• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Onur Arslan

Peugeot 207'ye (2006-1012) Xenon olur mu?

Recommended Posts

Onur Arslan    10
Onur Arslan

Yok onun için farı açmak falan gerekiyor, sağlam kaşıntı o iş, yalan o yüzden :) Aydınlatmamdan memnunum çok şükür :)

İletiyi paylaş

Onur Arslan    10
Onur Arslan

Biraz uzaktan fotoğrafları çektim, yine cep telefonu ile çekmek zorunda kaldım artık kusuruma bakmayın :)

Mekan, Caddebostan Burger'ın otoparkı :)

Sol farın yanından gördüğünüz gibi sola doğru bir çizgi gidiyor. Arkadaşın mercekli farını da aynı şekilde duvara tuttuğumuzda aslında onda da sağ ve sola doğru buna benzer bir çizgi gidiyor. Fakat benimkinde bir aşırılık var mı emin değilim.

002-1.jpg

001-2.jpg

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

klasik xenon kit montajlarından çok daha kaliteli bir sonuç almışsın, güle güle kulan.

İletiyi paylaş

Onur Arslan    10
Onur Arslan

Teşekkürler abi :)

Galiba en büyük etken, ampulün önündeki şapkayı çıkarmamak oldu.

Bu arada kitin kitapçığında "remove the cap if it's not necessary" diyordu. Karşıdakini kör etmek gibi bir derdiniz yoksa çıkarabilirsiniz demişler :)

Peki mesela geçende eski kasa Astra gördüm, ampulün önünde şapka yok, sanırım içerideki form ile dağılımı sağlamışlar. Buna Xenon takınca nasıl oluyor? Sapıtıyor mu?

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Işık çok güzel.. Far da iyi ayarlanmış.. Güle güle kullanın..

İletiyi paylaş

Onur Arslan    10
Onur Arslan
Işık çok güzel.. Far da iyi ayarlanmış.. Güle güle kullanın..

Çok teşekkürler, farın iyi ayarlanıp ayarlanmadığı konusu da kafamı kurcalıyordu, içim ferahladı, ben de teşekkür ederim tüm yorumlar için :)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
Peki mesela geçende eski kasa Astra gördüm, ampulün önünde şapka yok, sanırım içerideki form ile dağılımı sağlamışlar. Buna Xenon takınca nasıl oluyor? Sapıtıyor mu?

Farın ışık dağılımını o şekilde ayarladıklarından sorun olmaz. Şapka olacak diye bir kural yok ki, dizayn eden firmaya kalmış bir şey, isterse şapkalı yapar isterse mercekli. Dizayn güçlü CAD yazılımları tarafından hesaplanıyor. Önemli olan çıkış olarak ne aldığın, çıkışı fotometrik olarak düzgün yapabiliyorsan herşey olur.

İletiyi paylaş

Tolga Polat    0
Tolga Polat
Farın ışık dağılımını o şekilde ayarladıklarından sorun olmaz. Şapka olacak diye bir kural yok ki, dizayn eden firmaya kalmış bir şey, isterse şapkalı yapar isterse mercekli. Dizayn güçlü CAD yazılımları tarafından hesaplanıyor. Önemli olan çıkış olarak ne aldığın, çıkışı fotometrik olarak düzgün yapabiliyorsan herşey olur.

aynı kasa 2007 model, aynı zaman diliminde alınmış 2 ibizadan biri şapkalı, biri şapkasız. e farlar da free form. bu da garip :)

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun

arkadaslar konuyu tekrar yazmaktansa tembellık edıp Voltron ustadla olan dıalogu gonderıyorum.....

merhaba

sızın bılgı ve deneyımınıze guvenerek bı soru sormak ısıyorum

ben ankarda yasıyorum

ve

arabamda cycloneun 6000K xenon kıtı mevcut

ben bunun hep orjınal gıbı 4300 K yanmasını ıstıyorum

hemde bunu cok ıstıyorum

bunun ıcın ufak capta arastırmalara gırdım

ama telefonda gormeden bılmeden soylenenlerle lne kadar dogru bılgı edıınıyorum bılmıyorum

once h7 4300K ampul alıyım dedım benım kıtıme takıyım dedım

ne kadar uyumlu olur benım kıtıme uyarmı uymazmı emın olamadıgım ıcın bı sonuca ulasamadı bu gırısımım su an ıcın bunun ıcınde bos yere para vermek ıstemıyorum bos yere para evrıcek dururum yok acıkcası

sonra da

h7 ye d2s ampullerın uydugunu duydum bu ne kadar dogru bılmıyorum

elımde d2s ampul var osram 4300K eger uyuyosa bu mukemmel bır secenek olur

ama bunun ne kadar dogru oldugunu bılemıyorum bızın bu konuda bır bılgınız var mı

ıstanbuldan bırıyle telefonda gorustum o da elımde d2s ten h7 ye donusum kıtı mevcut fıyatı yaklasık 80 dolar dedı

yanı bılmıyorum sızın fıkrınız benım ıcın cok onemlı

foruma nıye yazmadın dıceksınız

forum bu aralar baya durgun heralde o yuzden cabuk cevap alabılıcegımı dusunmedıgım ıcın sıze sorıyım dedım

en kısa surede cevabınızı beklıyorum

yardımcı olursanız cok sevnırım

Voltron Üstadın cevabı:

Merhaba, "forum sakin" diye düşünüp foruma yazmazsanız forum hep sakin olur, ayrıca forum sakin değil bu konuda hiç bir kazancı olmayan bir çok üye mesajlara cevap yazıyorlar.

D2S ile H7 ampul birbirinin yerine kullanılamaz çünkü fara takıldığı soket farklıdır. Ayrıca balasttan gelen elektrik soketi de farklıdır. Şkisini de birbirine uydurabilecek aparat bulman imkansız gibi. H7 4300K ampul bularak kite takmaya çalış, mümkünse kit ile aynı marka olsun, başka markaların H7 4300K ampulleri de muhtemelen mevcut balastına uyar. Mtec'te vardı galiba H7 4300K.

bu cevaba gore MTEC marka h7 ampul bulabılecegım bılerını bılıyorsanız yardımınızı ıstıyorum

2. olarak ılk mesajda da bahsettıgım ama voltron ustadın sanırım gozuden kacan bır sorum vardı bunu da sızlere tekrar sorıyım

istanbulda telefonla bırıyle gorusmustum

kısı bana d2s ı h7 ye donusturen bır converter yanı donusum kıtı oldugunu soylemıstı

fıyatına da yaklasık 80$ demıstı bu ne kadar dogru yıne bılınmemekle beraber test etme fırsatımda yoktur mallesef ankarada oldugum ıcın bu satıcı arkadasta merterde falan oldugunu soyledı yolu yakın olan yardımcı olmak ve konusuyu cozume kkavusturmak ısteyen bır arkadas olursa yardımcı olmayı da kabule derse satıcının telefon numarasını verebılırım

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

H7 ampul yerine D2S ampul takamazsınız...

Olmaz...

Oluyorduysa niye D2S veya H7 ikisi aynı anda var... Biri olmamalıydı...

H7 4300K bulun...

İletiyi paylaş

Guest gknmera   
Guest gknmera

h7 4300 k var ama az bulunur araman lazım h7 sıstemlı halojense cokda kurcalama tak 6000k gıtsın aydınlatma gayet ıyı yada kıy paraya xenon projektor falan tak d2s ıle kullan..

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun
h7 4300 k var ama az bulunur araman lazım h7 sıstemlı halojense cokda kurcalama tak 6000k gıtsın aydınlatma gayet ıyı yada kıy paraya xenon projektor falan tak d2s ıle kullan..
ben zaten kıydım paraya valeonun 207 ıcın urettıgı orjınal projektorlu far falan almsıtım zamanında o zamanda ılk takıldıgı zamanda bı 4300 k ya heves etmıstım sımdı yıne sardı bı de sımdı hersey daha ucuz o yuzden bu sefer yapıyım dıyorum evet bılıyorum ama dun bana boyel bı donususm kıtınden soz edılıne olabılır dıye dusundum dunde ebayde bırsey buldum d2s ı hy ye fara uyması ıcın yapılan bır adaptor ıste bılmıyorum en guzelı ıstanbulda bu sorunun cevabını benım gıbı merak eden bırını bulup satıcıyla gorusturmek olucak sanırım

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

H7'den D2S'e dönüşüm aparatı alttaki iki resimdeki gibi bir parça. Soketini değiştirerek D2S ampulü H7 farına takmana yarar.

Bunu aldın ampule taktın diyelim, balasttan ampule giden elektrik kablosuna ne yapmayı düşünüyorsun ? D2S ampule yine D2S balast takman gerekli ancak senin kitindeki balast H7 ampulün elektrik konektörüne göre yapılmıştır. (Resimdeki sarı renkli konektörler)

1.jpg

Ebayde ne bulduğunu gösterirsen bakıp yorum yapabiliriz.

post-5-1207219736.jpg

post-5-1207219740.jpg

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun

tkrar merhaba bu gun tekrar bu aparatı satan adamla konustum deımkı ya dedım benım ballastım h7 xenon kıte uygun olarak yapılmıs cyclone marka dedım farımda h7 ampul soketıne gore yapılmıs dedım bu urun olurmu kesın dedım adamda evet ben bu ısı yapıyorum dedı olmıcak bsıye nıye satıyımkı dedı ben pazarlamacı degılım montaj yapıyorum burda dedıbu aparat nasıl bsıey dedım ballasta takılıyor onuda d2s amppule uygun olarak donusturuyor dedı eger bu dogruysa hepımızın bılmedıgı ve hepımızın ısıne yarıcak bır gelısme var far mod dunyasındabırde h7 ampul buldum bu sıte aracılıgıyla ama alıcı olarak benımde satıcı olarak karsı tarafında gecmıste basına gelen kotu bır alısverıs solayısıyla ne o bana guvenebıldı ne de ben ona o yuzden alısverıs yattı

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Ben olsam çinli amcaların birinden D2S kit alırdım...

Bu kitlerin içinde bu aparat zaten var...

Çince de olsa elinde yedek bir çift ampul ve bir çift balastında olur...

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun

mtec falan varmı d2s kıt

benım araba h7 elektırıgı akuden almıyorum dırek orjınal arabanın tesısatından alıyorum elektırıgı

nasıl yapcaz

d2s kıtı

elımde ıkı tane osram d2s ampul var zaten

İletiyi paylaş

Guest gknmera   
Guest gknmera
Ben olsam çinli amcaların birinden D2S kit alırdım...

Bu kitlerin içinde bu aparat zaten var...

Çince de olsa elinde yedek bir çift ampul ve bir çift balastında olur...

Elinde bulunan balastları d2s le kullanamazmıki d2s balastı normal h7 xenon kıtlerınden farklımı oluyor?elindekı mesela mtec xenon kıte d2s ampul takılamazmı?

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun

soketlerı farklı oluyor

aslında soketlerın resımlerının bulundugu bı yer acsak hangısının soketı nasılmıs dıye bakardık

ıy ı olurdu

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş
soketlerı farklı oluyor

aslında soketlerın resımlerının bulundugu bı yer acsak hangısının soketı nasılmıs dıye bakardık

ıy ı olurdu

Üyeler yaptıklarını paylaşırsa ayrı bir yer açmaya gerek de olmaz. Şunun gibi bir konnektör olması lazım.

post-5-1207378293.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
Üyeler yaptıklarını paylaşırsa ayrı bir yer açmaya gerek de olmaz. Şunun gibi bir konnektör olması lazım.

Bunun aynısı benim çinden aldığım kitte vardı..

10 dolar fark istemişti adam...

Eminim ki tek de satar bunu...

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun
bundan alırsak veya bulursak benım cyclone kıtte satın aldıgım ballastları d2s ampul takarak calıstırma sansım var mı ?bu arada yılmazotomuzık sıstemlerıyle baglantıya gectım mtec ı onlar getırıyormus 4300k mtec ılk basta getırmısler numune kımse talep gostermemıs onlarda getırmemısler bı daha sımdı zaten yılmazotomuzık kapatıyomus dukkanı bır baska fırmaya devredıyorlarmıs beende yılmazdan ankara toptancınsın numarasını aldım onlarla gorustum onlarda sadece phılıps 43oo k kıt varmıs h7 kit fıyatı 860 mılyon dusucekmıs onumuzdekı ay fıyatı ama ne kadar olur bılmıyoruz dedı bırde sızın ıcın arastırıyım dedı yılmazın devrettıgı fırmadan sordurdum mtec 5100K varmıs ellerınde fıyatı 250 lıra falan bıraz pahalı degılmı ıkı ampul ıcın 250 mılyon bıde 5100 k bırde bunda da sole bır sorun var urunun devamı olmadıgı ıcın bozuldugunda falan yıne 5100K bulamam sansları varmıs uff ne zormus bu 4300 k herkes keske 4300k getırse nıye bırsuru Kelvın degerınde cesıt cesıt mevcutkı anlayamadım

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.850
Selçuk Keleş

Sadece adaptör alarak elindeki d2s'leri çalıştırabilirsin. Diğer alternatifler daha pahalı olur. Daha fazla kurcalamadan bunu dene.

Xenon kit müşterilerinde mavi görünme takıntısı var o nedenle 4300K alanların bu sarı görünüyor diyerek geri iade ettiklerini duyuyorum, haliyle satıcılar da getirmiyorlar. 4300K kullanma bilincine gelen sürücü zaten xenon kit kullanmaz, mercek takarak en iyisini yapmaya çalışır.

İletiyi paylaş

Ahmet Kasapoğlu    7
Ahmet Kasapoğlu
Sadece adaptör alarak elindeki d2s'leri çalıştırabilirsin. Diğer alternatifler daha pahalı olur. Daha fazla kurcalamadan bunu dene.

Xenon kit müşterilerinde mavi görünme takıntısı var o nedenle 4300K alanların bu sarı görünüyor diyerek geri iade ettiklerini duyuyorum, haliyle satıcılar da getirmiyorlar. 4300K kullanma bilincine gelen sürücü zaten xenon kit kullanmaz, mercek takarak en iyisini yapmaya çalışır.

+100

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek
4300K kullanma bilincine gelen sürücü zaten xenon kit kullanmaz, mercek takarak en iyisini yapmaya çalışır.

Bisürü +

İletiyi paylaş

Can Akaltun    0
Can Akaltun
Sadece adaptör alarak elindeki d2s'leri çalıştırabilirsin. Diğer alternatifler daha pahalı olur. Daha fazla kurcalamadan bunu dene.Xenon kit müşterilerinde mavi görünme takıntısı var o nedenle 4300K alanların bu sarı görünüyor diyerek geri iade ettiklerini duyuyorum, haliyle satıcılar da getirmiyorlar. 4300K kullanma bilincine gelen sürücü zaten xenon kit kullanmaz, mercek takarak en iyisini yapmaya çalışır.
bende mercek var zaten bu yorum kımeydı?

bıde herseyın adı adaptor bana tam olarak neyı almam gerektıgını lınk, resım varsa soyleyebılırmınız elımdekı d2s lerı bende bulunan ballastlarla beraber kullanabılmem ıcın gereklı olanları yanı.

nerde bulabılecegımıde soyleyebılırsınız cokcok daha da ıyı olur

ben sıızn kadar cok anlamıyorum sonucta bu ısten elımden geldıgınce kendı basıma bsıyeler yapmaya casısıyorum

tarihinde canakaltun tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap