İçeriğe Yönlendir
İlter Kahraman

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

Recommended Posts

Ahmet Kasapoğlu

mercekler için ilan bölümüne bakabilirsiniz.

bencede uzunlara xenon takmak yerine o kiti satıp dediğiniz gibi 4300K D2S kit alın. Bixenon D2S merceğinizide takın kurtulun.

Fakat benden çok çok müşterim bu tip markalardaki farlarının merceklerini değiştirmek için mercek aldılar. Hepsi Valeo H7 mercekle değiştirdiler. Sanıyorum bixenon olanlar tam olmuyor oraya zaten bixenon olanlar büyük.

İletiyi paylaş

Fatıh Özoğul

öncelikle aranıza yeni katılıyorum.forumu açan arkadaşlara teşekkür ediyorum.bizlere böyle hizmetler verdiğiniz için.forumdaki arkadaşların hepsine slm.sizlerden öğrenmek istediğim aracıma mtec h7 6000k xenon kıt aldım.bunları tamponları sökmeden taktım.xenon ampülleri yerine taktığım zaman far şapkalarıyla arada mesafe olup olmadıgını,eğer mesafe yoksa ampüle herhangibir sakıncası olurmu.birde arkadaşlar aküden bağlantı yapmadım,direk far soketlerınden balantıyı yaptım ve şu an kullanıyorum,herhangibir zararı olurmu sisteme.yardımlarınız için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Özgür Yıldız

1885hu4.jpg

w480.png

Merhaba arkadaşlar

Resimde görülen farlara d2s bi-xenon mercek ve neon angel halka montajı far karartma gibi işlemler yapacağım.

Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.

Farlarda orjinal olarak sis lambası yükseklik motoru mevcut.

Bu farlara düzgünce mote edebileceğim yükseklik motorunun çalışmasında sorun yaratmıyacak en iyi mercek hangisidir?

Öğrendiğim kadarı ile elimdeki gen4 hella xenon kite en uygun mercek mercedes e200lerden çıkan hella d2s bi-xenon mercekleriymiş.

acaba boyutlarında dolayı sıkıntı yaşarmıyım montaj sırasında?

Merceği gizlemek için merceklere kapak takmayı düşünüyorum fakat e200lerdeki kapakların şekli çok hoşuma gitmedi.

Bu merceklere uyan başka hangi kapaklar var mümkünse resimlerinide görebilirmiyim?

kısa far reflektörünün çapını bilmiyorum takacağımız mercek kapaklarınıda buna göre seçmem gerekecek.

Birde farın içini mat siyah yapacağımdan takacağım mercek çerçevesinin rengi krom olunca çok sırıtır diye düşünüyorum acaba bunların gümüş gri olanlarıda varmıdır?

En önemlisi bu malzemeleri en uygun kinden nereden temin edebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu

boyadan mercek kapağına merceğe kadar tamamı için özelden bana ulaşabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Ahmet Yıldız

orjinal golf 4 farına mercek takan yer var mı Ankara'da...

İletiyi paylaş

Guest barracuda

benim aracımda orjinal zenon var fakat okadar az aydınlatıyorki gece uzun yolda uzunlarla gitmek zorunda kalıyorum .. acaba ampullerin ömrümü bitiyor yoksa genelde az mı aydınlatıyor bu farlar ..kulanan varmı aranızda ?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
benim aracımda orjinal zenon var fakat okadar az aydınlatıyorki gece uzun yolda uzunlarla gitmek zorunda kalıyorum .. acaba ampullerin ömrümü bitiyor yoksa genelde az mı aydınlatıyor bu farlar ..kulanan varmı aranızda ?

Aracın marka modeli nedir ? 10 metreden çekilmiş bir duvar resmi gönderin ki yorum yapabilelim.

İletiyi paylaş

Guest barracuda
Aracın marka modeli nedir ? 10 metreden çekilmiş bir duvar resmi gönderin ki yorum yapabilelim.

aracın marka modeli konunun başlığında yazıyor zaten.. vw golf 4 gti 2000 model ...

resmide ilk fırsatta çekerim... fakat diğer araçların aydınlatmasına göre bariz bir fark var.. 10 yıl ampul ömrü için fazlamıdır ?

İletiyi paylaş

Sercan Keklik

aracın mercekleri kararmış olabilir temizletmekte fayda var..

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Golf 4'te kullanılan mercekler bosch ve küçük. Aynı mercekten Vectra B'de de var onlar da memnun değil aydınlatmasından. Diğer araçlardan daha az aydınlatmaya sahip olması normal bir de dediğin gibi uzun süre kullandıysan ampulün verimi düşer.

aracın mercekleri kararmış olabilir temizletmekte fayda var..
+1

İletiyi paylaş

Murat Ş.

selamlar.. herkese merhaba... arkadaşımızın aracına mercek uygulaması ve gündüz farı uygulaması yaptık.. henüz tam anlamıyla bitmese de detaylarını anlatayım.. gerekli ayrıntıları araç sahibi arkadaşımız verecektir..öncelikle araç sahibi arkadaşım aracına xenon dönüşüm yapacagını söyledi.. detaylıca konuştuktan sonra merceksiz verim alamayacagımızı, alsakta akan trafiği mahvedeceğini bildiğimiz için mercek takma kararı aldık.. aracın mevcut farlarını satılıp sonar angel eye far alındı... üstünde ki h1 mercekler cok kaliteli değildi açıkcası...

gelelim malzeme listesine:

Valeo d2s/ d1s mercek

sunpart marka xenon kit

gündüz farı için Helio High Power Beyaz 6000K Led

Ledleri Oturtmak ve akım verebilmek için PCBHigh Power Led sürebilmek ve akım verebilmek için sürücü devresiPCB nin yanmasını önlemek ve onu soğutmak için soğutucuDaha iyi görüntü elde edebilmek için 3lü lensgüzel bir görüntü için philips diadem sinyal ampulüfar camlarını tekrar yapıştırmak için siyah silikon ve ısıya dayanıklı sıvı contagelelim resimlerimize:

duvar resimlerine gelince , xenon kitin duylarında sorun cıkmış, değişim yapıldıgında duvar resimlerini araç sahibi arkadaşımız koyacaktır

post-2090-1269698071_thumb.jpg

post-2090-1269698082_thumb.jpg

post-2090-1269698100_thumb.jpg

post-2090-1269698122_thumb.jpg

post-2090-1269698137_thumb.jpg

post-2090-1269698150_thumb.jpg

post-2090-1269698247_thumb.jpg

post-2090-1269698261_thumb.jpg

post-2090-1269698276_thumb.jpg

post-2090-1269698289_thumb.jpg

post-2090-1269698301_thumb.jpg

post-2090-1269698315_thumb.jpg

post-2090-1269698390_thumb.jpg

post-2090-1269698401_thumb.jpg

post-2090-1269698415_thumb.jpg

post-2090-1269698498_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
selamlar.. herkese merhaba... arkadaşımızın aracına mercek uygulaması ve gündüz farı uygulaması yaptık.. henüz tam anlamıyla bitmese de detaylarını anlatayım.. gerekli ayrıntıları araç sahibi arkadaşımız verecektir..öncelikle araç sahibi arkadaşım aracına xenon dönüşüm yapacagını söyledi.. detaylıca konuştuktan sonra merceksiz verim alamayacagımızı, alsakta akan trafiği mahvedeceğini bildiğimiz için mercek takma kararı aldık.. aracın mevcut farlarını satılıp sonar angel eye far alındı... üstünde ki h1 mercekler cok kaliteli değildi açıkcası... gelelim malzeme listesine:Valeo d2s/ d1s merceksunpart marka xenon kitgündüz farı için Helio High Power Beyaz 6000K Led.Ledleri Oturtmak ve akım verebilmek için PCBHigh Power Led sürebilmek ve akım verebilmek için sürücü devresiPCB nin yanmasını önlemek ve onu soğutmak için soğutucuDaha iyi görüntü elde edebilmek için 3lü lensgüzel bir görüntü için philips diadem sinyal ampulüfar camlarını tekrar yapıştırmak için siyah silikon ve ısıya dayanıklı sıvı contagelelim resimlerimize:

duvar resimlerine gelince , xenon kitin duylarında sorun cıkmış, değişim yapıldıgında duvar resimlerini araç sahibi arkadaşımız koyacaktır

Arkadaşlar araç sahibi benim. merak edip sormak istedikleriniz varsa benden ve Murattan bilgi alabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Farın, gündüz araç üstünde resmini ilk fırsatta bekliyorum...

İletiyi paylaş

Asım Türkoğlu

Kolay gelsin.

Hayırlısıyla biter inş. uygulamanız.

İletiyi paylaş

Misafir

Murat zannederim farlarda bi ayarsızlık olacaktır.Nedeni ise Farın tadilatı yapılan gazeteni baş sayfasındaki resim olabilir.Hani merceği ayarlarken arasıra göz kaçması ve buna bağlı mercekte sapma olabilir düşüncesindeyim :unsure2:

İletiyi paylaş

Murat Ş.
Murat zannederim farlarda bi ayarsızlık olacaktır.Nedeni ise Farın tadilatı yapılan gazeteni baş sayfasındaki resim olabilir.Hani merceği ayarlarken arasıra göz kaçması ve buna bağlı mercekte sapma olabilir düşüncesindeyim :unsure2:

ehehhehe alemsin abi :unsure2:

nasipse pazartesi duylar gelecek ahmet abiden. ozaman tekrar ayarları gözden geciririz abi : ) hata oranı elbette bekliyoruz sonucta ilk montajımız olacak hayırlısı bakalm :)

İletiyi paylaş

Yusuf Gür

sapma ki ne sapma :unsure2::):D

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
selamlar.. herkese merhaba... arkadaşımızın aracına mercek uygulaması ve gündüz farı uygulaması yaptık.. henüz tam anlamıyla bitmese de detaylarını anlatayım.. gerekli ayrıntıları araç sahibi arkadaşımız verecektir..öncelikle araç sahibi arkadaşım aracına xenon dönüşüm yapacagını söyledi.. detaylıca konuştuktan sonra merceksiz verim alamayacagımızı, alsakta akan trafiği mahvedeceğini bildiğimiz için mercek takma kararı aldık.. aracın mevcut farlarını satılıp sonar angel eye far alındı... üstünde ki h1 mercekler cok kaliteli değildi açıkcası...

gelelim malzeme listesine:

Valeo d2s/ d1s mercek

sunpart marka xenon kit

gündüz farı için Helio High Power Beyaz 6000K Led

Ledleri Oturtmak ve akım verebilmek için PCBHigh Power Led sürebilmek ve akım verebilmek için sürücü devresiPCB nin yanmasını önlemek ve onu soğutmak için soğutucuDaha iyi görüntü elde edebilmek için 3lü lensgüzel bir görüntü için philips diadem sinyal ampulüfar camlarını tekrar yapıştırmak için siyah silikon ve ısıya dayanıklı sıvı contagelelim resimlerimize:

Kendi aracına yapmadıktan sonra forum cevheri olamazsın :)

Şaka bir yana, bu uygulama güzel olucak, ledleri korumayı unutmayın. ;)

İletiyi paylaş

Murat Ş.

bu sene forumun yüzkarası olmayacagım :):D

ledler farın içinde abi ..su alma gibi bir sorun olmayacak.. su anda % 60 bitti ;)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
bu sene forumun yüzkarası olmayacagım :):D

ledler farın içinde abi ..su alma gibi bir sorun olmayacak.. su anda % 60 bitti ;)

arkadaşlar şu an far ayarı hariç her şey bitti en kısa zamanda onu da yapacağım, ayrıca gazetenin üzerindeki resimi özellikle koydum hani işler ters giderse bakarım rahatlarım diye ara ara da öyle oldu zaten :D Ahmet Bey saolsun kırmızı duyları yolladı taktım şu an sorunsuz çalışıyor. maşallah.

ledleri korumaya gelince de Muratın dediği gibi ledler farın içindeki boş yuvaya oturtuldu koruma altında ikincisi elektriksel yönden de sürücü devresi ve regulatörler ile sabit akım verildi 350mah olması lazım o bakımdan da korumada üçüncüsü arkasında soğutucu var ısıya karşı da koruma altında.

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Murat Ş.

bir an önce ayarları yapda bitsin bu çile ;)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
bir an önce ayarları yapda bitsin bu çile :D
yoruldum olm ;) yarın yaparım artık :) millet de burada geçmiş olsun diyor :)Murat senin arabaya ne zaman bixenon atıyoz? :D

İletiyi paylaş

Murat Ş.

ben çakma xenonlarımla mutluyum ;)

İletiyi paylaş

Fatih Özbaş
ben çakma xenonlarımla mutluyum ;)

hiç yakışmıyor sana aga :)

İletiyi paylaş

Muhammed Andı
ben çakma xenonlarımla mutluyum :)

bencil olma! bizi de mutlu et... ;)

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...