İçeriğe Yönlendir
Oktay Toker

Mondeo I Led stop

Recommended Posts

Oktay Toker
Bu parçadan bizde bulabilirmiyiz. Gayet güzel oluyor.

adamın elinde varsa telini alıyım yazarım sana. kargo ile yollasın.15tl ye geldi bana.

hoca msn açmıyosun neden?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Arada bir açıyorum. Denk gelemiyoruz. Şu an yerleşiyorum ya işler bayağı yoğun. Ne zaman istesek alabilirmiyiz. Arkaya doğru kalınlığı ne kadar. Ladanın stobun içine sığarmı?

tarihinde H tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Arada bir açıyorum. Denk gelemiyoruz. Şu an yerleşiyorum ya işler bayağı yoğun. Ne zaman istesek alabilirmiyiz. Arkaya doğru kalınlığı ne kadar. Ladanın stobun içine sığarmı?

sadece yansıtıcının kalınlıgı 6mm falan.telefonu anca ulusa gittigimde alabilirim.konuşurum ordaki yetkili ile.

bakmazmıyım abi baktım elbette ama topladın mı ki?toplanmış halini daha göremedik :vreka:

:p

ledleri smd 5050 ile degiştirecegim bu hafta sonu ledleri alırım heralde.5chip flux led pahalıya kaçıyor şimdilik rafa kalktı.ön çerçeveyide zımparaladım boyayacagım.

anlayacagın seneyi bulur toplamam. :):p

İletiyi paylaş

Oktay Toker

en alt sırayı kestim bile iki sırada karar kıldım.zaten üst tarafı oydum takıcagım yere otursun diye.şimdi takıcagım yerle aynı seviyeye geldi.kestigim parçalarda renk denemesi yapıcam.gri veya kırmızı hangisi iyi olursa artık.ama kırmızı standard olan bir işlem servet üstadın dedigi gibi gri renkte karar verecegim gibi.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

3.stop lambamın görsel son hali bu şekilde olmasına karar verdim.camda oturacagı yer zaten kesmiştim üst bölümün uzunlugu ile oynamadım.ikinci sıradan yanlardan 4 er led kısmını kestim ve bu şekil çıktı ortaya.hoşumada gitti.araç üzerindede resim ekleyecegim.

3.stop için kullanacagım parçadan kestigim küçük parçanın tek led bölümünü led içi kalsın diye ugraşmadan komple griye boyadım çok şık oldu kırmızıyıda iyi yansıttı dogrusu hoşumada gitti.degişik oldu.

mondideki görünüm bu şekilde oldu.çok daha iyi duruyor griyede boyayınca sanırım güzel olacak???????

post-4009-1288794907_thumb.jpg

post-4009-1288794913_thumb.jpg

post-4009-1288794918_thumb.jpg

post-4009-1288799782_thumb.jpg

post-4009-1288799788_thumb.jpg

post-4009-1288799794_thumb.jpg

tarihinde Sel tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

bu parçayı acaba siyahamı boyasam?

İletiyi paylaş

Oktay Toker

bir led bölümüne siyah yaptım ama kırmızı ışık epey dagıldı gibi sıralı yapıp deneyecegim.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

4lü led grubu tabanı siyah olarak 1kohm direnç ile sabit 14volt besleme kullanarak,arka arkaya araç mesafesinide 2metre civarı olarak düşünerek, şoför oturuş mesafesinide kattım biraz daha uzun olabilir.

resimdeki gibi aydınlık karanlık olarak ışık şiddeti ortaya çıkıyor.

esas led grubu 28 tane olacak.sanırım ledin ışıgını biraz daha kısacagım.ama anlamı olacakmı bilmiyorum.

post-4009-1288819035_thumb.jpg

post-4009-1288819041_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Tek sıra olması daha güzel olur.Işık çizgisi yere paralel olmalı.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Tek sıra olması daha güzel olur.Işık çizgisi yere paralel olmalı.

ışık çizgisi yere paralel derken ne anlamalıyım?

burda kafam karıştı.araca monte ettigimde bu parça düz duracak ledler karşıya bakacak.verdigi ışıkta düz olucak.parçanın alt kısmıda üst kısmıda tek sıralı yanacak.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

3.fren lambasının parçasının boyanmadan önceki son hali bunlar.devre yapısı orjinal aydınlatmada kullanılan kartı kullandım üzerindeki beyaz ledleri sökerek son şeklini almış parçanın şekline uygun kestim ve ledleri dizdim.şasi baglantılarıyla parçalı halini birleştirdim.ledlerde kullanacagım direncide 1.2kohm olarak takmaya karar vererek yerine monte ettim.üzerine kalın izole yalıtkan ince plastik parçayıda yerleştirdim ve üzerine dirençleri yatırdım artı olan bu uçları birleştirdim.ışık şiddeti tam ideal oldu bence.resimleri yine 2 metre mesafeden çektim.

bu kullandığım orjinal devre kartındaki led delikleri parçaya tam oturdugu için kullandım.delikli pertinaks delikleri çok dengesiz kaldı ve ledleri oturtmak zor oldu.o nedenle orjinal kart böyle biçimsiz oldu ama işimi gördü.karta döşedigim ledler sorunsuz parçaya oturdu.

son yerleştirilmiş,silikonlanmış,boyalı haliyle olan resimler ile,bitmiş haldeki 3.led fren lambasını araç üzerine monteledikten sonra resimleride çekip komple ekleyecegim.

hüseyin üstad bu aydınlatmayı aldıgım yere gittim maalesef kendime bile tekrardan alamadım.tükenmiş ellerinde son sezonmuş bu.yuvarlak olan tipi var.sevmedim.ama başka yerde görürsem muhakkak almaya çalışırım.sizede yazarım.

post-4009-1288933034_thumb.jpg

post-4009-1288933041_thumb.jpg

post-4009-1288933048_thumb.jpg

post-4009-1288933054_thumb.jpg

post-4009-1288933060_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Şlerde Ladanın stoplarını lede çevirmeyi düşünüyorum. O zaman az led kullanıp çok iş çıkarmak istiyorum. Bu yüzden bu tür birşeye ihtiyacım olcak.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Şlerde Ladanın stoplarını lede çevirmeyi düşünüyorum. O zaman az led kullanıp çok iş çıkarmak istiyorum. Bu yüzden bu tür birşeye ihtiyacım olcak.

:(

aynından bulunca senin için alırım üstad.

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca

Eksik olmayın. :(

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Reflektörlerin pek bir işlevi olmamış gibi. Ledleri geri çekerek reflektörlerden de yansıma sağlamaya çalıştın mı ?

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Reflektörlerin pek bir işlevi olmamış gibi. Ledleri geri çekerek reflektörlerden de yansıma sağlamaya çalıştın mı ?

ledler normalde reflektördeki deligin ucunda duruyor.geriye çekilmiyor dışına çıkıyor.aslında resim makinası tel olunca detay sapıtıyor.yoksa orjinal reflektörü ciddi şekilde ışıgı yansıtıyordu.led drencini düşürmeden önce gayet ışık yansıyordu.drenç degeriyle oynayınca fazla etkisi olmadı.

kesip biçmeden önceki ilk verdigim resimdeki hali fazlasıyla doyurucu yansımaya sahipti.

aldıgım yorumlar neticesinde şu an reflektör siyaha boyandı haliyle işlevi sıfıra bindi,sadece led sıralamasını taşıyor üzerinde.yansıma epey azaldı.ışık şiddetinide epey düşürdüm.gözü almayacak seviyeye geldi.montajı yaptıgımda mesafe resimleri çekip eklerim.

kullandıgım led olduıkca başarılı çıktı.sanırım sadece ledin yansıtacagı ışık yeterli olacak gibi görünüyor.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Güzel, ama tek sıra olsa daha da güzel olacaktı, -_- şekli hoşuma gitmedi kaba görünüyor.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Güzel, ama tek sıra olsa daha da güzel olacaktı, -_- şekli hoşuma gitmedi kaba görünüyor.

camda o çıkıntı olmasa tek sıra yapıcaktım.ama orası her şeyi degiştiriyor.orjinal mk2 lerde kullanılan kutularda küçük.yan sanayileride almak istemedim.farklı olsun istedim.yoksa üst sırayı çok kısık ledlerle bu kullandıgım parçadan tek sıra düşünüyordum.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

çıkıntının altında tek bir sıra daha kötü durabilirdi. bence böyle güzel olmuş.

kaliteli gündüz çekilmiş reismleri bekliyoruz :)

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

Gündüz resimleri nerde abi.Gelmedi daha.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

pazar günü zorlanarakta olsa öksüre öksüre ve mendil savaşı vererek.hasta mondime yaptıgım.3.fren lambasını monte etmeyi başardım.tesisatı sol taraftan çektim kaput arasındaki tesisat için yapılmış geçiş bölümü genişti oradan balık sırtı 0.75 ttr kabloyu çektim.ve kabloyu süngerle doladım.parçayıda monteledikten sonra gayet güzel oldu.ışık seviyesi çok iyi oldu.en güzel tarafı ise fren lambası için arıza ışıgının yanmaması oldu.işte kaliteli olomasada resimler.

post-4009-1290434562_thumb.jpg

post-4009-1290434568_thumb.jpg

post-4009-1290434574_thumb.jpg

post-4009-1290434580_thumb.jpg

post-4009-1290434587_thumb.jpg

post-4009-1290434594_thumb.jpg

post-4009-1290434679_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven

degişik ve güzel oldu.Eline sağlık abi.

İletiyi paylaş

Oktay Toker
Olmuş olmuş.Hemde çok güzel olmuş.
arka sis içinde kablo çekicem bi ara ama ne kadar işlevsel olur bilmiyorum üstad.ugraşmaya degermi?aslında çekicektim ama kabloyu dükkanda bırakmışım.tek diodlada hallederim aslındada.bakalım.ne dersin?
degişik ve güzel oldu.Eline sağlık abi.

sagol.el yapımı bu kadar oluyor.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...