• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Mustafa Bağseven

F1 style çakar fren lambası uygulaması

Recommended Posts

Etem Emre Çalışkan    0
Etem Emre Çalışkan
20 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Bagaj kapağındaki stop lambasına elektrik gelip gelmediğini kontrol ettiniz mi? Yada şase alıp almadığını ?

Elektrik geliyor ama f1 çakar modülü cakar yapmıyor 2 tane cakar modülü denedim olmadı

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.676
Mahmut Akbulut
2 saat önce, Etem emre çalışkan yazdı:

Elektrik geliyor ama f1 çakar modülü cakar yapmıyor 2 tane cakar modülü denedim olmadı

Peki o zaman  bağlantı yapacağınız kablolara standart bir ampul bağlayıp deneyebilir misiniz? Sanki şase problemi yada bağlantıda bir hata yapılıyor gibi geldi bana !!!

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.676
Mahmut Akbulut

Modülü araç aküsünden enerji vererek denediniz mi? yani modülde sıkıntı olmadığına emin miyiz? 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Etem Emre Çalışkan    0
Etem Emre Çalışkan
2 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Modülü araç aküsünden enerji vererek denediniz mi? yani modülde sıkıntı olmadığına emin miyiz? 

Aküde denemedim modülü şasede problem olsa led stop yanarmı ki

İletiyi paylaş

Mustafa Bağseven    176
Mustafa Bağseven

Bu problemin nedeni tamamen araçtan kaynaklı..

Geçenlerde bir vw caravella için aynı modülü ben de yaptım.Araç sahibi Kocaelideydi.5 tane modül denemiş hiçbiri yakmamış 3. stop lambasını..Benimkini denedi yine olmadı.

En son başka bir modülle hallettigini söyledi.Ve benım yaptıgı modülü de daha düşük modelli bir caravelleya taktıgını söyledi.

Bu problemle şimdiye kadar vw caravella ve hyundai i20 de karşılaştım.Hatta Servet abiyi falan arayıp sormuştum...Çok sık karşılaşmadıgım bir problem oldugundan çok da üzerine gitmedim 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap