• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Ahmet Akçay

ABS lambası yanık kalıp sönüyor

Recommended Posts

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay

arabam corsa c , mtec xenon taktırdım arabama yanlız bi problemim war. Araba seyir halindeyken farlarımı yaktığımda abs lambası 3&4 saniye yanık kalıp sönüyor kilometremde düşüp kalkıyor aniden .ne yapılması gerekiyor corsa c de böyle bişeyle karşılaşan warmı? Acilen yardımlarınızı bekliyorum tesekkürler... :):p:)

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay

kimse yardım etmeyecekmi?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
:) Sorunun elektronik ... Ballast nedeniyle ECU (ya da sizin araçta ne deniyorsa adına) etkileniyor. Ballastın yerini değiştirmek gibi "deneme yanılma" yöntemleri işe yarayabilir.

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay

balansların yerlerini değiştirdik hala aynı olay devam ediyor.bende sasırdım ne yapacagımı...! :):):(

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay
:) Sorunun elektronik ... Ballast nedeniyle ECU (ya da sizin araçta ne deniyorsa adına) etkileniyor. Ballastın yerini değiştirmek gibi "deneme yanılma" yöntemleri işe yarayabilir.

ballast ların önüne 12 volt giren kabloların(+) (-) önüne bazı teyp lerinin arkasındaki filtre warya ondan koysak manyetik alanı bozarmı zararlı olurmu?

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay

sanırım ballast ların olusturduğu manyetik alandan arıza werıyor.mantetik alan nasıl bozulur lütfen yardım!

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Montajcın bu konuda ne diyor ? Deneme/yanılma yöntemi ile elektriğini kesip ballastlardan birini devre dışı bırak. Sonra kontrol et , hangi farın göstergeleri etkilediğini tespit ederek belki daha kolay ulaşabilirsin çözüme.

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay
Montajcın bu konuda ne diyor ? Deneme/yanılma yöntemi ile elektriğini kesip ballastlardan birini devre dışı bırak. Sonra kontrol et , hangi farın göstergeleri etkilediğini tespit ederek belki daha kolay ulaşabilirsin çözüme.

montajcım ön panelde bulunan koruma demirinin içinden beyine giden kabloların gectiğini bundan dolayı manyetik alandan abs lambasının 3-4 saniye yandığını söylüyor.yanlız son gelişme olarak sol tarafın balllast ının yerini değiştirdik sol tarafta şu an problem yok, sağ farıda taktığımızda yanıyor ;sağ farında ballast ını takabileceğimiz baska bir yer yok(ballastın yüksek gerilim kablosu kısa geliyor.)acaba manyetik alanmı olusuyor? manyetik alanı bozmak için baska ne yapabilirim yardımını bekliyorum tesekkurler ! :good2::good1::unsure2:

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

bu ballastın kalitesi ile ilgili galiba , bir philips ballast takılmış olsaydı yine aynı sorun yaşanır mıydı merak ediyorum. ballastın nasıl izole edileceğine dair bir fikrim yok , gerek te olmaması lazım , belki üretici firmayla maille falan temasa geçseniz önerileri olur.

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay
bu ballastın kalitesi ile ilgili galiba , bir philips ballast takılmış olsaydı yine aynı sorun yaşanır mıydı merak ediyorum. ballastın nasıl izole edileceğine dair bir fikrim yok , gerek te olmaması lazım , belki üretici firmayla maille falan temasa geçseniz önerileri olur.

xenon kit mtec kaliteli bi marka sanırım...

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

Bu kitlerin çoğunun EMC testlerinden geçebileceğini zannetmiyorum, bu yüzden aracın elektronik sistemine zarar veriyorlar.

Orjinal Hella ballastlarda veya kaliteli elektronik cihaz adaptörlerinde bulunan manyetik mıknatıs parçayı ballastların güç girişlerine uygulamak sorunun çözümüne yardımcı olabilir belki.

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay
Bu kitlerin çoğunun EMC testlerinden geçebileceğini zannetmiyorum, bu yüzden aracın elektronik sistemine zarar veriyorlar.

Orjinal Hella ballastlarda veya kaliteli elektronik cihaz adaptörlerinde bulunan manyetik mıknatıs parçayı ballastların güç girişlerine uygulamak sorunun çözümüne yardımcı olabilir belki.

manyetik mıknatıs parca dediğin üzeri plastik kaplı birbirine kenetlenen parcamı?ballast ların güç girişleri (+)(-) kablolarınamı yoksa yüksek gerilim kablolarının üzerinemi takılacak?kusura bakmayın arkadaslar hakkaten bi cözüm bulmaya calısıyorum yaw walla acyip soğudum keske kalkısmasaydım bu işe :good2::good1::unsure2:

İletiyi paylaş

Cem Temizsoylu    1
Cem Temizsoylu

http://www.geceucusu.com/index.php?act=A...type=post&id=82

Fotoğraftaki Hella ballasttaki sarı-kahverengi güç kablolarının içinden geçtiği ve ateşleyici modüle giren konnektörün siyah kablolarının içinden geçtiği silindirik mıknatıslar.

İletiyi paylaş

Ahmet Akçay    0
Ahmet Akçay
http://www.geceucusu.com/index.php?act=A...type=post&id=82

Fotoğraftaki Hella ballasttaki sarı-kahverengi güç kablolarının içinden geçtiği ve ateşleyici modüle giren konnektörün siyah kablolarının içinden geçtiği silindirik mıknatıslar.

bu mıknatıslardan her iki tarafada takılacak herhalde,ballastlara ve arabanın elektronik parcalarına zarar vermez inşallah

İletiyi paylaş

Ahmet Göker Derya    3
Ahmet Göker Derya

Sorununuz çok büyük ihtimal balastların yarattığı aşırı manyetik alandan kaynaklanıyor. Benzer konular daha önce de forumda geçmişti. Radyo cızırtıları,gösterge panelinde sapıtma gibi problemler çıkabiliyor. Balastların gereksiz yere akım indükleyip bu tür problemlere neden olmaması açısından yerlerini değiştirip şaseden,akü kablolarından ve elektrik tesisatından olabildiğince uzağa monte etmekte fayda var. Tabi su gelmeyecek bir yer de olması şart.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Sağ tarafı ya da sol tarafın elektrik bağlantısını keserek sorunun hangisinden dolayı oluştuğunu tespit etmeye çalışın.

İletiyi paylaş

Kadir Atılgan    0
Kadir Atılgan

slm senin sorunun genel bir sorun sonradan takılma xenonlarda arıza lambası yakarlar bunda yapılabilcek tek bişey iyi bi ustaya gitmen veya aldığın yerle konuşman arıza kiti takabilirler yoksa bu sorunla aracına binmeye devam edeceksin

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Texon kitlerde ignitor (ateşleyici) ayrı bir parça değil miydi ? Eğer öyleyse aradaki kablo değişse de 12V taşıdığından bişey değişmeyecektir ki ? :blink:

Neyse siz deneyin umarım olumlu sonuç alırsınız.

İletiyi paylaş

Kadir Atılgan    0
Kadir Atılgan
cevap veren arkadaşlar teşekkür ediyorm.bugun aksesuarcıya gittik.o sırada bu xenonun toptancısı geldi.durumu anlattık oda 15 cm civarı bir soketli bir kablo var onu balasta takınca duzelir falan dedi.adama saldırıoduk.biz 10 gündür bu işle uğrasıoruz.madem oyle neden kutudan cıkmaz bu kablo.yarın getırecek bakalım.siz nedersiniz düzlermi acaba yoksa bosuna heveslenmıyelım.duyan varmı boyle bır olayı.ayrıca sunu belırteyım arac motor arıza lambası yakmıor.abs ve hız kadranı sorun yaratan.

bosuna heveslenmese idin kardesim çunki hiç bir yardımı olmayacak texon marka ürünleri satan firma Ankarada tlf nuda (312) 583 85 49 şikayetlerinizi buraya bildirin italaçı firma sonradan takılan ekler hiç bir fayda vermiyor maalesef aynısı arkadaşımın başına geldi oradan biliyorum

İletiyi paylaş

Ozgurdeniz    0
Ozgurdeniz

...

tarihinde ozgurdeniz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Bence bu manyetik bir alan etkisi değildir..

Aracın servisi ile görüşün, bu abs lambasının 3-4 saniye boyunca yanması bir arıza tespit şekli veya uyarısı olabilir..

Servise; ballast'tan veya xenon kitten hiç bahsetmeden, ABS lambası böyle böyle yapıyor niye yapar bunu diye sorun bakalım ne diyecekler..

İletiyi paylaş

Ozgurdeniz    0
Ozgurdeniz

....

İletiyi paylaş

Ozgurdeniz    0
Ozgurdeniz

...

İletiyi paylaş

Ozgurdeniz    0
Ozgurdeniz

...

İletiyi paylaş

Ömer Yılmaz    0
Ömer Yılmaz
arabam corsa c , mtec xenon taktırdım arabama yanlız bi problemim war. Araba seyir halindeyken farlarımı yaktığımda abs lambası 3&4 saniye yanık kalıp sönüyor kilometremde düşüp kalkıyor aniden .ne yapılması gerekiyor corsa c de böyle bişeyle karşılaşan warmı? Acilen yardımlarınızı bekliyorum tesekkürler... :yes::rolleyes::)

yılmazoto biliosanz distibütör.eğer gelirseniz halledilir o.çok sorun deil yani

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap