• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Burak Baykara

BMW 3 E46 (1998-2006) Xenon far

Recommended Posts

Sinan Biren    0
Sinan Biren

Arkadaşlar sonunda xenon uma kavuştum artık aile boyu xenonlandık :good2:

Cenmax 6000 kelvinlik xenon kiti taktırdım aracıma geçen gün . 1 sene ampül 2 senede ballast garantisi var çok memnunum umarım nazar deymez. Hepinize tekrar teşekkürlerimi iletiyorum değerli fikirleriniz için.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

gözün aydın güle güle kullan

İletiyi paylaş

Sinan Biren    0
Sinan Biren

Selçuk Bey tekrar teşekkür ederim.. sizlere iki aracımında 1-2 resmini yolluorum.. özellikle BMW nin halojen xenon farkı umarım işinize yarar.. eğer işinize yararsa web sitesine koyarsınız..

post-137-1139705190_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sinan Biren    0
Sinan Biren

..

post-137-1139705602_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sinan Biren    0
Sinan Biren

..

post-137-1139705762_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Turgay Özdemir    0
Turgay Özdemir

Sinan fiat mrceksiz galiba, bmw de mi merceksiz?Bmw çok dağılmamış gbi geldi gözüme ama... :good2:

İletiyi paylaş

Sinan Biren    0
Sinan Biren

yok ikiside merceksiz ama compactta uzunlarla kısalar ayrı, stilodada öyle gerçi ama stiloda tek bi far içinde her ikiside.Compactta ise onları ayıran tamponun bir uzantısı var böylece mercekli gibi duruo ama halbuki değil.Ayrıca şunu belirtmeden edemicem compact ın aydınlatması çok değişti ,stilonun performansını ikiye katlıyor diğebilirim.. Işığın yola dağılımı stiloya göre daha düzgün..

İletiyi paylaş

Turgay Özdemir    0
Turgay Özdemir
yok ikiside merceksiz ama compactta uzunlarla kısalar ayrı, stilodada öyle gerçi ama stiloda tek bi far içinde her ikiside.Compactta ise onları ayıran tamponun bir uzantısı var böylece mercekli gibi duruo ama halbuki değil.Ayrıca şunu belirtmeden edemicem compact ın aydınlatması çok değişti ,stilonun performansını ikiye katlıyor diğebilirim.. Işığın yola dağılımı stiloya göre daha düzgün..

yani merceklii yapacakmışız öyle mi? :good2: Saolasın kolay gelsin...

İletiyi paylaş

Adrian Velter    0
Adrian Velter

Çok güzel olmuşlar

İletiyi paylaş

Sinan Biren    0
Sinan Biren

Ya açıkçası ilk başta düşündüm Compacta mercekli fat getirtmeyi orjinalini yani servisten fakat sonra çok abuk sabuk bi rakam söyleyince vazgeçtim..Sonra bir arkadaşımla konuştum ve bizim Stiloya baktım merceksizde gayet güzel duruyordu hatta merceklilere kıyasla daha geniş bir aydınlatma sağlıyordu benim stilonun farları bende direk universal kitlerden taktırayım dedim... Alp (velter) kardeşimizin tavsiyesiyle maltepedeki system electronic te taktırdım çok memnunum gerek ışığın rengi gerekse performansı çok başarılı..

Alp tekrar teşekkür ederim seninkiler kadar iyi olmasada bizimkide vazifesini yerine getiriyor :D

İletiyi paylaş

Guest fyyz   
Guest fyyz

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni üyeyim önce selamlar..

Benim 2001 model 3.20aracım var.Xenon yaptırıcam fakat sagda solda bir sürü şey deniliyor. dsc00172jpgplakasz1hp.jpg Aracımın farlarının resmi bu.Bende ayrıca 2004 model 3.18 var.Onda xenon lar mevcut ve güzel yanıyor.Ondaki xenon şeklini nasıl saglarım?Hem kısa hem uzun istiyorum.Bana bu xenon'un maliyeti kaça patlar?Ayrıca bostancı taraflarında oturuyorum.Bostancı sanayi sitesinde yaptırabilecegim tanıdgınız güvendiginiz bu işi yapan yerler nerelerdir yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler..

Buda diger aracımın resmi..

dsc00181plakasz5xf.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Aracının orjinal xenon farı olduğundan önce bu alternatifi inceleyelim.

Servisten ve bosch car service'den orjinal xenon farının fiyatını ve içerdiği parçaları (ballast, ampul, yükseklik sensorleri, far yıkama) öğrenir misin ?

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Çıkmacıdan xenon farın içi satın alınarak far sounu çözülebilir.. En azından makyaj öncesinde e46 larda bu şekilde çözüm üretilebiliyordu...

İletiyi paylaş

Aziz Aral    0
Aziz Aral

Bende tek tarafı giden aracıma xenon yedek arıyorum Xenon kit parçaları set satılıyor bir tane H7 zenon ampul ve aksamını alabileceğim yer öneriniz ve fiyat bilginiz var mı?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
Bende tek tarafı giden aracıma xenon yedek arıyorum Xenon kit parçaları set satılıyor bir tane H7 zenon ampul ve aksamını alabileceğim yer öneriniz ve fiyat bilginiz var mı?

Türk esnafının ticaret anlayışına hastayım ya ....

İletiyi paylaş

Aykut İşsever    0
Aykut İşsever

slm bende xenon uygulmas1 düsünüyorum arac 2005 model cadyy orj varm1 acaba yoksa sonradanm1 takt1rma gerekiyor h7 10000k ar1yorum bulabilecegim linkleri verirseniz sevinirim selamlar

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
slm bende xenon uygulmas1 düsünüyorum arac 2005 model cadyy orj varm1 acaba yoksa sonradanm1 takt1rma gerekiyor h7 10000k ar1yorum bulabilecegim linkleri verirseniz sevinirim selamlar

Sanırsam orjinal xenon yok o araçta. Servise sormanızı öneririm kesin cevap için. :lol:

İletiyi paylaş

Guest burcbjk   
Guest burcbjk

arkadaşlar 2000 model e46 Bmw'nin xenon ampulu bozuldu..

herşey burda normal.

gittim değiştirdim ampul mavi yerine beyaz yanmaya başladı

digerini de değiştirdim şuanda ikiside beyaz yanıyo

marka : hella

ayrıca cok farklı xenon taktım once mavi sonra beyaza donuyo

hatta gozumun onunde mavi yanan bir M3 ten komple far sistemini sokturdum benimkine taktım

önce mavi sonra tekrardan beyaza dönüyo...

zaman geçmesi lazım diyolar 4 ay oldu tık yok

ayrıca ben calısan diger ampulu hem saga hem sola takıyorum hep mavi..

yani arabanın bi şeyinde de problem yok..

ama bunlar önce mavi yanıyo sonra beyaza dönüyo...

Bunun bi çözümü olmalı yardımcı olursanız sevinirim...

İletiyi paylaş

Tolga Polat    0
Tolga Polat
arkadaşlar 2000 model e46 Bmw'nin xenon ampulu bozuldu..

herşey burda normal.

gittim değiştirdim ampul mavi yerine beyaz yanmaya başladı

digerini de değiştirdim şuanda ikiside beyaz yanıyo

marka : hella

ayrıca cok farklı xenon taktım once mavi sonra beyaza donuyo

hatta gozumun onunde mavi yanan bir M3 ten komple far sistemini sokturdum benimkine taktım

önce mavi sonra tekrardan beyaza dönüyo...

zaman geçmesi lazım diyolar 4 ay oldu tık yok

ayrıca ben calısan diger ampulu hem saga hem sola takıyorum hep mavi..

yani arabanın bi şeyinde de problem yok..

ama bunlar önce mavi yanıyo sonra beyaza dönüyo...

Bunun bi çözümü olmalı yardımcı olursanız sevinirim...

Ampuller ilk yandığında mor bir ışık verir, yaklaşık 10sn sonra beyaza döner. Ampullerinin beyaz yandığını düşünürsek 4300K renk ısılı bir ampul takmışsınız. Muhtemelen diğer ampulün renk ısısı 4300k'dan daha yüksekti. Diğer ampul orjinalmiydi, yani bozulan? Aslında orjinal ampulün 4300K olması gerekir ve dolayısıyla çok büyük bir renk farkı oluşmaması lazım yeni ampulleri taktığınızda. Ayrıca uzun süre kullanılan xenon ampullerin seneler geçtikçe maviye yakın renge doğru ilerlediğini biliyorum. Bu nedenle eski ampulleriniz normalden daha mavi bir renge sahip olma ihtimali de var. Yine de diğer arkadaşlar, daha teknik bir açıklamada bulunacaklardır.

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

senin orjinal ampulün zaten eski olduğundan rengi gittikçe maviye dönmüş. sonradan taktırdığın ampuller ise bir müddet sonra tam beyaza dönüşüyorlar. colorshift denilen bu olay marka ve modele göre değişebiliyor. anormal bir durum yok yani.

İletiyi paylaş

Guest burcbjk   
Guest burcbjk

öncelikle teşekkur ederim.

su anda once mavi guzel bi ışık yanıyo 10 saniye sonra beyaza dönüyor.

tam renk ısısını bilmiyorum ama orjinalindekinin aynısını taktırdım ..

yaklaşık 6 ay oldu takalı yeni ampulleri hala beyaz yanıyo.

sizce ne kadar sonra mavi ısık vermeye baslar ..

peki benim anlamadıgım mavi ısık veren baska bir bmw deki ampulu cıkarıp kendiminkine taktım gene once mavi yanıyor sonra beyaz..

benim anlamadıgım nokta bu....

ancak benim arabada bozulmamış olan ampulu hem saga hem sola takıyorum mavi yanıyor..

İletiyi paylaş

Harun Karayel    1
Harun Karayel
öncelikle teşekkur ederim.

su anda once mavi guzel bi ışık yanıyo 10 saniye sonra beyaza dönüyor.

tam renk ısısını bilmiyorum ama orjinalindekinin aynısını taktırdım ..

yaklaşık 6 ay oldu takalı yeni ampulleri hala beyaz yanıyo.

sizce ne kadar sonra mavi ısık vermeye baslar ..

peki benim anlamadıgım mavi ısık veren baska bir bmw deki ampulu cıkarıp kendiminkine taktım gene once mavi yanıyor sonra beyaz..

benim anlamadıgım nokta bu....

ancak benim arabada bozulmamış olan ampulu hem saga hem sola takıyorum mavi yanıyor..

Merhaba,

Daha once de #1Ferrari ve Voltronun da soylemek istedigi gibi.

Sizin sorun olarak gordugunuz sey aslinda normal, renk isisi ve markasi gozetmeksizin her Xenon ampul ilk acildiginda yaklasik 15 sn gibi bir isinma suresine ihtiyac duyar. Bu surec icerisinde ampulunuz maviden kendi renk isina donusur. Voltronun soyledigi gibi Xenon ampuller eskidikce mavimsi bir hal alir. Normalde benim bildigim kadari ile orjinalde gelen butun ampuller 4300K ki tahminim sizinde oyledir, beyaz isik verirler. Yalniz birde su var mercekte baktiginiz aciya gore gozunuzu yaniltiyor olabilir. Mesela Renault/Megane'lerdeki Valeo projektorlerin mercekleri karsidan bakildiginda mavimsi bir isik hissi uyandirmakta.. Sizin gozunuz ampulun omru bitmek uzereyken ki gorunusune alismis olabilir, bundan dolayi yadirgiyor olabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Guest burcbjk   
Guest burcbjk

peki ben GE 10000K marka ampulu getirtsem yurtdısından direk benim BMW ye taksam HELLA ları çıkarıp sizce güzel bir görünüm yakalayabilirmiyim..

Bu farları siparişte gumrukte bir sorun oluyormu ?

yedek parça ithalatçılardan mı sipariş etmek gerekir?

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Küçük birşey olduğu için gümrük sorunu olmaz sanırım. Mor bir görüntü hoşuna gidiyorsa evet güzel olur. Ancak 1850 lümene düşen ışık performansı yüzünden halojen fardan farkın kalmayacaktır.

6000'den yukarı çıkılmaması performans düşmemesi açısından idealdir.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap