• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Harun Karayel

Opel Astra G'ye (1998-2004) xenon

Recommended Posts

Serkan Gök    0
Serkan Gök

güle güle kullanın.güzel olmuş

İletiyi paylaş

Emre Saylan    0
Emre Saylan
güle güle kullanın.güzel olmuş

sağolun

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Hayırlı olsun. Far içine mercek montajını kim yaptı?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.818
Selçuk Keleş

Güle güle kullan. :s

Malesef siyah far sevmiyorum.

İletiyi paylaş

Emre Saylan    0
Emre Saylan

xenon ampüllerin üstünde bazen 35 bazen de 55 watt yazıyor farklılık var mı acaba ? 35 wattlık balasta 55 watt xenon ampül takılır mı ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.818
Selçuk Keleş
xenon ampüllerin üstünde bazen 35 bazen de 55 watt yazıyor farklılık var mı acaba ? 35 wattlık balasta 55 watt xenon ampül takılır mı ?

Hayır kendi orjinal balastını kullanman lazım.

İletiyi paylaş

Emre Saylan    0
Emre Saylan

bnde 4300k ampül taktım aracım bmw gibi aydınlatıyor :yes:

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.558
Oktay Toker
gönderildi (düzenlendi)
bnde 4300k ampül taktım aracım bmw gibi aydınlatıyor :yes:

bmw farlı opel :shok::)

iyi günlerde kullan.4300k degerinin çok yerinde bir karar oldugu artık sizin tarafınızdanda tescillendi.darısı 6000k ve üstü takanlara olsun diyelim. :p:)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

Merhaba Arkadaşlar aranıza muğladan katılıyorum

99 model astra g aracım var buna fk depo mercekli far aldım araç üzerinde duruşu gerçektn çok hoş ama birçok arkadaş aydınlatmasının ii olmadığı söyledi

hem uzuznlar hem kısalar h7 ve gece halojen farlarla aydınlatması çok az farlarım osram ama düz duvarda gerçektend eçok keskin bir görüntüsü var ama yatay düzlemde çok az sanki hiç aydınlatmıyor gibi bende xenon almaya karar verdim farın üzerinde h7 ve d2s yazıyor kısalarda sizce hangi xenonu almalıyım sahibinden.com da 100 liraya btcar diye bir marka var h7 8000 k sizce nasıl

İletiyi paylaş

Adil Can Akcan    12
Adil Can Akcan

Farın üzerinde D2S ve H7 yazıyorsa tahminim uzunlar H7 kısalarda D2S demek istiyordur. D2S mercek zaten xenon merceğidir. Ancak sizin probleminiz merceğin kalitesizliğinden. Yan aydınlatma problemi FK gibi bütün uzakdoğu angel farlarınında vardır. Kısa merceklerin oraya uyacak Oem D2S merceklerle değişimi aydınlatma probleminizi tamamen ortadan kaldırır. Tabi bununla beraber Oem xenon balastı ve philips veya osram d2s ampul de tedarik etmeniz gerekir. Bunu yaparsanız orjinal xenonlu araçlara en yakın sonucu elde edersiniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Onur Araz    9
Onur Araz

Sorununuzun çözümü evet bir takım d2s veya d1s orjinal xenon mercek ve uygun oem bir kitten geçiyor. Ve tabii ki birazda işçilikten
:)
Uzak doğu yapımı farlarda d2s tipi mercek kullanıldığını hiç sanmıyorum h7 dahi nadir görülüyor..
Farların ampul tutturma kısmının ve h7 ve d2s yazılarının olduğu yeri resimlerseniz yorum yapmak daha kolay olur sizin açınızdan.
Ama bu farlarla mercek değişimi yapmadan önünüzü görmeniz maalesef çok zor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.624
Mahmut Akbulut

Aramıza Hoşgeldiniz Mehmet Semih bey iyi vakit geçirmenizi dilerim,angel farlarınıza xenon kit takarak ilk zamanlar çok iyi bir aydınlatmaya kavuştuğunuz hissi verebilir ama merceklerin kalitesiz olmasından dolayı bu çok uzun sürmeyecektir.Eğer imkanınız varsa mevcut merceğinizi bi-xenon mercekle değiştirerek hem angel hemde bi-xenon keyfini yaşamış ve aynı zamanda çok çok iyi bir aydınlatmaya sahip olmuş olursunuz...

Uzak doğu yapımı farlarda d2s tipi mercek kullanıldığını hiç sanmıyorum h7 dahi nadir görülüyor

Merceklerin D2S olmadığı kesin,H7 halojen merceklere D2S xenon kit montajı yapılabilir bu yüzden H7/D2S yazmışlardır...
;)
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Onur Araz    9
Onur Araz
Merceklerin D2S olmadığı kesin,H7 halojen merceklere D2S xenon kit montajı yapılabilir bu yüzden H7/D2S yazmışlardır... ;)

Evet haklısın kesinlikle dediğin gibidir Çin işi d2s olamaz :flowers:

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.624
Mahmut Akbulut

Evet haklısın kesinlikle dediğin gibidir Çin işi d2s olamaz :flowers:

Onur bey çin işi D2S mercek var ama angellar için değil,bi-xenon olarak kesilme çizgisi ve selektörü küçümsenmeyecek kadar iyi :good1:

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

arkadaşlar elimde daha önce netten aldığım megandan çıkma sanırırm h7 mercek var onları montajlayabilirmiyim çünkü h7 xenon 6000 xenon kit aldım yaza kadar bunları kullanayım sonra yaza doğru değiştirebilirirm yada içindeki merceklerde yeterli gelirse yaza doğru bixenon olabilir ama bişi sormak istiyorum bixenon yaparsam uzuz farları kullanmayacakmıyız yani bildiğim kadarıyla bi xenon farlarda perde var ve uzuna geçerken o perde açılp kapanıyor peki far üzerindeki uzuzn farlar ne oluyor.....

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.624
Mahmut Akbulut

arkadaşlar elimde daha önce netten aldığım megandan çıkma sanırırm h7 mercek var onları montajlayabilirmiyim çünkü h7 xenon 6000 xenon kit aldım yaza kadar bunları kullanayım sonra yaza doğru değiştirebilirirm yada içindeki merceklerde yeterli gelirse yaza doğru bixenon olabilir ama bişi sormak istiyorum bixenon yaparsam uzuz farları kullanmayacakmıyız yani bildiğim kadarıyla bi xenon farlarda perde var ve uzuna geçerken o perde açılp kapanıyor peki far üzerindeki uzuzn farlar ne oluyor.....

Valeo H7 mercek sizin fara sığar diye tahmin ediyorum ama yinede yorumlar gelecektir konuyla ilgili.Bi-xenon montajından sonra uzunlar kalsın extra ışık herzaman iyidir,selektör yaparken halojen uzunlarınız bi-xenon selektör hızına yetişemeyeceği için çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum...

Resimde görüldüğü üzere en başta Valeo H7 ve yanında 2.ve 3. mercek angellardan çıkan mercekler Valeo D2S far içinde ufak çaplı bir tadilatla montajı yapılabilir gibi duruyor...

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

ozaman söyle düşünelim elimde 6000k h7 xenon far henüz elime ulaşmadı ama sadece bixenon h7 mercek alıp değiştirerek gerekli hale getibilirirm ozaman bu aylarda kullanayım baharda birazdaha yağmursuz günleşli uzun günlerde bi xenon mercek montajı yapayım elim bu işlere fazlasıyla yatkın reklamcılık üzerine şirketiiz var ve sanayide büyük bir atolyemiz hertürlü alet edavata parça bulabiliyorum

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.624
Mahmut Akbulut

ozaman söyle düşünelim elimde 6000k h7 xenon far henüz elime ulaşmadı ama sadece bixenon h7 mercek alıp değiştirerek gerekli hale getibilirirm ozaman bu aylarda kullanayım baharda birazdaha yağmursuz günleşli uzun günlerde bi xenon mercek montajı yapayım elim bu işlere fazlasıyla yatkın reklamcılık üzerine şirketiiz var ve sanayide büyük bir atolyemiz hertürlü alet edavata parça bulabiliyorum

Düzeltmek isterim H7 bi-xenon mercek yoktur H7 halojen mercek vardır.D2S bi-xenon merceklere H7 xenon kit takılabilir...

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

bende onu demek istedim zaten elimde h7 xenon kitim var ileride bixenon mercek alıp bunu farıma takabilirm yani sadece bana mercek masrafım olur galiba değilmi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.624
Mahmut Akbulut

bende onu demek istedim zaten elimde h7 xenon kitim var ileride bixenon mercek alıp bunu farıma takabilirm yani sadece bana mercek masrafım olur galiba değilmi

Tabi kullanabilirsiniz sorun olmaz ama OEM olmayan xenon kitlerin dezavantajlarınıda unutmamak gerekir,en büyük sıkıntı farlarınız kapalı iken selektör yapamıyor olmanızdır :unknw:

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

ama normal uzuznlarımda çalışacak sonuçta değilmi sellektör yaptığımdada onlar çalışssın :D

sanırım valeo marka d2s mercek bnm işimi görür umarım montaj yaparken vida deelikleri direk karşılar çünkü fazla kesme biçme işlerini sevmiyorum

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

Arkadaşlar bugun xenonkitim geldi hemen montajladım ama bilin ne oldu hüsran farları 6000k alacaktım ama bir arkadaşımda 8000 gördüm 8000 aldım..... montajlama sürem 20dakikayı geçmedi ama nedense farlarım yeri çok ii göstermiyor yani düz duvar önünde çok ii ama yolda giderken hiç göstermiyor gibi depo marka farların mercekleri çok ii değil galiba bana acil bixenon h7 mercek lazım nerden bulabilrim arkadaşlar

Düzeltiyorum h7 bixenon yok d2s bi xenon mercek istiyorum tabi h7 xenonu nasıl monte edecez içine onuda düşünüyorummmm

İletiyi paylaş

Turgut Oturmaz    52
Turgut Oturmaz

8000K xenonla OEM sistemlerde bile yolu göremezsiniz. OEM D2S projektör ve OEM ampullere terfi etmeniz lazım. :)

Zamanında OEM H7 projektörlü farıma, 4300K diye aldığım xenon kiti 8000K çıkınca; bir de ben bu farlarla tatile çıktığımda neler çektiğimi bir ben bilirim. Gözlerimden damla damla yaş süzülüyordu. Karşıdan gelen tüm araçların ışığı benimkini yutuyordu. Resmen kör gitmek zorunda kalmıştım...

İletiyi paylaş

Mehmet Semih Zorlu    13
Mehmet Semih Zorlu

ozaman önce bixenon projektör alıp bunu şimdilik h7 ile kullanmak durumundayım sonrada biraz para biriktirip d2s xenon kit alabilirim

Ya Kafam Karıştı Ds2 Dediğimiz Projektörler zaten bixenon değilmi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    602
Mehmet Özyürek

İmkan varsa, farın içine sığacaksa, tabiki öncelikle düzgün bir bi-xenon mercek alınmalı..

Devamında, bu merceğe uygun, 4300 veya en fazla 5000K ampul alınmalı ki geceler gündüz olsun...

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap