• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Halil Şahin

Sokette mi yoksa ampülde mi sorun var?

Recommended Posts

Halil Şahin    16
Halil Şahin

merhaba

ilk mercek taktığımda sunpart marka d2s ampül ve ara kablo almıştım.ampüllerimi değiştirene kadar sorunsuz kullandım.ampüllerimi philips 4300k ile değiştirdim ilk taktığım gün farımın biri yanmadı soketin içindeki tırnaklarla oynadım öteki söndü onunda soketindeki tırnaklarla oynadım o da yandı.farlarımı ne zaman acsam acaba yanıyor mu die inip bakıyorum bazen biri yanmıyor farları açıp kapattığımdam kendiliğinden sorun çözülüyor bezende soketlerle oynayınca yanıyor.şimdi asıl sormak istediğim ampüllerde mi bir sıkıntı var yoksa sunpartmarka d2s ara soketinde mi sorun var?

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

soketlerin metal tırnağı ampulün formuna alıştıysa yapabilir. tırnakları ince bir tornavida ile açarsanız biraz sorun çözülecektir

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
soketlerin metal tırnağı ampulün formuna alıştıysa yapabilir. tırnakları ince bir tornavida ile açarsanız biraz sorun çözülecektir

tamam bunu yapıyorum bir müddet sonra yine yapıyor yine tırnaklarıyla oynuyorum yine yapıyor.. :(

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

o halde tırnaklara ve ampulün metal çevresine hafif bir zımpara atın. yine olmaz ise tırnakları zımparaladıktan sonra az bir lehim yaparak yükseltin. bu şekilde olacaktır sorun tırnaklardan ise.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
o halde tırnaklara ve ampulün metal çevresine hafif bir zımpara atın. yine olmaz ise tırnakları zımparaladıktan sonra az bir lehim yaparak yükseltin. bu şekilde olacaktır sorun tırnaklardan ise.

tesekkurler peki ampülden olabilir mi?ampüller yandı mı 2-3 saat aralıksız yanıyor....

İletiyi paylaş

Misafir   
Misafir

Ampülleri yakınca sokete yakın durup bi dinle.İlk açıldığında çızırtı geliyormu?Cızırtı geldiği halde ampül yanmıyorsa soketin içinde iç kaçakta olabilir.Ampülün içte yanan kısmına bi bak.Eğer kararmışsa ampüldende olur.Ampül yüksek gerilimi üzerine alamaz,soket içten atlama yapar.Tabi soket tırlakları en başta bakılacak yer.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Ampülleri yakınca sokete yakın durup bi dinle.Şlk açıldığında çızırtı geliyormu?Cızırtı geldiği halde ampül yanmıyorsa soketin içinde iç kaçakta olabilir.Ampülün içte yanan kısmına bi bak.Eğer kararmışsa ampüldende olur.Ampül yüksek gerilimi üzerine alamaz,soket içten atlama yapar.Tabi soket tırlakları en başta bakılacak yer.

evet abi cızırtı duyuyorum cızırtı geldiği halde yanmıyor 1-2 snlik bir cızırtı geliyor..ampüllede daha sonra bakarım teşekkur ederim yorumlarınız için.sokete el atayım en kısa zamanda..

İletiyi paylaş

Mehmet Can 2    0
Mehmet Can 2

aynı sorunu bende yaşadım soketlerde herhangi bi ek falan var mı ek varsa ondan yapar soketleri kes sorun düzelecektir sayet ampullerin garantisi doldu ise

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.592
Oktay Toker

konu tarihi geçmiş ama aktarayım belki faydalı olur.

sanırım ampul soketi orjinal degil.arabirim yazmışsınız onu kullanıyorsunuz.bu soketler papuç olarak geçer ve dişi papuçtur.bunların kabloya baglanan sıkıştırılmış kısmı vardır ordan sorun yaparlar genelde.pensenin kesici bölümüyle hafifce sıkın havyanız varsa lehim yapmanızı öneririm.birde bunlar standar kalıpta degiller papuçlar birleştiginde boşluk çok olur.dişi papucun içe dogru kıvrımlı olan yerler sök tak yaptıkca açılır sıksanızda bir müddet sonra aynısı olur.elektrikciden bu papuçlardan alın mümkünse kalaylı tiplerden alın ve dış tarafında plastik korumalılar var alın ve yine lehim yapmayı unutmayın.birde kullanılan kablolarda ince oluyor bunuda yenileyin en az 1.2 lik kablo kullanın ve bakır olmasına dikkat edin.

umarım sonuca ulaşırsnız.aynı dert bendede oluştu kim kurcaladı ise adi pauçlardan takmışlar.bende ugraşıcam yakın sürede.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap