• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
İlhan Gündüz

Kısa uzun sis farı için ledli ampul tavsiyesi - H7 H1 H4 H10 H11 H16

Bu konuda 686 ileti var

Halojende verdiği sonucu mercekte vermez , kısa hüzmede kullanılamayacak kadar yetersiz bir ürün , uzun hüzmede selektör yada gündüz farı olarak kullanılabilir...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Reflektöre h1 led taktim diğerine de h1 halojen. Aracın karşısına geçip baktığımda tartışmasız led daha güçlü parlıyor ve sellektör için hem hız hemde parlaklık olarak daha iyi. Ama karanlık bi yolda sadece uzunları açarak denedim led yanıyo mu yanmıyo mu anlayamadım o derece :unsure:

Iki farada takıp öyle deneyeceğim belki o zaman belli olur:D

Özet olarak uzunları fazla kullanmayanlara yada bi-xenon projektör kullananlar için güzel bir çözüm lakin sadece uzun far olarak kullanmaya pek elverişli durmuyor.

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

ilginize teşekkürler, o zaman xenona devam edeyim ben en iyisi.. Benim mercekler bi xenon olmadığından uzunlarıma ihtiyacım var ve bunları uzunlarda kullanamam.

Sisler için nasıl olur diye düşünmeye başladım şimdi :rolleyes:

Normalde ben sisleri kullanmıyorum kimsenin gözünü almasın diye.

Sislerim h1, böyle bir led kitin h1 olanından alıp gündüz farı olarak kullansam, karşıdakinin gözünü alır mı acaba

tarihinde S Emre DURMAZ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Böyle aslı olmayan ama 3000 ve üzeri yazan degerlerde takılmadığı sürece 1000 lümenlik falan gayet yeterli olacaktır.Ama bu tipte olan led için yazıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce B6 kasa 2008 model Passat araç aldım.Aracın donanımında Bi-Xenon far yok.Olsun istiyoruz :)

Bu amaçla işinin ehli olan İstanbul'da bir firmayı aradım , AFL far yıkama derken 4.500 TL gibi bir rakam çıkardı.Bi hayli yüksek rakam ,almam imkansız.

Yurtdışı sitelerde gezerken Xenon kit benzeri bazı sistemler gördüm ampül led'den oluşuyor , 60 $ gibi fiyatları var.Bunlar Bi-xenon'a yakın etki verebiliyor mu ? Can-Bus sistemlerde sorun çıkarıyor mu merak içerisindeyim.Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Led ampul (henüz) malesef halojen yada xenon kasar etkili ve sağlıklı değil :i-ih:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hiçbir şekilde akkor flamanlı ampül gibi veya oem xenon ekipmanı gibi verim alamazsınız. Kaliteli el feneri gibi önünüzdekine ışık çakar, ama gece uzun yolculuklarda mumla geziyor gibi olursunuz

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Ampuller h1 yuvasına uymadığı için biraz törpülemek gerekti. Odak kesinlikle tutmuyor. Uzun far olarak kullanmayı önermem sellektör için kullanışlı. En altta video dosyası da ekledim.CAM01034_zps282a2948.jpg

CAM01035_zpsf30c0deb.jpg

CAM01036_zps7d94f56c.jpg

CAM01037_zpsbe061318.jpg

CAM01038_zpsa15af0e0.jpg

CAM01039_zps1086efb0.jpg

CAM01040_zps69f41472.jpg

CAM01043_zps6bcb7b45.jpg

CAM01189_zps0d51f16e.jpg

Video

tarihinde Erkan Kahya tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Direk vazgeçtim o zaman , teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce B6 kasa 2008 model Passat araç aldım.Aracın donanımında Bi-Xenon far yok.Olsun istiyoruz :)

Bu amaçla işinin ehli olan İstanbul'da bir firmayı aradım , AFL far yıkama derken 4.500 TL gibi bir rakam çıkardı.Bi hayli yüksek rakam ,almam imkansız.

Yurtdışı sitelerde gezerken Xenon kit benzeri bazı sistemler gördüm ampül led'den oluşuyor , 60 $ gibi fiyatları var.Bunlar Bi-xenon'a yakın etki verebiliyor mu ? Can-Bus sistemlerde sorun çıkarıyor mu merak içerisindeyim.Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

Konu birleştirildi, arkadaşlar cevaplamışlar zaten. Biraz araştırın forumda bir çok konu var, nispeten düzgün bir xenon sistemi kurmak ucuz olmayacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba Arkadaşlar,

Benim bir sorunum var ama doğru konu burasımıdır bilmiyorum. Yurtdışından philips 90w 9000lm h7 led aldım, Yeni hyundai i30 aracıma takacağım ama bizim far kabini küçük led ampülde çok uzun.

Far kapağını delip fanı dışarda bırakmayı düşünüyorum, Fan dışarda kalırsa dışardan içeri lede hava üfliyeceği için far buğu yapar mı? Yoksa daha mı iyi olur? Yoksa dışarda kalan fanın üstünede bir kapak yapıp silikonla yapıştırmayı düşünüyorum. Ama kapağı deleceğim ölçü led ampülün gövdesi kadar yaklaşık 1cm olacak fan kapağın dışında olacak. Sizce nasıl yapmalıyım? Teşekkür ederim....

Bu arada tüm araçlardamı böyle bilmiyorum ama far kabini içinde ekstra bir yuva var ampül oraya takılıyor. Yani kapak delik bile olsa havanın farın içine kadar girmesi zor görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üzerine yine kapak yapmalısın sadece buğu için değil toz da girmemesi için önemli. Bu led ampullerin linki varmı yada ampuller geldiyse performansı nasıl?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ledler suan piyasadaki en iyi ve en fazka isik veren led ampul. Xenondan bile fazla veriyo ve bixenon gibi sellektor atiyor. Bu 5. Led ampulum cok cok basarili. En yakin zamanda aracimin tum led lerini detayli video ile paylasacagim. Cin de buyuk bir uretici ile baglanti kurdum cok iyi ve durust bir saticilar. Benim bagli oldugum baska bir grup adina tr den cok cok asagilarda fiyata dusurdum herkes beklemede. Dusunen arkadaslar icinde aracinin aklina gekebilecek tum ledleri icin link atarim. Tr de bu balastli ampullerden yok. Tr de olablar 1800lm ve 450tl civari fiyat istemekteler. Bu ledler 9000lm ve 200 civari fiyat var. Ben bu isin kesinlikle ticareti ile ugrasmiyorum siradan bir uyeyim ve herkese link atip yardimci olurum. Detayli bilgi almak isteyen arkadaslar bana telden ulasabilir. Yonlendirme yapabilirim saticiya. Bu arada cevabiniz icin tsk. 0543 542 29 77

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

9000 Lümen çok çok ciddi bir rakam , xenon un 3 katı bu kadar güçlü bir ışık kaynağını bilinçsiz ellerde düşünemiyorum :/

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

http://zhengyuanled....000_lumens.html

Eğer bahsettiğiniz ürün bunlar ise fanın anladığım kadarı ile far içindeki hava ile teması yok ledlerin ısısı ince yapraklarda fan tarafından uzaklaştırılıyor bu yüzden fanın açıkta kalması gerek far içine giriş zaten kapalı focus ayarıda mevcut 4000k versiyonuda.sonucu görmek isteriz

bu arada çifti 9000 lm

tarihinde Semih Tunca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet urun bu. Cifti 9000lm. Mercekte kullanilacak. Bana mantiken fan disarda acikken daha iyi sogutur gibi geldi ama fara bugu felan yaptirirmiki. Balastlar sigiyor farin icine ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

45 watt ciddi bir ısı üretimini yapacak, acaba o fan ve soğutucu onları soğutmaya yetecek mi? :unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende bilemedim, Birde bi arkadaşta fan kapalı olmalı yoksa fanın içi hep toz çeker diyor. Çok kararsızım bakalım napıcaz....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4500 lümen bana pek gerçekçi gelmedi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten satıcıya sorduk test etti sonuç ampül başına 3800-4000lm arası bişe çıkıyor. Ama bizim holjenlerin 1300lm olduğunu düşünürsek şimdiki sonuçtan çok çok iyi olacaktır. Hem orjinal xenonlar gibi 4300k ışık vermesi hemde bi xenon gibi sellektör atması da benim için artı :) Birde fan olduğu için ısınma problemide olmaz. Zaten kesme biçme olayı olmayacak orjinal ampülü sök ledi tak çok basit bir işlem ve balastlarda far yuvasına çok rahat sığıyor. İnşallah performansıda istediğim gibi çıkar. Sonuçları detaylı burdan paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Siz 4000k mı sipariş geçtiniz sitesinde 4000k\6000k gibi seçenek gördüm .özellikle duvar desenini bekliyorum

tarihinde Semih Tunca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Ürün sipariş geçildi mi? Performansi iyi ise benimde aklima yatti :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrarlamakta fayda görüyorum OEM led farlı lüx araçlar bile gündüz halojen kadar etkili selektör atamıyor , çin malı basit bir led ampulden çok fazla bir performans beklememek lazım . Selektör sadece akşamları kullanılmıyor . Ama görsel olarak son derece tatmin edici o ayrı ...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görsellik işlevselliği geçiyor.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

6000k yazıyor 4300k çıkıyor. Bunlar o basit çin malı ledlerden değil kardeşim :)

bak bu linkte ki benim aracım ve 6000lm tek ledli. bu gelenler 8 ledli ve 9000lm philips sen düşün artık. birde öncekinde uzunları açınca ondeki aracın içi aydınlanıp öne gölge bile yapıyordu.. binalarda 3. kata kadar gösteriyodu. senin dediğin 1800lm ledler onuda kullandım ama bunlar çok farklı. takınca detaylı video ve indrimli link tacağım.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap