyuk kısımların orjinal renginde kalmasına karar verdim ve çok uğraştırıcı bir maskelem işlem sonrasında ufak tefek kusurları ile gayet ideal bir sonuç aldım.

Boyama sonrası içimi rahatlatan ve oldu dediğim görüntüler.

Dış çerçevelerde aynı renge baoyandı.

Far yavaşça toplanmaya başlandı.

Camlarda silikon temizliği sonrasında cam oturma yuvasına iyice sürülen silikon sonrasında takıldı ve farın son hali.

Araç şu an kaportacıda ve işlemleri sürüyor.Sanırım bu hafta sonu bitecek.Araç üzeri resimlerini bilahire ekleyecğim. good1.gif

Sinyal bölümünede amerikan park olsun diye her bir kısım için 6 turuncu led diye aldıgım smd led tam turuncu yani çıkmasada fena olmadı diyebilirim.

Farın arka kapağı için işlemler yaptım,yine saklama kabı kullandım Fuşiden kalma idi bunlar işe yaradılar.Sinyal duyusu çok büyüktü fiş kısmını tıraşladım ve kabloyu soketleyerek bu sorunuda hallettim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Akşam üzeri çekilmiş bir kaç resim daha.Gündüz gözü ile ilerde daha iyilerini duvar resimleriyle çekecegim.Şimdilik bunlar var.Resimleer 2 farklı telefon ile çekildi benim çektiğim resimdeki araç rengi tam görünüyor diger resimdeki (alttaki 3 resim) bu ana renk çok farklı çıkmış.

Çekebildiğim ilk duvar resmi.Araç yerinden kıpırdayamıyor. smile.png

Araç muayenesi için merceklerde halojen h7 ampul kullanıldı.Kesip biçip yerine oturttum. :lol:

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...