• Duyurular

• Selçuk Keleş

Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

Güvenlik birinci önceliğimizdir.

Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
Selçuk Keleş

Renault Fluence ZE - Led'li far ve stoplar

Recommended Posts

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Renault Fluence ZE (Zero Emission) 130 km/s hıza ulaşabilen, 70 kw elektrik motoruna sahip ekolojik bir aile aracı olarak dizayn edilmiş. Led'li ön farların dizaynında aracın çizgi ve renklerinden esinlenmiş, göz kapağı şeklinde sinyal lambası prizmatik far mercekleriyle bütünleştirilmiş.

post-5-1253360308_thumb.jpg

post-5-1253360326_thumb.jpg

post-5-1253360340_thumb.jpg

post-5-1253360361_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Pejo farları uzatınca, arabanın yarısı far oldu demiştik..

Şimdi hepsi aynı oldu.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Hüseyin Hoca    37
Hüseyin Hoca

Şu arabaları oldum olası sevemedim. O stop ön fara göre biraz üvey evlat gibi kalmamışmı? ;)

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş
Şu arabaları oldum olası sevemedim. O stop ön fara göre biraz üvey evlat gibi kalmamışmı? :)

;)

İletiyi paylaş

Melih Emir    11
Melih Emir

Renault'un ZE serisinde kullanacağı far tasarımını Almaya'da tamamladık ,mavi renklere sahip olacak alttaki gibi

zaten araç çıktı ama bizim yaptığımız 2.versiyonu(makyajlı) henüz yok oda 2013 te çıkması planlanıyor sanırım.

renault-fluence-ze-1-625x433.jpg

tarihinde Melih Emir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

Selçuk Keleş    1.849
Selçuk Keleş

Bilgi için teşekkürler.

Çıkan aracın far ve stopları komple halojendi gördüğüm kadarıyla.

Elektrikle çalışan bir araçta neden led kullanılmadı merak ediyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Elektrikli bisikletlerin çoğunda bile halojen kullanılıyor hala...

Ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını..

İletiyi paylaş

Oğuzhan Mutlu    2
Oğuzhan Mutlu

ben bi tane gördüm bu araçtan, ön kısma pek dikkat etmedim ama arka stoplar led'di

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Sanırım artık standard renk tonu tarih oluyor her yer ayrı renkler ile donatılmış.Tüv bu aracı kesin ve kesin agır kusurdan bırakır. :lol: :lol: :lol: :lol:

Bu led farların çizgisini çok merak ediyorum.Resim yok hala sanırım.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Bu led farların çizgisini çok merak ediyorum.Resim yok hala sanırım.

Merakla beklenen Led far kesilme çizgisi :dance2:

ECE R112 regülasyon normlarına uygunluğu kabul edilen led far ayrıntıları...

post-4834-0-65075200-1349007490.jpg

post-4834-0-05101900-1349007496.jpg

post-4834-0-10422900-1349007505.jpg

post-4834-0-24209000-1349007523.jpg

post-4834-0-64107900-1349007534.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

Led far kesilme çizgisi xenon mercekten pek farklı değil ama ışık miktarı yoğun ve homojen.Bi-xenon mercekte olduğu gibi led reflektör önündede bir perde var ve uzun kısa geçişi bu perde ile sağlanıyor...

Far tasarımı Koito ya ait...

post-4834-0-56138700-1349017827.jpg

post-4834-0-93211000-1349017854.jpg

post-4834-0-23068200-1349017869.jpg

post-4834-0-67020000-1349017894.jpg

post-4834-0-40739700-1349017904.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

Mehmet Özyürek    603
Mehmet Özyürek

Servet yapar bundan yaa :D

İletiyi paylaş

Oktay Toker    2.591
Oktay Toker

Yapamaz ledin biri kayıp eminim halada bulamamıştır. :lol: :lol:

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Servet Aydın    1.150
Servet Aydın
gönderildi (düzenlendi)

Servet yapar bundan yaa :D

basit işler bunlar, ben full otomatik çakmaklı olan mumla aydınlatma yapıcam. Ekonominin nirvanası olacak :D

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Melih Emir    11
Melih Emir

Bilgi için teşekkürler.

Çıkan aracın far ve stopları komple halojendi gördüğüm kadarıyla.

Elektrikle çalışan bir araçta neden led kullanılmadı merak ediyorum.

cevap basit :tamamen duygusal yeni kalıplar yapılmadan mevcut üzerinde ufak değişiklikler yapılarak yeni cihaz olarak üretiliyor.

İletiyi paylaş

Mahmut Akbulut    2.657
Mahmut Akbulut

cevap basit :tamamen duygusal yeni kalıplar yapılmadan mevcut üzerinde ufak değişiklikler yapılarak yeni cihaz olarak üretiliyor.

Renault bunu hep yapıyor ve bu yüzden pazar payını yenilikçi araçlara kaptırdı,örnek kia ve hyundai gerçi ikisi birleşti ama pastanın büyük dilimi onlarda...

İletiyi paylaş

Melih Emir    11
Melih Emir

Elektrikli araçta sayı çok az o bakımdan maliyeti düşünmek zorundalar ama yeni clio 4 far stop tasarımınıda biz yaptık yıllık adeti çok fazla olduğundan herşey yeniden yapıldı.

İletiyi paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap