• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hakan Işık

En iyi HB4 (9006) tip ampul ?

Bu konuda 21 ileti var

Arkadaşlar, daha önce Megane I (2003) aracımda Osram Nightbreaker (NB) H7 kısa far ampüllerini kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Şimdi yeni aracımada NB almak istedim fakat HB4 (9006) model ampülün Osram Nightbreaker olanını bulamadım.

Bu ampülü (Osram NB HB4) nereden temin edebileceğimi bilen varsa, yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler..

Aracım: Corolla'09

:voltron:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

malesef 9006 olarak üretilmiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:( peki bana önerebilceğiniz 9006 alternatifleri var mı?

amacım şık görünmesi değil, en çok aydınlatmayı sağlaması.

yoksa xenona mı kaldık?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar, hb4 (9006) tip ampül kullanan aracım için en iyi aydınlatmayı sağlayacak (yağışlı ve sisli havalar dahil) sizce hangisidir?

yardımcı olursanız sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Osram Silverstar olabilir, bir ara kullanmıştım, beni üzmedi hiç SS serisi...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

HB4 olarak SS var mı ki ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar, daha önce Megane I (2003) aracımda Osram Nightbreaker (NB) H7 kısa far ampüllerini kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Şimdi yeni aracımada NB almak istedim fakat HB4 (9006) model ampülün Osram Nightbreaker olanını bulamadım.

Bu ampülü (Osram NB HB4) nereden temin edebileceğimi bilen varsa, yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler..

Aracım: Corolla'09

:unsure2:

merhaba foruma yeni üye oldum, öncelikle vakit ayırıp bizi bilgilendiren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, bende corolla kullanıcısıyım ve uzun zamandır HB4 (9006) halojen ampül aramakta idim. mavi ışık veren ampül istemiyordum çünkü edindiğim bilgilere göre yağışlı havalarda bu tür ampüllerle iyi görüş alınamıyormuş. (benim için önce güvenlik)

14.01.2009 günü internetten philips X-treme power modelinin HB4 (9006) cinsini buldum ve sipariş etim. shipping için 20-30 gün diyor :) bekleyecem artık. gelince isterseniz görüşlerimi paylaşabilirim. Saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

philips x-treme power ampülünün hb4 modeli olmadığını sanıyordum:

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing〈=en

belki yeni üretilmiştir, ampülü taktığınızda deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yabancı bir siteden sipariş ettim ama görünce çok sevinmiştim (ilk başta kısa far ampullerini H7 zannediyordum ve bosch plus 90'ı sipariş edecektim ama ampullerimin HB4 olduğunu öğrenince araştırdım bu tür ampül için pek üretim yok philips premium alacaktım, X-treme'i bulunca aldım inşallah iyi çıkar gelince sonuçları paylaşırım) (premium'uda uzunlara mı alsam acaba?)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uzun farı sık kullanmıyorsan pek gerekmez, keşke aynı yerden uzunlarına HB3 de alsaydın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yabancı bir siteden sipariş ettim ama görünce çok sevinmiştim (ilk başta kısa far ampullerini H7 zannediyordum ve bosch plus 90'ı sipariş edecektim ama ampullerimin HB4 olduğunu öğrenince araştırdım bu tür ampül için pek üretim yok philips premium alacaktım, X-treme'i bulunca aldım inşallah iyi çıkar gelince sonuçları paylaşırım) (premium'uda uzunlara mı alsam acaba?)

bu ampülün çifti size kaça mal oldu (kargo, gümrük vs dahil) yazarsanız sevinirim. birde hangi siteden aldınız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

www.ipmart.com sitesinden aldım toplam 43 dolardı yanlış hatırlamıyorsam (3.73 usd air mail, %5.5 para transfer ücreti, 36.5 usd ampül) bu arada 9006 yazarak buldum herhalde bunu daha fazla kullanıyorlar

pic_wp.jpg

tarihinde tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eşşekler kovalasın bu hb4 ü. h7'im varken her aradığım ampül tipi vardı.. bu işin sonu toyota servisinde xenon a dooru gidio. 500 tl :yes: istiolar serviste. dışarda yaptırsan garanti sorunu olacak. off..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çağdaş bey gelince yorumlarınızı bekliyorum ben de xtreme power almak istiyorum ama hb4 türkiye de yok maalesef..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam ne gelmez ampulmüş,merakla bekliyoruz.Yok mu bi haber...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu arada ben bişey sorsam hb4 ile 9006 ampül tipi aynı şeyler mi. birbirinin yerine kullanılabilir mi? bazı yerlerde hb4 yazıyo bazı yerlerde 9006 kafam karıştı.. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hb4 ampül tipi ile 9006 ampül tipi aynı mıdır. birbirinin yerine kullanılabilir mi? yardımm... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ikisi de aynı ampuldür kullanabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tşk..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese merhabalar.Yeni aracımda kısa farlarım hb4 uzunlar hb3 ampul kullanıyor..öncekı sahıbı bıraz göze hıtap etsın dıye sanırım mavımsı yanan ampullerle değıştırmış fakat aydınlatmayı bıldığınız üzere barız etkılıyor...memnun olduğum söylenemez fakat bu ampul türündede çok seçenek olmadığını gördüm...açıkcası normal halojen ampulunde tatmın edıp etmeyeceğı konusunda şüphelerım var.fıkırlerınıze ıhtıyacım var ve ayrıca xenon ıçın dönüşüm yapılabılcek bır far mıdır bu? şımdıden teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Herkese merhabalar.Yeni aracımda kısa farlarım hb4 uzunlar hb3 ampul kullanıyor..öncekı sahıbı bıraz göze hıtap etsın dıye sanırım mavımsı yanan ampullerle değıştırmış fakat aydınlatmayı bıldığınız üzere barız etkılıyor...memnun olduğum söylenemez fakat bu ampul türündede çok seçenek olmadığını gördüm...açıkcası normal halojen ampulunde tatmın edıp etmeyeceğı konusunda şüphelerım var.fıkırlerınıze ıhtıyacım var ve ayrıca xenon ıçın dönüşüm yapılabılcek bır far mıdır bu? şımdıden teşekkürler...

Uğur bey merhaba aracınız hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın :flowers: Resim eklediğim ürünler 100W civarındadır çok tavsiye etmemekle beraber aracınız üzerindeki mevcut performans ampullerinden daha iyi aydınlatır,ama TR de bulunması zor olan ampul tipi kullanıyorsunuz bu tip ürünler aftermarket lerde daha kolay bulunur.

Forum kuralları gereği H gurubu Xenon tavsiyesinde bulunmuyoruz,bunun yerine bi-xenon tavsiye ediyor ve bu konu hakkında her türlü sorunuza cevap veriyor,yardımcı oluyoruz...

Sağdaki ampul Hella 100W

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap