• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Yusuf Güneş

Tekli H4 farın çiftli fara çevrilmesi

Recommended Posts

Yusuf Güneş    1
Yusuf Güneş

bir cok aracta çittli far bulunmakta kısa ve uzun huzmeli farlar ayrı tekli farı yani uzun ve kısa huzmeyi h4 ampulle sağlayan far sistemlerini çiftli far dönüştürmek mümkün müdür? uzunlara gectiğinde kısaların sönmemesi ve selektörde sadece uzunların yanması kaydıyla

İletiyi paylaş

Güven Özer    0
Güven Özer
http://www.geceucusu.com/index.php?showt...=1009&st=20 Sayfayı incelersen cevaba ulaşmış olursun aynı sorunu bende yaşadım forumu inceleyince sorunum halloldu.Kolay gelsin.Takıldığın bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

İletiyi paylaş

Yusuf Güneş    1
Yusuf Güneş
http://www.geceucusu.com/index.php?showt...=1009&st=20 Sayfayı incelersen cevaba ulaşmış olursun aynı sorunu bende yaşadım forumu inceleyince sorunum halloldu.Kolay gelsin.Takıldığın bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

bnm demek istediğim bundan biraz daha farklı ben çiftli halojen far için demiştim yani kolu yukarı kaldırdımda sadece uzunlar yanacak aşağı indirdiğim zamn ise kısalr sonmeyecek yanmaya devam edecek uzunlarla birlikte

tarihinde yusufum206 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Güven Özer    0
Güven Özer

Demek istediğiniz.Selektör yaptığınızda sadece uzunların yanması uzunları yaktığınızda ise kısaların sönmemesimi.H4 ampullü araçlar çift bölmeli far yapıldığında yukarıda yazdığımın tersi oluyor selektörde sorun olmuyor.Ancak uzunları yaktığınızda kısalarınız sönüyor "Kolu aşşağı çektiğinizde".Buda aydınlatmada sorun oluyor.Sorunu doğru anladıysam bunuda tesisata diyot bağlayarak biraz teforatlı yada sizede gönderdiğim gibi parktan tetik alarak yapılabilir.XENON olmasına gerek yok.Helojen ampulude bu şekilde bağlaya bilirsiniz.

tarihinde Falcon93 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Yusuf Güneş    1
Yusuf Güneş

uzun düşüncelerden sonra sorunu çözdüm parktan elekrik alıp parkları iptal etmek yerine orjinal farın uzun kablosunu uzun reklektörüne kısayıda kısa reklektörüne bağlanır buraya kadar bi sorun yok bu şekilde sistem selektörde sadece uzunlar tamamen uzunlara geçildiğindede kısalar sönecek şekilde çalışır selektör kolunun aşağı itildiğinde temas ettiği yerden elektrik alıp diyotla beraber kısaların kablosuna bağlaırsa sistem sorunsuz biçimde çalışır die düşünüyorum

tarihinde yusufum206 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Güven Özer    0
Güven Özer

Doğrudur.Öncedende değim gibi diyotlada halledilebiliyor ama sizinde dediğiniz gibi teforatlı ve aracın far koluna zarar verme riskide var iyi bi usta bulmak lazım bence parktan almak daha sorunsuz bi yöndem.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap