• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hasan Sezai çeker

2005 Corolla HB Angel Far

Recommended Posts

Hasan Sezai çeker    0
Hasan Sezai çeker

Arkdaşlar merhaba,

Forumun daha doğrusu sitenin çalışmalarını 1-2 yıldır görüyorum ve çok takdir ediyorum.

Daha önceden gördüğüm ve çok beğendiğim Corolla Sedan Mercek Far Yapımının kendi aracım içinde uygulanmış olanının var olup olmadığını merak etmekteyim.

yapılan uygulamada far tek mercek ile sonlandırılmıştı, benm merak ettiğim bunun çift merceklisinin yapılıp yapılmadığı ? eğer çift merceklisi yapılıyorsa bunun angela da dönüştürmek mümkün olacaktır die tahmin ediyorum.

Bu işlemleri daha önceden uygulamış olan arkadaşlardan yardım istiyorum yada bu işlemleri ücreti karşılında yaptırmak istiyorm.

Saygılarımla.

H.Sezai ÇEKER

(umarım bu konuyu burada açmamın bir sakıncası yoktur.)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Merhaba, konuyu bu foruma taşıdım angel eye sorduğun için.

Mertol'ün (merruse) yaptığı modifiyeden bahsediyorsun sanıyorum, çift mercekli modifiye ben pek görmedim şimdiye kadar (yurtdışında da). Bunun nedeni uzun farın mercekli olarak üretilmiyor olması. Kısa far merceği de uzun olarak kullanılamaz çünkü deseni farklıdır, mesafesi azdır.

Anladığım kadarıyla çift angel eye istiyosun, bunu yapabilmek için 4 mercekli bir modifiye yapman lazım ki bu da mantıklı olmadığından 2 angel eye olanını tercih etmen gerekecek.

Forumdaki arkadaşlar genelde kendileri yapıyorlar, sanayilerde bu işi yapan bir çok usta var ancak önerebileceğim sürekli bir referans bulunmuyor. Gördüğüm kadarıyla Adana'dasın, olayın teoriğini oturttuktan sonra ordaki bir ustaya da yaptırabileceğini düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Hasan Sezai çeker    0
Hasan Sezai çeker

alakanız için teşekkürler,

evet bnm istediğim 2li angel far, profilimi henüz yeni düzenlediğimden ötürü adana olarak görünmüş ama ben Şstanbulda ikamet ediyorum,

bu işlemin güvenirliliğini merak ediyorum, ben cms shopta çalışıyordum (mali işler) arada servise uğradığımda ardakşların farları ısıtarak açtığına şahit oluyordum, bazı teknisyenler bu işlemi sağlıklı bulmuyolardı, yani orj. farlarımı açmaları ne kadar sağlıklı olur? maslakta yada başka bi sanayide bu tür işlemleri yapan yerler varsa en azından bu sanayilere odaklanmak isterim, bilgilendirirseniz sevinirim.

(kendi el becerime güveniyorum ama camı açmak vs. hususlarında aracıma kıyamayacağımdan güvenim azaldı :) )

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Zamanınız varsa kendiniz de yapabilirsiniz. Bu tip işlemlerde ben bir far seti alınarak üzerinde çalışılması taraftarıyım, hem zaman kazandırır hem de riski olmaz.

Farın ısıtılarak açılması konusunda bir sakınca yok, far silikonu ile düzgün kapattıktan sonra da sorun olmaz. Bazı farlarda buğu yapması gibi sorunlar oluşuyor ancak bu farın iyi kapatılmaması değil tersine "hava alamaması" nedeniyle oluşuyor. Aslında biraz da farın dizaynı ile ilgili bişey yani.

Led'lerin çabuk bozulma sorunu oluyor çünkü ustalar bu konuda pek bilgili değiller, voltaj, ne tür bir devre ile sürüleceği önemli. Sanayilerde bu tip modifiyeleri yapan bir çok usta var ama benim tanıdığım yok malesef.

İletiyi paylaş

Hasan Sezai çeker    0
Hasan Sezai çeker

yardımlarınız için teşşekürler artık çıkma bir çift far alıp bu işlemi yaptırcağım :)

İletiyi paylaş

Mertol Kip    2
Mertol Kip

Boşuna almayın. HB farı ile çok uğraştım, arka derinliği çok kısa olduğu için hiçbir merceği sığdıramamıştım. Senda da da sığmamıştı aslında ama arkası boş olduğu için sorun olmamıştı. HB te mercek takılamıyor. En azından ben bir yolunu bulmamamıştım. Sonrada satıp sedan aldım zaten..

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Geçtiğimiz aylarda ve sanırım 3 ay olacak Tekirdağ ilimizden arkadaşımızın Corolla aracı için sıfır Depo marka haricen farlar alındı.

Passat gündüz farı kesilerek montajı yapıldı,power led sinyal eklendi.

İç çerçeve dereceli Mat siyaha boyandı.Sinyal bölümü krom bırakıldı.Sinyal kısmı içine sarı sinyal camı parçası sabitlendi,450lümen günışığı Cob led takıldı.Çerçevenin üst köşelerindeki köşeye 3 er tane Bmw stil köşe park ledi yerleştirildi.

Farların toplanmış hali.

Yanış halleri.

Araç üzerinden görünüm halleri.

072331.jpg

102236.jpg

102245.jpg

102250.jpg

image.jpg

201.jpg

20111.jpg

2015.jpg

20150.jpg

204539.jpg

210034.jpg

210045.jpg

4441.jpg

4445.jpg

4463.jpg

4549.jpg

4563.jpg

4576.jpg

4583.jpg

4593.jpg

4594.jpg

4595.jpg

4596.jpg

4597.jpg

4601.jpg

4607.jpg

4612.jpg

4617.jpg

4618.jpg

4620.jpg

4622.jpg

4624.jpg

4632.jpg

4633.jpg

4635.jpg

4639.jpg

4643.jpg

4646.jpg

4662.jpg

4664.jpg

4665.jpg

4673.jpg

4679.jpg

4686.jpg

4693.jpg

4699.jpg

4707.jpg

4707v.jpg

4723.jpg

4724.jpg

4778.jpg

4784.jpg

4787.jpg

4788.jpg

201.jpg

20160.jpg

20160110_1.jpg

20160110_183.jpg

7833.jpg

7835.jpg

7839.jpg

7840.jpg

7997.jpg

7999.jpg

8005.jpg

8008.jpg

8012.jpg

8107.jpg

8108.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

Taner Eviş    67
Taner Eviş

Abi ellerine sağlık

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Güzel. Köşe ledi de değişik durmuş.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap