İçeriğe Yönlendir
İlter Kahraman

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

Recommended Posts

Mahmut Koç
post-7171-0-47473300-1391717018_thumb.jp arkadaslar buda benim ilk mercek calişmam mercekler hella d1s farlari araca takmadim daha ama cam mercek kapagina cok az bi sekilde dokunuyor sizin merceklerdede boyle bi problem varmidir birde far ayar motorunu kullanamiyoruz sanirim?

post-7171-0-34401200-1391716942_thumb.jp

tarihinde mahmut koç tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Merhaba. Far ayar motorunu kullanabiliyoruz. Kapakların cama dokunması ayar konusunda sıkıntı çıkarabilir. Doğru şekilde ayarlayabilirseniz çok da önemli değil. Benim yaptığım çalışmada kapağı geçtim projektörün mercekleri cama değiyordu ama kullanmama engel olmadı. B)

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Merhaba. Far ayar motorunu kullanabiliyoruz. Kapakların cama dokunması ayar konusunda sıkıntı çıkarabilir. Doğru şekilde ayarlayabilirseniz çok da önemli değil. Benim yaptığım çalışmada kapağı geçtim projektörün mercekleri cama değiyordu ama kullanmama engel olmadı. B)

cevabin için tesekkur ederim senin mercek cama degdigi halde kullanabildiysen bende kullanabilirim ozaman..ayara gelmezse tekrar sokecegim mercegi tasin arkasina almam gecekecek ama bu seferde far kabina deger diye dusunuyorum bakacaz artik.

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Arkadaslar lutfen yardim edin :( benim mercek calişmam suya dustu gibi bugun işten döndüm farlarin silikonlari kurumustu ayar nasil diye bakayim dedim tabi benim mercek kapaklari cama degdigi için kastira kastira oldu ve kapak mercekten cikti fari tekrar dagitmak zorunda kaldim mercegi tasin arkasina cekmeye karar verdim cektim ama iki vidayla zor tutturdum silikonladim ama saglam oldugundan süpeliyim araca taktigim zaman cukurda falan mercek silikondan kopup dusermi yada titresim yaparmi bilemedim napacagimi?

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Değmek derken kastırmasını ima etmemiştim dokunuyordu sadece :unsure: Far camını silikonlamadan deneme yapmadın mı?

Projektörü çanağa yapıştırmak için hangi silikonu kullandın? Kırmızı rtv silikon kullandıysan hiçbir şekilde kopup düşmez. Bir gece kuruması için beklersin sonrada far camına siyah silikon sıkıp bir gün daha beklersen hiçbir şey olmaz.

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Değmek derken kastırmasını ima etmemiştim dokunuyordu sadece :unsure: Far camını silikonlamadan deneme yapmadın mı?

Projektörü çanağa yapıştırmak için hangi silikonu kullandın? Kırmızı rtv silikon kullandıysan hiçbir şekilde kopup düşmez. Bir gece kuruması için beklersin sonrada far camına siyah silikon sıkıp bir gün daha beklersen hiçbir şey olmaz.

Tşk ederim sorunuma bir tek sen cevap yaziyorsun bir cok kez denedim cami kapatmadan dokuyordu hafifce cami siyah silikonla kapattim bir gun bekledi aksam ayara geliyormu deneyim dedim elimde patladi nasil olduysa kapagi yerinden cikardi:( kullandigim silikonda bostik 1200 dereceye dayanikli silikon dogruysa eger 1200 derece? mercek arkadan montajlandi bu seferde olmazsa far almam gerekecek:( mercekmi uzun benmi yanlıs yapiyorum bilemedim..

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Bosch projektör kullanıyorsan onun boyutları (göreceli) büyük. Far camına göre ayarı yap, uzun kalan kısım arkada kalsın. Arka kapağa müdahale etmen gerekebilir.

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Bosch projektör kullanıyorsan onun boyutları (göreceli) büyük. Far camına göre ayarı yap, uzun kalan kısım arkada kalsın. Arka kapağa müdahale etmen gerekebilir.

projektörüm hella d1s/d2s ben d2s ampulle kullanacagim arka kapaga mudahele edecegim zaten mercegi tasin arkasina cektim bu sekilde cama degmiyor ama tek sorun far tasinda mercegi vidalamak için cok az kalan vida yeri ve sıkı bi sekilde mercegi tutturamamam olmazsa yeni far almak durumundayim birde bu hella mercekler angel farin mercek yerine tam oturuyormu eger oturuyorsa yeni alacagim far onlar olacak.

İletiyi paylaş

Onur Turan

arka kapağa müdahale daha rahat olur değil mi?

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Bencede öyle Onur arka kapağa müdahale etmeli.

Eski tip hella projektör kullanıyor ve bunlarda oldukça iri montaji zorluk yaratıyor ama imkansız değil ve uzun farında bile desen var bunların. Yeni tiple uygulama yapılmış farlar var forumda Fatih abinin farlarını inceleyebilirsin Mahmut.

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Projektorum eski tip olablilir onun hakkinda bilgim yok prkjektoru tasa tam yasladigin zaman sıkıntı yok cama degmiyor sorun benim mercek kapagimda kirsehirde bulabilecgim yer yok malesef ankaradan aldim mercekleride ordada cok gezmeye vaktim olmadigi icin forumda yapilan mercedes mercek kapagindan bulamadim simdi mercekleri tasin arkasina monteledim ayar konunda sıkıntı cikarmicak gibi cikarirsa bi ankara yolu gozukuyor.

İletiyi paylaş

Onur Turan

Bencede öyle Onur arka kapağa müdahale etmeli.

Eski tip hella projektör kullanıyor ve bunlarda oldukça iri montaji zorluk yaratıyor ama imkansız değil ve uzun farında bile desen var bunların. Yeni tiple uygulama yapılmış farlar var forumda Fatih abinin farlarını inceleyebilirsin Mahmut.

Valla aklıma gelmişti eski tip olabileceği ama kendime güvenipte yazamadım :D

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Peki arkadaslar vw tiguanda kullanilan mercek var nette satista hella intemo diyor fiyatida 160 tl yazmis nasil bi mercektir bilginiz varmi fiyati nasil birde bana fazla gibi geldi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Peki arkadaslar vw tiguanda kullanilan mercek var nette satista hella intemo diyor fiyatida 160 tl yazmis nasil bi mercektir bilginiz varmi fiyati nasil birde bana fazla gibi geldi

Kesilme çizgisi daha düz bir mercek , yeni ve az bulunuyor olması fiyatı etkiliyor , bence normal...

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Boyutlari nasil peki bilgin varmi adasim benim kullandigim hella d1s d2s mercege gore kucuk duruyor kucukse golf farina daha rahat sigar montaji kolay olur onu alabilirim

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Boyutlari nasil peki bilgin varmi adasim benim kullandigim hella d1s d2s mercege gore kucuk duruyor kucukse golf farina daha rahat sigar montaji kolay olur onu alabilirim

Çok farklı değil elindeki mercekten en fazla 1 cm küçüktür...

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Ozaman hic bi manasi yok elimdekiyle idare edicez artik

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Intemo

post-5-0-55187900-1392102370_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

arkadaslar buda benim mercek calişmam uzun ugraslar sonunda bitirmeyi becerebildim 2 hafta ugrastim:) burdan mercek modifiyesi yapacak arkadaslara acemi olarak onerim bu işe girmeden 2 defa dusunun derim cok guzel bi iş ortaya cıkıyor fakat cok ugrastirici bi iş zamanla sıkılıyor insan birde mumkun oldugunca oem urunler kullanmaya ozen gosterin derim ben bunu bir defa daha anladim oem urunun yeri bi ayri oluyor..mesajlarima cvp verip yardimci olmaya calişan arkadaslara tesekkur ederim..

post-7171-0-12753400-1392407505_thumb.jp

post-7171-0-00853200-1392407572_thumb.jp

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Erkan Kahya

Elinize sağlık uğraştırdı lakin güzel oldu. :yes: Gece kullanınca farkı anlayacaksın. Oem kullanmak en iyisi çin malı balast/ampuller tamamen şans işi 2 günde de bozulabiliyor 2 yılda da.

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

yorumları yeni gördüm yoksa çoktan cevap yazmıştım.

bu sayfanın ortalarında bir yerlde ben de sonar angel fara eski tip hella bi-xenon mercek takmıştım. önce önden takmıştım far camını kasıyordu daha sonra merceğin oturduğu yuvayı kesip genişletip geriye almıştım bu sefer de arka kapak kapanmıyordu :) ona da fiberciden kalıp çıkarttırıp kapak yapmıştım güzel de olmuştu.

şimdiki farımda da yeni tip hella bi-xenon mercek var. sağ farda far camına hafiften değiyor fakat ayara falan engel değil hatta elektrikli seviye ayarı bile çalışıyor ama muayene zamanı farları sökünce Oktay Abiyle o fara bir bakım yapacağız. hatta aklımızda değişik bir proje de var :)

@Mahmut Koç senin farın da çok güzel olmuş maşallah... arka kapağı nereden buldun? çok işlevsel olmuş.

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Elinize sağlık uğraştırdı lakin güzel oldu. :yes: Gece kullanınca farkı anlayacaksın. Oem kullanmak en iyisi çin malı balast/ampuller tamamen şans işi 2 günde de bozulabiliyor 2 yılda da.

evet baya bi ugrastirdi artik yeter durumuna geldim ama sabrin sonu selamet guzel oldu bakalim araca takinca nasil olacak şimdi tek sıkıntımız ayar tutmasi ve seviye ayar motorunun calişmasina kaldi calişirsa cok guzel olacak bu kadar zahmete degecek:) oem urunun kalitesini burda daha iyi anladim ki sadece ampulde bile fark yaratiyor..

bu sayfanın ortalarında bir yerlde ben de sonar angel fara eski tip hella bi-xenon mercek takmıştım. önce önden takmıştım far camını kasıyordu daha sonra merceğin oturduğu yuvayı kesip genişletip geriye almıştım bu sefer de arka kapak kapanmıyordu :) ona da fiberciden kalıp çıkarttırıp kapak yapmıştım güzel de olmuştu.

şimdiki farımda da yeni tip hella bi-xenon mercek var. sağ farda far camına hafiften değiyor fakat ayara falan engel değil hatta elektrikli seviye ayarı bile çalışıyor ama muayene zamanı farları sökünce Oktay Abiyle o fara bir bakım yapacağız. hatta aklımızda değişik bir proje de var :)

@Mahmut Koç senin farın da çok güzel olmuş maşallah... arka kapağı nereden buldun? çok işlevsel olmuş.

bende daha once mercegi onden takmiştim hersey bitti fari kapattim mercek kapagi cama degiyor far tasi bile oynamakta sıkıntı cekiyordu tekrar sokup arkaya taktim guzel oldu seviye ayar motoru calisacak gibi duruyor..kapaklar kendi kapagi mercegin arkasi ve ampul tutucu cıkacak sekilde kestim uzerindekide herhangi bi aractan cıkma (markasini bilmiyorum) far kapagi silikonla yapiştirdim guzel oldu:)

bu arada yazmayi unutmusun senin calişmalarini inceledim cok guzel calişmalar yapmişsin yeni tip hella mercegi nerden buldun? ben ankaradan aldim hurdacilardan fakat bir cogu ne yapacagimi anlayamadi :yahoo: bu mercekleri bile zor buldum ayrica mercek kapagi bulmakta bi dert oldu bulamadim

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş

İlker Kemal Bey var İstanbulda. onda her aracın her çeşit merceği mevcut, H1 - H3 merceklerden tutun da bi-halojen bi-xenon merceklere kadar a dan Z ye ne ararsanız yani :) çıkma - sıfır OEM xenon kit de satıyor. sorsaydınız numarasını verirdim.

bu arada o kapaklardan sol taraf aküye değmez inşallah, onu ölçtünüz mü?

İletiyi paylaş

Mahmut Koç

Daha once sormak aklima hiç gelmedi :( ankarada bulurum diye hesap ettim ama zor oldu neyse artik boyle kullanalim biraz olmadi numarasini alirim daha guzel mercek ve mercek kapagi siparisi veririz artik iyilestirme dusunuyorum ilerde..akuyle arasini olctum degimiyor aku biraz kucuk sanirim motor kısmına dogru biraz cekme yapabilirim..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Daha once sormak aklima hiç gelmedi :( ankarada bulurum diye hesap ettim ama zor oldu neyse artik boyle kullanalim biraz olmadi numarasini alirim daha guzel mercek ve mercek kapagi siparisi veririz artik iyilestirme dusunuyorum ilerde..akuyle arasini olctum degimiyor aku biraz kucuk sanirim motor kısmına dogru biraz cekme yapabilirim..

Sonucu bekliyoruz, güle güle kullan. Kendin yaptığın bir şeyi kullanmanın keyfi bi başka. ;)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...