• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
  • Selçuk Keleş

   Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

   Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
  • Selçuk Keleş

   Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Hakan Arıbaş

Volkswagen L1 & Osram LED

Recommended Posts

Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

Osram'ın ürettiği LED'ler Frankfurt International Motor Show (IAA)'da sergilenen Volkswagen’in düşük enerji kullanımlı konsept aracında kendine yer buldu. Volkswagen'e göre araç 2013'te yollarda olacak. Osram'ın Joule JFL2 LED'lerini kullanan araçra farlarda reflektör var. Osram'ın yaptığı açıklamaya göre bu yeni LED'ler 2010'dan itibaren farklı araçlarda kullanılabilir duruma gelecekmiş.

Sadece 19W enerji harcayan bu yeni LED'ler aracın üretim felsefesi ile de uyumlu (55W halojen, 35W Xenon).

post-5-1254224648_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Aynı konuyu sabah ben açmıştım aslında, seninkini bırakıyorum.

VW'nin 2013 yılında üretime geçireceği L1 modeli kısa ve uzun farlarında OSRAM Joule JFL2 Led ve özel reflektörlerini kullanıyor.

Her biri 5 cm yüksekliğindeki kısa ve uzun farlarda 3'er adet JFL2 led kullanılmış. Ledlerden ikisi kısa, bizi uzun far amacıyla kullanılıyor. Led'lerin aynı zamanda ışığı da kısılabilmekte. Yansıtıcı olarak VW'nin tasarladığı reflektörler kullanılmış. Kısa farların her biri sadece 19W enerji tüketiyor.

post-5-1254224596_thumb.jpg

post-5-1254224622_thumb.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

hay Allah, sıkı takip ederim ama gözümden kaçmış demekki; pardon :)

İletiyi paylaş


Link to post
Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
hay Allah, sıkı takip ederim ama gözümden kaçmış demekki; pardon :)

Konsept'te konu açmıştım ben ondandır, mühim değil. :)

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap