Muharrem Kılıç

Ford Connect 1 (2002-2013) xenon mercek ve angel eye

Recommended Posts

İbrahimcan Gökalp

Cok iyi hocam yaaa... Allah nazar degirdirmesim harika gorunuyor.aracinizla.cok uyumlu olmus.... Cok iyi fiyat isten yeni ayrildim ama.ilk.firsatta yapmak.icin ugrascam...

İletiyi paylaş

Ali Sert

Sagolasin İns sanada kismet olur yillardir onumu goremiyordum hem estetik durdu hemde aydinlatma cok guzel oldu

İletiyi paylaş

Musa Doğru

merhabalar değerli forum ailem uzun süre önce üye olmuştum konu açmak için kısmet bugüneymiş soruna gelecek olursak aracım ford connect 2011 model farlara intemo mercek orijinal ampül ve balast ile uygulama yaptım selektör de herhangi bi sorun fakat uzunlardan kısalara geçinde arada birde olsa bi titreme yapıyor yani yay varmış gibi esneme oluyor her iki farda da aynı durum söz konusu genelde bi sıkıntı olsa daima yapar ama arada bir de yapmasa iyi olurdu sizce sorun nerede olabilir yada ben nerede hata yapmış olabilirim değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Ali Saruhan

perdede takılma vs sorun olabilir mi acaba?Perde ile ilgili bir olay mı yoksa ampullerin anlık titremesi ile ilgili bir olay mı bakmak lazım.foto vs ekleme imkanınız olursa ustalar daha isabetli yorumlar yapabilir.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Voltaj korumalı olduğu için sıkıntı oluyor.Tarifinizdeki hatalı olan yapı aldatıcı oluyor hepsi bu.Sorun yok.Linkteki roleli uygulama şart.Araçta arıza ışığı yok ve sıkıntı kalmaz.

http://www.geceucusu.com/topic/5850-r%C3%B6le-nedir-nas%C4%B1l-ba%C4%9Flan%C4%B1r-r%C3%B6leyle-neler-yap%C4%B1l%C4%B1r/?page=2

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş

İletiyi paylaş

Musa Doğru
9 saat önce, Oktay Toker yazdı:

Voltaj korumalı olduğu için sıkıntı oluyor.Tarifinizdeki hatalı olan yapı aldatıcı oluyor hepsi bu.Sorun yok.Linkteki roleli uygulama şart.Araçta arıza ışığı yok ve sıkıntı kalmaz.

http://www.geceucusu.com/topic/5850-r%C3%B6le-nedir-nas%C4%B1l-ba%C4%9Flan%C4%B1r-r%C3%B6leyle-neler-yap%C4%B1l%C4%B1r/?page=2

oktay hocam ilk yaptığın farda uzun kisa yaparken yani daha cok kisaya gecerken bi titreme oluyordu malum connectler h4 far kullandigi icin uzun ile kisa arasina alüminyum diyot bağlayarak sorunu halletmistim ama burdaki durum biraz farkliymis galiba sorun olmayacagini duyunca rahatladim cevabiniz icin teşekkürler.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Kendi connectimde 3 farklı bi-xenon mercek uygulaması yapmıştım ama bu tarz bir sorun yaşamadım ...

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ

herkese merhaba ben halojenden bi xenon mercekli fara geçiş yaptım. Bana bu konuda destek olan servet beye teşekkür ederim. Benim sorunum şu sellektör yapınca sol ve sağdaki farın hüzmesi birbirinden değişik. Bunun sorunu sizce ne olabilir 

UTB8OQ0_zyaMiuJk43PTxh5SmXXaQ.jpeg

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut

Tuncay bey merhaba aramıza hoş geldiniz :flowers:

Konu başlığı ile sorulan soru farklı :eusathink:

Xenon pembe yada pembemsi yanmaya başladıysa ömrünü tamamladı demektir , değiştirilmelidir . Ampuller ton farkı yaşamamak için mutlaka çift olarak değiştirilmelidir ...

Diğer konu far hüzmesi ; bahsi geçen şey far çizgilerinin birbirinden farklı olması mı? yoksa yükseklik ayarı mı? burasını tam anlayamadım . Düz bir duvara 10  -15 mt mesafeden far yansıma fotosu eklerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz ...

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ
Bir saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Xenon pembe yada pembemsi yanmaya başladıysa ömrünü tamamladı demektir , değiştirilmelidir . Ampuller ton farkı yaşamamak için mutlaka çift olarak değiştirilmelidir ...

Diğer konu far hüzmesi ; bahsi geçen şey far çizgilerinin birbirinden farklı olması mı? yoksa yükseklik ayarı mı? burasını tam anlayamadım . Düz bir duvara 10  -15 mt mesafeden far yansıma fotosu eklerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz ...

Z3LObk.jpg

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ
2 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

far çizgileri birbirinden farklı, far ayarı yapılı zaten ampüllerde yeni sorun ne olabilir?

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Sorunuzda anladığım sellektör yapınca yansıyan ışık her iki farda farklı desen olması.Buda merceğin birinin perdesi çalışmıyor diye ben anlıyorum.

Eklediğiniz resimler sorduğunuz soruya destek niteliğinde olmadığı için anlamı yok.Duvara karşı çektiğiniz kısa far desenini gibi aynen uzun farı açarak çekip eklerseniz resimle netleşecek yanıtlar ortaya çıkacaktır.

Kısa far çizgisinin birbirinden farkını ben göremedim sadece sag far biraz aşagıda ayarlanmış ve sol fara çok yakın gibi görüyorum.Kısaca daha iyi bir far ayarı yapılması gerekiyor.Bu ayardada uzun yapınca düzensiz yansıma olacağından sizi yanıltıyor olabilir.

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ
Bir saat önce, Oktay Toker yazdı:

Sorunuzda anladığım sellektör yapınca yansıyan ışık her iki farda farklı desen olması.Buda merceğin birinin perdesi çalışmıyor diye ben anlıyorum.

Eklediğiniz resimler sorduğunuz soruya destek niteliğinde olmadığı için anlamı yok.Duvara karşı çektiğiniz kısa far desenini gibi aynen uzun farı açarak çekip eklerseniz resimle netleşecek yanıtlar ortaya çıkacaktır.

Kısa far çizgisinin birbirinden farkını ben göremedim sadece sag far biraz aşagıda ayarlanmış ve sol fara çok yakın gibi görüyorum.Kısaca daha iyi bir far ayarı yapılması gerekiyor.Bu ayardada uzun yapınca düzensiz yansıma olacağından sizi yanıltıyor olabilir.

daha ilk gün montajı yapınca perde çalışıyordu sonra çalışmadı adama götürdüm adam perdesi kilitlenmiş dedi perdeyi geri düzeltti akşam eve geldim böyle bir manzara :)  yarın far ampülleri doğru takılmışmı ona bakıcam. Aliexpressdede satıcıya mesaj atıyorum perde sorunlu diye satıcı hiç birşey yazmıyor. birde 2 yıl garantili yazıyor ürün açıklamasında ne iş anlamadım ürünlerin hepsine 500 tl verdim sonuç bu. Montaj parasınınıda felan eklersek toplamda 800/900 küsür gitti.

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Mercek perdesi plastik mercek şapkasına değiyorsa yapışıyor olabilir bu durum bazen yaşanıyor,Bunun haricinde perde selenoid motor da kilitlenme olacağını sanmıyorum,hareketini engelleyen durum varsa ona bakılmalı.Düzgün şekilde bir bakımı olursa üzülmenizi gerektiren bir durum ve pişmanlık çin malı ürünler olsada şu ilk yeni olması nedeniyle çok sorun olacağını sanmıyorum,Sadece düzğün kontrol ve hatayı bulup gidermek gerekiyor.

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ
On 10.06.2018 at 00:47, Oktay Toker yazdı:

Mercek perdesi plastik mercek şapkasına değiyorsa yapışıyor olabilir bu durum bazen yaşanıyor,Bunun haricinde perde selenoid motor da kilitlenme olacağını sanmıyorum,hareketini engelleyen durum varsa ona bakılmalı.Düzgün şekilde bir bakımı olursa üzülmenizi gerektiren bir durum ve pişmanlık çin malı ürünler olsada şu ilk yeni olması nedeniyle çok sorun olacağını sanmıyorum,Sadece düzğün kontrol ve hatayı bulup gidermek gerekiyor.

Aldığım mercek bu adanada ustayım diye gezinen çok ama marifet yok ... https://tr.aliexpress.com/store/product/TAOCHIS-Hella-Projector-Lens-Set-HID-Bi-xenon-D2S-D1S-D3S-D4S-Shroud-Devil-Eyes-Modify/331747_32829968876.html?spm=a2g10.12010612.0.0.2c2c39c5ZhThmi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Bu mercekte perde arızası bana kalırsa mekanikte ve selenoid motorde sorun yoksa ki hem zor hemde imkansıza yakındır diyebilirim.Aklıma gelen gereksiz ve olmaması gereken kırmızı rengi veren parçanın kablosu perde hareketini engelleyecek şekilde monte edilmiş olma ihtimali olabilir. 

İletiyi paylaş

Tuncay Uludağ
10 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Bu mercekte perde arızası bana kalırsa mekanikte ve selenoid motorde sorun yoksa ki hem zor hemde imkansıza yakındır diyebilirim.Aklıma gelen gereksiz ve olmaması gereken kırmızı rengi veren parçanın kablosu perde hareketini engelleyecek şekilde monte edilmiş olma ihtimali olabilir. 

benim bu durumda ne yapmam gerektiğini ve ne yapmamam gerektiğini söyler misiniz? Ben selektör yapınca sol ve sağ eşit olsun istiyorum ama daha çözüm yolu bulamadım. :(

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Oktay Toker

Çözüm yolu açık.Moral bozucu olsada bu tip aksaklıklar her daim yaşanabilir çünki orijinal yapıya elle müdahale ile farklı bir yapı oluştururularak kullanılmaya çalışıyor ve ister istemez olumsuzluklar her daim olabilmektedir.

Montajı yapan arkadaşımıza götürüp durumu çözmesini istemeniz doğru olan işlem olacaktır ve mutlaka çözümü size sunması gerekir kanısındayım.Mercekteki perde yapısı cidden sorunlu ise buda kontrolde yada yeniden sökerek incelemede testte ortaya çıkacaktır.Eliniz yatkın değilse uğraşmanızı tavsiye etmem.

İletiyi paylaş