İçeriğe Yönlendir
İlter Kahraman

VW Golf 4'e (1997-2004) xenon, angel eye ve mercek

Recommended Posts

Selçuk Keleş
Arkadaşlar Golf IV FK angelıma Bi-Xenon mercek taksak başarılı olabilir miyiz?

Uzunu kısayı çalıştırabilir miyiz? Kısacası Bi-Xenon elektroniğini becerir miyiz?

Tabi ki, yapılmış örnekleri var.

İletiyi paylaş

Guest DRL

Peki bu BOSCH'tan far alsak ne geliyor içinde? Seviye motorları, ballast ve ampulleri de geliyor mu? Eğer öyleyse sadece ara kablo lazım o da eBayden bulunuyor kolayca.

İletiyi paylaş

Ender Üçyimbeşoğlu

bi-xenon işinde bi zorluk yok. sadece fazladan bi voltaj gerekiyo, o da ampülün önündeki metal parçayı hareket ettiriyo. uzun/kısa arasında geçiş sağlıyo.

İletiyi paylaş

Guest blackjack

Evet herşeyi içinde geliyor, sadece 10-12 pin adaptörü yeterli...

Fakat manuel yükseklik ayarı ile kullanımda problem çıkabilir, hala kesin cevaba ulaşamadım...

Yabancı forumlardan bakıyorum, yine kesin bir cevap yok fakat çeşitli problemler çıktığını sıkça gördüm...

İletiyi paylaş

Mertol Kip

Çok fazla mesaj yazılmış hepsini okuyamadım kusura bakmayın tekrar olabilir.

Bence orjinal farı al ve otomatik yükseklik ayar sisteminde kullanılan motorları manuellerinki ile değiştir ve onlarla devam et. Ben C-Max ta öyle yaptım dün itibari ile 6ncı C-max ta da aynı şeyi uyguladık bugüne kadar hiçbir sorun olmadı. Motor bağlantı uçlarını falan istersen verebilirim. Sanada arabanın elektrik tesisatından gelen pinleri bulmak kalır sadece... Ki onuda servisten falan bulabilirsin.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Ben C-Max ta öyle yaptım dün itibari ile 6ncı C-max ta da aynı şeyi uyguladık bugüne kadar hiçbir sorun olmadı. Motor bağlantı uçlarını falan istersen verebilirim.

Şnsan baaari bir tanesini hazırlayıp siteye gönderir be ! :)

Geçmiş olsun bu arada :lol::)

İletiyi paylaş

Mertol Kip

E var bizim sitede çek oradan?

saol... bugün geçecek inşallah.. Yaz günü salya sümükte zor oluyormuş yaw.. Tüm kış bişi olmadı yaz geldi yatağa düştük...

İletiyi paylaş

İlter Kahraman

Geçtiğimiz günlerde Fk angellarıma Megane'dan çıkma mercekleri monte ettik. 5-6 saat süren bir uğraş sonucu başarılı bir şekilde mercekleri yerleştirdik.Zaten Xenon kullanıyordum.Yeni merceklerimle % 100 orginal performans elde ettim. Far seviyesini de biraz yüksek tuttum. Çok daha geniş ve homojen bir görüntü elde ettim.

:)

Tüm Fk'lılara önerim: Hemen merceklerinizi degiştirin. :)

Fk'nın mercekleri çok kalitesizzzzzz...

İletiyi paylaş

Harun Karayel
Geçtiğimiz günlerde Fk angellarıma Megane'dan çıkma mercekleri monte ettik. 5-6 saat süren bir uğraş sonucu başarılı bir şekilde mercekleri yerleştirdik.Zaten Xenon kullanıyordum.Yeni merceklerimle % 100 orginal performans elde ettim. Far seviyesini de biraz yüksek tuttum. Çok daha geniş ve homojen bir görüntü elde ettim.

:)

Tüm Fk'lılara önerim: Hemen merceklerinizi degiştirin. :)

Fk'nın mercekleri çok kalitesizzzzzz...

Onceki ve sonraki halinin resimlerini yayinlayabilirsen bizi sevindirirsin.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Onceki ve sonraki halinin resimlerini yayinlayabilirsen bizi sevindirirsin.

Evet doğru hani resimler !!! :)

İletiyi paylaş

Guest DRL

Halojen projektorlerle, xenon projektorler farkli mi? Yani odak noktalari vb. projektorlerde fark ediyor mu? Halojen bir projektore (OEM oldugunu varsayarak) donusum kiti takilsa sonuc ne kadar saglikli oluyor?

İletiyi paylaş

Mustafa Sarı
Halojen projektorlerle, xenon projektorler farkli mi? Yani odak noktalari vb. projektorlerde fark ediyor mu? Halojen bir projektore (OEM oldugunu varsayarak) donusum kiti takilsa sonuc ne kadar saglikli oluyor?

evet halojenle xenon projektörleri farklıdır. odak noktaları falan tamamen farklı elbette. çünkü kullanılan ampül farklı tipte ve boyutlarda. örneğin h7 halojen ampülü ile orjinal xenon ampülü olan d2s'in odak noktaları birbirinden farklıdır.

hella gibi bir markanın halojen projektörüne xenon kit taktığında da baya iyi bir sonuç elde edebilirsin bence. ama xenon projektörüne d2s ampüllerle uygulama yapmak en iyi sonucu verecektir. tıpkı ilterde ve bende olduğu gibi.

İletiyi paylaş

Guest tar?k

kardeş merhaba bende polo 6n2 var ve fk maduruyum bende degiştiricem ama h7 ampul dibine uym saglıyormu meganın valeo mercegi ayrıca aydınlatmada sorunum var sag varımda dengesiz ışık dagılımı var sorun düzelirmi mercekleri degişsem ..

İletiyi paylaş

Cem Günay

Selamlar.

Foruma yeni kayıt oldum. Çok güzel ve yararlı bilgiler var ancak bi takım sorularım var. Bana yardımcı olan olmayan herkezden Allah razı olsun..

2004 model VW GOLF PASŞFŞC aracım var. Aydınlatmasından memnunum ancak xenon hem görünüm olarak hoş durduğu için hemde daha kuvvetli bir aydınlatma olduğu için tercih etmek istiyorum.

Araştırdığım kadarıyla bana uygun kit H7 6000 kv.

Benim istediğim kaliteli ve bana sorun yaşatmıcak. Beyaz ampül takılmış araçlar gibi görünmicek şekilde olmasıdır.

Piyasada bir sürü marka var ama bilmediğim için güvenipte alamadım.

Çok uçuk maliyetli olmayan kaliteli grup önericekleriniz nelerdir?

Mümkünse fiyat çok yüksek olmıyacaksa yaptım mı Bi-Xenon olsun isterim..

Bana yardım ederseniz çok memnun olurum. Önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar... Kolay gelsin.

post-1324-1190500569.jpg

İletiyi paylaş

Sercan Keklik

bostancıda bi çıkmacıda orj. mercekli farları mevcuttu bu kasanın :( bi araştırın derim

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Selamlar.

Foruma yeni kayıt oldum. Çok güzel ve yararlı bilgiler var ancak bi takım sorularım var. Bana yardımcı olan olmayan herkezden Allah razı olsun..

2004 model VW GOLF PASŞFŞC aracım var. Aydınlatmasından memnunum ancak xenon hem görünüm olarak hoş durduğu için hemde daha kuvvetli bir aydınlatma olduğu için tercih etmek istiyorum.

Araştırdığım kadarıyla bana uygun kit H7 6000 kv.

Benim istediğim kaliteli ve bana sorun yaşatmıcak. Beyaz ampül takılmış araçlar gibi görünmicek şekilde olmasıdır.

Piyasada bir sürü marka var ama bilmediğim için güvenipte alamadım.

Çok uçuk maliyetli olmayan kaliteli grup önericekleriniz nelerdir?

Mümkünse fiyat çok yüksek olmıyacaksa yaptım mı Bi-Xenon olsun isterim..

Bana yardım ederseniz çok memnun olurum. Önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar... Kolay gelsin.

Önce bu başlığı baştan aşağıya bir oku, sorularının cevapları var.

İletiyi paylaş

Cem Günay

Şyi günler..

Başlığı baştan aşağa okudum. Yanlız durum şudur benim çok fazla vaktim olmadığı için herhangi bir tuning şoptan bi-xenon seti alıp aracıma uygulattırmak istiyorum. Yanlız bakıyorum çoğu arkadaşlar xenonun toplama yapmış ve görüyorumki sonuçlar güzel.

Ben böle hazır xenon set alsam memnun kalırmıyım?

Bazı arkadaşımızınkide bozulma olmuş. Acaba herhangi bir tuning şoptan alıcağım xenon kit (önericeğiniz markalar nedir?? ) sorunsuzca kullanabilirmiyim.?

ve BI-XENON'u sorunsuzca uygulayıp kullanabilirmiyim??

not: farlarım merceksiz orj. 2004 golf farı

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

Xenon kitler aşırı parlak ışık verdiğinden trafiği rahatsız ediyor. O nedenle önerdiğimiz bir yöntem değil, illa alıcam diyorsan garantisine dikkat etmek kaydıyla herhangi bir marka alabilirsin, zaten nerdeyse hepsi uzakdoğu üretimi. Farlarına kitle bi-xenon uygulayamazsın, mercek uygulaması yaparsan ancak bu mümkün olabilir.

İletiyi paylaş

Cem Günay
Farlarına kitle bi-xenon uygulayamazsın, mercek uygulaması yaparsan ancak bu mümkün olabilir.

Bu konuda aydınlattınığınız için çok teşekkür ederim.

Son bir soru daha sormak istiyorum kusuruma bakmayın.

Piyasada cyclone adlı xenon satılmakta. Bunun cyclone ss ve cyclone tt olanı var. TT olanı japon yapımı. SS olan piyasada 280-300 ytl arası fiyatlara satılıyor. TT olan ise 400-420 ytl.

Birde bu forumda kullanan arkadaşların memnun kaldığı MTEC kitler var. Bunların fiyatları biraz daha yüksek ama almışken iyisi olsun diye o kadar fark pek gözüme takılmaz.

Sizce ne marka xenon almalıyım.

Ştalyan Monza marka xenonlar nasıldır arkadaşlar.? kullanan varmı ?

Bir arkadaşım sayesinde uygun fiyata alabileceğim bir kit tavsiye eden bilen kullanan varmı ?

İletiyi paylaş

Cem Günay

Evet arkadaşlar artık bende xenonlandım... cidden aracım süper oldu.

Monza Italy H7 6000k aldım. Parklarada beyaz ampül taktık.

ARTIK ÖNÜMÜ GÖRÜYORUM :dance3::vreka:

grnt005ju1.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek

Hayırlı olsun..

İletiyi paylaş

Guest golf4

Aracıma Xenon far taktırtmak istiyorum. Ancak aracımda mercekli bir far seti yok... Ve ben taktırtınca mercek de olsun istiyorum.. Kimi farlarımı taamen değiştirmemi söylüyor kimide mercek uygulamasını şimdi üzerindeki farlara uygulanabileceğini söylüyor.

Forumlara yazılanları elimden geldiğince okumaya gayret ediyorum. Yapılan farklı uygulamları gördüm. Bunlar ne derece de sağlıklı olur. Mercek taktırabilleceğim bir yer konusunda İSTANBUL'da öneride bulunabilir misiniz?? Hoşçakalınnn....

VW GOLF 4.....2001

tarihinde golf4 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş
Aracıma Xenon far taktırtmak istiyorum. Ancak aracımda mercekli bir far seti yok... Ve ben taktırtınca mercek de olsun istiyorum.. Kimi farlarımı taamen değiştirmemi söylüyor kimide mercek uygulamasını şimdi üzerindeki farlara uygulanabileceğini söylüyor.

Forumlara yazılanları elimden geldiğince okumaya gayret ediyorum. Yapılan farklı uygulamları gördüm. Bunlar ne derece de sağlıklı olur. Mercek taktırabilleceğim bir yer konusunda ŞSTANBUL'da öneride bulunabilir misiniz?? Hoşçakalınnn....

VW GOLF 4.....2001

Mevcut farlarına mercek uygulaması bilinçli bir işçilik gerektiren bir işlem. Ancak bence buna gerek yok çünkü golf için o kadar çok alternatif var ki. Ne kadar para harcayabileceğine de bağlı. Hazır olanını tertemiz kullanmak varken fara mercek taktırmakla uğraşılmaz, fiyat olarak değmez de zaten. Hella'nın angel eye mercekli far setinden alıp bir xenon kit taktırmak en uygun yol bence. www.clubvwturk.com forumunda benzer uygulamaları yapanlardan da önbilgi alabilirsin, fiyat falan araştırıp burada yazarsan bişeyler düşünürüz.

post-5-1196868950.jpg

İletiyi paylaş

Güven Yılmaz

Arkadaşlar geçengün internette ikinci el bi junyan marka far buldum bana fiyat olarak baya iyi geldi bende aldım fakat aydınlatmasında baya bi problem benkendim tamponu söktüm farları yerine taktım aksaraydan parçaçıdan 8000k h1 xenon aldım buda 2. yanlışım olduğunu anladım şimdi konuya geleyim arkadaşlar golf4 junyan farın içini açıp merceği deyiştire bilirmiyiz deyiştirirsek sağlıklı bi işlem olurmu ve hella,valeo gibi mercekleri nerden bulabilirm hangi mercek junyan farın içine daha uygun olur ve daha rahat olur veya kime taktırabilirim. Şimdi bu işlemler olursa yani mercek deyişimi sağlıklı olursa 8000k h1 olan xenon'u uzunlara takmayı düşünüyorum kısalarada 6000k veya 4500k gibi bi xenon uygulamayı uygun gördüm sizin yorumlarınıza göre bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese çok teşekür edrim yorumlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek
golf4 junyan farın içini açıp merceği deyiştire bilirmiyiz deyiştirirsek sağlıklı bi işlem olurmu

Bu durum tamamiyle el becerinize ve göstereceğiniz hassasiyete bağlı..

Bence merceği değiştirin.. Hella bi-xenon takın... Bu merceği takarsanız yeni bir xenon kit (D2S) almanız gerekecek ama uzunları da otomatik olarak xenon yapmış olacaksınız...

Bence elinizdeki kiti uzunlara takmayın... Satın... O para ile D2S kit alın..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...