• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Sercan Ağaoğlu

Arka Sol Stop motor kapalı iken yanmıyor

Recommended Posts

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu

Arkadaşlar , motor kapalı iken park farları yaktığımda arka sol stop 15 saniye içinde sönüyor ancak motoru çalıştırdıktan sonra farları yakarsam hiç bir sorun olmuyor!! Sizce Sorun nedir ??

15 Saniye sonra sönüyor...

16022010186.jpg

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu

O.B.K Ustam belki hatırlarsın beni DH Forumundan ama uzun zamandır sizin konuya yazmadım....

Dikkat ettim sinyal kolu kapalı konumda , sisler kapalı ; Zaten öyle bir durumda araç arıza lambası yakıp ekran sol arka stop lambası arızalı diye bir yazı yazmazdı & yazmıyordu , başka bir durum var ama çözemedim...

Bu da Olayın Videosu

http://img17.yfrog.com/i/16022010008.mp4/

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu

Olay tam olarak böyle :

Önce anahtarı takmadan parkları yaktım hemen arkaya baktım 15 saniye içinde sol arka stop söndü kapattım farları aracı çalıştırdım tekrar yaktım arka stopları hiç bir sorun yok hiç sönmeden yanmaya devam etti ,

Motor kapalı iken farları yakarsam arka sol stop kendini kapatıyor 15 saniye içinde video da da görebilirsiniz ? ve Arka stop söndüğü an MFA ekranında bir uyarı ve göstergede arıza lambası yanıyor...

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Olay tam olarak böyle :

Önce anahtarı takmadan parkları yaktım hemen arkaya baktım 15 saniye içinde sol arka stop söndü kapattım farları aracı çalıştırdım tekrar yaktım arka stopları hiç bir sorun yok hiç sönmeden yanmaya devam etti ,

Motor kapalı iken farları yakarsam arka sol stop kendini kapatıyor 15 saniye içinde video da da görebilirsiniz ? ve Arka stop söndüğü an MFA ekranında bir uyarı ve göstergede arıza lambası yanıyor...

Araç elektriği kesilip tekrar kontrol edilebilir. Anlatımınıza göre bunun dışında yapabilecek bir şey yok gibi görünüyor. Servise gitmek dışında tabi.

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu

Şlginize teşekkür ederim, kime soruydam garipsiyor ama gerçekten garip bir durum hiç bir anlam veremiyorum umarım kolay halledilebilecek olaydır, Peki böyle 3-4 gezmenin bir zararı olabilir mi Pazartesi günü müsait gün ancak o gün gidebilirim

İletiyi paylaş

Recep Yazıcı    6
Recep Yazıcı
Şlginize teşekkür ederim, kime soruydam garipsiyor ama gerçekten garip bir durum hiç bir anlam veremiyorum umarım kolay halledilebilecek olaydır, Peki böyle 3-4 gezmenin bir zararı olabilir mi Pazartesi günü müsait gün ancak o gün gidebilirim

Sanmiyorum. Olan her neyse olmus zaten . cok kritik bir problem olsa arac bilgilendirmeside o yonde olurdu herhalde

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Benim arabanın parkları açık unutmuşum... 2-3 saat sonra arabaya gittim.. Parklar sönüktü.. içine girdim kontağı açtım parklar yandı... Şlk fırsatta kamerayı kurup test edeceğim.. :)

Passat'ın direksiyon düz, sinyal kapalımıydı... ?

İletiyi paylaş

İrfan Hoca    0
İrfan Hoca

Sercan, bir ustaya stopların değişik yanması içn kodlatmıştınız, bence aynı yere götür :)

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu
Sercan, bir ustaya stopların değişik yanması içn kodlatmıştınız, bence aynı yere götür :(

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim...Sorun tamamıyla Arka sol stopun kendisinden kaynaklanıyormuş Sislerin dönüşlerde yanmasını yaptırmak için gittiğimizde o sırada onu da gösterdim önce hiç bir anlam veremediler xenonlar söküldü belki aküde amper düşüklüğüne neden oluyordur diye xenonlar söküldü holojen takıldı sorun devam etti , beyaz park ampulleri söküldü orjinal takıldı sorun devam ediyor daha sonra şansımıza boyanması bekleyen başka bir passatın arka stopları sökülmüş hemen bizim araca takıldı ve çalıştı :) sönmedi bizim stopun içinde Chıp -kart- gibi birşey varmış o yanmış dediler en yakın zamanda Servise gidip değiştiricez sorun belirlendiği için rahatladım valla :) Garanti üzerinden değiştiricez....

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Ne sorunmuş ama, geçmiş olsun. :)

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu
gönderildi (düzenlendi)
Ne sorunmuş ama, geçmiş olsun. :)

Teşekkür ederim gerçekten hiç bir anlam veremedim ilk başta aklıma bin bir çeşit şey geldi allahtan hiç biri değilmiş :angry: Büyük ihtimal sorun bizden kaynaklandı bu arka stoplar bizde Passat CC gibi yanıyordu halka şeklinde gücünüde biraz arttırmıştık sanırım o içinde ki kartı yaktı :D Ama biz stopları eski haline çeviricez dolaısıyla servis bunu anlamıycak :D

tarihinde Sercan A?ao?lu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu

Arkadaşlar bugün Serviste garanti üzerinden 2 stop da değişti geçenlerde sağ stop da bozuldu servis hemen değiştiri 2 tanesini...Şimdi çok daha güzel görünüyor stoplar en ufak çizik yok ;)

jl3oz7.jpg

20t2hlc.jpg

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Fiyat olarak teki ne kadar?

İletiyi paylaş

Vedat Özgürel    0
Vedat Özgürel

neyseki garantiden değişmiş :) geçmiş olsun

İletiyi paylaş

Sercan Ağaoğlu    0
Sercan Ağaoğlu
Fiyat olarak teki ne kadar?

KDV ve Şşçilik dağil değil...Ayrıca aracın direksiyonun bağlı olduğu kokpitte soyulamalar vardı orası da komple garantiden değişti

oa5f2d.jpg

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Düşündüğüm kadar pahalı değilmiş. Hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

mrb

eger eski stop elinizde duruyor ise ledlerin oldugu bölümü söküp arkalı önlü detaylı net resim verebilmeniz mümkünmü.

elinizdedir umarım.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap