• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Aydan Aykac

Ford C-Max 1 (2003-2010) orjinal sis farı

Recommended Posts

Aydan Aykac    0
Aydan Aykac

Benim c-max'in orjinal sis farı ampulleri 2.5 senenin ardından arka arkaya bir hafta içinde mefta oldu. Şçime bir şüphe düştü bu kadar az kullanılan bir ampul bu sürede aşınıp patlarmı yoksa bir problemmi var??? Yeni ampulleri aldım takmak üzereyken bunlarda gümlermi diye düşünmeye başladım???

İletiyi paylaş

Harun Karayel    1
Harun Karayel
Benim c-max'in orjinal sis farı ampulleri 2.5 senenin ardından arka arkaya bir hafta içinde mefta oldu. Şçime bir şüphe düştü bu kadar az kullanılan bir ampul bu sürede aşınıp patlarmı yoksa bir problemmi var??? Yeni ampulleri aldım takmak üzereyken bunlarda gümlermi diye düşünmeye başladım???

Yil kadar kullanimda cok onemli.. Ama tesisatta da bir problem olabilir tabi ki.. :good2:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

%5'lik voltaj farkı bile ampulün ömrünü yarıya indiriyor, bu durum çok anormal sayılmaz. ne marka ampul çıktı içinden, sorunu illa arabada aramak ta doğru sayılmaz.

İletiyi paylaş

Aydan Aykac    0
Aydan Aykac

Orjinal ampulü philips H8, yenisini alıp taktım şu anda bir sorun gözükmüyor ama soket diplerini falan güzelce bantlayacağım belki yagmurda bir yerden kısa devre falan yapmıştır.

İletiyi paylaş

Ahmet Özbey    0
Ahmet Özbey

c-max sis farları hangi tip ampul kullanmakta?

acaba H1 den farklı ise H1 ampul takabilirmiyiz?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

Hella'nın parça kataloğunda H8 olarak görünüyor. Farklı tipte ampul takamazsınız hem soketi uymaz hem de odağını değiştirdiğinizden ışık dağılımı bozulur.

İletiyi paylaş

Mert Can Üzger    0
Mert Can Üzger

Peki H8 yerine H11 tipi ampul takabilir miyiz? Piyasa da H8 ampul bulmakta çok sıkıntı çekiyorum. H11 daha rahat bulunuyor. Bir de bu ampullerin standart modellerinin ortalama fiyatı nedir? Bilmediğimiz bir yerden alırsak kazıklanmayalım diye soruyorm. Son olarak da hangi marka almamı önerirsiniz? Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Barış Günay    1
Barış Günay

soketi uyarsak , ki uymaz heralde, d2s bile takarsınız

fiyat ; osramlar 15-25 arası bulunur (:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş

H11: PGJ19-2 soketli, H8 : PGJ19-1 soketlidir. Çap ve ölçü olarak aynı görünüyor, tırnakları veya elektrik soketlerinin uyuşabileceğini pek sanmıyorum. Sis ampulünü söküp H11 ile karşılaştırarak denemenizde yarar var, sonucu bekliyoruz.

İletiyi paylaş

Ahmet Özbey    0
Ahmet Özbey
gönderildi (düzenlendi)
H11: PGJ19-2 soketli, H8 : PGJ19-1 soketlidir. Çap ve ölçü olarak aynı görünüyor, tırnakları veya elektrik soketlerinin uyuşabileceğini pek sanmıyorum. Sis ampulünü söküp H11 ile karşılaştırarak denemenizde yarar var, sonucu bekliyoruz.

H11: PGJ19-2 soketli ampul 55W , H8 : PGJ19-1 soketli olan 35W olaki soketler uyarsa 35 yerine 55w lık ampul tesisata zarar verirmi?

aracımdaki 4300K lık xenon farlarıma uygun renkte H8 tipinde önerebileceğiniz ampul varmıdır?

tarihinde ahmetozbey tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.803
Selçuk Keleş
H11: PGJ19-2 soketli ampul 55W , H8 : PGJ19-1 soketli olan 35W olaki soketler uyarsa 35 yerine 55w lık ampul tesisata zarar verirmi?

aracımdaki 4300K lık xenon farlarıma uygun renkte H8 tipinde önerebileceğiniz ampul varmıdır?

Muhtemelen aynı çapta kablo kullanılmıştır sorun çıkaracağını sanmam. Sigortasına bakmak lazım atmasın. Çok kullanıyorsan reflektörü karartıp karartmadığına bakmakta yarar var. Bildiğim kadarıyla H8 tipinde mavi ampul yok.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    141
Lokman Ceritlioğlu

yeni konu açmayıp burdan devam etmek istedim,

geçen Ankara dönüşünde sislerden performans alamamıştım, sebebi ayarlar çok bozukmuş çok aşağdaydı bugün ayar yaptırdım, güzel oldu gibi.

photo0048zs.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.553
Oktay Toker

anlamam ama iyi gibi.makinamı ile ayrlattın?.

abi alsesion takıncada daha harika olur gibi.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Uğur Kamil    12
Uğur Kamil

Benım sislerinde ayarlanması gerekiyor, farlarda 6000K xenon olmasına ragmen yeni ayarlatmıştım sorunsuz geçti ama sislerde orjinal sarı ambuller olmasına ragmen hafif kusurlu geçti...

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu
anlamam ama iyi gibi.makinamı ile ayrlattın?.

abi alsesion takıncada daha harika olur gibi.

evet Oktay makina ile ayarlandı, bunu bir denemek lazım, memnun kalmazsam hemen alsesion düşünüyorum.

benimde muayenede hafif kusurlu geçtiydi sanırım ayarsızlıktan dolayı. orjinal kendi sisler.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    600
Mehmet Özyürek

All al abi all.. Güzel ampul :)

İletiyi paylaş

Fatih Karaca    0
Fatih Karaca
All al abi all.. Güzel ampul :D

Çok güzel ampul amma ve de lakin H8 bulamıyorum :)

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

sisli veya karlı havada deniyeyim beğenmezsem hemen alırım tabi bulabilirsek.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.553
Oktay Toker
sisli veya karlı havada deniyeyim beğenmezsem hemen alırım tabi bulabilirsek.

abi deneme işini geç.bence en kısa sürede al tak.tekrar ayara gerek olmayabilir sanırım.

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

Oktay salı günü Osman ustanın oraya gidceğim, orda söktürüp bakalım ampül ne ona göre bulabilirsem hemen alıp taktıracağım :D

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

bugün sis farının ampülünü çıkardım ama ne olduğunu anlamadım :) şimdi bunlar H8 mi H11 mi. üstünde yazıda göremedim soketten ampülü çıkaramadım.

08012011056.jpg

08012011057.jpg

08012011058s.jpg

08012011059.jpg

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk
gönderildi (düzenlendi)

H11 diye düşünmüştüm ama ampülün içine baktım ve 35 wattlık ampül gibi duruyor. h8 olma ihtimali yüksek.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk

Bu 55 wattlık h11

pict0035v.jpg

pict0037h.jpg

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu

Ayhan teşekkürler abim. Osram all season H8 arattırdım internetten yok :) normal H8 de pahalıymış. şimdilik kalsın bakalım, ucuz olsaydı değiştirecektim.

İletiyi paylaş

Ayhan Şentürk    1
Ayhan Şentürk

H8 ile H11 tip olarak aynı ve ikiside birbirinin yerine uyar. Tek farkları H8 35w, H11 ise 55w. Yani biraz daha güçlü. Bizim fiestalarda sislerde orjinal h11 bulunuyor.

Ayhan teşekkürler abim. Osram all season H8 arattırdım internetten yok :) normal H8 de pahalıymış. şimdilik kalsın bakalım, ucuz olsaydı değiştirecektim.
Ampülün kaç watt olduğuna bakabilme şansın varmı.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap