• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Halil Şahin

Sis düğmesinin ışığı

Recommended Posts

Halil Şahin    16
Halil Şahin

merhaba

daha önce aracımıza sis farı takmıştım.ancak içinden orjinal olmayan bir düğme cıktı bende orjinal düğmesini aldım tabi soket yapısı farklı.elekriği teypten aldım ancak parkları açınca bu düğmelerin içindeki ışık yanıyor yanması içinse arka sis düğmesinden paralel cekmiştim.şimdi arka sisle birlikte açtığımda bu parkları açınca yanan düğmenin lambası sönüyor..neden olabilir?ben şaseden kaynaklandığını düşünmekteyim şasesini baska bir yerden mi alsam acaba?öneriniz ne olur?

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    171
Mustafa Bağseven

O kadar elektronikle içli dışlı olmama ragmen bu gibi ters durumlardan başıma gelmedigi için nedense hiç anlamıyorum.Bu konuda ser41 abi iyi bir cevap verebilir.Yada oto elektrikçisi anlar bu işten

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Ön sisleri de arka sisin düğmesine bağlasan ?

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Ön sisleri de arka sisin düğmesine bağlasan ?

abi hem röleye yüklenmek istemedim hemde konsolda hoş duracağını düşündüm..

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
O kadar elektronikle içli dışlı olmama ragmen bu gibi ters durumlardan başıma gelmedigi için nedense hiç anlamıyorum.Bu konuda ser41 abi iyi bir cevap verebilir.Yada oto elektrikçisi anlar bu işten

burda en iyi elektirikçi benim :unsure2: benden daha fazla anlayan yoktur yani..benimde anlam veremediğim bir durum çıktı işte :) evet servet abiden yanıt bekliyorum veya mehmet abiden...

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
merhaba

daha önce aracımıza sis farı takmıştım.ancak içinden orjinal olmayan bir düğme cıktı bende orjinal düğmesini aldım tabi soket yapısı farklı.elekriği teypten aldım ancak parkları açınca bu düğmelerin içindeki ışık yanıyor yanması içinse arka sis düğmesinden paralel cekmiştim.şimdi arka sisle birlikte açtığımda bu parkları açınca yanan düğmenin lambası sönüyor..neden olabilir?ben şaseden kaynaklandığını düşünmekteyim şasesini baska bir yerden mi alsam acaba?öneriniz ne olur?

Sis lambanda kulllandığın düğme üç uçlu olması lazım.Uçlardan hangileri olduğunu bilmiyorum ama biri içinde yanan ledin direk şase ucu.Diğeri ana artı girişi kalan uçta çıkış ucu.Çıkış ucu aynı zamanda ledin artı besleme ucu.Sen sis düğmesinin eksi ucunu ampüle giden uca bağladın.Düğme kapalı iken led çok az akımla çalıştığından eksi ucunu sis ampüllerininin artı ucundan alıyor.Sis düğmesine bastığın vakit ledin normalde ekside olması gerken ucundan artı çıkarak sislere artı gerilim gönderiyor.Bu şekilde düğme içindeki ledin besleme uçları kısa devre oluyor led yanmıyor.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Sis lambanda kulllandığın düğme üç uçlu olması lazım.Uçlardan hangileri olduğunu bilmiyorum ama biri içinde yanan ledin direk şase ucu.Diğeri ana artı girişi kalan uçta çıkış ucu.Çıkış ucu aynı zamanda ledin artı besleme ucu.Sen sis düğmesinin eksi ucunu ampüle giden uca bağladın.Düğme kapalı iken led çok az akımla çalıştığından eksi ucunu sis ampüllerininin artı ucundan alıyor.Sis düğmesine bastığın vakit ledin normalde ekside olması gerken ucundan artı çıkarak sislere artı gerilim gönderiyor.Bu şekilde düğme içindeki ledin besleme uçları kısa devre oluyor led yanmıyor.

servet abi düğmede 6 tane tırnak var.normalde ön sisleri actığımda sorun yok hersey normal ancak önve arka sisleri aynı anda acarsam ön sis lambasını aydınlatan düğme içindeki lamba sönüyor..ön sis lambalarını yakan + ve - yi doğru bagladım sanıyorum ama yanlış da olabilir benim sezdiğim 3 adet - uç vardı.sanırım bunlardan dogru olanı bulmam gerekecek ama nasıl?deneme yanılma ile mi?bu ön sis düğmesinin iç lambası için arka sis lambasından paralel çekmiştim onun da etkisi olabilir mi?

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın

Bir ihtimalde şu olabilirmi;Nasıl olsa ön sisleri yakınca sürücü anlıyor ön sislerin yandığını.Bu nedenle sadece ön sislerde ikaza gerek duymamıştır.Düğme üzerinde herhangi bir marka yada numara varmı?Belki bağlantı şemasını bulabiliriz.

İletiyi paylaş

Halil Şahin    16
Halil Şahin
Bir ihtimalde şu olabilirmi;Nasıl olsa ön sisleri yakınca sürücü anlıyor ön sislerin yandığını.Bu nedenle sadece ön sislerde ikaza gerek duymamıştır.Düğme üzerinde herhangi bir marka yada numara varmı?Belki bağlantı şemasını bulabiliriz.

düğme hyundainin yan sanayi ürünü marka yada bir şey varmıştır ama kabını ben atalı çok oldu..düğmeye basınca ışığın yandığını gösteren yeşil ışık yanıyor onda problem yok.parkları açınca yanan düğmenin içindeki aydınlatma lambası arka sis düğmesini açınca sönüyor.arka sisler kapatınca yanmaya devam ediyor.bu aydınlatma lambasını arka sis düğmesinden baglamıştım ta parklara kadar kablo cekmek gereksiz gelmişti..

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap