• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Oktay Toker

Gündüz farı montajı için uygun yer önerileri

Recommended Posts

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

tşk ederim.

power ledler geliyor en geç hafta başı elimde olurlar sanırım.uygulamaya başlarım artık yavaşça.yanlız 4 watt lık olanlar olmuyacak.istanbuldan aldıgım 500 ledi iade ettim ve onların elinde olan 3 wattlıklardan gelicek.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

istanbuldan almış oldugum ve geri iade ettigim ledlerimin yerine 3watt günışıgı power led aldım.4wattlık olanlar başka firmada idi o iş yattı.her power led için pcb ve 120 140 derece arası mercek aldım.belirlemiş oldugum kutuya almaya gitmiştim ama iç bölümü çok küçük geldi gözüme ve önce sogutucu boyutlarını tespit edip en az ısınma oranı yakalamaya çalışarak saat bazında,sonrasında kutu almaya karar verdim.ve led sayısınıda tespit etmeliyim 4 diye belirlemiştim ama 5 yapmayıda istiyorum çünki e200 de 5 led var.aracımın ön sis yanına koyarsam bu farı e200 de belirtilmiş yükseklik ölçülerine epey yakın olucaga benziyor.tam ölçümü yapıp yazacagım.led driver için ise biraz bekjlemede olacagım.

post-4009-1273721889_thumb.jpg

post-4009-1273721902_thumb.jpg

post-4009-1273721917_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

bugun avizecileri dolaşıyordum.begendigim sis farı kutusu camı amacıma uymadı pasif kaldı.arayışımı sürdürüyorum.bu defa bir spot lamba gördüm pramit şeklinde kristal diyorlar ama camdı sanırım.ışıgı öyle güzel veriyorduki.hoşuma gitti.4cm 4 cm ebatlarında dış çerçeveside var ama genişliyor bu şekilde sanırım 4 tane yanyana gelebiliyor aracın tamponundaki yerinde.haftaya stoklarına giricekımiş deneme için 1 tane alıcam.5tl fiyat verdiler.günışıgı led de süper görüncek diye düşünüyorum.1 watt 3 tane led yakmışlar duruyordu üzerine koydum çok hoşuma gitti uzaklaştım biraz görüntü süperdi.bakalım testlerde ne olucak.bunun düz tarafı içe oyuk şekilde yapılmış.tam power led yuvası gibi geniş açı saglıyor.başka yerlerde 10tl dediler almadım haftayı bekliyecegim.

post-4009-1275502465_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

mondimin gündüz farları için audideki bu tarz bir uygulamanın benzerini yapmaya karar verebilirim.ne dersiniz?tane tane yan yana dizilmiş şekilde olacak.sis farının yan bölümü bu uygulamaya oldukca müsait.ya tek sıra olacak yada z şeklinde 2 sıra halinde olacak.

malzemelerimde resimdekiler olacak.oval merceğin dış boyutu audideki mercek boyutuna çok yakın iyice baktım.merceğin orta kısmı yan yana gelirse düz çizgi oluşturuyor.bu görüntü çok güzel olacak gibi sanki.bu mercegin kare olanıda mevcut fakat 10watt power led için dizayn edilmiş ve maksimum 60derece açısı var.oval mercek ise 60 ile 120 derece açısını rahatca verebiliyor.oval mercek 1 watt ile 5watt power ledleri destekliyor.yada bu lense smd 5050 yerleştirebilirim.yuvarlak mercek kullanmak istemiyorum çok çirkin duracağını düşünüyorum.

dikdörtgen ve 6 ledli olanlar çok basit ve sıradan duruyor.farklılığı yok gözümde.yorumlarınıza açığım.

post-4009-1291676894_thumb.jpg

post-4009-1291677787_thumb.jpg

post-4009-1291677795_thumb.jpg

post-4009-1291677801_thumb.jpg

post-4009-1291677807_thumb.jpg

post-4009-1291677814_thumb.jpg

post-4009-1291677819_thumb.jpg

post-4009-1291677826_thumb.jpg

post-4009-1291677836_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Uğur Kamil    12
Uğur Kamil

Bu şekildemi yani?

mondi1.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

evet oval lensin orta kısmı yatık çizgi olacak şekilde bu tarz olacak.yada tek sıra olacak.teşekkür ediyorum temsili çalışma için. :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

mercedeslerdeki gibi ters yatık L şeklide yatkın olur galiba.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

yurt dışı mondeo mk1 modifiyelerinde gündüz farı çalışması yok rastlayamadım.far içinse sadece morette kullanılmış.mercek çalışmasınıda göremedim.rastlarsanız.linki verebilirmisiniz?

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök

Oktay abi bu gündüz işine bende girecem gibi :) Senin araçında aslında işaretlediğin yerlerde çok uydun olur.Bende o da yok.Pek araştırmadım aradığım cevabı bulamadım daha doğrusu,ben bu ledlerden bağlatırsam neye göre yanacak yani parklara bağlatsam parklarla yanacak fakat akşamda yanacak farlar açık olduğu için bunlar göz alır mı ? Hiç sevmem karşımdakinin gözlerini rahatsız etmeği ve bana sellektör yakılmasına.Philips in bu ürününü araştırıyorum kaliteli gibi.

philipsdlrauditipgunduz.jpg

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

resimdeki gündüz farı kaliteli.sis farının olduğu bölge gayet uygun olur o kısımda kullanabilirsin. :)

ben gündüz farını roleli yapacağım.araç çalıştıktan sonra yanacak.kısa farlar açıldığında sönecek.role ile bu mümkün.bu şekilde yapacağım.gece yanmasını ise manuelde olsa bir düğme gerekir diye düşünüyorum.yağışlı sisli havalarda çok azda olsa faydası olabilir belki.

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    599
Mehmet Özyürek

Ben de istiyorum bundan... :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

emmi ebayda vardı bundan.linki bulursam eklerim.serkan üstadda yazar linki sanırım.

yeni resimler ekledim ilk sayfada ve anket olarak sundum.oylarınızla karar vermek istiyorum.şimdiden teşekkür ediyorum.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Çok para.Şngiltere'de 130 strelin olması lazım

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök
emmi ebayda vardı bundan.linki bulursam eklerim.serkan üstadda yazar linki sanırım.

yeni resimler ekledim ilk sayfada ve anket olarak sundum.oylarınızla karar vermek istiyorum.şimdiden teşekkür ediyorum.

Burdaki link Philips in DRL si ( 270,00 ): http://urun.gittigidiyor.com/PHILIPS-DLR-A...0QQidZZ31476044

Burdaki link Hella Hella'nın aynı ürününe bire-bir muadildir. Aynı kalite, aynı ışık, aynı renk ( 220,00 ): http://urun.gittigidiyor.com/HELLA-LEDAYLI...0QQidZZ32587419

Burdaki link ise biraz dandik Her biri 0.5 Watt gücünde 5'er adet High Power ( 150,00 ) : http://urun.gittigidiyor.com/AUDI-STYLE-LE...0QQidZZ33160840

Sizce en güzeli hangisi philips in ki 0,5 watt değildir heralde?

tarihinde Serkan G tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök

hakikatende küçükmüştü :) yoksa arabann tampon genişte öle küçük mü görünüyor :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

bundan alıp içindekini power led ile değiştirip takmak daha iyi olur düşüncesindeyim.iç derinliği 2cm yazıyor oldukca iyi sayılır.içindeki ledlerde plaka lambasına harika olur. :)

http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-can...tgen-lamba.aspx

İletiyi paylaş

Lokman Ceritlioğlu    148
Lokman Ceritlioğlu

Oktay 2 numarayı işaretledim görünenlerin içinde en uygunu bu bence :)

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
Oktay 2 numarayı işaretledim görünenlerin içinde en uygunu bu bence :D

sağol abi.

aynen bende 2. resime oy attım aynısı benim araçta var diğerşeri hoşuma gitmedi açıkcası 2 tanesi mercedese benzemişti sanırsam :D

bu arada serkan bey eliftuningte philips daytime led ler vardı araç için cidden büyüklüğü okadar ve bana 400 tl civarında birşeyler söylemişlerdi.

sagolasın.büyüklüğünden ziyade gündüz ışık performansı önemli bence.ışık şiddeti nasıl ki?

birde sislerin olduğu bu karlığı griyemi boyasam acaba.siyah olmasını istemiyorum aslında

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Oktay resim 1 ama led sayıları daha az diyorum.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker

gündüz vakti yanan resmi yokmuki acaba.ben bulamadım.önemli olan bu bence.burda sislerle falan yakılmış.ışık kaybolmuş.

servet üstadım degerlendireceğim önerini.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Şerrefsiz arabayada ne yapsan yakışıyor kardeşim..Biz ne yapalım :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.488
Oktay Toker
Şerrefsiz arabayada ne yapsan yakışıyor kardeşim..Biz ne yapalım :D

+1

İletiyi paylaş

Serkan Gök    0
Serkan Gök
+1

+2

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu

Bende 2 numaraya oy kullandım :D En düzgün o gibi duruyor.

Bu gündüz farı olayına en geç 15 gün içinde son noktayı koyuyorum. Beklemede kalın :D

konudaki philips ürününe çok benzer birşey olacak. şu anda sürücü devrelerini yaptırıyorum. Fiyatıda tahminim yarı fiyatı kadar en fazla olur. Ledleri Helio olacak. Çin malı markasız led kullanmıyorum. Bu hafta içerisinde resimleri eklemeye başlarım.

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.141
Servet Aydın

Ahmet hiçte inanasım gelmiyor.Şki senedir yapıcan hala :) Senide miskinlik sarmış vesselam :p

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap