• Duyurular

• Selçuk Keleş

Merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda merceksiz farlara xenon takılması ve H1/H4/H7 tipi xenon kitlerle ilgili hiç bir konuya ya da mesaja yer verilmemektedir. Merceksiz fara takılan xenon kitler diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmakta ve trafikte tehlike oluşturmaktadır. Bu kitlerin aydınlatmaya da hiçbir katkısı yoktur. Xenona çevrim metodları ile ilgili detaylı bilgi Halojenden xenon / bi-xenona dönüşüm metodları linkinde bulunmaktadır. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, cevap yazmakta ya da mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bilgimizi ve tecrübemizi sadece D2S/D1S xenon mercek montajı üzerinde yoğunlaştıracağız. Vereceğiniz cevaplarda bu kurala uymanızı rica ederim.
    • Selçuk Keleş

Gece Uçuşu stickerının dağıtımı devam ediyor   22-12-2015

Gece Uçuşu stickerımız hazır. Camınızda yerini hazırlayın Sticker adresinize posta yoluyla ücretsiz olarak gönderilecektir. Önden yapışkanlı olup iç tarafa uygulanabilir. Ölçüleri 6x26 cm'dir. İstekleriniz için ad-soyadınızı, istediğiniz adedi ve adresinizi bu konuya mesaj atmanız yeterli.
    • Selçuk Keleş

Mercek montajı için usta tavsiyesi istenen mesajlar   22-12-2015

Gece Uçuşu'nda mercek montajı vb. işlemler için usta, montajcı, dükkan, web sitesi veya ticari amaçlı çalışan kişi tavsiyesi veya yönlendirmesi istenen mesajlara yer verilmemektedir. Gece Uçuşu, Araştır-Öğren-Uygula-Paylaş-Öğret-Geliştir prensibiyle, modifikasyonunu kendisi yapmayı amaçlayan diğer üyelere (ve misafirlere) bilgi verip, yol göstererek yardımcı olmayı hedefleyen, hiç bir çıkar gözetmeyen bir oluşumdur. Bu tip tavsiye ve yönlendirmeler forumu kullanım amacından dışarı çıkarmaktadır, bilginin ve tecrübenin birikimini, aktarımını engellemektedir ayrıca mesaj kirliliği oluşturmaktadır. Aydınlatma uygulamasını dışarıda yaptırmış üyeler - tavsiye veya yönlendirmeye girmeden - yaptıkları uygulamayı paylaşabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar silinecek, mesaj göndermekte ısrar eden üyenin üyeliği iptal edilecektir. Bu konuya üyelerimizin dikkat etmesini rica ediyorum.
İlhan Gündüz

Kısa uzun sis farı için ledli ampul tavsiyesi - H7 H1 H4 H10 H11 H16

Bu konuda 726 ileti var

h7 led ampul

sizce nasıl olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
h7 led ampul

sizce nasıl olur

Ne amaçla, nerede kullanacaksın ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kısa farlarda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kısa farlarda ana aydınlatma olarak KESŞNLŞKLE kullanamazsınız, parkal gözükür ama lümen olarak çok-çok düşük olduğu için sadece 3-5m önü aydınlatabilirsiniz! Sis farlarında kullanabilirsiniz ama o zaman da o sis farı sis farı olmaktan çok "gündüz farı" haline gelir. Ben kullandığım için biliyorum :-)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bencede yeterli gelmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bencede yeterli gelmez.

bencede yeterli gelmez. önünü zor görürsün

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ledden ampul olmaz..

Olurda bir kaç uzun yıl sonra..

O da profosyonel çalışmalarla..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

parklar bile sakız gibi erirken o nasıl erimesin bide bu var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

parklar bile sakız gibi erirken o nasıl erimesin bide bu var :)

Ben bu yorumu anlamadim... :) Bunun "ben"cesi stoklarda mevcut mu acaba?

tarihinde plusbil tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ben bu yorumu anlamadim... :) Bunun "ben"cesi stoklarda mevcut mu acaba?

parklara takılan ledler zaten cok cabuk ısınıyor dıyor, bu ampule de cok fazla ısınır ve farın ıcını erıtebılır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Led ısınmaz, ısınırsa ölür...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üşenmemişler H7 sini yapmışlar. Kesin çinlilerin işidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Üşenmemişler H7 sini yapmışlar. Kesin çinlilerin işidir.

+1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Arkadaşlar herkese merhaba. aracımda uzunların beyaz ampul de olsa bixenon karşısında kötü yanmasından dolayı xenon kit takmaktan önce LED çözümleri araştırıyorum ve internette şöyle bir ilan gördüm:http://urun.gittigidiyor.com/H1-Led-FAR-am...0QQidZZ32042250satıcıyla iletişime geçtiğimde bu LEDlerin çok kaliteli olduğunu, ömürlerinin çok uzun ve renginin de 5500 - 6000K olduğunu söyledi. Şimdi buraya kadar her şey tamam...öncelikle bunlardan 1 adet 68ledli H1 (uzunlar için)ve 1 adet 28ledli H3 (sisler için) almayı düşünüyorum.aracın uzun performansı için önerir misiniz? (halojen uzunlar mı iyidir yoksa bu mu?) mesela bixenon kapalıyken bu ledleri H1den yaksam selektörü verimli olur mu?sisler için önermeyeceksiniz biliyorum zaten görüntü için alacağım :)bir de benim araç farlarla ilgili arıza lambası yakmıyor fakat bunları kullanmam için herhangi bir sürücü devresi, direnç vs... atmama gerek var mı? yoksa direk sokete takınca 12V ile yanar mı?teşekkür ederim...

Arkadaşlar herkese merhaba. aracımda uzunların beyaz ampul de olsa bixenon karşısında kötü yanmasından dolayı xenon kit takmaktan önce LED çözümleri araştırıyorum ve internette şöyle bir ilan gördüm:http://urun.gittigidiyor.com/H1-Led-FAR-am...0QQidZZ32042250satıcıyla iletişime geçtiğimde bu LEDlerin çok kaliteli olduğunu, ömürlerinin çok uzun ve renginin de 5500 - 6000K olduğunu söyledi. Şimdi buraya kadar her şey tamam...öncelikle bunlardan 1 adet 68ledli H1 (uzunlar için)ve 1 adet 28ledli H3 (sisler için) almayı düşünüyorum.aracın uzun performansı için önerir misiniz? (halojen uzunlar mı iyidir yoksa bu mu?) mesela bixenon kapalıyken bu ledleri H1den yaksam selektörü verimli olur mu?sisler için önermeyeceksiniz biliyorum zaten görüntü için alacağım :)bir de benim araç farlarla ilgili arıza lambası yakmıyor fakat bunları kullanmam için herhangi bir sürücü devresi, direnç vs... atmama gerek var mı? yoksa direk sokete takınca 12V ile yanar mı?teşekkür ederim...
az önce bir sitede gördüm kesinlikle kısa ve uzun aydınlatmasında kullanmayınız, sis farı aydınlatmasında kullanınız diyor, sanırım bana D1S xenon kit yolu görünüyor :) tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hiç bir işe yaramaz paranıza yazık.sakın almayın.bunu anca arka siste kullanabilirsin yada frende.tavsiye etmem.benim tavan lambamda bile toplamda 48 led var yetersiz.mantar led ile bu ledin özellikleri aynı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hiç bir işe yaramaz paranıza yazık.sakın almayın.bunu anca arka siste kullanabilirsin yada frende.tavsiye etmem.benim tavan lambamda bile toplamda 48 led var yetersiz.mantar led ile bu ledin özellikleri aynı.

çok teşekkür ederim Oktay Bey...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kesinlikle oktay beye katılıyorum.

Bu ürünü satmıyor olmam zaten işe yaramadığının göstergesidir :)

Elimde bir kaç teşhir ürünü olacaktı. bulursam resimlerim. Bu ürünlerin aydınlatması hiçbir işe yaramaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
benim tavan lambamda bile toplamda 48 led var yetersiz.

abi otobus filan mi kullaniyorsun sen yahu.. tavan lambasinda 48 led nasil yetersiz geldi, aklim almadi. ben vakti zamaninda 12 tane baglamistim, isik cok fazla diye soktum sonradan. su an 3'erden 2 adet, toplam 6 adet serit led bagli. buna bile cok diyen oluyor. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

9 smd ledli kare plaka bile w5w'den çok çok fazla ışık veriyor. Sizin kullandığınız ledlerin gücü düşük olabilir mi ya da korumak için tam güçte çalıştırmıyor olabilir misiniz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

abi otobus filan mi kullaniyorsun sen yahu.. tavan lambasinda 48 led nasil yetersiz geldi, aklim almadi. ben vakti zamaninda 12 tane baglamistim, isik cok fazla diye soktum sonradan. su an 3'erden 2 adet, toplam 6 adet serit led bagli. buna bile cok diyen oluyor. :(

tek led hastası ben degilmişim rahatladım. :shok: yerde büyük olunca komple led döşemiş ahmet üstad.

hepsini yakıyorum aracın içi gündüz gibi oluyor burda sorun yok ama ışık orjinal pleksiden dolayı galiba fazla mesafeye dagılmıyor.hemen körleşiyor yoksa yeterli.3 bölüm var tavan lambasında 9 sag 9 soldu galiba 18 led okuma lambasında baglı gerisi orta aydınlatmada.şimdi smd5050 hayranlıgım başladı onla degiştircem. aracımda paralel ve seri baglantı ile yapılmış led bırakmıyacagım.seri baglananlar diod ile voltajı düşürerek voltaj korumalı olmasına ragmen pırpırlamaya başladı.paralel olanlarda sorun yok ama çok fazla led kullandım smd ledle degiştirmeye karar verdim.mercek dagılımı mantar lede göre çok çok iyi.flux zaten epeyce büyük kalıyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

ahmet üstad linkin çok güzel ve çok yaralı.tebrik ediyorum.ellerine saglık.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 smd ledli kare plaka bile w5w'den çok çok fazla ışık veriyor. Sizin kullandığınız ledlerin gücü düşük olabilir mi ya da korumak için tam güçte çalıştırmıyor olabilir misiniz ?

şu an normal orjinal halindekinden daha parlak benim aracın için.

ve normalde orada 10 watt lık ampul var.

yani 9smd ledliyi w5w ile aynı düşünürsek orjinalde benim araçta 18smd li bir aydınlatma var. ama tabi arka kısmın yansımasını falanda hesaba katmak gerek. Birde tabiki mantar ledler smd ledlerden daha düşük güce sahipler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

12774621350.jpg

Arkadaşlar fatihin dediği gibi bende orjinal golfIV farımın uzun reflektörüne bu ampullerden düşünüyorum şu aralar.

Kısa reflektörümde hella bi-xenon mercek montajlı durumda.

uzun reflektörü şuan sadece kısalar kapalı iken selektör amaçlı çalışıyor, kısaları açtığımda uzun ve selektörü mercek üzerinden yapıyorum yani uzun reflektörünü pek kullanmıyorum.

Bu bahsettiğim ampulden takıp gündüzleri gündüz farı olarak kullanıp, selektörde ise ters kontaklı role kullanarak selektör anında sönüp geri yanmasını sağlamayı düşünüyordum.

gündüzleri bu ampuller gündüz farı için yeterli olurmu?

Odaklamaları çok iyi olmasada iyiye yakınmıdır?

gündüzleri selektör etkisi yeterli olur mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu tip ledli ampullerin odağı tutmayacağı için ışık gücü yeterli gelse bile ışık dağılımı bozuk ve yetersiz olacaktır. H7, H4 ya da H1 ampullerin ışık üreten filaman sadece bir kaç mm uzunluğunda bütün ışık dağılımı bu bölgede yoğunlaştırılmış durumda. Bu tip ampullerde o bölgeye 2 tane led ancak denk gelebilir, geri kalanı reflektörü tencere gibi aydınlatmaktan başka bir işe yaramaz.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap