İçeriğe atla

En iyi HB4 (9006) tip ampul ?

20 cevap var

Hakan Işık

• Üye
  • 6 Mesaj
  • Far : Halojen
  • Otomobil : Toyota
  • Model : Corolla'09
Arkadaşlar, daha önce Megane I (2003) aracımda Osram Nightbreaker (NB) H7 kısa far ampüllerini kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Şimdi yeni aracımada NB almak istedim fakat HB4 (9006) model ampülün Osram Nightbreaker olanını bulamadım.
Bu ampülü (Osram NB HB4) nereden temin edebileceğimi bilen varsa, yardımlarını bekliyorum.
Teşekkürler..

Aracım: Corolla'09
:voltron:

Yusuf Gür

• Üye
  • 255 Mesaj
  • Otomobil : Lada
  • Model : NIVA Super 1600
malesef 9006 olarak üretilmiyor

Hakan Işık

• Üye
  • 6 Mesaj
:( peki bana önerebilceğiniz 9006 alternatifleri var mı?
amacım şık görünmesi değil, en çok aydınlatmayı sağlaması.
yoksa xenona mı kaldık?

Hakan Işık

• Üye
  • 6 Mesaj
arkadaşlar, hb4 (9006) tip ampül kullanan aracım için en iyi aydınlatmayı sağlayacak (yağışlı ve sisli havalar dahil) sizce hangisidir?
yardımcı olursanız sevinirim

İrfan Hoca

• Üye
  • 119 Mesaj
  • Far : Xenon
  • Otomobil : Skoda
  • Model : Roomster
Osram Silverstar olabilir, bir ara kullanmıştım, beni üzmedi hiç SS serisi...
Gönderilen Resim

Selçuk Keleş

• Yönetici
  • 5,627 Mesaj
  • Otomobil : Peugeot
  • Model : 406
HB4 olarak SS var mı ki ?
- Forumumuzda tüm araç modellerinin konusu bulunmaktadır. Aracınıza ait konuyu arayıp ona devam ediniz, gerekmedikçe yeni konu açmayınız.
- Lütfen profil fotoğrafınızı (avatar) bu linkten güncelleyiniz.

Gece Uçuşu - Karanlık Işığın Yokluğudur ...
Gezen İnsan - Doğa, Kültür, Tarih ...
Ford Club Türkiye - Daha İyiye Doğru ...

Çağdaş Yıldırım

• Üye
  • 3 Mesaj
  • Model : corolla 2009

Mesajı Görhakanisik, 12.1.2010, 2:17 tarihinde yazmış:

Arkadaşlar, daha önce Megane I (2003) aracımda Osram Nightbreaker (NB) H7 kısa far ampüllerini kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Şimdi yeni aracımada NB almak istedim fakat HB4 (9006) model ampülün Osram Nightbreaker olanını bulamadım.
Bu ampülü (Osram NB HB4) nereden temin edebileceğimi bilen varsa, yardımlarını bekliyorum.
Teşekkürler..

Aracım: Corolla'09
:unsure2:

merhaba foruma yeni üye oldum, öncelikle vakit ayırıp bizi bilgilendiren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, bende corolla kullanıcısıyım ve uzun zamandır HB4 (9006) halojen ampül aramakta idim. mavi ışık veren ampül istemiyordum çünkü edindiğim bilgilere göre yağışlı havalarda bu tür ampüllerle iyi görüş alınamıyormuş. (benim için önce güvenlik)
14.01.2009 günü internetten philips X-treme power modelinin HB4 (9006) cinsini buldum ve sipariş etim. shipping için 20-30 gün diyor :) bekleyecem artık. gelince isterseniz görüşlerimi paylaşabilirim. Saygılar.

Hakan Işık

• Üye
  • 6 Mesaj
philips x-treme power ampülünün hb4 modeli olmadığını sanıyordum:

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing&lang=en

belki yeni üretilmiştir, ampülü taktığınızda deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.

Çağdaş Yıldırım

• Üye
  • 3 Mesaj
yabancı bir siteden sipariş ettim ama görünce çok sevinmiştim (ilk başta kısa far ampullerini H7 zannediyordum ve bosch plus 90'ı sipariş edecektim ama ampullerimin HB4 olduğunu öğrenince araştırdım bu tür ampül için pek üretim yok philips premium alacaktım, X-treme'i bulunca aldım inşallah iyi çıkar gelince sonuçları paylaşırım) (premium'uda uzunlara mı alsam acaba?)

Selçuk Keleş

• Yönetici
  • 5,627 Mesaj
  • Otomobil : Peugeot
  • Model : 406
Uzun farı sık kullanmıyorsan pek gerekmez, keşke aynı yerden uzunlarına HB3 de alsaydın.
- Forumumuzda tüm araç modellerinin konusu bulunmaktadır. Aracınıza ait konuyu arayıp ona devam ediniz, gerekmedikçe yeni konu açmayınız.
- Lütfen profil fotoğrafınızı (avatar) bu linkten güncelleyiniz.

Gece Uçuşu - Karanlık Işığın Yokluğudur ...
Gezen İnsan - Doğa, Kültür, Tarih ...
Ford Club Türkiye - Daha İyiye Doğru ...

Hakan Işık

• Üye
  • 6 Mesaj

Mesajı Görçağdaş, 16.1.2010, 2:44 tarihinde yazmış:

yabancı bir siteden sipariş ettim ama görünce çok sevinmiştim (ilk başta kısa far ampullerini H7 zannediyordum ve bosch plus 90'ı sipariş edecektim ama ampullerimin HB4 olduğunu öğrenince araştırdım bu tür ampül için pek üretim yok philips premium alacaktım, X-treme'i bulunca aldım inşallah iyi çıkar gelince sonuçları paylaşırım) (premium'uda uzunlara mı alsam acaba?)

bu ampülün çifti size kaça mal oldu (kargo, gümrük vs dahil) yazarsanız sevinirim. birde hangi siteden aldınız?

Çağdaş Yıldırım

• Üye
  • 3 Mesaj
www.ipmart.com sitesinden aldım toplam 43 dolardı yanlış hatırlamıyorsam (3.73 usd air mail, %5.5 para transfer ücreti, 36.5 usd ampül) bu arada 9006 yazarak buldum herhalde bunu daha fazla kullanıyorlar
Gönderilen Resim

Bu mesaj a?da? tarafından düzenlendi: 17.01.2010 - 01:09

Hakan Işık

• Üye
  • 6 Mesaj
eşşekler kovalasın bu hb4 ü. h7'im varken her aradığım ampül tipi vardı.. bu işin sonu toyota servisinde xenon a dooru gidio. 500 tl :yes: istiolar serviste. dışarda yaptırsan garanti sorunu olacak. off..

Tuncay Yıldırım

• Üye
  • 1 Mesaj
  • Model : corolla
çağdaş bey gelince yorumlarınızı bekliyorum ben de xtreme power almak istiyorum ama hb4 türkiye de yok maalesef..

Devrim Haliloğulları

• Üye
  • 9 Mesaj
  • Otomobil : BMW
  • Model : E46 318i
Hocam ne gelmez ampulmüş,merakla bekliyoruz.Yok mu bi haber...

Yaren Arda

• Üye
  • 4 Mesaj
  • Otomobil : Honda
  • Model : civic
bu arada ben bişey sorsam hb4 ile 9006 ampül tipi aynı şeyler mi. birbirinin yerine kullanılabilir mi? bazı yerlerde hb4 yazıyo bazı yerlerde 9006 kafam karıştı.. :)

Yaren Arda

• Üye
  • 4 Mesaj
hb4 ampül tipi ile 9006 ampül tipi aynı mıdır. birbirinin yerine kullanılabilir mi? yardımm... :)

Yusuf Gür

• Üye
  • 255 Mesaj
  • Otomobil : Lada
  • Model : NIVA Super 1600
ikisi de aynı ampuldür kullanabilirsiniz

Yaren Arda

• Üye
  • 4 Mesaj
tşk..

Uğur Eylik

• Üye
  • 29 Mesaj
  • Otomobil : BMW
  • Model : Z3
Herkese merhabalar.Yeni aracımda kısa farlarım hb4 uzunlar hb3 ampul kullanıyor..öncekı sahıbı bıraz göze hıtap etsın dıye sanırım mavımsı yanan ampullerle değıştırmış fakat aydınlatmayı bıldığınız üzere barız etkılıyor...memnun olduğum söylenemez fakat bu ampul türündede çok seçenek olmadığını gördüm...açıkcası normal halojen ampulunde tatmın edıp etmeyeceğı konusunda şüphelerım var.fıkırlerınıze ıhtıyacım var ve ayrıca xenon ıçın dönüşüm yapılabılcek bır far mıdır bu? şımdıden teşekkürler...

1 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli üye