• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Halil Şahin

12 voltu 3 volta düşürmek

Recommended Posts

Halil Şahin    16
Halil Şahin

merhaba

ben daha önce yaptığım çalışmanın ledlerini devre dışı bırakıp sinyal reflektörüne tek bir led takmaya karar verdim.ancak bu ledi sorunsuzca nasıl yakabilirim?12v nasıl 3 v a düşecek?

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

ledin özelliklerini yazarsanız yardımcı olurum. ledin özelliğine göre değişir

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
ledin özelliklerini yazarsanız yardımcı olurum. ledin özelliğine göre değişir

özür dilerim belirtmeyi unutmuşum.sıcak beyaz mantar led.

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

330 ohm direnç bağlayıp 7809 ile regule edebilirseniz sorun olmaz

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin

teşekkurler..

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    605
Mehmet Özyürek

Tek bir led sinyale yetmezki..

Her şeyi yapalım ama güvenliğimizi tehlikeye atmayalım arkadaşlar...

İletiyi paylaş

Yusuf Gür    3
Yusuf Gür

sanırım yanlara yapacak Mehmet abi önlere dediğin gibi yetmez 1 adet led

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Tek bir led sinyale yetmezki.. Her şeyi yapalım ama güvenliğimizi tehlikeye atmayalım arkadaşlar...
mehmet abi ledi sinyal için kullanmayacağım park için kullacağım.tabi ki bir tek led yetmez sinyale :yes:
sanırım yanlara yapacak Mehmet abi önlere dediğin gibi yetmez 1 adet led
:good1: sinyal reflektörünün altına delik açıp oraya yapacağım.tek bir adet..sinyaller yine normal halojen turuncu lamba.

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    175
Mustafa Bağseven

Takmışken bari 2 led daha tak ya.Ugraştıgına degsin derim

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Takmışken bari 2 led daha tak ya.Ugraştıgına degsin derim

bu sekildede gayet iyi :yes: ledi fazla kullanmak sırıtıyor az ve sade olsun..gerçi yeni farlarda 8 adet kullandım ama neyse :good1:

İletiyi paylaş

Hasan Mandacı    0
Hasan Mandacı

Merhaba arkadaşlar. konuyu hortlatmış gibi olacağım, bende arkadaşın gibi 12v tu 3v ta düşürmek istiyorum. Fakat ben mantar değil tek 3w power led takmak istiyorum. Bunu nasıl bir devre ile sağlayabilirim.?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Merhaba arkadaşlar. konuyu hortlatmış gibi olacağım, bende arkadaşın gibi 12v tu 3v ta düşürmek istiyorum. Fakat ben mantar değil tek 3w power led takmak istiyorum. Bunu nasıl bir devre ile sağlayabilirim.?

Hasan bey merhaba hoşgeldiniz :flowers:

Hazır satılan 3X1W veya 1X3W power led driver alırsanız yeterli olur fiyatı 8-10TL civarında olmalı...

s-led-7025.jpg

İletiyi paylaş

Hasan Mandacı    0
Hasan Mandacı

Hasan bey merhaba hoşgeldiniz :flowers:

Hazır satılan 3X1W veya 1X3W power led driver alırsanız yeterli olur fiyatı 8-10TL civarında olmalı...

s-led-7025.jpg

Hoşbulduk. Evet o driverları inceliyorum ama onlarda çıkış 12v yazmışlar. sonuçta çıkışın 3v olması gerekmiyor mu?

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.658
Mahmut Akbulut

Hoşbulduk. Evet o driverları inceliyorum ama onlarda çıkış 12v yazmışlar. sonuçta çıkışın 3v olması gerekmiyor mu?

Resmini eklediğim ürün 12-18V giriş 3W çıkış içindir.İsterseniz 1 tane 3W power led isterseniz 3 tane 1W power led kullanabilirsiniz...

İletiyi paylaş

Hasan Mandacı    0
Hasan Mandacı

Resmini eklediğim ürün 12-18V giriş 3W çıkış içindir.İsterseniz 1 tane 3W power led isterseniz 3 tane 1W power led kullanabilirsiniz...

yardımınız için teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap