• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Ahmet Berker Memişoğlu

Renault Megane 2 (2002-2008) için far ampulü

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş
On 15.04.2017 at 15:00, Serdar Furkan Oğuz yazdı:

Çok sağolun herkese çok teşekkür ederim  aydınlatıcı bilgiler için. Peki ampül ne önerirsiniz aydınlatması iyi olsun çokta sarı olmasa iyi olabilir servis standart ampülü 33 ₺ diyor.

http://www.geceucusu.com/topic/2616-halojen-farların-güçlendirilmesi-ve-ampul-seçimi/

İletiyi paylaş

İbrahim Dede    1
İbrahim Dede

arkadaşlar aracı yeni aldım ancak gece uzun ile gidiyorum kısa far yok denecek kadar az fotoları eklediğim görselleri internette buldum benim aracın farları, şuan üzerinde h7 takılı ancak ben led zenon ve pgoton h7 de aldım hangisi iyi olur ise diye.Şimdi sormak istediğim sorular.

1-Mercek temizliği sonrası randıman alamazsam merceği iptal etsem aydınlatmada bir artısı olur mu ?

2-Mercer perdesini takmasam aydınlamada farkı olurmu ?

3-Mercek yada perde iptalinde karşıdan gelenin gözünü alırmı yada almaması için ne yapmam lazım

4-Aracın uzun farlarıda ayarsız, fara baktım ama ayar yerini göremedim bu farlara uzunlara yar nasl yapılıyor

faz2mercek.JPG

faz2.jpg

İletiyi paylaş

Taner Yorulmaz    2
Taner Yorulmaz

Merhabalar öncelikle aracınız hayırlı olsun. Bende Megane 2 kullanıcısıyım.

1. Mercek temizliği , mercek tası ( aynası) ve mercek camı temizliği yaptırırsanız aydınlatma daha da artacaktır.

2. Mercek yapısı gereği önünde mercek perdesi olması şart. Siz perdeyi söktünüz takmadınız varsayalım ışık dağılımı acayip şekildr bozulacaktır.

3. Mercek perdr iptali uygun olmaz ne aydınlatmada verim alırsınız ve karşıdaki aracın gözünü almış olursunuz.

4. Kısa far yukarı aşağı ayar yeri direksiyon sol alt tarafında 0 1 2 3 4 diye elle manuel konumlandırılmıştır veya far üstündrn tork alyan yada yıldız tornavida ile yukarı aşağı ayar yapabilirsiniz. Sağ ve sola doğru ise far ın arka kısmında kısa ile sinyal ampülün arka ortasında ayar yeri var fakat orayı görüp ayar yapmak için farı sökmeniz gerebilir veyahut tekerlek davlumbazında ki kapaklı yerden de yapabilirsiniz.

Kısa ile uzun aynı bir ayarlanıyor. Bu dediğim yerlere bakabilirsinizç

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.687
Mahmut Akbulut

@Taner Yorulmaz :good1:

22 saat önce, ibrahim dede yazdı:

arkadaşlar aracı yeni aldım ancak gece uzun ile gidiyorum kısa far yok denecek kadar az fotoları eklediğim görselleri internette buldum benim aracın farları, şuan üzerinde h7 takılı ancak ben led zenon ve pgoton h7 de aldım hangisi iyi olur ise diye.Şimdi sormak istediğim sorular.

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

• Beğen 1
  • Teşekkür et 1

İletiyi paylaş

İbrahim Dede    1
İbrahim Dede
9 saat önce, Taner Yorulmaz yazdı:

Merhabalar öncelikle aracınız hayırlı olsun. Bende Megane 2 kullanıcısıyım.

1. Mercek temizliği , mercek tası ( aynası) ve mercek camı temizliği yaptırırsanız aydınlatma daha da artacaktır.

2. Mercek yapısı gereği önünde mercek perdesi olması şart. Siz perdeyi söktünüz takmadınız varsayalım ışık dağılımı acayip şekildr bozulacaktır.

3. Mercek perdr iptali uygun olmaz ne aydınlatmada verim alırsınız ve karşıdaki aracın gözünü almış olursunuz.

4. Kısa far yukarı aşağı ayar yeri direksiyon sol alt tarafında 0 1 2 3 4 diye elle manuel konumlandırılmıştır veya far üstündrn tork alyan yada yıldız tornavida ile yukarı aşağı ayar yapabilirsiniz. Sağ ve sola doğru ise far ın arka kısmında kısa ile sinyal ampülün arka ortasında ayar yeri var fakat orayı görüp ayar yapmak için farı sökmeniz gerebilir veyahut tekerlek davlumbazında ki kapaklı yerden de yapabilirsiniz.

Kısa ile uzun aynı bir ayarlanıyor. Bu dediğim yerlere bakabilirsinizç

Merhabalar üstat bilgilendirme için teşekkür ederim, peki mercek temizliği ve çanak dan sonra zenon taksam verşm alırmıyım mercekli farda, sağ sıl ayarı için tampon u indirip söküp kendim hallederim diye düşünüyorum daha önce 2 araçda yaptım acaba o ayar yeri tam resim yada tornavida mı bilginiz varmı acaba 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.687
Mahmut Akbulut
Şimdi, ibrahim dede yazdı:

Merhabalar üstat bilgilendirme için teşekkür ederim, peki mercek temizliği ve çanak dan sonra zenon taksam verşm alırmıyım mercekli farda

İbrahim bey lütfen sorularınıza verilen cevapları daha dikkatli okuyun , forum kuralını bir önceki mesajımda belirttim . Göstereceğiniz özen için şimdiden teşekkür ederim ...

Bir çift temiz çıkma Valeo mercek alarak sorunu tamanen ortadan kaldırabilirsiniz . Far camları kötü durumda ise polisajla düzeltilir . 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İbrahim Dede    1
İbrahim Dede
6 dakika önce, Mahmut Akbulut yazdı:

İbrahim bey lütfen sorularınıza verilen cevapları daha dikkatli okuyun , forum kuralını bir önceki mesajımda belirttim . Göstereceğiniz özen için şimdiden teşekkür ederim ...

Bir çift temiz çıkma Valeo mercek alarak sorunu tamanen ortadan kaldırabilirsiniz . Far camları kötü durumda ise polisajla düzeltilir . 

Merhabalar, telefondan cevap yazarken siz mesaj yazınca mesajınızı göremedim kusura bakmayın 

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş
On 11.05.2019 at 23:50, ibrahim dede yazdı:

1-Mercek temizliği sonrası randıman alamazsam merceği iptal etsem aydınlatmada bir artısı olur mu ?

2-Mercer perdesini takmasam aydınlamada farkı olurmu ?

3-Mercek yada perde iptalinde karşıdan gelenin gözünü alırmı yada almaması için ne yapmam lazım

4-Aracın uzun farlarıda ayarsız, fara baktım ama ayar yerini göremedim bu farlara uzunlara yar nasl yapılıyor

Arkadaşların yorumlarına ekleyeyim :
Uzun için ayrı ayar yeri yok. Kısayı ayarladığınızda uzunu da ayarlamış oluyorsunuz. Cihazda ayar yaptırın ya da bu linkteki gibi siz ayarlayın.
Led xenon vb. satılan ürünlerle aydınlatmanızı iyileştiremezsiniz.
Gerçekten mercek islenmiş mi önce buna emin olmak lazım. Orjinal halojen ampullere geri dönmenizi öneririm. Halojen ampulleri takarsanız eğer bir duvarın 5 metre gerisinden bir foto buraya yükleyin , ışık deseninden merceklerin durumu az çok belli olur.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İbrahim Dede    1
İbrahim Dede
6 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Arkadaşların yorumlarına ekleyeyim :
Uzun için ayrı ayar yeri yok. Kısayı ayarladığınızda uzunu da ayarlamış oluyorsunuz. Cihazda ayar yaptırın ya da bu linkteki gibi siz ayarlayın.
Led xenon vb. satılan ürünlerle aydınlatmanızı iyileştiremezsiniz.
Gerçekten mercek islenmiş mi önce buna emin olmak lazım. Orjinal halojen ampullere geri dönmenizi öneririm. Halojen ampulleri takarsanız eğer bir duvarın 5 metre gerisinden bir foto buraya yükleyin , ışık deseninden merceklerin durumu az çok belli olur.

bilgilendirme için teşekkür ederim bu hafta içi sökünce fotoğraf yüklerim buraya 

İletiyi paylaş

Elyesa Uzun    0
Elyesa Uzun

Öncelikle s.a yeni üye oldum arife gününde renault megane 2 2009 extereme paket aldım ancak merceklerim göstermiyor d2s 3.0 inç update etmek istiyorum lakin bu mercek fara büyük gelirmi ? Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Link: https://tr.aliexpress.com/item/Y-kseltme-3-0-D2S-4-0-bi-xenon-Projekt-r-Lensler-I-in-Araba-Aksesuarlar/32968320478.html?spm=a2g10.10010108.1000013.5.6c1b185f75Y3yp&pvid=d26117b1-5efc-4db5-a0e2-f8650c3ade8d&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.99734.0&scm-url=1007.13339.99734.0&scm_id=1007.13339.99734.0

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.877
Selçuk Keleş
On 19.06.2019 at 02:58, elyesa uzun yazdı:

Öncelikle s.a yeni üye oldum arife gününde renault megane 2 2009 extereme paket aldım ancak merceklerim göstermiyor d2s 3.0 inç update etmek istiyorum lakin bu mercek fara büyük gelirmi ? Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Link: https://tr.aliexpress.com/item/Y-kseltme-3-0-D2S-4-0-bi-xenon-Projekt-r-Lensler-I-in-Araba-Aksesuarlar/32968320478.html?spm=a2g10.10010108.1000013.5.6c1b185f75Y3yp&pvid=d26117b1-5efc-4db5-a0e2-f8650c3ade8d&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.99734.0&scm-url=1007.13339.99734.0&scm_id=1007.13339.99734.0

Hoşgeldin, o farlarda bi-xenon olmayan düz valeo d2s mercek var diye hatırlıyorum. Uzunluğu yaklaşık aynıdır da, orjinalin merceği 5 cm civarında olması lazım. Olabilir gibi geliyor bana.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap