• Duyurular

  • Selçuk Keleş

   Halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampullerle ilgili mesajlar   21-12-2015

   Gece Uçuşu'nda mercekli ya da merceksiz halojen farlara takılan H1/H4/H7/H11 tipi xenon kitler ve led ampuller, stop/sinyal lambalarına takılan P21 tipi led ampullerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir.

   Güvenlik birinci önceliğimizdir.

   Bu xenon kitler ve led ampuller farın odak ve geometrisine tam uymadığından yeterli ve düzgün aydınlatma sağlayamamakta, diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta, aracın elektronik sisteminde sorun çıkarmakta ve sürüş güvenliğini düşürerek trafikte tehlike oluşturmaktadır. 

   Bilgimizi ve tecrübemizi oem xenon/led mercek/yansıtıcı montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. İç aydınlatmada led kullanımı konularında bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

   Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir.
Hakan Arıbaş

Osram'dan araçların gündüz farları için yeni LED'ler

Recommended Posts

Hakan Arıbaş    10
Hakan Arıbaş

post-3226-1253081424_thumb.jpg

Osram Opto Semiconductors yeni Oslon MX ECE ve Oslon SX ECE LED'lerinin duyurusunu yaptı. Bu düşük maliyetli, yüksek güçlü seramik yeni LED'ler araçlarda gündüz-farı (DRL) olarak kullanıma uygun. Hem iki LED de 2x3mm2 boyutlarında ve 150C sıcaklığa kadar çalışmak üzere tasarlanmış. Oslon MX ECE LED'leri 1W gücünde 70 ila 95 lümen ışık verebilirken, Oslon SX ECE ise 0.5W gücünde ve 40 ila 60 lümen ışık verebiliyor. Kçük boyutları bu LED'lerin küçük alanlarda rahatlıkla kullanımına imkan tanıyor.

Osram Opto Semiconductors'te Visible LEDs grup direktörü olan Mike GodwinBizim diğer tüm otomobil LED'lerimizde olduğu gibi Oslon MX ECE ve Oslon SX ECE otomobil endütrisinin ihtiyaçlarını tam karşılayan "terzi-işi" LED'ler. Bu seramik komponentler gündüz-farları için çok ideal. Kolaylıkla farlara ve yan çamurluklara koyulabildikleri gibi bağımsız ışık olarak da kullanılabilirler".

Osram'ın otomobil endüstrisi için ürettiği LED'ler 25 lümenden 1000 lümene kadar geniş bir alanı doldurabiliyor.

İletiyi paylaş


Link to post

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap