• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Aydan Aykac

Ford C-Max 1 (2003-2010) orjinal sis farı

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu    148
Lokman Ceritlioğlu

anladım Ayhan, peki ben şimdi H8 yerine H11 takarsam tesisat yönünden bir arıza çıkartmazmı? çünkü bu 55 W haliylen enerjiyi daha fazla çekecek doğrumu?

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk

Şu kısımda yazar..

15026.jpg

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

bende o yazan yer sarı baktım ama bişi göremedim yarın yakın gözlüğüyle bir daha bakayım.

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk
anladım Ayhan, peki ben şimdi H8 yerine H11 takarsam tesisat yönünden bir arıza çıkartmazmı? çünkü bu 55 W haliylen enerjiyi daha fazla çekecek doğrumu?

Ben orjinal sis farlarını yetkili serviste taktırmıştım. 3 yıldır ciddi bir sise yakalanmadığım için sisleri neredeyse hiç kullanmadım. En fazla kullandığım süreler 5er dakika olmuştur. Son kullanışlarımda sisler kendi kendine yanıp sönme yaptı ve hemen tesisatı kontrol ettim. Serviste sislere çekilen tesisat kabloları süpürge teli kalınlığında üzerindeki plastik erimiş, kablolarda neredeyse kömür olmak üzereydi. Ne role ne sigorta kullanılmış...

Şu sınavlar geçsin, role sigorta alıp tesisatı yeniden kendim kaliteli ve uygun kablo ile halletcem.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, sanada geçmiş olsun, yarın fırsat bulursam yazı varsa okumaya çalışayım.

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk

Ben teşekkür ederim.

35 w yerine 55 w ampül kullanımında bir risk varsa tecrübeli arkadaşlar yazacaklardır.. O konuda net bilgim yok.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

bugün çok dikkatli inceledim yazı göremedim :) bu sol tarafın ampülü, sağ taraf daha farklı sanırım bu değiştirilmiş. diğer tarafı sökmek için baya uğraşmak gerekiyordu vazgeçtim.

09012011064.jpg

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk
gönderildi (düzenlendi)

Ampül içinde yanarak akkor haline gelen teli 55 wattlık h11 sis ampülününkiyle karşılaştırın. Aynı boyutlarda ise 55 wat h11 dir. Daha küçükse 35 watt h8dir.

Birde şu var. Ampülün markası vs belli değil. Orjinal sis farlarında fabrika böyle ürün kullanmaz. Fordlarda sisler genelde h11 55 wattır. Sonradan takılan yan sanayi ampül sanırım bunlar.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

Ayhan bu değiştirilmiş bundan eminim.

bak bu senin eklediğin H11

pict0037h.jpg

buda bugün benim çektiğim aracınki

09012011065.jpg

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.123
Servet Aydın

Lokman abi sendeki 55 watt görünüyor.Eğer 35 watt ise yerine takacağın 55 watt ile arasında akım değeri farkı sıkıntı çıkarmaz. Nihayetinde sendeki orjinal tesistalı ve orjinallerde hat kalındır.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

Teşekkürler Servet sonuçta 35 de 55 de olur diyorsun farketmez yani :)

İletiyi paylaş

Yalçın Durmuş    0
Yalçın Durmuş
Teşekkürler Servet sonuçta 35 de 55 de olur diyorsun farketmez yani :)

Lokman abi ben bugun sis farlarını değiştirdim internette araştırmıştım c-max sis fari h8 diyorlardı bugun söktürdüm elektrikcide osram 55w h11 çıktı seninkilerde h11 ben

h8 beyaz ampül almıştım philips onu taktırdım mecburen. internette almıştım iade tekrar kargo ile uğraşmıyayım dedim. bilgin olsun abi

İletiyi paylaş

Yalçın Durmuş    0
Yalçın Durmuş

merhabalar tekrardan konu açmak istemedim benim sis farının sol taraf havaya bakıyor nasıl ayarlatabilirim sis farlarımı

bugun bi farcıya gittim far ayar yapan yere sislerde ayar yok dedi:S

Lokman abi daha önce yaptırmıştı. ama yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.755
Selçuk Keleş

Genellikle farın arkasında vidaları oluyor ve oradan çevrilerek yön ayarı yapılabiliyor.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
merhabalar tekrardan konu açmak istemedim benim sis farının sol taraf havaya bakıyor nasıl ayarlatabilirim sis farlarımı

bugun bi farcıya gittim far ayar yapan yere sislerde ayar yok dedi:S

Lokman abi daha önce yaptırmıştı. ama yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Yalçın dıştan sis farına baktığında sol tarafında küçük bir delik var farın hemen yanında ordan ayarlanıyor.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    596
Mehmet Özyürek
Yalçın dıştan sis farına baktığında sol tarafında küçük bir delik var farın hemen yanında ordan ayarlanıyor.

Genelde alyan tipindedir..

İletiyi paylaş

Yalçın Durmuş    0
Yalçın Durmuş
Genellikle farın arkasında vidaları oluyor ve oradan çevrilerek yön ayarı yapılabiliyor.

Normal farlarin ölede sislerin bi türlü arkada bulamadık

Teşekkür ederim Lokman abi yarın gidimde ayarlatayım sisleri berbat bişekilde şu anda

Genelde alyan tipindedir..

Teşekkür ederim Mehmet abi yarın gidip bi baktırayım

tarihinde Yal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Cihat Can    0
Cihat Can

C-max Sisleri söktüm osram h11 di sanırım 55 watt yazıyordu ancak kitapcığında h8 35 watt olarak yazıyordu.Benim sorum sisleri hiç kullanmıyorum bunları beyaz yapmayı planlıyorum ancak watt problem olucak gibi geliyor Philips Photon Xenon Efect H8 5000 K bir yerde 55 watt ancak ışık şidderi 100 watt olarak söylenmiş sizce uyar mı sislere fikirleriniz önemli benim için şimdiden teşekkür ederim . . .

Saygılarımla . . .

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=20024642&Productid=otm01e106

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.554
Mahmut Akbulut

C-max Sisleri söktüm osram h11 di sanırım 55 watt yazıyordu ancak kitapcığında h8 35 watt olarak yazıyordu.Benim sorum sisleri hiç kullanmıyorum bunları beyaz yapmayı planlıyorum ancak watt problem olucak gibi geliyor Philips Photon Xenon Efect H8 5000 K bir yerde 55 watt ancak ışık şidderi 100 watt olarak söylenmiş sizce uyar mı sislere fikirleriniz önemli benim için şimdiden teşekkür ederim . .

Soket ve tırnaklar aynı aradaki fark;

: H8 12V 35W 800 Lm

: H11 12V 55W 1600 Lm

H8 ile H11 arasındaki en büyük fark H11 de civa başlık var H8 de yok. Ben size bu tip bir ampul öneririm en azından sis lambalarını kullanmanız gerektiğinde işlevini yerine getirir.Resimdeki ampul 80W...

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Cihat Can    0
Cihat Can

Soket ve tırnaklar aynı aradaki fark;

: H8 12V 35W 800 Lm

: H11 12V 55W 1600 Lm

H8 ile H11 arasındaki en büyük fark H11 de civa başlık var H8 de yok. Ben size bu tip bir ampul öneririm en azından sis lambalarını kullanmanız gerektiğinde işlevini yerine getirir.Resimdeki ampul 80W...

teşekürler ancak ben sisleri beyaz yapmak istiyorum yeri geldiğinde araçların olmağı yerlerde kısalar gibi kullanmayı planlıyorum.Birde şu ürün alıp taksam http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-photon-xenon-efect-h11-5000-k-can-bus-tum-araclarda-sorunsuz-ampul-seti-01e101/productDetails.aspx?productId=otm01e101&categoryId=20024642 veya sizin benim isteklerime göre bir öneride bulunabilirmisiniz.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.554
Mahmut Akbulut

teşekürler ancak ben sisleri beyaz yapmak istiyorum yeri geldiğinde araçların olmağı yerlerde kısalar gibi kullanmayı planlıyorum.Birde şu ürün alıp taksam http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-photon-xenon-efect-h11-5000-k-can-bus-tum-araclarda-sorunsuz-ampul-seti-01e101/productDetails.aspx?productId=otm01e101&categoryId=20024642 veya sizin benim isteklerime göre bir öneride bulunabilirmisiniz.

Bu üründe olur Cihat bey,xenon olmadığı sürece iyidir...

İletiyi paylaş

Cihat Can    0
Cihat Can

Bu üründe olur Cihat bey,xenon olmadığı sürece iyidir...

Çok teşekkürler Mahmut bey . . .

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.755
Selçuk Keleş

-

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.755
Selçuk Keleş

-

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap