• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Harun Karayel

Opel Astra G'ye (1998-2004) xenon

Recommended Posts

Gökhan Tongay    186
Gökhan Tongay

Yok d1s d2s bi xenon projector diye aratırsanız google da nasıl bir mercek almanız gerekeceği karşınıza resim olarak çıkar ayrıca forumda mercek çeşitleri ile ilgili bir konu var imzamda da adresi var tıklayıp gidebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Uğur Özbay    1
Uğur Özbay

Teşekkürler Gökhan Bey , imzanızdaki konuları tek tek okudum , çok faydalı oldu.

Bi-xenon modifiyesini yaza düşünüyorum bütçeyi denklersem.Tabii e34'lerde uzun kısa ayrı farlarda , bu da bir hadikap. Şimdilik yalnızca xenonu biraz güçlendireyim demiştim ama kayda değer bir fark olmayacak belli ki.Zaten ampuller de h1 tip ;oysa buna h7 tip lazım ,gereksiz masraf olacak.

İletiyi paylaş

Tolga Karaca    3
Tolga Karaca

Herkese merhaba opel astra g kasa aracımın halojen farlarını mercekli olanlarıyla değiştirdim. d2s girişleri varmış fakat geçici olarak h7 ampül uydurduk içine. Haliyle aydınlatma baya zayıf kaldı. Şimdi D2S zenona geçmek istiyorum fakat fiyatlar çok fazla. bulabildiğim en ucuz kit philips oda 350tl yi geçiyor fiyatı. Farlarım depo marka ve açıkçası çok ısnmasından yanmasından kararmasından falan korkuyorum. Bu D2S zenonlar çok ısınır mı farıma bir zararı olur mu?  Olmaz ise balast konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ampül bir şekilde bulunuyor fakat balastlar çok pahalı. Çıkmacılardan herhangi bir markanın bütçeme uygun D2S balastını alsam aracımda çalıştırabilir miyim tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim

13016346_1138206482897265_2103704831_o.jpg

İletiyi paylaş

Metin Akbal    81
Metin Akbal

Mercek değişimi olmadan tam olarak randıman alamazsınız... Bende yan sanayi mercekli farda takılı xenon aydınlatmasına baktım odaklama sıfır oluyor. Araç Corsa C.

İletiyi paylaş

Tolga Karaca    3
Tolga Karaca

merceklerini beğendim odaklaması ve çizgisi güzel aydınlatması yetersiz kaldı sadece ampüle ihtiyacım var

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    204
Sırrı Polat

Aydınlatmanın yetersiz olmasını sadece ampül açıklamaz , en az ampül kadar mercekten de kaynaklanır . 350 tl ye bulduğunuz set Çin malıdır muhtemelen , 350 tl ye ancak  en ucuz orjinal d2s balastı alabilirsiniz orjinal d2s ampülün de çiftini ancak 150 tl ye alırsınız maalesef fiyatlar böyle , ama replika Çin olsun derseniz fiyat düşebilir.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş
On ‎15‎.‎04‎.‎2016 at 13:07, Tolga Karaca yazdı:

Herkese merhaba opel astra g kasa aracımın halojen farlarını mercekli olanlarıyla değiştirdim. d2s girişleri varmış fakat geçici olarak h7 ampül uydurduk içine. Haliyle aydınlatma baya zayıf kaldı. Şimdi D2S zenona geçmek istiyorum fakat fiyatlar çok fazla. bulabildiğim en ucuz kit philips oda 350tl yi geçiyor fiyatı. Farlarım depo marka ve açıkçası çok ısnmasından yanmasından kararmasından falan korkuyorum. Bu D2S zenonlar çok ısınır mı farıma bir zararı olur mu?  Olmaz ise balast konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ampül bir şekilde bulunuyor fakat balastlar çok pahalı. Çıkmacılardan herhangi bir markanın bütçeme uygun D2S balastını alsam aracımda çalıştırabilir miyim tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim

Farın D2S olduğuna emin misin ? Ampul takılan duyun yakın plan net bir fotosunu atarsan netleşir.
Philips/Osram D2S balast ve ampul kullanmanı öneririm, ucuz kitler hem elektrik tesisatı hem de far için zararlı.

http://www.geceucusu.com/forum/36-ilanlar/

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker
On 15.04.2016 at 13:07, Tolga Karaca yazdı:

13016346_1138206482897265_2103704831_o.jpg

Depo far son zamanlarda bir çok araca mercekli versiyonlar üretiyor.Mercekler H sınıfı ve aynı merceklerde ampul kılıf aparatı değişimi ile ve tabiki haricen değil farın orijinal ampul düzenegini formatına uygun olarak kullanılıyor.Farlar bu araç serisinin oem xenon sistemli far versiyonu var ise ona muadil üretilmedi ise Xenon sisteme uyumlu mercekli farları yoktur.Farın kasasında ampul çeşitlerini kabartma olarak yazar.Listesinde hiç rastlamadım.Çin merceklerden daha hallicedir çok uzun olmasada epey güzel aydınlatma verir.

Bu zaman süresini sakın xenon ampul kullanarak kısaltmayınız.Merceklerin kromu çabuk deforme oluyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Baykan Taş    0
Baykan Taş

sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım, öncelikler herkese selam olsun. Konuya gelirsek; astra g aracıma bi xenon mercek takmak istiyorum ve bunu ilk kez yapacam, baya bi araştırma yaptım ve elim bu tür işçiliklere yatkındır. Ama teknik olarak bazı sorularda tereddüt edilyorum

1- Astra g nin ön farlarına 3'' mi 2,5 '' mi mercek takmalıyım ?

2- Takacağım mercek, bu yuvaya hazır oturan merceklerden olsa, gerçek xenon verimi elde edebilirmiyım, yoksa tadilat gerektiren diğer hella vs. marka merceklerden mi takmalıyım?

daha önceden bu işi astra g ye yapmış olan arkadaşlardan, büyük ve küçüklerimizden yardım bekliyorum. Yapan var olupta resim ve anlatım da yaparsa daha bir ikrama geçer. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Baykan Taş    0
Baykan Taş

http://www.ebay.com/itm/3-Bi-xenon-Projector-Lens-D2S-Kit-With-Shrouds-For-Headlight-Retrofit-LHD-RHD-/322291277943?hash=item4b0a0ea077:g:Sb4AAOSw0UdXqYZg

bu mercekler astra g ye olurmu acaba?

ilanda h4 tipi far kullananların dışındakilere modifikasyon gerektirir diyor ama ben yinede sizlerin tecrübelerini bir almak istedim.

İletiyi paylaş

Sırrı Polat    204
Sırrı Polat

öncelikle hoşgeldiniz ,

merak ettiğniz soruların cevaplarının tamamı ve daha fazlası ve yapılan bütün çalışmalar resimleri ile bu başlık içinde mevcut , biraz incelerseniz uygulama seviyesinde pratik bile kazanabilirsiniz :)

nihai olarak da benim fikrim oem ürünler tercih edin.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.590
Oktay Toker

İlandaki o mercek kapagı haricinde başka bir şey almayın derim.Oem Valeo bi-xenon yada Hella bi-xenon mercek kullanın.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.841
Selçuk Keleş

Büyük her zaman iyidir :) 

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap